NEWSru.com :: Нідерланди готові ратифікувати договір про асоціацію України з ЄС, але з однією умовою

Нідерланди назвали умову ратифікації угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Гаага не підписуватиме документ без юридичних змін, повідомив голландський прем'єр-міністр Марк Рютте після саміту лідерів ЄС в Брюсселі
За словами Рютте, в Гаазі ще не визначилися, в якій формі повинні бути юридичні зміни
Консультативний референдум у Нідерландах за асоціацію ЄС і України відбувся в квітні 2016 року. Згідно з офіційними результатами, проти ратифікації документа проголосували 2,5 млн осіб, або 61% виборців, "за" - 1,6 млн осіб

Нідерланди назвали умову ратифікації Угоди про асоціацію України з Євросоюзом. Гаага не підписуватиме документ без юридичних змін, повідомив голландський прем'єр-міністр Марк Рютте після саміту лідерів ЄС в Брюсселі. Нідерланди все ще залишаються єдиною країною Євросоюзу, яка не ратифікувала угоду про асоціацію України з блоком, яке передбачає зближення з Києвом в області політики, безпеки і торгівлі.

За словами Рютте, в Гаазі ще не визначилися, в якій формі повинні бути юридичні зміни, повідомляє Reuters. "Нам потрібно юридично зобов'язує рішення, яке дозволить багато переживання і суперечки в Нідерландах, які привели до референдуму, - заявив голландський прем'єр. - В якій воно буде формі, я поки не знаю. Можливо, ми змінимо текст [Угоди про асоціацію], або ж ми знайдемо таке рішення, яке не потребуватиме змін в тексті Угоди про асоціацію. Я поки не знаю ", - пояснив Рютте.

Якщо ж правові гарантії не будуть надані, Гаага не стане ратифікувати угоду. "Якщо я не зможу домогтися цього, ми не будемо підписувати [документ]. Ми спробуємо знайти рішення, це буде складно, шансів мало, але я думаю, що ми повинні спробувати", - зазначив Рютте.

Вся операція про асоціацію України і Євросоюзу може зірватися через відмову Нідерландів підписувати угоду. Високопоставлений чиновник ЄС в розмові з Reuters висловив надію, що проблема може бути вирішена до кінця року.

консультативний референдум в Нідерландах по асоціації ЄС і України відбувся в квітні 2016 року. Згідно з офіційними результатами, проти ратифікації документа проголосували 2,5 млн осіб, або 61% виборців, "за" - 1,6 млн осіб, або 38,21% виборців.

Після референдуму Рютте розпорядився почати консультації з європейськими країнами про внесення змін до Угоди про асоціацію "відповідно до побажань тих, хто голосував проти". Тоді глава голландського уряду запевнив, що якщо переговори ні до чого не приведуть, то уряд відмовиться від ратифікації.

При цьому референдум і суперечки навколо угоди викликали невдоволення урядом Рютте. Варто відзначити, що всі опозиційні партії в Нідерландах підтримали відмову від ратифікації документа про асоціацію України з ЄС.

У березні 2017 року Нідерландах пройдуть парламентські вибори. На тлі падіння рейтингу Рютте в країні набирає популярність права Партія свободи під проводом Герта Вілдерса, яка виступає проти міграційної політики ЄС.

Після зміни влади в Україні Київ відновив переговори з Брюсселем щодо асоціації. У березні 2014 року був підписаний політичний блок угоди, в червні - його економічна частина. Верховна рада 16 вересня 2014 року схвалила законопроект про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом, в той же день його підписав український президент Петро Порошенко. На цьому тлі на вимогу Росії була досягнута домовленість про відстрочення імплементації угоди про створення зони вільної торгівлі Україна - ЄС до 31 грудня 2015 року.

Крім Верховної Ради угоду схвалили Європарламент і всі країни-члени ЄС, в тому числі і Нідерланди. Але остаточно вона набуде чинності тільки після ратифікації радою ЄС, який об'єднує 28 міністрів країн-членів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация