Олімпійські ігри - історія від Стародавньої Греції до наших днів: учасники та переможці, види спорту - повідомлення

  1. Історія виникнення
  2. Привід для перемир'я
  3. Організація древніх Ігор
  4. Олімпіади в Стародавньому Римі
  5. Відродження олімпійських традицій
  6. ігри сучасності

Сучасні Олімпійські ігри - це спортивні змагання міжнародного масштабу. Традиція їх проведення народилася ще до нашої ери в Стародавній Греції, де спорт мав для людей величезне значення.

Історія виникнення

Згідно з легендою, матері всіх давньогрецьких богів Реї служили міфічні істоти з потворними тілами - дактилі. П'ять братів-дактилів одного разу вирушили в Олімпію, грецьке поселення, яке вважається священним місцем. Дивлячись на прекрасні фігури божественних статуй, яких було безліч у храмах Олімпії, дактилі захотіли зробити свої тіла хоч трішки привабливіше. Для цього вони стали займатися спортом і змагатися між собою в бігу, тим самим поклавши початок традиції влаштовувати спортивні змагання.

Так ще в глибоку давнину з оревнования атлетів прозвали Олімпійськими завдяки місцю їх першого проведення і організовували кожні п'ять років, за кількістю міфічних братів.

Через якийсь час традиція проведення Олімпійських ігор перервалася, але в II столітті до нашої ери відновилася знову. З тих пір проміжок між Олімпіадами становить 4 роки.

Привід для перемир'я

Антична Греція, або як її ще називали Еллада, не була єдиною країною. Вона складалася з декількох невеликих незалежних держав, між якими постійно проходили кровопролитні війни.

Історія говорить про те, що Іфіт, царю грецької держави Еліди, на території якої знаходилася Олімпія, оракул-провісник дав пораду, організувати на догоду богам видовищне спортивне свято, яке врятує країну від ворожих набігів і розорення. Іфіт заручився підтримкою шановного законодавця з Спарти і заснував в священної Олімпії регулярні змагання в бігу.

Напередодні проведення Олімпійських ігор у всій Греції встановлювалося перемир'я. На місяць припинялися всякі війни. Крім того, Еліда згодом перетворилася в недоторкану країну, проти якої заборонялося воювати іншим державам.

Організація древніх Ігор

Святкування проходили всі в тій же Олімпії в один час, незадовго до збору винограду. Тривали вони протягом п'яти днів. Спортивні змагання змінювалися жертвопринесеннями богам, вшанування переможців і грандіозними бенкетами.

Спочатку учасниками змагань могли стати тільки чоловіки, народжені в Еліді і ніколи не здійснювали злочинів, інші були виключно глядачами. Жінки на свято взагалі не допускалися. Кожен олімпійський спортсмен зобов'язаний був посилено тренуватися не менше 10 місяців в році і мати відмінну фізичну форму.

Спортсмени змагалися в бігу, пізніше в боротьбі і гонках на колісницях.

Переможці отримували особливу повагу, нагороджувалися вінками з гілочок оливи, пальмовими гілками, грошовими преміями або запасами м'яса та іншого продовольства.

Стародавні Олімпійські ігри завжди приваблювали величезну кількість глядачів і учасників. Торговці користувалися цим для здійснення різних угод, діячі мистецтва знайомили людей зі своїми творіннями.

Олімпіади в Стародавньому Римі

У 146 році до нашої ери Рим підпорядкував собі Грецію. Римляни не заборонили проведення олімпійських свят, але вони перестали носити спортивний характер. Олімпійські ігри перетворилися на криваве видовище. На стадіонах проводилися жорстокі бої. Гладіатори билися один з одним на смерть, билися з биками і лютими дикими тваринами.

До кінця IV століття нашої ери в Рим прийшла християнська віра, після чого уряд країни прийняв рішення відмовитися від Олімпійських ігор, як від язичницького свята. А війни і стихійні лиха з часом і зовсім стерли Олімпію з лиця землі.

Відродження олімпійських традицій

У XVIII столітті німецьких вчених зацікавили археологічні знахідки, зроблені в районі стародавньої Олімпії. Розкопки античних спортивних споруд привели до виникнення в Європі ідеї відновлення Олімпійських ігрищ, як потужного стимулу для розвитку спортивної культури серед населення.

Особливий внесок у повернення олімпійських традицій вніс громадський діяч з Франції барон П'єр де Кубертен. На його думку, європейська молодь того часу мала слаборозвинених фізичну форму, але це могло б змінити поява регулярних спортивних змагань. До того ж за допомогою мирних атлетичних змагань, молоді люди мали б можливість демонструвати свою мужність і силу без кровопролиття і проявів жорстокістю.

До того ж за допомогою мирних атлетичних змагань, молоді люди мали б можливість демонструвати свою мужність і силу без кровопролиття і проявів жорстокістю

У 1894 році в Парижі проходить важливе міжнародне захід, присвячений розвитку спорту. Саме там звучить повідомлення французького барона про бажання відновити Олімпійські традиції. Ідея отримує підтримку впливових людей. І в той же знаменний рік з'являється Міжнародний олімпійський комітет - нова організація, що пропагує розвиток спортивного руху і ведення здорового способу життя. П'єром де Кубертеном надається одна з провідних посад в комітеті.

Літо 1896 року ознаменовано проведенням перших сучасних Олімпійських змагань. Вони проходять в грецьких Афінах і стають справжньою подією в усьому культурному світі. Участь в іграх беруть кращі спортсмени з 14 держав.

1924 рік відзначився в історії організацією перших зимових Олімпійських ігор. Їх поява пов'язана з розвитком численних зимових видів спорту. В даний час різниця між зимовими і літніми іграми обмежується двома роками.

ігри сучасності

Олімпійські ігри тепер носять виключно спортивний характер і не мають ніякого відношення до релігії. Організовуються вони в різних країнах, тобто не мають постійного місця проведення. Паралельно змагань для здорових учасників проводяться змагання для спортсменів-інвалідів.

У 1913 році виник особливий атрибут олімпійського свята - п'ять скріплених олімпійських кілець, що символізують єдність п'яти частин світу: Європи, Азії, Африки, Австралії та Америки. З 1936 року в країні, де проводяться ігри, прийнято запалювати Олімпійський факел і зберігати його вогонь до кінця проведення всіх спортивних заходів.

З 1936 року в країні, де проводяться ігри, прийнято запалювати Олімпійський факел і зберігати його вогонь до кінця проведення всіх спортивних заходів

Сьогодні, як і в давнину, олімпійські чемпіони користуються особливою пошаною, адже вони захищають не тільки власну честь, а й престиж своєї країни. Крім того, як і в античній Греції, Олімпіада в даний час є грандіозним святом з цілою низкою пишних церемоній, свідками яких, на щастя, може стати кожен бажаючий.

Якщо це повідомлення тобі знадобилося, буда рада бачити тебе в групі ВКонтакте . А ще - спасибі, якщо ти натиснеш на одну з кнопочок «лайків»:

Ви можете залишити коментар до доповіді.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация