Олег Торсунов - Веди про чоловіка і жінку. Методика побудови правильних відносин

Олег Торсунов

Веди про чоловіка і жінку. Методика побудови правильних відносин

Не секрет, що більшість людей в сімейному житті нещасливі. Якщо немає щастя в сімейному житті, то, погодьтеся, ніякої успіх в роботі не принесе радості. Часто проблеми у відносинах з родичами забирають всі сили і заважають досягненню поставленої мети. Навіть серйозно займаючись самовдосконаленням, людина далеко не завжди здатний змінити на краще що-небудь в своєму сімейному житті. Більш того, як тільки з'являється бажання приступити до того, щоб поліпшити своє сімейне життя, стосунки з близькими раптом псуються і навіть зовсім засмучуються.

Отже, проблема правильних взаємин з родичами дуже актуальна в наш час. Тому багато вчених світу приділяють пильну увагу цьому питанню. Однак ведична мудрість, як завжди, дає оригінальне і не можна порівняти ні з яким іншим пояснення щодо вирішення всіх сімейних проблем, які, як виявляється, ми створюємо собі самі. Веди стверджують, що надії на сімейне щастя не повідомляючи того, як вибрати чоловіка і як правильно створювати щасливу сім'ю, подібні мріям немовляти. Справа в тому, що саме через сімейне життя ми відпрацьовуємо свою найважчу карму. Тому-то для багатьох з нас труднощі в сімейному житті і є найбільшим випробуванням в житті.

Однак, приклавши зусилля до вивчення цієї теми і зумівши тим самим створити благополучну сім'ю, ми зможемо навіть найбільші негаразди подолати набагато легше.

Таким чином, щоб сімейна карма зовсім зламала нас, потрібно завчасно, ще до одруження подбати про це. Однак більшість юнаків і дівчат, купаючись в хвилях своєї розгульного молодості, зовсім не замислюються над цим.

Отже, головна мета даної книги полягає в тому, щоб дати молоді знання про правильне створенні щасливої ​​родини. З іншого боку, батьки повинні подбати про те, щоб молоді люди вже з дитинства знайшли ці знання. Тому друга, не менш важливе завдання книги - дати батькам знання про те, як з дитинства готувати своїх дітей до створення щасливої ​​родини.

Сім'я - основа розвитку і щастя людини


Небезпеки на шляху самовдосконалення

Як тільки людина починає працювати над собою, його світогляд і звички стрімко змінюються. Ці зміни призводять до сильних змін в житті. Потім, без сумніву, швидко змінюються і його відносини з близькими людьми. Працюючи над собою грамотно, під керівництвом досвідченого наставника, і дотримуючись рекомендацій писань, людина поступово покращує свій характер. Логічно припустити, що і в стосунках з родичами це повинно принести позитивний результат на шляху до щастя. Так воно і є: якщо людина правильно здійснює самовиховання, його сімейне щастя безперервно зростає.

Однак життєвий досвід показує, що найчастіше людина, почавши займатися самовдосконаленням, навпаки, псує свої відносини з родичами. У чому ж причина такого парадоксу? У тому, що більшість людей займаються самовдосконаленням, керуючись не духовною наукою, а тим, що їм заманеться. В результаті подібної «духовної практики» вони починають дуже пишатися собою і своїми «духовними» досягненнями і в той же час зневажати своїх родичів, які живуть, не прагнучи до змін в собі. Разом з тим ці новоспечені «святі» і «медіуми» починають ганити і лаяти все, що не відповідає їхньому світогляду. Під їх критику потрапляють і стародавні релігійні традиції, і прогресивні культурні підвалини суспільства.

Веди вважають, що сімейні підвалини суспільства є основою для гармонійного розвитку людини. У більшості випадків саме правильно побудована сімейне життя забезпечує тим, хто прагне до досконалості, надійний захист їх морального зростання і духовного прогресу. Звичайно, є і такі рідкісні душі, які, дійшовши до певного рівня духовної досконалості, відрікаються від світу і, зробивши цей крок, піднімаються на наступний щабель прогресу. Тому не дивно, що у всіх духовних традиціях існують монастирі, де живуть ці відмовитися від світу аскети.

Однак починаючому духовну практику людині дуже важко усвідомити той критерій, який вказував би йому, наскільки він досяг вже рівня зречення. Найчастіше новачки, які зайнялися самовдосконаленням, починають вважати себе відчуженими вже через кілька місяців після початку духовної практики. Хтось із них починає вважати себе наставником всіх своїх родичів, включаючи і батьків. Бундючився своїми знаннями, ці «без п'яти хвилин святі» сміливо руйнують свої сімейні та соціальні зв'язки. Чим це зазвичай закінчується? Тим, що через кілька місяців «відчуженої життя» вони одружуються знову і найчастіше, відійшовши від занять самовдосконаленням, опускаються до своєї колишньої гріховного життя.

Щоб в роботі над собою таких казусів не траплялося, людині необхідно зрозуміти, як грамотно, під чуйним керівництвом святих людей і писань, слід займатися духовною практикою в умовах сімейного життя. Тільки взявши на озброєння науковий метод самовдосконалення, перевірений практикою сотень тисяч людей, можна отримати гарантію, що просування до щастя і прогресу буде стійким і непорушним.

Фортеця, що захищає наше щастя

Сім'я повинна стати фортецею, що обороняється, нас від деградуючого впливу нашої ж поганої карми. Щоб ця фортеця справді була неприступною і захищала від всіх негараздів життя, молоді, замість того щоб марнувати своє життя, слід з усією відповідальністю подбати про створення щасливої ​​родини. Для цього потрібно заглибитися в серйозне вивчення законів щасливого сімейного життя. Якщо підходити до питання створення сім'ї якось інакше, то шансів, що фортеця створеної сім'ї буде твердою і непорушною, дуже мало.

Тільки грамотний, перевірений тисячолітнім досвідом мудреців підхід до створення сім'ї дозволить зробити майбутнє сімейне життя щасливим. Сподіватися на випадок і везіння в цьому питанні дуже небезпечно. Як уже зазначалося, сімейна карма найсуворіша, і кожна людина в своєму житті обов'язково і в повній мірі так чи інакше зрозуміє це і відчує. Тому, перед тим як приступити до створення сім'ї, молодим людям слід серйозно попрацювати над собою. Якщо ця робота виявиться успішною, то, незважаючи на всі труднощі сімейного життя, вона привнесе у ваше життя і щастя, і духовний прогрес.

Перед створенням сім'ї необхідно пройти шлях учнівства

Веди вважають, що обітницю безшлюбності сприяє розвитку хороших рис характеру, збільшує витривалість, підвищує запас психічної і фізичної енергії, покращує здоров'я, сприяє зміцненню пам'яті, підсилює рішучість і ентузіазм в досягненні мети. Якщо говорити узагальнено, то, дотримуючись обітницю безшлюбності, молода людина може швидко виростити і очистити свій розум, а саме це і є найважливішим фактором для успішного навчання.

Великий мудрець давнину Патанджали підкреслює важливість целібату для контролю над тілом, промовою і розумом. Він пояснює, що збереження насіння надає доблесть і рішучість, силу і міць, безстрашність і відвагу, енергію і життєву силу ( «Йога-сутра», 2.38). Він пропонує зберігати насіння шляхом зосереджених зусиль волі.

Перерахуємо причини, за якими необхідно спочатку вивчитися, а потім вже створювати сім'ю.

• Перша причина може здатися дещо несподіваною. Справа в тому, що при дотриманні обітниці безшлюбності завдяки збереженню і накопиченню статевої енергії процес навчання буде набагато ефективніше.

• Життя людини ділиться на певні періоди [1]. Кожен з них відповідає певному укладу життя:

* Час до досягнення фізичної і психічної зрілості відповідає періоду учнівства (дитинство, юність);

* Зрілість людини відповідає періоду сімейного життя;

* Похилий вік відповідає відходу від активних матеріальних обов'язків і переходу до духовних обов'язків;

* Особливо просунуті духовно люди в літньому віці можуть прийняти зречення від світу.

Веди вважають, що найбільш сприятливо робити все відповідно до тих чи інших періодом життя. Тому в юнацькому віці краще вчитися, а в зрілому - одружитися.

• Безшлюбність під час періоду учнівства сприяє поглибленому вивченню матеріалу ще й тому, що ніякі проблеми, крім самого навчання, особливо не відволікають.

• До одруження чоловік відповідає тільки сам за себе, після одруження ж він відповідає ще й за свою родину. Ці додаткові обов'язки щодо забезпечення сім'ї, турботі про дітей і дружину, облаштування житла заважають направити розум на навчання і не дозволяють зосередитися на ній в повній мірі.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Олег Торсунов   Веди про чоловіка і жінку
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

У чому ж причина такого парадоксу?
Чим це зазвичай закінчується?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация