NEWSru.com :: Сенат Нідерландів схвалив угоду про асоціацію України з Євросоюзом

Сенат Нідерландів схвалив угоду про асоціацію України з Євросоюзом
Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: "Зараз ми стали ще на крок ближче до ратифікації"
Якщо угода буде затверджено на липневому саміті Україна - ЄС, воно вступить в силу в перший день наступного місяця - 1 серпня

Сенат Нідерландів у вівторок, 30 травня, схвалив ратифікацію угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі України і Євросоюзу. Про це йдеться в заяві голови Європейської комісії Жана-Клода Юнкера, опублікованому на сайті відомства. Підтримали документ дві третини сенаторів - 50 з 75.

На підтримку угоди виступили Народна партія за свободу і демократію, Партія праці, "Зелені ліві", "Демократи-66", "Християнський союз", Державна реформатська партія, "Независимая фракція сенату", а також дев'ять з 12 членів фракції "Християнсько демократичного заклику "(ХДП). Як повідомляє ТАСС, проти проголосували Партія свободи, Соціалістична партія, Партія захисту тварин, "50 плюс" і три сенатора ХДП. На засіданні сенату були присутні прем'єр-міністр країни Марк Рютте і глава МЗС Берт Кундерс, що підтримують асоціацію України і ЄС.

уряд Нідерландів ухвалив законопроект 16 грудня минулого року. У лютому 2017 го ратифікацію угоди схвалила нижня палата парламенту.

Наступним кроком має стати підписання законопроекту королем Виллемом-Александером, що є формальністю, так як монарх в Нідерландах виконує здебільшого представницькі функції. Останнім етапом стане вступ документа в силу після публікації в урядовому виданні.

Потім влада Нідерландів повинні будуть повідомити про це Генеральний секретаріат Ради ЄС, після чого угода про асоціацію буде остаточно схвалено на європейському рівні і вступить в силу.

Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив: "Зараз ми стали ще на крок ближче до ратифікації". Юнкер розраховує на завершення процедури ратифікації угоди протягом найближчих декількох тижнів - до саміту Україна - ЄС, який відбудеться 13 липня в Києві.

Коментуючи підсумки голосування, Юнкер зазначив, що воно посилає "важливий сигнал з Нідерландів і від всього Європейського союзу нашим українським друзям: місце України - в Європі, майбутнє України пов'язане з Європою".

Посол України в Нідерландах Олександр Горін, в свою чергу, заявив, що схвалення ратифікації Угоди про асоціацію Україна-ЄС сенатом Нідерландів дозволило подолати останню політичну перешкоду до асоціації України і ЄС. "З точки зору політики, це остання перепона", - констатував він (цитата по "Укрінформ" ).

За словами дипломата, в основному перешкоди стосувалися не конкретно України, проте Росія намагалася штучно вносити питання до порядку денного. "Коли з'являлися дуже позитивні показники, що нічого не може нам перешкодити, раптом виникала якась проблема - як то проблема картин, які знайшли в ОРДЛО, як раптом РФ підтримала кримські музеї та РФ дуже активно лобіювала цей процес. І, звичайно, всі ці фейки, які РФ робила щодо МН17, щоб скомпрометувати Україну ", - пояснив він.

МЗС РФ констатував "антиросійську сутність" Угоди про асоціацію Україна - ЄС

На ратифікацію парламентом Нідерландів Угоди про асоціацію Україна - ЄС вже відреагували в Москві. Так, офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що голландські політики "втратили своє обличчя".

"Протягом останнього року в Росії - та й в світі - з цікавістю спостерігали, як прихильники так званого європейського майбутнього України цілих чотирнадцять місяців шукали вихід з ситуації, що склалася після референдуму в Нідерландах, на якому голландський народ чітко і недвозначно заявив про своє неприйняття ідеї за всяку ціну прив'язати Україну до Євросоюзу ", - цитує її офіційний сайт зовнішньополітичного відомства.

"Причому сталося це всупереч найпотужнішою пропагандистською обробці з боку брюссельських (і не тільки брюссельських) стратегів, власних керівників і політичного десанту з Києва", - продовжила Захарова.

Офіційний представник МЗС РФ також зазначила, що в Москві вирішили залишити на совісті "втратили обличчя голландських політиків їх, м'яко кажучи, спірні методи". "Цілком передбачувано на недавніх дебатах все знову звелося до бездоказовим твердженням про провокаційні дії Москви, заклики до загальноєвропейської солідарності перед обличчям міфічної" російської загрози "і т. П.", - пояснила вона.

"Однак з усього цього випливає сумний висновок: фактично голландський народ, який сказав" ні "асоціації з Україною, обвели навколо пальця. Зробили це його власні лідери, в черговий раз взяли на озброєння відверто русофобську пропаганду, що, до речі, є прямим підтвердженням антиросійської суті угоди про асоціацію Україна - ЄС, скільки б нас не запевняли в зворотному ", - продовжила Захарова.

"Що стосується київської влади, то ратифікація нещасливого угоди дасть їм ще якийсь час, щоб продовжувати годувати українців казками про" світле європейське майбутнє ", набір яких став значно біднішими після прийнятого для забезпечення ратифікації юридично зобов'язуючого рішення 28 країн - членів ЄС. Нагадаю , що в ньому прямо сказано про те, що асоціація не надає Україні статус країни - кандидата в Євросоюз. Ця угода не допускає гарантій безпеки, інший військової допомоги і нових фінансових зобов'язань ЄС щодо ставлення нию до Києва. У ньому також відсутні зобов'язання щодо забезпечення вільного пересування робочої сили, перш за все української ", - резюмувала вона.

На Україні вже зажадали переглянути Угоду про асоціацію з Євросоюзом

Тим часом на Україні фракція "Опозиційного блоку" в парламенті зажадала перегляду економічної частини угоди про асоціацію з Євросоюзом "в інтересах держави та її громадян". "Відносини з зарубіжними партнерами мають бути взаємовигідними", - йдеться в офіційному заяві партії.

"Угода про асоціацію з ЄС повинно було дати поштовх до розвитку економіки України, однак нинішня влада не використовувала отриманий нею шанс. Не дивлячись на те що зона вільної торгівлі з боку Євросоюзу діє вже три роки, поліпшень в торгівлі з європейськими країнами не відбулося", - констатували в "Опозиційному блоці".

Члени партії звернули увагу на те, що експорт в країни ЄС в 2016 році в порівнянні з 2013 роком впав на 19,5% - з 16,76 до 13,49 млрд доларів. "Це сталося через те, що за три роки так і не створено експортно-кредитне агентство. Тому, що вкрай повільно відбувається адаптація українською владою регламентів і техстандартов, передбачених угодою. Тому, що виробники не отримують ніякої допомоги від державних органів в питаннях просування на європейський ринок ", - пояснили вони.

"Майже три роки тому, під час підписання економічної частини Угоди про асоціацію, президент України заявив про те, що" ми б хотіли підписати угоду на більш кращих умовах, ніж такі, які ми маємо зараз ". Однак за цей час жоден уряд не поставило перед керівництвом ЄС питання про створення спільного органу щодо перегляду передбачених угодою квот ", - відзначили в" Опозиційному блоці ".

"Опозиційний блок" вимагає від влади почати переговори про перегляд економічної частини Угоди про асоціацію з ЄС і вжити заходів по відновленню позицій українських експортерів на всіх зарубіжних ринках. Економічне зростання і соціальний добробут громадян повинні бути пріоритетом для будь-якої влади, якщо вона хоче залишатися владою ", - резюмували українські політики.

У 2014 році Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС. Його ратифікували парламенти всіх країн - членів Євросоюзу, крім Нідерландів. Амстердам призупинив ратифікацію після відбувся 6 квітня 2016 року референдуму, в ході якого 61% учасників голосування висловилися проти ратифікації документа.

Після тривалих переговорів лідери ЄС все ж узгодили документ, в якому, зокрема, зазначалося, що Угода про асоціацію не є першим кроком на шляху вступу України до спільноти, не надає гарантій безпеки, не передбачає додаткової фінансової допомоги Києву і не дає українцям права на проживання або роботу в ЄС.

Поки договір діє на тимчасовій основі. Остаточно угода набуде чинності після його ратифікації всіма 28 країнами ЄС. Якщо угода буде затверджено на липневому саміті Україна - ЄС, воно вступить в силу в перший день наступного місяця - 1 серпня.

Президент України Петро Порошенко в своєму Facebook вітав рішення сенату, подякувавши Нідерланди за підтримку. "Україна поступово інтегрується в європейську політику у багатьох сферах. Набуття чинності угоди про асоціацію, зона вільної торгівлі, безвізовий режим з ЄС, який стартує через десять днів, - все це надзвичайно важливі кроки на нашому шляху до об'єднаної Європи", - зазначив глава держави.

Нагадаємо, 17 травня керівництво України і ЄС підписали угоду про введення безвізового режиму . Вступ в силу рішення про лібералізацію візового режиму очікується 11 червня.

як зазначає РБК , Сенат Нідерландів ратифікує договір про асоціацію з Україною вже вдруге. Перше голосування пройшло 7 липня 2015 року. Тоді документ підтримали 55 сенаторів, проти виступили 20 осіб. Восени того ж року євроскептики домоглися призначення референдуму про долю асоціації ЄС з Україною.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация