NEWSru.com :: Запуск ракети "Булава" з підводного човна "Володимир Мономах" успішно пройшов в Білому морі (ВІДЕО)

Запуск ракети "Булава" з підводного човна "Володимир Мономах" успішно пройшов в Білому морі
"Мономах" - третя за рахунком субмарина проекту "Борей". Підводний човен була закладена в 2006 році, а флоту її планується передати в грудні поточного року
Виробник "Булави" - Стрийський машинобудівний завод

Стратегічна атомний підводний човен проекту 955 ( "Борей") в середу, 10 вересня, справила одиночний пуск балістичної ракети "Булава" з акваторії Білого моря по полігону Кура на Камчатці, випробування визнані успішними.

"Пуск був проведений з підводного положення в рамках програми державних випробувань систем озброєння і життєзабезпечення атомного підводного ракетоносця" Володимир Мономах ". Параметри траєкторії польоту ракети відпрацьовані в штатному режимі, бойові блоки успішно прибули на полігон Кура на Камчатці", - повідомив ІТАР-ТАРС офіційний представник Міноборони РФ Ігор Конашенков.

На борту субмарини в ході стрілянини перебували члени комісії по державних випробуваннях підводного човна, дії командира та екіпажу були "оцінені як професійні і грамотні". Як уточнив Конашенков, цей запуск став першим для "Володимира Мономаха".

Наступні стрільби балістичними ракетами "Булава" будуть виконані в жовтні і листопаді поточного року, повідомив журналістам головнокомандуючий ВМФ РФ адмірал Віктор Чирков. "У жовтні та листопаді Військово-морського флоту належить виконати ще дві ракетні стрільби двома ракетними крейсерами, оснащеними балістичними ракетами", - сказав він.

"Мономах" - третя за рахунком субмарина проекту "Борей". Підводний човен була закладена в 2006 році, а флоту її планується передати в грудні поточного року. Перший етап державних ходових випробувань був завершений в липні 2014 року. У серпні, як уточнювала прес-служба підприємства "Севмаш", атомний підводний крейсер завершив черговий вихід в море, в ході якого проводилася перевірка акустичних параметрів.

Як уточнювалося в повідомленні, розширені акустичні випробування на підводному човні проекту "Борей" проводилися вперше. Начальник виробництва військової техніки "Севмаша" Марат Абіжанов повідомив, що вихід в море "Володимира Мономаха" підтвердив правильність розрахунків і конструктивних рішень - параметри гучності АПЛ відповідають всім закладеним вимогам.

Відео Russia Today

Нинішній запуск ракети "Булава" став першим після невдалого пуску з АПЛ "Олександр Невський" у вересні 2013 року. За минулий рік плани пусків неодноразово змінювалися. Заступник міністра оборони РФ Юрій Борисов говорив, що "Мономах" запустить "Булаву" в серпні-вересні, а "Юрій Долгорукий" - головний човен серії - в листопаді. Пізніше повідомлялося, що поодинокі пуски будуть виконані в кінці вересня - жовтні "Олександром Невським" і "Володимиром Мономахом". В кінці серпня джерело в Глвном штабі ВМФ стверджував, що першим стрілянину повинен виконати "Юрій Долгорукий".

як уточнює "Російська газета" , За неофіційними відомостями, в спецарсенале Північного флоту знаходяться 27 міжконтинентальних балістичних ракет "Булава". П'ять з них мали намір повернути на завод-виготовлювач в Воткинськ, Удмуртія, для установки на ракети телеметричних датчиків - щоб з їх допомогою відстежити параметри роботи під час контрольних пусків.

Ракета морського базування Р30 3М30 "Булава" (РСМ-56 в міжнародних договорах, SS-NX-30 за класифікацією НАТО) - триступенева твердопаливна ракета, що розміщується на підводних човнах. Вона може нести від шести до десяти гіперзвукових маневрують ядерних блоків індивідуального наведення по 100-150 кілотонн, здатних змінювати траєкторію польоту по висоті і курсу.

Передбачається, що саме "Булава" в майбутньому стане основою морських стратегічних ядерних сил Росії, з цим розрахунком ведеться будівництво нових підводних човнів. На головному ракетному крейсері "Юрій Долгорукий" розмістять 12 шахт з ракетами "Булава", на другому серійному крейсері проекту "Олександр Невський" планується встановити 16 таких ракет. За 20 ракет "Булава" буде на "Володимира Мономаха" і субмаринах, які увійдуть в дію до 2020 року.

Варто відзначити, нинішній запуск "Булави" став двадцятим, при цьому тільки дев'ять пусків були визнані успішними. Ракета, розроблена російськими зброярами, неодноразово піддавалася критиці . Після трьох перших пусків, вироблених в 2004 і 2005 році, пішла серія невдач, яка привела до відставок ряду відповідальних за розробку ракети. У Генштабі ЗС РФ навіть пропонували перенести виробництво з Воткинского заводу на інше підприємство, але за тим було вирішено змінити тільки виробника окремих проблемних агрегатів.

Незабаром після аварії 6 вересня 2013 року міністру оборони Сергію Шойгу в рамках зустрічі учасників міжнародного дискусійного клубу "Валдай" задавали питання про долю "Булави", але він відповів, що причини невдалого пуску ще не встановлені і робити висновки поки рано. В ході розслідування з'ясувалося , Що причиною збою стали не конструктивні недоліки, а порушення технології, допущені на стадії створення матеріалу для однієї з деталей сопел.

Раніше президент РФ Володимир Путін вимагав якнайшвидшої передачі ВМФ розрекламованих атомних підводних човнів четвертого покоління ще в травні поточного року. "Володимир Мономах" є третьою субмариною серії "Борей". "Долгорукий" був прийнятий до складу флоту в 2012 році, за ним послідував "Невський". Четверта підводний човен, "Князь Володимир", ще будується, а в кінці липня була закладена п'ята - "Князь Олег".

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация