Опозиційний режисер зняв чорну комедію про свято в блокадному Ленінграді

  1. Бенкет під час чуми
  2. Народ спонсорувати «Свято» не став
  3. гучні імена
  4. Історія, якої не могло бути
  5. Хайп на почуттях росіян
  6. Думка звичайних людей

Користувачі рунету дивуються, чому Олена Бабенко і Павло Табаков погодилися на ролі у фільмі, тема якого як мінімум неоднозначна

У наш час знімається чимало дивних, безглуздих або просто мерзенних за своїм сюжетом фільмів, прочитавши анотацію до яких глядач відразу приймає рішення: це дивитися не варто. Але запеклих суперечок і критики більшість з цих фільмів не викликають. А що дійсно зачіпає почуття глядачів і обурює до глибини душі, так це фільми на історичну тематику, відверто спотворюють історію або зачіпають занадто болючі теми.

Саме до цієї категорії можна віднести недавнє творіння режисера Олексія Красовського - не те комедію, не те мелодраму під назвою «Свято», що показує невеликий епізод з життя «особливою» ленінградської сім'ї під час блокади. Фільм ще не вийшов, але вже встиг викликати величезну кількість гнівних коментарів на свою адресу, так само як і на адресу режисера і всієї знімальної групи.

Воно й зрозуміло, адже для більшості росіян блокада Ленінграда - це не те, над чим можна жартувати і знущатися. Це пам'ять про сотні тисяч людей, загиблих від голоду, про тих, хто виживав, на чиїх очах вмирали їхні рідні, друзі, сусіди, випадкові перехожі.

Але Олексій Красовський вирішив ризикнути і зняти фільм «про те, що болить».

Бенкет під час чуми

Дія в «Святі» розвивається в заміському будинку родини Воскресенських, які в роки війни знаходяться «на особливому положенні» і ні в чому собі не відмовляють, не дивлячись на те, що люди навколо голодують. Сім'я - це Георгій Воскресенський і його дружина Маргарита, а також їх вже дорослі діти Денис і Ліза. 31 грудня, не запитавши дозволу батька і матері, Денис привів в будинок дівчину Машу, а Ліза - свого обранця, за якого збирається вийти заміж.

Батьки гостям не дуже раді і не хочуть в цей нелегкий час шокувати потенційних зятя і невістку столом, ломящімся від різноманітних страв. Ще однією великою проблемою в цей вечір стала курка, яку нікому приготувати, адже кухарку-то у Воскресенських забрали ...

Читайте також: Юрій Гримов - про чорної комедії Красовського «Свято»: з висоти ситого часу жартувати про блокаду - деградація

Народ спонсорувати «Свято» не став

Охочих виділити гроші, по крайней мере, офіційно, на створення свого фільму Красовський, відомий своїми опозиційними поглядами, не знайшов, а тому спробував зібрати кошти - півтора мільйона рублів - за допомогою відомої краудфандінговой платформи.

Як не дивно, знайшлися 55 осіб, які зважилися спонсорувати «блокадну комедію» і зібрали 127 тисяч рублів. Але цього було недостатньо.

Бачачи, що справа не йде, режисер зважився на відчайдушний крок: виставив на продаж «Ніку», завойовану в 2017 році завдяки фільму «Колектор» з Костянтином Хабенським у головній ролі. Красовський тоді отримав статуетку в номінації «Відкриття року».

Покупець, кажуть, так і не знайшовся, але зняти «Свято» Олексію все ж вдалося. Причому ролі в ньому виконали сучасні популярні актори. За гроші або за ідею працювали на знімальному майданчику зірки театру і кіно - ще одна загадка.

Читайте також: Оркестр, яблука і відсутність українських карателів: які помилки побачили історики, подивившись «Собібор» Хабенського

Читайте також:   Оркестр, яблука і відсутність українських карателів: які помилки побачили історики, подивившись «Собібор» Хабенського

Анфіса Черних, Олена Бабенко і Ян Цапник. Фото зі сторінки фільму «Свято» в соцмережі «ВКонтакте»

гучні імена

Роль глави сім'ї Воскресенських виконав відомий актор Ян Цапник, знайомий глядачеві по багатьом фільмам і серіалам, таким як «Гірко!», «День виборів - 2», «Гоголь. Вій », серіал« Фізрук »і т. Д.

Маргариту Воскресенську зіграла Олена Бабенко ( «Водій для Віри», «Канікули суворого режиму», «Екіпаж»), а її дочку Лізу - Анфіса Черних ( «Географ глобус пропив», «Ялинки нові»).

Роль Дениса Воскресенського дісталася 23-річному Павлу Табакову - синові який помер цього року народного артиста СРСР Олега Табакова і актриси Марини Зудіної . Віталія зіграв Тимофій Трибунцев ( «Метод», «Домашній арешт»), Машу - Анастасія Чистякова ( «Консультант», «Тест на вагітність»).

Читайте також: Микита Джигурда назвав чорну комедію про блокадний Ленінград «спекуляцією»

Павло Табаков в ролі сина Воскресенських. Фото зі сторінки фільму «Свято» в соцмережі «ВКонтакте»

Історія, якої не могло бути

Красовський, кажучи про сценарії своєї картини, виправдовує її «щоденниками Миколи Рібковского», які в березні 1942 року написав інструктор відділу кадрів міськкому ВКП (б). У щоденниках розповідається про те, що Рібковскій нібито лежить в стаціонарі міськкому партії, де кожен день їх годують, як у кращі довоєнні роки. В меню є і баранина, і птах, і ковбаса, різні види риби, ікра, сир, пиріжки, какао, «і до всього цього по 50 грам виноградного вина, доброго портвейну до обіду і вечері ...»

Але, судячи з документів, описував все це бенкет осіб, які пошкодили розумом від голоду. Відомо, що таких продуктів навіть в сім'ях керівників Ленінграда в той час не водилося, а сам Рібковскій помер в 1944 році від виснаження, не дочекавшись кінця блокади.

Читайте також: Микола Сванідзе - про чорної комедії про блокаду Ленінграда режисера Красовського: «Потрібно спочатку подивитися кіно»

Хайп на почуттях росіян

Навіщо ж знадобилося режисерові Красовському зачіпати настільки болючу тему? Невже інших не знайшлося? Багато хто вважає, що він просто вирішив хайпануть, прославитися за рахунок цього гучного скандалу.

І начебто підтверджуючи цю версію, Красовський зараз скандалить в соцмережах з незгодними, доводячи, що немає нічого страшного в його «місцями чорної, але частіше світлою і новорічної комедії».

Запис зі сторінки Олексія Красовського в соцмережі «ВКонтакте»

Думка звичайних людей

«Робити комедію на таку тему - бридко. Коли діти голодні вмирали в муках, замерзали, дивилися на смерть своїх батьків ... Комедію? Новорічну? Ви б самі поголодувати хоч пару днів ... Бридко продавати отриману за "Колектор" нагороду, "Ніку". І її навіть ніхто не купив. Не можна давати нагороду тим, хто її за тридцять срібняків продасть. "Колектор" був колективною працею. Чи не потрібна нагорода, віддав би Хабенського, він її більше заслужив. І головне, хто не так думає, як він, ті, на думку Красовського, проти опозиції. Ніякого відношення це не має до опозиції, за винятком того, що ваше дурне і підлу поведінку її дискредитує ».

Роман Фомін (коментар з planeta.ru)

«Слово" комедія "до блокади Ленінграда ні під якому разі не ліпиться ... Верх цинізму просто. Вони там зовсім не розуміють, мабуть, що показувати збираються. А підростаюче покоління подивиться і вирішить, що так воно і було. На нього і ставка основна йде в цій історичній диверсії ».

Ілля Панкратов ( «ВКонтакте»)

«У моєму дитинстві був такий випадок. Одного разу я не доїв хліб, а коли бабуся попросила прибрати недоїдений шматок, взяв його і викинув у відро для сміття. Бабуся побачила це, нічого не сказала, але так на мене подивилася ... Через кілька днів ми пішли в музей (ЕМНІП, "Музей Блокади Ленінграда"), де вона показала той хліб, який вони їли в блокаду. Я не знаю (та й не хочу знати), де виріс режисер "фільму", хто виховував автора сценарію і яке мислення у акторів, що знялися в цьому "фільмі". Просто хочу їм побажати хоч раз сходити в той музей, побачити цей експонат і трохи постояти і подумати ».

Користувач з ніком vdv5549 (pikabu.ru)

Режисер Олексій Красовський. Фото зі сторінки фільму «Свято» в соцмережі «ВКонтакте»

Невже інших не знайшлося?
Комедію?
Новорічну?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация