Останкінська вежа встоїть перед цифровими технологіями

  1. Сьогодні вежа працює для Москви і Московської області
  2. Перехід на «цифру» не загрожує вежі знесенням

Фото: РИА Новости / Володимир Пісня

У 1967 році 5 листопада, напередодні 50-річчя Жовтневої соціалістичної революції, був підписаний Акт Державної комісії про приймання в експлуатацію першої черги будівництва Останкінської вежі. Через 50 років вона є не просто телевежею, а й одним з туристичних об'єктів Москви. Так що, вважають парламентарії, вежі не знесуть, навіть якщо вона не знадобиться для передачі телевізійного сигналу.

Сьогодні вежа працює для Москви і Московської області

Вежу зводили в 1960-1967 роках за проектом радянського інженера Миколи Нікітіна. Будівельні роботи тривали до 26 грудня 1968 року. Тоді ж завершилися оздоблювальні роботи на трьох рівнях унікального ресторану «Сьоме небо», рухомі поли якого роблять повний оборот за 40 хвилин, відкриваючи панораму Москви.

Висота вежі з флагштоком становить 540 метрів - це найвища будівля в Європі і 10-е за висотою вільно стоїть споруда після хмарочоса Бурдж-Халіфа в Дубаї і Небесного дерева в Токіо. На вежі є два оглядові майданчики: засклена знаходиться на висоті 337 метрів над землею, а відкрита - на рівні 340 метрів.

Робота чотирьох телевізійних і трьох радіомовних каналів в Останкіно почалася в 1967 році, вежа передавала сигнал на 120 кілометрів. Сьогодні вишка адаптує сучасні цифрові мовні технології для жителів Москви і Московської області.

У 2000 році через перевантаженість апаратури на вежі сталася пожежа. Після цього там провели реконструкцію, з 2008 року відновили екскурсії. Ресторан ж відкрився тільки навесні 2017 року. З моменту відкриття Останкінської вежі її відвідали 10 мільйонів чоловік, і вона до цих пір є однією з улюблених пам'яток москвичів і іноземних туристів.

До ювілею вежі приурочено кілька заходів. Вона стала головним майданчиком щорічного московського фестивалю «Коло світла». На оглядовому майданчику башти 3 листопада відбулася урочиста церемонія гасіння поштової марки, присвяченої 50-річчю вишки. Крім того, в ювілейному році відкрили новий екскурсійний маршрут «Вежа зсередини» і запустили третій рівень ресторану «Сьоме небо».

Перехід на «цифру» не загрожує вежі знесенням

У зв'язку з витісненням ефірного мовлення кабельних і супутникових не раз з'являлися розмови про знесення телерадіомовних веж в великих містах Росії. Якість цифрового телебачення значно вище якості ефірного. Зміст висотних споруд досить дорого обходиться бюджету, а експлуатація таких об'єктів негативно впливає на навколишнє середовище і здоров'я громадян.

Заступник голови Комітету Держдуми з інформаційної політики Андрій Свинцов (ЛДПР) пояснив «Парламентській газеті», що відповідно до федерального закону держава в наступному році припинить фінансувати аналогове мовлення - перед Росією стоїть завдання перейти на «цифру».

«Держава і, зокрема, Ростелеком витратили колосальні гроші, більше 200 мільярдів рублів на те, щоб перевести аналогове ефірне мовлення в ефірне цифрове», - сказав депутат.

Однак мовлення з Останкіно в найближчі 10-20 років закрити не можуть, тому що зараз існує ефірне цифрове мовлення, додав парламентарій. Він також вважає, що питання про знесення Останкінської вежі, якщо і виникне, буде пов'язаний не з відсутністю технологій з телемовлення, а з наявністю технічних можливостей збереження споруди.

«Уже піднімали питання про знесення Шаболовской вежі, але її визнали пам'яткою архітектури і всіляко намагаються зберегти, - зазначив депутат. - Так і Останкінська вежа буде стояти до тих пір, поки її можна буде зберегти конструктивно ».

Останкінська вежа - це не тільки архітектурний пам'ятник, а й один із символів радянської епохи і її досягнень. Перший заступник голови Комітету Ради Федерації з економічної політики Олексій Майоров підкреслив, що були часи, коли будівництво висотки було величезним кроком вперед у розвитку вітчизняного телебачення. Так що розмови про знесення вежі, на його думку, не мають під собою підстав. З ним погодився і член Комітету Держдуми з інформполітики, єдинорос Євген Ревенко . «Функцію гігантської антени вежа поступово буде втрачати, - сказав він. - Але очевидно, що вежа ще багато десятиліть буде радувати нас і наших нащадків ».

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация