ОЕСР призупинила процедуру приєднання Росії

Організація економічного співробітництва і розвитку заявила, що має намір підтримати посилення співпраці з Україною Організація економічного співробітництва і розвитку заявила, що має намір підтримати посилення співпраці з Україною   Генеральний секретар ОЕСР Хосе Анхель Гурріа Тревіно

Генеральний секретар ОЕСР Хосе Анхель Гурріа Тревіно.

Фото: Reuters

Москва. 13 березня. INTERFAX.RU - Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) оголосила про припинення приєднання Росії. Таке рішення було прийнято за підсумками засідання керуючої ради ОЕСР, яке пройшло в середу, 12 березня.

Безпосередньо причини відмови Москві у співпраці не називаються, проте в заяві країн-членів організації йдеться, що "ОЕСР повинна позитивно відповісти на клопотання України про подальше посилення існуючої кооперації між ОЕСР і Україною".

ОЕСР - одна з провідних економічних організацій світу, створена для координації економічної політики входять до неї країн. Значна частина діяльності ОЕСР пов'язана з протидією відмиванню грошей, несплаті податків, корупції та хабарництву. Штаб-квартира ОЕСР знаходиться в Парижі.

Зараз в організацію входять 34 країни: Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея і Японія.

Колумбія, Латвія і Росія ведуть переговори про вступ до ОЕСР, Коста-Ріка і Литва мають почати переговорний процес в 2015 році.

Для того щоб бути прийнятою в ОЕСР, Росія, яка почала переговори в 2007 році, повинна була виконати 22 вимог. Зокрема, Москва повинна була привести у відповідність з нормами ОЕСР російську нормативно-правову базу, приєднавшись до кількох конвенцій і кодексам (Конвенція про боротьбу з підкупом іноземних посадових осіб при здійсненні міжнародних комерційних угод, Кодекс лібералізації руху капіталу і деякі інші).

Москва планувала завершити експертну роботу по приєднанню до ОЕСР до кінця поточного року. За курирування переговорів з боку Росії відповідав перший віце-прем'єр Ігор Шувалов.

Відразу ж після заяв про відмову ОЕСР співпрацювати з Москвою до мінімумів від 3 березня обвалився ринок російських акцій. На тлі побоювань введення Заходом санкцій до 14:46 індекс ММВБ знизився до 1268,24 пункту (-0,5%, внутрішньоденної мінімум 3 березня - 1262,6 пункту), індекс РТС - 1095,88 пунктів (-0,3%, мінімум 3 березня - 1087,46 пункту), рублеві ціни більшості "фішок" на Московській біржі знизилися в межах 3%.

Раніше про можливість введення проти Росії санкцій , Якщо вона не відступить про свою позицію по Криму, заявляли держсекретар США Джон Керрі і лідери країн "групи семи". G7 виступила із заявою про те, що референдум, який планується провести 16 березня, незаконний і "не має моральної сили" через присутність російських військ. Вони також попередили про "подальші дії", якщо Кремль спробував анексувати Крим.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация