NEWSru.com :: Японське цунамі виявилося рекордним - це була 38-метрова хвиля. ВІДЕО оператора-екстремала

Японське цунамі виявилося рекордним - це була 38-метрова хвиля
Під час стихійного лиха 11 березня на північно-східне узбережжя Японії обрушилося найпотужніше цунамі за всю історію спостережень
Список жертв жахливого землетрусу магнітудою 9,0 і цунамі налічує більше 28 тисяч осіб, з них 13.538 офіційно підтверджені загиблими і 14.589 числяться зниклими без вести

Під час стихійного лиха 11 березня на північно-східне узбережжя Японії обрушилося найпотужніше цунамі за всю історію спостережень, з'ясували вчені Токійського океанографічного університету. На півострові Омое поблизу міста Міяко префектури Івате висота хвилі сягала 38,9 метра, визначили вони, вивчивши рельєф цієї місцевості.

Нагадаємо, раніше повідомлялося лише, що цунамі місцями перевищило 10 метрів. Тепер же фахівці університетської лабораторії з дослідження землетрусів на чолі з професором Акіо Окаясу стверджують, що побитий рекорд потужного цунамі в 1896 році в районі міста Офунато в тій же префектурі. Згідно з документами, його висота досягала 38,2 метра, передає ІТАР-ТАСС.

За деякими відомостями, сама гігантська хвиля в історії Японії досягала 85 метрів - це було в 1771 році в районі південного острова Ісігакі, проте вчені не можуть підтвердити цю інформацію, оскільки записів тоді ще не велося і точних даних отримати вже неможливо.

Список жертв жахливого землетрусу магнітудою 9,0 і цунамі налічує більше 28 тисяч осіб, з них 13 538 офіційно підтверджені загиблими і 14 589 числяться зниклими без вісті. Постраждали 4 920 осіб.

За інформацією Національного поліцейського агентства, яке регулярно оновлює дані, найбільше тел виявлено в префектурах Міягі - 8 275 осіб, Івате - 3,9 тисячі і Фукусіма - 1,3 тисячі чоловік. Пошукові роботи тривають.

Напередодні в 10-кілометровій забороненій зоні навколо аварійної АЕС "Фукусіма-1", де небезпечно високий рівень радіації, близько 300 рятувальників в захисних костюмах почали вручну розбирати завали в місті Наміе. Пошуки в цьому районі ведуться вперше після евакуації. Йдеться про більш ніж тисячі жертв.

Тим часом в інтернеті з'являються все нові наочні свідчення масштабу трагедії, яка спіткала країну. Днями в YouTube з'явилися два відеозаписи з найбільш зруйнованих районів японського узбережжя. Перший ролик був опублікований 12 квітня, другий - 14 квітня. Самі записи були зроблені в перших числах місяця, вони дуже хорошої якості.

1 квітня англієць Джеймс Рейнолдс, професійний екстремальний фотограф і оператор, який називає себе TyphoonHunter (Мисливець за тайфунами), відвідав місто Кесеннума префектури Міягі. До удару стихії його населення становило 73,1 тисячі осіб.

У записі видно цілі поля понівеченого іржавого заліза - автомобілі, дахи будинків, великі кораблі, причому виглядає це так, немов цунамі пройшло давним-давно і ці місця з тих пір були закинуті. Деякі будинки буквально перевернуто догори дном, крізь зруйновані стіни подекуди видно обстановка приміщень - залишки меблів, в деяких вікнах тремтять фіранки.

Серед руїн на вітрі шелестять сторінки книг, по завалах бродять люди в медичних масках, судячи з одягу, місцеві жителі. Вони щось шукають, уважно дивлячись під ноги.

Другий відеоролик зроблений 1-2 квітня в сусідньому місті Рікудзентаката в префектурі Івате. Він був практично повністю знищений, там зруйновано близько 2 тисяч будинків. Населення перед стихією становило 23,2 тисячі осіб.

Ці кадри демонструють ще більш моторошну картину: загони рятувальників витягують з руїн знайдені тіла. Тіла ретельно загорнуті в простирадла, їх спускають по спеціальних конструкцій і відвозять в мікроавтобусах.

Звертає на себе увагу різкий контраст: непогана асфальтова дорога, мабуть, відремонтована, а по обидва боки, наскільки сягає око, купи уламків з яких подекуди піднімаються остови будівель. Завали розгрібають екскаватором.

Всередині одного із зруйнованих будівель панують темінь і порожнеча - тільки зі стелі звисають і колишуться на вітрі обривки безлічі проводів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация