NEWSru.com :: Медведєв раптово змінив тему засідання Держради і посперечався з Путіним з приводу ксенофобії

Засідання Держради, 27 грудня 2010 року
Засідання Держради, 27 грудня 2010 року
Засідання Держради, 27 грудня 2010 року
Засідання Держради, 27 грудня 2010 року

Президент РФ Дмитро Медведєв поміняв порядок останнього в 2010 році засідання Держради - замість раніше заявлених питань підтримки сім'ї, материнства і дитинства учасники зустрічі, що транслювалася в прямому ефірі телеканалу "Росія 24", обговорили проблеми боротьби з ксенофобією. При цьому, як передає "Ехо Москви" , Медведєв і Путін розійшлися в думках .

Зокрема, президент РФ Дмитро Медведєв зажадав від глав відомств і регіонів "братися за роботу" з протидії міжнаціональної ворожнечі. "Це спільна справа", - вважає президент. При цьому він зазначив, що ніяких спеціальних структур, що відповідають за національну політику, в країні створюватися не буде, і закликав міліцію при виявленні міжнаціональної ворожнечі діяти жорстко.

- Медведєв розповів про загрозу націоналізму
- ... заборонив чиновникам займати сторону в конфлікті
- ... і виправдовувати погроми "національними звичаями"
- Міліцію закликав діяти "жорстко, без церемоній"
- Міжнаціональних питань присвятять окреме засідання в 2011 році
- Статус Нацради підвищать, доручивши його одному з віце-прем'єрів
- Собянін пообіцяв легалізувати міграційні потоки в Москві
- ... і запропонував відправляти в армію "підлітків, у яких руки чешуться повоювати" на вулицях
- Медведєв обігнав Путіна в рейтингу згадуваності в російських ЗМІ

Нагадаємо, тема ксенофобії виявилася в центрі уваги російського суспільства після заворушень на Манежній площі в грудні, які були спровоковані рішенням слідчих відпустити учасників бійки, в якій був убитий уболівальник "Спартака" Єгор Свиридов. Радикально налаштована молодь влаштувала погроми не тільки в Москві, але і в Санкт-Петербурзі і в Ростові-на-Дону. Було побито кількох десятків людей, і звучали націоналістичні гасла, нагадує РІА Новини" .

"Після виникнення тих чи інших проблем завжди виникають пропозиції створити нову структуру, ще одне міністерство, черговий Миннац (міністерство у справах національностей)", - зазначив Медведєв. Однак, зазначив він, діяльність подібних органів в колишніх ситуаціях не була особливо ефективною. "Тому хотів би вам сказати, що ми не будемо з цього приводу (недавніх масових міжнаціональних заворушень) створювати нових структур, - сказав Медведєв в понеділок в Москві на засіданні Держради. - Нічого плодити нових бюрократів, начальників з" мигалками "і відповідні апарати" . "Треба братися за роботу самим", - зажадав президент.

Путін посперечався з Медведєвим щодо ксенофобії

Хоча багато губернаторів, які просили слова, відзначали, що ні готували доповіді на цю тему, проте вони висловили ряд пропозицій щодо заявленої президентом нової тематики. Крім глав регіонів, на зустрічі виступили прем'єр-міністр Володимир Путін, глава Мінрегіону Віктор Басаргін, міністр освіти і науки Андрій Фурсенко.

Причому з прем'єром Путіним у Медведєва навіть вийшов суперечка - тандем розійшовся в оцінці національної політики Радянського Союзу. Ось як це було.

Путін заявив, що "всім нам повинно бути соромно", і нагадав, що в Радянському Союзі не було проблем з міжнаціональними відносинами. "Радянської влади вдалося створити якусь субстанцію, яка виявилася над міжнаціональними і міжконфесійними відносинами. Вона, на жаль, носила ідеологічний характер - це соціалістична ідея. Навіть придумали якусь нову спільність людей - радянський народ", - нагадав Путін.

Глава уряду визнав, що "ми з вами поки не змогли знайти еквівалент того, що було винайдено в Радянському Союзі". "Я думаю, нам шукати далеко ходити не потрібно. Є тільки одне, що може замінити - замінити те, що непогано працювало раніше, - це загальноросійський патріотизм. Просто ми його не використовуємо і не розвиваємо, а часом навіть соромимося", - підкреслив прем'єр .

На думку Путіна, "для того, щоб це розуміння прийшло, ми всі повинні над цим працювати і на федеральному, і на регіональному рівні, так, як цього приділяли увагу раніше". "Це завжди було одним з найважливіших напрямків в діяльності всіх органів влади, а сьогодні це пішло з порядку денного. А важливіше нічого немає, від цього залежить існування нашої держави, і ми повинні це повернути", - сказав голова уряду.

У свою чергу Медведєв зауважив, що ідея про нову спільності - радянському народі - була абсолютно правильною, "і її не потрібно соромитися". "Інша справа, що такі конструкції виникають не на папері і не по велінню президентів або генеральних секретарів. Це результат важкій роботи товариства", - сказав він.

Президент нагадав, що ще 40 років тому в США представники різних рас і національностей "часто сиділи на різних крамницях", а зараз це дуже толерантне суспільство "." І нам не потрібно соромитися вчитися. Але ідея російської нації абсолютно продуктивна ", - заявив він.

"Тільки що Володимир Володимирович (Путін), виступаючи, згадав Радянський Союз, який знайшов свою схему досягнення певного результату міжнаціонального миру. Чи можливе повторення того, що було зроблено в радянський період? Ми з вами реальні люди і розуміємо - ні, неможливо", - цитує Медведєва "Інтерфакс" .

Він нагадав, що СРСР був державою, побудованим на ідеології, і "дуже жорстким державою". "Росія - інша. З цим пов'язані і наші додаткові можливості, і наші проблеми. Якби у нас були ті можливості, які були ще 25 років тому, скажімо відверто, керівництво країни зараз в цьому залі цю тему не обговорював би. Інші кошти були б застосовані ", - сказав глава держави.

Він підкреслив, що ці "засоби" десь могли б бути ефективними, а десь ні. "Доля Радянського Союзу в цьому сенсі дає найкращу їжу для роздумів. Але нам дійсно потрібно виробляти нові підходи", - сказав Медведєв. За словами президента, із розмов з керівниками регіонів він зрозумів, що для деяких з них питання міжнаціональної політики є абстрактними.

"Для них міжнаціональна політика - це якась абстракція ще з часів Миннаца, який очолював Йосип Віссаріонович Сталін. Це десь там нагорі, і насправді ми до цього не маємо відношення. Так ось, шановні колеги, я хотів би перш за все звернути вашу увагу на те, що за підтримку громадянського миру, злагоди, за міжнаціональні відносини відповідають не ФСБ з міліцією, а регіони, тому що сутички, проблеми, злочинність, вбивства у вас відбуваються ", - сказав Медведєв, звертаючись до голів регіонів.

Він зазначив, що багато чого залежить і від федеральної влади, і від силових структур, але самі проблеми визрівають "на вулиці, в звичайних будинках", тому це є спільною турботою.

"Це повинно бути в полі зору всіх і кожного. Всіх присутніх в цьому залі, всіх керівників регіонів. Чи не Басаргіна, якому в силу службового становища вменена координація з питань національної політики, і навіть не віце-прем'єра або прем'єра з президентом, а всіх присутніх в залі, інакше нічого не вийде ", - сказав Медведєв.

Медведєв розповів про загрозу націоналізму

"Для Росії, - вважає він, - міжнаціональні конфлікти смертельно небезпечні, де б вони не відбувалися". При цьому президент визнав, що "міжнаціональні відносини в багатьох регіонах Росії є напруженими".

Президент зазначив, що в даний час "Росія знаходиться на другому місці після США за кількістю прибувають мігрантів". У зв'язку з цим "змінюється етнічний баланс у багатьох територіях, який формувався століттями". Ці зміни, за словами Медведєва, відбуваються іноді дуже болісно.

"Відбуваються конфлікти, їм сприяють національні екстремісти і просто кримінальники. Вони підривають основи нашого суспільства", - підкреслив глава держави. "При цьому робота з питання міжнаціональних відносин ніколи не ставилася до державних пріоритетів", - зазначив Медведєв. "Вона завжди ставилася на другий план, а найчастіше носить імітаційний характер", - вважає він.

Медведєв нагадав про події в Кондопозі, де кілька років тому пройшли зіткнення на національному грунті. Президент перерахував з десяток відомств, які повинні були відповідати за профілактику та протидії таким подіям. "Але і де були всі ці відомства?" - поставив риторичне запитання він.

Медведєв підкреслив, що без вирішення питання мирного співіснування різних національностей "не може бути майбутнього ні у нас, ні у наших дітей, неможливо збереження і розвиток самої держави". "Це спільна справа, в яке на практиці включені мільйони людей, ми всі - підтримка громадянського миру, міжнаціональної та міжконфесійної злагоди", - заявив він.

"Наша держава було створено працею багатьох народів, люди різних релігій і культур століття за століттям будували нашу величезну країну", - нагадав президент. "Історія завжди була неоднозначна, в тому числі новітня історія, не треба нічого прикрашати, тим більше що ніде в світі не знайдено універсальних рецептів міжнаціональної гармонії", - вважає він.

"Росія має досвід, який полягає в тому, що на відміну інших країн народи нашої країни зберегли свою мову, релігію і знайшли політичне єдність", - зазначив глава держави. "Таке поєднання єдності і різноманіття робить нас сильною і впливовою нацією, але цей стан не є раз і на завжди даним", - попередив він. Як негативний приклад він нагадав про розпад СРСР.

... заборонив чиновникам займати сторону в конфлікті

При цьому він заявив, що держчиновники не мають права ставати на бік одного з учасників міжнаціонального конфлікту і загравати з тими, хто діє вороже щодо всього суспільства. "Всі державні службовці, на якій би посаді і в якому регіоні вони ні служили, повинні діяти в інтересах народу в цілому, а не його окремих груп", - сказав Медведєв. "Люди, наділені владою, не мають права ставати на бік однієї зі сторін в якому б то ні було міжнаціональний конфлікт. Влада повинна бути об'єктивна і справедлива", - підкреслив президент.

... і виправдовувати погроми "національними звичаями"

Медведєв також заявив, що особливості національного характеру не можуть виправдовувати вандалізм і погроми. "Ніякі особливості національного характеру, звичаї, ніякі соціальні проблеми не можуть виправдати хамство, вандалізм, насильство і погроми", - сказав глава держави.

Міліцію закликав діяти "жорстко, без церемоній"

Президент закликав правоохоронні органи негайно припиняти будь-які спроби розпалювання міжнаціональної ворожнечі і масових заворушень. "(Необхідно) без зволікання припиняти будь-якого роду спроби розпалювання міжнаціональної ворожнечі і провокування безладів", - заявив Медведєв.

"Припиняти жорстко. Церемонитися тут не треба", - підкреслив глава держави, додавши, що "у злочинців немає національності". "Їх треба ізолювати і карати, не вдаючись у тонкощі етнографії та соціології, які не ділячи їх на більш близьких і далеких, як це іноді відбувалося в нашій з вами спільної історії", - підкреслив Медведєв.

Міжнаціональних питань присвятять окреме засідання в 2011 році

Президент Росії Дмитро Медведєв вирішив провести окреме засідання президії Держради з проблем міжнаціональних відносин. "Тема настільки багатогранна, часто непопулярна, що повертатися до неї потрібно регулярно", - пояснив глава держави на засіданні Держради і Ради з нацпроектів.

З пропозицією провести засідання президії Держради з проблем міжнаціональних відносин виступив глава Башкирії Рустем Хамітов, який запросив організувати цю зустріч в його багатонаціональній республіці. "Ідею провести президію Держради, вже підготовлений, я підтримую. Даю доручення адміністрації (президента РФ) вирішити - коли і де його організувати. Цілком можливо, в Башкирії", - сказав Медведєв.

Статус Нацради підвищать, доручивши його одному з віце-прем'єрів

Рада з національної політики може очолити один із заступників голови уряду РФ, заявив президент. "Тут проблем немає. Будь ласка, я доручення уряду дам підняти рівень (ради). Напевно, було б дійсно правильним, щоб хтось із віце-прем'єрів очолив його діяльність", - сказав Медведєв.

Таким чином він прокоментував прохання глави Мінрегіонрозвитку Віктора Басаргіна "підняти рівень Ради по нацполітики" за рахунок передачі керівництва в ньому чиновнику більш високого рангу.

В даний час Рада очолює Басаргін. У той же час Медведєв зазначив, що роботу в міжнаціональних і міжконфесійних питаннях не слід зводити тільки до програм, в яких є ті чи інші засоби.

"Це дуже важливий напрямок. Робота з міжнаціональних відносин має бути набагато більш насиченою і на федеральному, і на регіональному рівні. Це не тільки те, як гроші поділити для того, щоб вирішити ті чи інші нагальні соціальні болячки. Їх вистачає, до речі сказати. це повинна бути зовсім інша робота ", - сказав глава держави. Він підкреслив, що дана проблема повинна бути в центрі уваги уряду.

Собянін пообіцяв легалізувати міграційні потоки в Москві

У тому ж ключі, що і президент, висловився в понеділок мер Москви Сергій Собянін. Градоначальник повідомив, що має намір легалізувати в столиці міграційний потік, а також заявив, що єдиний рецепт від масових заворушень - це їх жорстке припинення.

Президент, який очолює спільне засідання, запропонував Собяніну першому виступити з пропозиціями щодо боротьби з міжконфесійними конфліктами в Росії. Московський мер перерахував декілька проблем в цій сфері, специфічних саме для столиці. Так, за його словами, "тема міжконфесійної ворожнечі надзвичайна актуальна для Москви: в деяких районах мегаполісу - від 10 до 20% громадян неслов'янської зовнішності, і будь-які конфлікти можуть дестабілізувати ситуацію у всьому місті".

"Москва є тяжінням в критичний момент для усіляких екстремалів і просто любителів гострих відчуттів з усієї країни, - заявив Собянін. - Коли відбувалися відомі події, до нас потяглися громадяни з Тульської області і з Уралу, з інших регіонів". Собянін бачить лише один рецепт для боротьби з заворушеннями: "Потрібно жорстко припиняти такі речі, працювати з кожним з учасників".

Він заявив про необхідність "системної роботи по всіх напрямах - і в школах, і в вузах, тому що одними силовими методами проблеми не вирішити". Одним із завдань, спрямованих на підвищення ефективності боротьби з міжнаціональною ворожнечею в Москві, він позначив коригування програми освіти: "Потрібна системна опрацювання виховної роботи, обговорення питань міжконфесійної терпимості".

За його словами, після заворушень в столиці мерія звернулася в освітні установи і поставила завдання провести роботу з учнями і студентами, "але не всі адекватно відреагували на наші завдання". "В умовах сьогоднішньої ситуації питання виховання, роботи зі студентами повинні бути не останньою справою", - підкреслив Собянін.

Інша пропозиція мера Москви стосується громадських організацій, які боролися б з екстремізмом. "У нас багато громадських організацій, і серед них фанатські групи, радикальні організації, але громадських організацій, які борються з екстремізмом, регіональної і національної нетерпимості, практично взагалі немає. Їх ніхто не культивує, і ми повинні цим зайнятися", - підкреслив мер міста .

У Москві виявлено підлітки, які брали участь у заворушеннях, і з ними вже ведеться педагогічна робота. "Необхідно персоніфікувати роботу з підлітками, які потрапили в поле зору під час заворушень в Москві, ми таку роботу організували, і з ними з усіма ведеться робота", - сказав мер. "Частина підлітків, які мріяли повоювати, і пострибати, і порозумітися, із задоволенням пішли в армію служити. Вважаю, це цілком прийнятно: якщо у людини надмірно багато енергії, його можна послати і на додаткові збори", - додав Собянін.

У найближчих планах мера Москви - організація дозвілля столичних школярів під час зимових канікул. Собянін запевнив, що школи підготували програму для роботи з учнями. "Ми почали приділяти увагу роботі в цьому плані в ЗМІ, але розворот наших дій в сторону інтернету необхідний", - підкреслив він.

Останнім, але досить значимим пунктом плану Москви в боротьбі з екстремізмом мер столиці назвав легалізацію міграційних потоків. "Що стосується міграційних процесів, то в Москві офіційно зареєстровано 250 тис. Трудових мігрантів, а фактично знаходиться кілька мільйонів. Мені здається, що потрібно повернутися до тієї ідеї, яка була відвічна, щоб максимально легалізувати той міграційний потік, який у нас є", - заявив він.

"У період кризи ми почали різко зменшувати кількість офіційних квот для мігрантів, - нагадав градоначальник. - Це було обґрунтовано, але, мені здається, що нам відповідально треба зрозуміти, скільки трудових мігрантів потрібно столиці, скільки їх реально перебуває в країні і як ми їх враховуємо. в іншому випадку мільйони мігрантів перебувають у нас в незрозуміло яких умовах. незрозуміло де живе і ким опікуваний мігрант сам є джерелом підвищеної небезпеки з точки зору екстремістських проявів ".

Чи можливе повторення того, що було зроблено в радянський період?
Quot;Але і де були всі ці відомства?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация