«П'ятий канал» розповів про псевдокоррупціі на митниці в Забайкальську

  1. Журналісти в телепрограмі «Момент Істини» на «П'ятому каналі» розповіли про порушених кримінальних...

Журналісти в телепрограмі «Момент Істини» на «П'ятому каналі» розповіли про порушених кримінальних справах за фактами корупції на Забайкальському митному посту, доказова база яких нібито будується виключно на домислах без оперативно розшукових матеріалів. Відеосюжет опублікований в Мережі на сайті телепрограми 27 лютого.

«Нашим розслідуванням встановлено: 15 марта 2014 року співробітники УФСКН по Забайкальському краю за помилковими свідченнями якогось Броннікова увірвалися в будинок одного із заступників начальника митного поста Сергія Варфаломеева. За нашими даними, він причетний до контрабанди наркотичних засобів і продажу їх на території Росії, крім цього, імовірно займався організацією перевезень Кемел (від англійського - camel - верблюд, людина, яка переносить чужий товар через митницю і отримує за це гроші, ред.) . Наркополіцейські його за це спочатку і заарештували, але, мабуть, Бронников погодився дати свідчення на незнайомого йому Варфаломеева і інших митників. Є підстави вважати, що Бронников з братом не вперше проходять у кримінальних справах як «призначених» свідків чи потерпілих. Захисник Сергія Варфаломеева все-таки домоглася припинення незаконно порушеної кримінальної справи, але замовники з наполегливістю все-таки домоглися порушення псевдо кримінальні конструкції руками креативного слідчого. Спершу об'єктами кримінального переслідування стали інспектори митного поста. Частина з них під різного роду тиском, в основному у вигляді незаконного арешту, уклали угоду зі слідством, яка швидше схожа на угоду з совістю. Суть цієї операції полягає в обмові вищих незговірливих працівників митного поста з метою порушення на них кримінальних справ, в обмін на пом'якшення покарання », - йдеться в сюжеті.

За припущенням авторів телепрограми, є ще десятки доказів, що кримінальні справи стосовно Максима Якимова, Сергія Варфаломеева, їх керівника Андрія Бєляєва є «продуктом хворої фантазії слідства за підтримки неохоче імітує нагляд прокуратури».

«Вся доказова база будується виключно на свідченнях свідків, які нібито щось десь чули, або щось припускають і чи ось їм просто відомо і все. Ніхто з них своє джерело відомостей не призводить, так само як і не повідомляє ні одного конкретного факту передачі або отримання посадовими особами хабарів в якому б то не було вигляді. Причому половина цих показань дані особами, які мають прямий умисел, а часом і вимушене положення, що штовхає на обмова », - уточнюється в сюжеті.

Автори сюжету припускають, що слідство, швидше за все, замість реального розслідування «копіює показання свідків, які в них не дивлячись розписуються, родичам постійно надходять погрози, а підозрюваним пропозиції взяти частину провини на себе в обмін на пом'якшення покарання, а слідчий покладає на себе функцію за призначенням покарання ».

За даними Східно-Сибірської транспортної прокуратури, начальник відділу митного оформлення і контролю №2 митного поста міжнародного пункту пропуску Забайкальск Андрій Бєляєв у 2013 році створив злочинну групу для отримання хабарів. В ОЗГ увійшли троє його заступників і інспектори. В цілому вони отримали 4,5 мільйона рублів. Бєляєву та його заступнику Максиму Якимову загрожує до 15 років колонії, двох заступників уже оштрафували на 9 і 7,6 мільйона рублів.

Керівництво МАПП Забайкальск за клопотанням прокурора в повному складі притягли до дисциплінарної відповідальності за безліч кримінальних справ про хабарі. Всього 21 співробітник митного поста МАПП Забайкальск Читинської митниці був притягнутий до кримінальної відповідальності за хабарництво.

2016-02-29 12:38 29 лютого 2016

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация