Нова форма для українських солдатів: "ялинки" і вовки

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

23 серпня 2016, 8:41 Переглядів: 23 серпня 2016, 8:41 Переглядів:   Англійський стиль

Англійський стиль. Так виглядатимуть солдати в новій парадній формі, зшите із білоруської тканини ..

Завтра на Хрещатику відбудеться військовий парад на честь 25-ї річниці незалежності України. Учасники будуть одягнені в нову військову форму, з принципово іншими відзнаками. За словами розробників, за основу взято британський стиль форменого одягу - хоча в знаках відмінності присутні елементи, які використовувалися в уніформі українських армій, які брали участь у визвольних війнах 1917-1921 років. Експерти хвалять британський вибір, називаючи його класичним і дуже зручним для користувачів. А ось військовослужбовці Сил спеціальних операцій, як з'ясувала "Сегодня", незадоволені емблемами: вони вважають, що розроблений для них символ вовка-перевертня буде негативно сприйнятий в суспільстві, і просять замінити його на меч або кинджал. Міністр оборони обіцяв, що дискусія з цього приводу триватиме, але вже після параду.

НОВІ ЗВАННЯ І ЗНАКИ. Нові військові однострої були затверджені указом президента Петра Порошенко 5 липня і будуть показані на параді з нагоди 25-ї річниці незалежності України. За словами помічника міністра оборони Юрія Бірюкова, копітка робота по створенню нової форми велася більше року. Головне нововведення - в знаках відмінності: так, для позначення військових звань зірки на офіцерських погонах замінили ромбиками. А хто є хто серед "нижніх чинів", можна буде зрозуміти по кутовим Шеврон різної ширини, які мають форму "ялинки".

Самі військові звання також будуть трошки іншими. Наприклад, молодшого сержанта замінить капрал (два вузьких шеврони). Після сержанта і старшого сержанта йде головний сержант (чотири вузьких шеврони з нижньої напівкруглої дужкою). Наступні рівні - це штаб-сержант (один широкий шеврон з дужкою), головний штаб-сержант (один широкий один вузький шеврон з нижньої дужкою) і майстер-сержант (два вузьких шеврони і один широкий з нижньої напівкруглої дужкою). Найстаршим неофіцерскім званням буде вважатися головний майстер-сержант - три вузьких і один широкий шеврон з ромбиком і нижньої напівкруглої дужкою. Приблизно такий же розподіл неофіцерскіх звань існує в армії США .

Звання офіцерів теж зміняться: молодшого лейтенанта замінить хорунжий з одним ромбиком на гонитві. Лейтенант отримає два поздовжніх ромбика, старший лейтенант три, а капітан - чотири. Погони старших офіцерів, від майора до полковника, і вищих - від генерал-майора до генерал-полковника, крім ромбів, будуть відрізнятися формою орнаменту, а погони генерала армії, крім орнаменту, матимуть один великий ромб, дві схрещені булави і державний тризуб.

Як пояснюють розробники, ромби на погонах використовувалися у військовослужбовців української армії в 1918 році, шеврони- "ялинки" - у військовослужбовців армії УНР в 1917 і 1919 роках, а орнамент на погонах - у генералів Української Галицької армії, що існувала в 1919 році.
Кокарди на кашкетах і беретах, а також знаки відмінності, що вказують на приналежність до того чи іншого роду або виду збройних сил, також будуть відрізнятися від прийнятих на сьогоднішній день. Наприклад, замість танка на беретах у танкістів буде красуватися залізна лицарська рукавичка, що стискає козацький пірнач (різновид булави. - Авт.).
Ще одна новинка - окрема форма для бійців недавно створених Сил спеціальних операцій: вона буде сірого кольору, а в якості емблеми ССО запропонований біжить вовк-перевертень, підперезані золотим поясом.

Ще одна новинка - окрема форма для бійців недавно створених Сил спеціальних операцій: вона буде сірого кольору, а в якості емблеми ССО запропонований біжить вовк-перевертень, підперезані золотим поясом

Беретние знаки. Справа вгорі - перевертень ССО.

БРИТАНСЬКИЙ ДОСВІД. Зшиті нові однострої з білоруської тканини. Чому так - пояснив координатор робочої групи з розробки нової військової форми Віталій Гайдукевич: "Бюджет наш був обмежений. Тому ми виходили з того, що тканина повинна бути не дуже дорогий, але гарною. Так і купили білоруську", - говорить він. Також, за його словами, є думка, що білоруська тканина дуже легка - влітку в ній комфортно, а от взимку потрібно щось щільніше. "Ми попереджали, що такі зауваження будуть. Але на більше, знову ж таки, не знайшлося грошей", - пояснив Гайдукевич.

Є і свої плюси. Білоруська тканину виткана з ниток різних відтінків. "Це робить її колір глибше, а форму красивіше і багатше. Такий принцип використовується в багатьох країнах, наприклад, у кадетів американської академії" Вест-Пойнт "і в армії Ірландії. Взагалі, за основу ми взяли класичний британський стиль - френч з чотирма кишенями . У такій формі навіть дуже повний чоловік буде виглядати стрункіше ", - пояснює Віталій Гайдукевич.

За його словами, щоб вивчити англійську досвід, довелося звернутися за допомогою до військових реконструкторам і колекціонерам, коли-небудь мали справу з формою армії Сполученого Королівства. Таким чином, нова форма являє собою сплав зарубіжного досвіду з українськими традиціями.

ВЕСНА ЛІТО ОСІНЬ ЗИМА. Група Віталія Гайдукевича розробляла тільки повсякденну і парадну форму. Літній варіант буде включати кітель, брюки, а також сорочки з довгим і коротким рукавом. Колір цієї форми для кожного з видів збройних сил буде різним: наприклад, військовослужбовці Сухопутних сил отримають форму оливкового кольору, Повітряних сил - синього, а Військово-морських сил - чорного і білого. Але сорочка буде однакового для всіх Танова кольору (кава з молоком). "Щоб перетворити повсякденне форму в парадну, досить просто замінити Танова сорочку на білу", - говорить Гайдукевич. Крім сорочок, розробники включили в літній армійський гардероб футболку "поло" - теніску з коротким рукавом і коміром, яка застібається під шиєю на гудзики.

Зимовий варіант нової форми поки присутній тільки концептуально. Але автори абсолютно точно хочуть відмовитися від шинелей і від шапок-вушанок, які визнані непрактичними: шинелі будуть замінені теплою курткою-паркою, а ось чим замінити шапку-вушанку, розробники нової форми ще не визначилися.

Нові погони. Замість зірок будуть "ялинки".

ГОЛОСИ "ЗА" І "ПРОТИ". Військовий експерт Юрій Повх вважає британський стиль класичним, строгим і лаконічним і хвалить вибір розробників: "Немає нічого поганого в тому, щоб взяти досвід країни, яка в XIX столітті завоювала половину земної кулі. Військова форма Пакистану, Індії, Австралії та Канади теж майже не відрізняється від британської ". За словами Повха, саме англійці першими відмовилися від кольорових мундирів і ввели маскувальний колір "хакі" (це сталося під час подій англо-бурської війни в 1899-1902 роках), а в роки Другої світової війни британська форма вважалася однією з найбільш зручних і практичних .

Офіційно солдати вперше будуть марширувати в новій формі на параді на честь Дня незалежності, 24 серпня, але бійці вже встигли приміряти її під час двох тренувань. Якщо з приводу якості самого одягу спільної думки у бійців поки не склалося, то запропоновані емблеми вже викликають суперечки. Наприклад, військовослужбовці ССО не погодилися з присутністю на емблемі вовка-перевертня: вони вважають, що цей символ буде негативно сприйнятий в суспільстві. Свої претензії командування ССО виклало у відкритому листі вже після того, як однострої з усіма знаками відмінності були затверджені президентом (його опублікував на своїй сторінці в Facebook сам Гайдукевич). Так, військовослужбовці ССО вказують, що "перевертнями" серед військових називають зрадників, а символ вовка більше характерний для тюркських народів і Російської Федерації (спецназ Ічкерії, 45-й розвідувальний полк, і т. Д.).

"Жодна з відомих нам країн НАТО і взагалі Заходу не використовує вовка, а тим більше перевертня в якості символу Сил спеціальних операцій і споріднених з ними сил", - йдеться у відкритому листі. Там же пропонується замінити перевертня на меч або кинджал, які в різних поєднаннях використовуються в емблемах ССО країн - членів НАТО. При цьому меч або кинджал вони пропонують об'єднати з яким-небудь виключно українським символом, бажано - нагадує державний герб.

Розробники, в свою чергу, пояснюють вибір перевертня українськими легендами - вважається, що саме в вовків перетворювалися українські козаки-характерники, що володіють унікальними здібностями. Але оскільки часу до 24 серпня залишилося мало, міністр оборони Степан Полторак запропонував компроміс: влаштувати нову форму тестову носку тривалістю три місяці, а дискусію щодо емблем продовжити після параду.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

знаки

, кольори , стиль , символ , форма , військовослужбовці , погони , тканина , кинджал , форми , лейтенант , військовий , Сhevron

Ви зараз переглядаєте новина "Нова форма для українських солдатів:" ялинки "і вовки". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Ігор Вєтров

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация