Останній бронепоїзд.

У червні 1941-го під Бобруйском бився радянський бронепоїзд. У червні 1941-го під Бобруйском бився радянський бронепоїзд

Багато з нас дивилися російсько-білоруський серіал'Последній бронепоезд', що оповідає про трагічний початковому періоді Великої Вітчизняної війни.

Втім, мало хто знає, що в червні 1941-го під Бобруйском дійсно воював радянський бронепоїзд, який наводив жах на наступаючих на схід гітлерівців.

В кінці червня 1941 в Брянську на базі запасного полку бронепоїздів був розгорнутий окремий дивізіон у складі легких бронепоїздів № 50, № 51 та важкого № 52.

27 червня підрозділ вибуло в Гомель, і було включено до складу 21-ї армії. Бронепоїзда діяли на лініях Гомель-Калинковичи-Старенькі і Рабкор-Бобруйськ.

Бронепоїзд № 50 підтримував наступ 63-ї стрілецької корпусу під командуванням комкора Л. Петровського на Бобруйськ. 4 липня 1941 р бронепоїзд потрапив під сильний артобстріл і вступив в бій з німецькими танками. Уміло маневруючи і використовуючи всю свою вогневу міць, екіпаж бронепоїзда підбив 18 німецьких танків.

Уміло маневруючи і використовуючи всю свою вогневу міць, екіпаж бронепоїзда підбив 18 німецьких танків

Бронепоїзд №50 Через два дні, прикриваючи відхід 117-ї стрілецької дивізії від Бобруйська, бронепоїзд знищив велике скупчення піхоти вермахту.

Бронепоїзд №50 Через два дні, прикриваючи відхід 117-ї стрілецької дивізії від Бобруйська, бронепоїзд знищив велике скупчення піхоти вермахту

Підбитий під Бобруйском німецький танк Т-330 липня радянські 21-а армія отримала наказ перейти до оборони. 6 серпня бронепоїзда № 50 і 51 підтримували наші війська в районі Корженевка-Концевич і знищили 13 знарядь, 3 танка і штаб німецького піхотного полку. При цьому були захоплені важливі документи і прапор.

При цьому були захоплені важливі документи і прапор

'Последній бронепоезд' №50Вскоре командир'полсоткі' отримав наказ передислокуватися за Дніпро. Переїхавши міст через річку, екіпаж бронепоїзда виявив, що залізничні колії підірвані.

Переїхавши міст через річку, екіпаж бронепоїзда виявив, що залізничні колії підірвані

Червні 1941 року. Підбитий радянський Т-34 Повітряна розвідка Люфтваффе, помітивши знерухомлених склад, поспішила повідомити своїм військам про легкої видобутку біля мосту через Дніпро. До цього місця стали стягуватися значні сили гітлерівців.

До цього місця стали стягуватися значні сили гітлерівців

Підбитий радянський танк БТНемци підтягнули свою артилерію і почали розстрілювати бронепоїзд прямою наводкою. Був пошкоджений паровоз і підірвана одна з бронеплощадок.

Але'полсотка' не збиралася здаватися. У відповідь вогнем бронепоїзд знищив дві гармати противника і підбив три танки.

Екіпаж бронепоїзда бився до тих пір, поки не став вибухати боєкомплект на охопленій пожежею другої бронеплощадки.

Екіпаж бронепоїзда бився до тих пір, поки не став вибухати боєкомплект на охопленій пожежею другої бронеплощадки

Підбитий німецький танкПод заслоном димової завіси, що залишилися в живих члени екіпажу, відступили і незабаром з'єдналися з частинами 117-ї стрілецької дивізії. Так закінчилася героїчна історія бронепоїзда № 50.

У перші місяці війни про дії 6-го дивізіону бронепоїздів писали всі центральні радянські газети. І це не дивно. У загальній масі негативних новин з фронту саме екіпажі бронепоїздів, демонструючи часом чудеса доблесті і мужності примудрялися наносити ворогові відчутних втрат і при цьому зберігали боєздатної матчасть.

Військова рада 3-й армії представив дивізіон до ордену Бойового червоного прапора, але наказ так і не був виданий.

Після боїв в Білорусі, що залишився в живих особовий склад дивізіону був виведений на доукомплектування в Москву. В кінці листопада 1941 р дивізіон отримав нову матчастину і незабаром був відправлений на фронт. Бронепоїзда, що входили в цей підрозділ, громили ворога на протязі всієї Великої Вітчизняної війни.

'Історіческая правда'

іcтoчнік: www.istpravda.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация