Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини. фото

  1. Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини Пам'ятки Берліна
  2. Бранденбурзькі ворота
  3. Александерплац
  4. будівля Рейхстагу
  5. Музейний острів
  6. Берлінський собор
  7. Берлінська стіна
  8. Меморіал Нойє-Ваху
  9. Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене
  10. Червона ратуша Берліна
  11. Берлінський зоопарк
  12. квартал Ніколаіфіртель
  13. палац Шарлоттенбург
  14. цейхгауз
  15. музей НДР
  16. Схожі публікації:
  17. Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини
  18. Бранденбурзькі ворота
  19. Александерплац
  20. будівля Рейхстагу
  21. Музейний острів
  22. Берлінський собор
  23. Берлінська стіна
  24. Меморіал Нойє-Ваху
  25. Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене
  26. Червона ратуша Берліна
  27. Берлінський зоопарк
  28. квартал Ніколаіфіртель
  29. палац Шарлоттенбург
  30. цейхгауз
  31. музей НДР
  32. Схожі публікації:
  33. Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини
  34. Бранденбурзькі ворота
  35. Александерплац
  36. будівля Рейхстагу
  37. Музейний острів
  38. Берлінський собор
  39. Берлінська стіна
  40. Меморіал Нойє-Ваху
  41. Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене
  42. Червона ратуша Берліна
  43. Берлінський зоопарк
  44. квартал Ніколаіфіртель
  45. палац Шарлоттенбург
  46. цейхгауз
  47. музей НДР
  48. Схожі публікації:

Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Берлін немов магнітом притягує до себе мандрівників з усього світу. Щорічно столицю Німеччини відвідують сотні тисяч туристів, серед яких чималий відсоток росіян і громадян колишніх радянських республік. Місто приваблює своєю монументальною архітектурою (як історичної, так і сучасної) і дуже цікавою, часом трагічною історією. Заснований в 1237 році, він за останні століття виріс в сучасний мегаполіс - найбільший в ФРН.

Німецька столиця замикає п'ятірку найбільших міст Євросоюзу по площі, а по населенню займає в ЄС друге місце, поступаючись лише Лондону. Тут, безумовно, є що подивитися: одне тільки перерахування об'єктів історичної спадщини і мають особливу художню або культурну цінність зайняло б багато місця. Тому ми коротко зупинимося лише на деяких основні визначні пам'ятки Берліна. Ну а які з них відвідати - вирішувати вам!

Ну а які з них відвідати - вирішувати вам

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота - найвідоміший символ Берліна і всієї Німеччини. Єдині збережені ворота міста. Знаходяться в історичному районі Мітте, перш були пофарбовані в білий колір. Їх побудував Карл Готтард Ланґганс, прусський архітектор і будівельник, в 1789-1791 роках. Зразком для нього послужив парадний прохід (пропилеи) в афінський Акрополь. Вінчає споруду шестиметрова колісниця в античному стилі, запряжена чотирма кіньми (квадрига), а керує нею богиня Перемоги Вікторія. У війну отримали серйозні пошкодження, але в 1956 році були відновлені. Довгі роки Бранденбурзькі ворота служили символом поділу Берліна та Німеччини на західну і східну частини. З возз'єднанням ФРН і НДР стали символом єдності країни.

Александерплац

Александерплац - головна площа Берліна, відрізняється правильної прямокутної форми. Названа на честь російського імператора Олександра I. Місцезнаходження: район Мітте, історичний квартал Кёнігсштадт. У XIX столітті тут проводили військові паради і ... торгували худобою. Нині через неї проходить більше 350 тисяч чоловік щодня. Старовинні будівлі і довоєнні будівлі створюють унікальний архітектурний ансамбль Александерплац. Серед них знаменита Берлінська телевежа і 123-метрова готель з панорамними майданчиками, а також великий супермаркет «Алекс», кафе, ресторани і сувенірні лавки. У площі знаходиться однойменний вокзал, де перетинаються лінії електрички і метрополітену. Зараз площа переживає повну реконструкцію.

будівля Рейхстагу

будівля Рейхстагу - найзнаменитіша будівля Берліна. Зводилося з 1884 по 1894 роки за проектом архітектора Пауля Валлота (стиль - неоренесанс). Перший камінь в його фундамент заклав кайзер Вільгельм I. Аж до 1933 року Рейхстаг був резиденцією парламенту Німеччини. При нацистів він втратив свою політичну значимість. Після війни опинився на території Західного Берліна, його відновили і з 1973 року використовували в якості експозиції історичної виставки. У 1991 році сюди переїхав парламент ФРН. В даний час його будівля залишається одним з найпопулярніших визначних пам'яток. З 1999 року тут побувало понад 13 млн осіб. Знаменитий скляний купол Рейхстагу відкритий для відвідування, але попередньо потрібно залишити заявку на сайті Бундестагу.

Музейний острів

Тут, в північній частині острова Шпрееінзель, зосереджені знамениті берлінські музеї: Старий музей, Музей Боде, Пергамський музей, Стара національна галерея, Новий музей. Для справжніх цінителів прекрасного Музейний острів став дійсною «меккою»: тут зібрані переважно археологічні колекції і зразки мистецтва XIX століття. Є й монументальні експонати старовини: наприклад, Пергамський вівтар, ворота Іштар, фриз з Мшатти, фрагмент Дороги процесій з Вавилона. У 1999 році острів включено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З обома берегами Шпрее його з'єднує міст Монбіжу. Острів перетинають лінія міської електрички (з боку Музею Боде) і вулиця Бодештрассе (з боку Нацгалереі і Старого музею).

Берлінський собор

Берлінський собор знаходиться на Музейному острові. Найбільший євангелічний храм Німеччини. Зводився з 1894 по 1905 роки як головна церква прусських протестантів. Автор проекту Юліус Рашдорф, стиль споруди - бароко. Висота 98 метрів разом з куполом (до війни - 114 м). Побудований з силезского граніту і відрізняється багатством інтер'єру. 6 червня 1993 року було урочисто відкрито після реконструкції. Собор - усипальниця династії Гогенцоллернів: в склепі покояться 70 поховань з 89 збережених, в тому числі саркофаг курфюрста Бранденбурга Фрідріха Вільгельма I. Орган для храму побудував відомий майстер Вільгельм Зауер. До собору примикає парк Люстгартен, де колись проводилися паради і демонстрації. Нині має вигляд галявини з газоном.

Берлінська стіна

Берлінська стіна - кордон між НДР і Західним Берліном в 1961-1989 роках. Мала протяжність 155 км, з яких 43,1 км припадали на межі міста. Після знесення в Протягом 1990 року всіх прикордонних споруд залишився відрізок стіни в 1,3 км в якості пам'ятника - як символ поділу Німеччини. Він розписаний картинами відомих художників і став галереєю під відкритим небом - East Side Gallery . У колишнього КПП «Чекпойнт Чарлі» на вулиці Фрідріхштрассе знаходиться Музей Берлінської стіни, присвячений «холодній війні» і правив в НДР режиму. 21 травня 2010 року на Бернауерштрассе (по цій вулиці і проходив кордон), було відкрито меморіальний комплекс «Берлінська стіна», що займає чотири гектари. Його частиною стала побудована 2000 року каплиця Примирення.

Меморіал Нойє-Ваху

Меморіал Нойє-Ваху - головний в ФРН пам'ятник жертвам воєн і тиранії. Знаходиться на знаменитому бульварі Унтер-ден-Лінден (район Мітте). Будівлю звели в стилі німецького класицизму в 1816-1818 роках, автор проекту Карл Фрідріх Шинкель. При прусском монарха Фрідріха Вільгельма III використовувалося і як вартове приміщення, і як пам'ятник героям війни з Наполеоном. Незважаючи на відносно скромні розміри, виглядає монументально - завдяки чистоті і строгості форм і потужному ризалітові. На фронтоні доричного портика зображена Вікторія, богиня Перемоги. У 1993 році в Нойє-Ваху встановили збільшену копію скульптури «Мати із загиблим сином» авторства Кеті Кольвиц. Щороку 16 листопада, в День народної скорботи, біля меморіалу несе службу почесний караул.

Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене

Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене знаходиться на вулиці 17 червня. Зведений в 1945 році в пам'ять про радянських солдатів, загиблих в боях за взяття Берліна. Центральна частина меморіалу - увігнутий ряд колон. Центральна колона більша, служить постаментом для відлитими з бронзи скульптури воїна Червоної Армії. Гвинтівка на його плечі символізує закінчення війни. За спиною скульптури невеликий сквер, де по обидва боки головної доріжки поховані останки полеглих солдатів. Їх спокій охороняють два танка Т-34 і дві гармати-гаубиці. Імена загиблих солдатів можна прочитати на колонах. Там же міститься інформація про різні родах військ. До об'єднання Німеччини меморіал був радянським анклавом в британському секторі окупації Берліна.

Червона ратуша Берліна

Червона ратуша Берліна побудована в центрі міста в 1861-1869 роках. Фасад зроблений з керамічної червоної цеглини. Стиль будівлі наполовину ренесанс, наполовину готика. Стилі вдало поєднав автор проекту архітектор Г.Ф. Веземан. Вежі собору Ланської Богоматері у Франції стали прообразом чотирикутної вежі ратуші. Її висота становить 74 метри. У роки війни Червона ратуша була зруйнована. У 50-х роках її відреставрували, внісши деякі зміни в інтер'єр, після чого сюди вселилися міська влада Східного Берліна. Після об'єднання Німеччини будівля стала резиденцією обер-бургомістра Берліна і уряду однойменної федеральної землі. Представницькі заходи проходять в Гербовому і Колонній залах, які перебувають на першому поверсі.

Берлінський зоопарк

Берлінський зоопарк розташований в районі Тіргартен і займає площу в 35 гектарів. Один з найбільших зоологічних садів Німеччини. У ньому єдиною родиною живуть приблизно 15 тисяч тварин, що представляють півтори тисячі видів земної фауни. Такою кількістю тварин не може похвалитися жоден зоопарк світу. До нього примикає триповерховий акваріум, де привільно себе почувають не тільки риби, але і рептилії і безхребетні. Щорічно зоосад Берліна - один з найстаріших у світі, відкритий 1 серпня 1844 року - відвідує понад 2,5 мільйонів чоловік. Зоопарк був зруйнований під час війни, але в 1945-1956 роках заново відбудований, відремонтовано старі і з'явилися нові вольєри. Після 1990 року його вирішили об'єднати з зоопарком «Tierpark», який знаходиться в східній частині Берліна.

квартал Ніколаіфіртель

квартал Ніколаіфіртель - старий житловий квартал столиці ФРН в районі Мітте. Розкинувся на східному березі річки Шпрее. У центрі кварталу знаходиться найдавніший храм міста - церква Святого Миколи, зведена в 1220-1230 роках (в даний час недіюча, належить Бранденбурзькому музею). У Середньовіччі через квартал проходили важливі торговельні шляхи. У 1937 році нацисти задумали перебудувати Ніколаіфіртель. Планам завадила війна, в ході якої квартал був зруйнований. Влада НДР спочатку не виявляли інтерес до його відновленню. Але до 1987 року, коли Берлін відзначав 750-річчя, вони таки вирішили відродити історичний центр міста. Були відреставровані деякі збережені старі будівлі і побудовані нові, стилізовані під старовину.

палац Шарлоттенбург

палац Шарлоттенбург побудований за особистим розпорядженням Софії-Шарлотти Ганноверської, дружини короля Фрідріха I. Знаходиться в однойменному столичному районі. Найяскравіший зразок барокової архітектури в Німеччині. Захоплення викликає зал прийомів: він просто величезний. У залі високі склепіння, він прикрашений барельєфами. Не менш вражає Порцеляновий зал, де зберігається унікальна колекція китайської порцеляни. У 1709-1712 роках у палаці з'явилася велика оранжерея, де нині проводяться вечори і концерти. Колишній літній будиночок - павільйон Шинкеля - згодом став музеєм, де виставлені роботи художників початку XIX століття. У палацовому парку знаходиться усипальниця королеви Луїзи, а також її чоловіка Фрідріха Вільгельма III і інших членів імператорського прізвища.

цейхгауз

Цейхгауз (Zeughaus) - стара будівля на бульварі Унтер-ден-Лінден і один з найкрасивіших зразків німецького бароко. Було побудовано в період З 1695 по 1730 роки для військових потреб. Фасад виглядає дуже ошатно, його прикрашають алегоричні фігури. Цейхгауз був побудований за наказом короля Пруссії Фрідріха I, зображення якого знаходиться на головному порталі будівлі. За свою історію будівля двічі руйнувалися: в 1806 році наполеонівськими військами, і в роки Другої світової війни. 21 березня 1943 року тут планувалося замах на Гітлера і його наближених, але воно в останній момент зірвалося. У 1952 році будівлю передали Музею німецької історії, в 1990 році - Німецькому історичному музею , Заснованому на три роки раніше і знаходився в будівлі Рейхстагу.

музей НДР

Музей НДР - один з наймолодших музеїв міста. Дата відкриття - 2006 рік. Місцезнаходження: район Мітте, набережна Шпрее, навпаки Берлінського кафедрального собору. Незважаючи на юність музею, що розповідає про часи Німецької Демократичної Республіки, його сміливо можна віднести до найбільш популярних пам'яток столиці. Тільки в 2012 році, згідно з офіційними даними Сенату міста, його відвідало понад 500 тисяч осіб. Експозиції музею розосереджені по темам, що охоплює найрізноманітніші сторони життя НДР - влада і політика, будівництво і виробництво, діяльність спецслужб і опозиційні течії, сфера освіти і ЗМІ. На радість багатьох відвідувачів експонати можна чіпати руками, чого в інших музеях не дозволяють.

Ще пам'ятки:

Ще пам'ятки:


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Берлін немов магнітом притягує до себе мандрівників з усього світу. Щорічно столицю Німеччини відвідують сотні тисяч туристів, серед яких чималий відсоток росіян і громадян колишніх радянських республік. Місто приваблює своєю монументальною архітектурою (як історичної, так і сучасної) і дуже цікавою, часом трагічною історією. Заснований в 1237 році, він за останні століття виріс в сучасний мегаполіс - найбільший в ФРН.

Німецька столиця замикає п'ятірку найбільших міст Євросоюзу по площі, а по населенню займає в ЄС друге місце, поступаючись лише Лондону. Тут, безумовно, є що подивитися: одне тільки перерахування об'єктів історичної спадщини і мають особливу художню або культурну цінність зайняло б багато місця. Тому ми коротко зупинимося лише на деяких основні визначні пам'ятки Берліна. Ну а які з них відвідати - вирішувати вам!

Ну а які з них відвідати - вирішувати вам

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота - найвідоміший символ Берліна і всієї Німеччини. Єдині збережені ворота міста. Знаходяться в історичному районі Мітте, перш були пофарбовані в білий колір. Їх побудував Карл Готтард Ланґганс, прусський архітектор і будівельник, в 1789-1791 роках. Зразком для нього послужив парадний прохід (пропилеи) в афінський Акрополь. Вінчає споруду шестиметрова колісниця в античному стилі, запряжена чотирма кіньми (квадрига), а керує нею богиня Перемоги Вікторія. У війну отримали серйозні пошкодження, але в 1956 році були відновлені. Довгі роки Бранденбурзькі ворота служили символом поділу Берліна та Німеччини на західну і східну частини. З возз'єднанням ФРН і НДР стали символом єдності країни.

Александерплац

Александерплац - головна площа Берліна, відрізняється правильної прямокутної форми. Названа на честь російського імператора Олександра I. Місцезнаходження: район Мітте, історичний квартал Кёнігсштадт. У XIX столітті тут проводили військові паради і ... торгували худобою. Нині через неї проходить більше 350 тисяч чоловік щодня. Старовинні будівлі і довоєнні будівлі створюють унікальний архітектурний ансамбль Александерплац. Серед них знаменита Берлінська телевежа і 123-метрова готель з панорамними майданчиками, а також великий супермаркет «Алекс», кафе, ресторани і сувенірні лавки. У площі знаходиться однойменний вокзал, де перетинаються лінії електрички і метрополітену. Зараз площа переживає повну реконструкцію.

будівля Рейхстагу

будівля Рейхстагу - найзнаменитіша будівля Берліна. Зводилося з 1884 по 1894 роки за проектом архітектора Пауля Валлота (стиль - неоренесанс). Перший камінь в його фундамент заклав кайзер Вільгельм I. Аж до 1933 року Рейхстаг був резиденцією парламенту Німеччини. При нацистів він втратив свою політичну значимість. Після війни опинився на території Західного Берліна, його відновили і з 1973 року використовували в якості експозиції історичної виставки. У 1991 році сюди переїхав парламент ФРН. В даний час його будівля залишається одним з найпопулярніших визначних пам'яток. З 1999 року тут побувало понад 13 млн осіб. Знаменитий скляний купол Рейхстагу відкритий для відвідування, але попередньо потрібно залишити заявку на сайті Бундестагу.

Музейний острів

Тут, в північній частині острова Шпрееінзель, зосереджені знамениті берлінські музеї: Старий музей, Музей Боде, Пергамський музей, Стара національна галерея, Новий музей. Для справжніх цінителів прекрасного Музейний острів став дійсною «меккою»: тут зібрані переважно археологічні колекції і зразки мистецтва XIX століття. Є й монументальні експонати старовини: наприклад, Пергамський вівтар, ворота Іштар, фриз з Мшатти, фрагмент Дороги процесій з Вавилона. У 1999 році острів включено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З обома берегами Шпрее його з'єднує міст Монбіжу. Острів перетинають лінія міської електрички (з боку Музею Боде) і вулиця Бодештрассе (з боку Нацгалереі і Старого музею).

Берлінський собор

Берлінський собор знаходиться на Музейному острові. Найбільший євангелічний храм Німеччини. Зводився з 1894 по 1905 роки як головна церква прусських протестантів. Автор проекту Юліус Рашдорф, стиль споруди - бароко. Висота 98 метрів разом з куполом (до війни - 114 м). Побудований з силезского граніту і відрізняється багатством інтер'єру. 6 червня 1993 року було урочисто відкрито після реконструкції. Собор - усипальниця династії Гогенцоллернів: в склепі покояться 70 поховань з 89 збережених, в тому числі саркофаг курфюрста Бранденбурга Фрідріха Вільгельма I. Орган для храму побудував відомий майстер Вільгельм Зауер. До собору примикає парк Люстгартен, де колись проводилися паради і демонстрації. Нині має вигляд галявини з газоном.

Берлінська стіна

Берлінська стіна - кордон між НДР і Західним Берліном в 1961-1989 роках. Мала протяжність 155 км, з яких 43,1 км припадали на межі міста. Після знесення в Протягом 1990 року всіх прикордонних споруд залишився відрізок стіни в 1,3 км в якості пам'ятника - як символ поділу Німеччини. Він розписаний картинами відомих художників і став галереєю під відкритим небом - East Side Gallery . У колишнього КПП «Чекпойнт Чарлі» на вулиці Фрідріхштрассе знаходиться Музей Берлінської стіни, присвячений «холодній війні» і правив в НДР режиму. 21 травня 2010 року на Бернауерштрассе (по цій вулиці і проходив кордон), було відкрито меморіальний комплекс «Берлінська стіна», що займає чотири гектари. Його частиною стала побудована 2000 року каплиця Примирення.

Меморіал Нойє-Ваху

Меморіал Нойє-Ваху - головний в ФРН пам'ятник жертвам воєн і тиранії. Знаходиться на знаменитому бульварі Унтер-ден-Лінден (район Мітте). Будівлю звели в стилі німецького класицизму в 1816-1818 роках, автор проекту Карл Фрідріх Шинкель. При прусском монарха Фрідріха Вільгельма III використовувалося і як вартове приміщення, і як пам'ятник героям війни з Наполеоном. Незважаючи на відносно скромні розміри, виглядає монументально - завдяки чистоті і строгості форм і потужному ризалітові. На фронтоні доричного портика зображена Вікторія, богиня Перемоги. У 1993 році в Нойє-Ваху встановили збільшену копію скульптури «Мати із загиблим сином» авторства Кеті Кольвиц. Щороку 16 листопада, в День народної скорботи, біля меморіалу несе службу почесний караул.

Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене

Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене знаходиться на вулиці 17 червня. Зведений в 1945 році в пам'ять про радянських солдатів, загиблих в боях за взяття Берліна. Центральна частина меморіалу - увігнутий ряд колон. Центральна колона більша, служить постаментом для відлитими з бронзи скульптури воїна Червоної Армії. Гвинтівка на його плечі символізує закінчення війни. За спиною скульптури невеликий сквер, де по обидва боки головної доріжки поховані останки полеглих солдатів. Їх спокій охороняють два танка Т-34 і дві гармати-гаубиці. Імена загиблих солдатів можна прочитати на колонах. Там же міститься інформація про різні родах військ. До об'єднання Німеччини меморіал був радянським анклавом в британському секторі окупації Берліна.

Червона ратуша Берліна

Червона ратуша Берліна побудована в центрі міста в 1861-1869 роках. Фасад зроблений з керамічної червоної цеглини. Стиль будівлі наполовину ренесанс, наполовину готика. Стилі вдало поєднав автор проекту архітектор Г.Ф. Веземан. Вежі собору Ланської Богоматері у Франції стали прообразом чотирикутної вежі ратуші. Її висота становить 74 метри. У роки війни Червона ратуша була зруйнована. У 50-х роках її відреставрували, внісши деякі зміни в інтер'єр, після чого сюди вселилися міська влада Східного Берліна. Після об'єднання Німеччини будівля стала резиденцією обер-бургомістра Берліна і уряду однойменної федеральної землі. Представницькі заходи проходять в Гербовому і Колонній залах, які перебувають на першому поверсі.

Берлінський зоопарк

Берлінський зоопарк розташований в районі Тіргартен і займає площу в 35 гектарів. Один з найбільших зоологічних садів Німеччини. У ньому єдиною родиною живуть приблизно 15 тисяч тварин, що представляють півтори тисячі видів земної фауни. Такою кількістю тварин не може похвалитися жоден зоопарк світу. До нього примикає триповерховий акваріум, де привільно себе почувають не тільки риби, але і рептилії і безхребетні. Щорічно зоосад Берліна - один з найстаріших у світі, відкритий 1 серпня 1844 року - відвідує понад 2,5 мільйонів чоловік. Зоопарк був зруйнований під час війни, але в 1945-1956 роках заново відбудований, відремонтовано старі і з'явилися нові вольєри. Після 1990 року його вирішили об'єднати з зоопарком «Tierpark», який знаходиться в східній частині Берліна.

квартал Ніколаіфіртель

квартал Ніколаіфіртель - старий житловий квартал столиці ФРН в районі Мітте. Розкинувся на східному березі річки Шпрее. У центрі кварталу знаходиться найдавніший храм міста - церква Святого Миколи, зведена в 1220-1230 роках (в даний час недіюча, належить Бранденбурзькому музею). У Середньовіччі через квартал проходили важливі торговельні шляхи. У 1937 році нацисти задумали перебудувати Ніколаіфіртель. Планам завадила війна, в ході якої квартал був зруйнований. Влада НДР спочатку не виявляли інтерес до його відновленню. Але до 1987 року, коли Берлін відзначав 750-річчя, вони таки вирішили відродити історичний центр міста. Були відреставровані деякі збережені старі будівлі і побудовані нові, стилізовані під старовину.

палац Шарлоттенбург

палац Шарлоттенбург побудований за особистим розпорядженням Софії-Шарлотти Ганноверської, дружини короля Фрідріха I. Знаходиться в однойменному столичному районі. Найяскравіший зразок барокової архітектури в Німеччині. Захоплення викликає зал прийомів: він просто величезний. У залі високі склепіння, він прикрашений барельєфами. Не менш вражає Порцеляновий зал, де зберігається унікальна колекція китайської порцеляни. У 1709-1712 роках у палаці з'явилася велика оранжерея, де нині проводяться вечори і концерти. Колишній літній будиночок - павільйон Шинкеля - згодом став музеєм, де виставлені роботи художників початку XIX століття. У палацовому парку знаходиться усипальниця королеви Луїзи, а також її чоловіка Фрідріха Вільгельма III і інших членів імператорського прізвища.

цейхгауз

Цейхгауз (Zeughaus) - стара будівля на бульварі Унтер-ден-Лінден і один з найкрасивіших зразків німецького бароко. Було побудовано в період З 1695 по 1730 роки для військових потреб. Фасад виглядає дуже ошатно, його прикрашають алегоричні фігури. Цейхгауз був побудований за наказом короля Пруссії Фрідріха I, зображення якого знаходиться на головному порталі будівлі. За свою історію будівля двічі руйнувалися: в 1806 році наполеонівськими військами, і в роки Другої світової війни. 21 березня 1943 року тут планувалося замах на Гітлера і його наближених, але воно в останній момент зірвалося. У 1952 році будівлю передали Музею німецької історії, в 1990 році - Німецькому історичному музею , Заснованому на три роки раніше і знаходився в будівлі Рейхстагу.

музей НДР

Музей НДР - один з наймолодших музеїв міста. Дата відкриття - 2006 рік. Місцезнаходження: район Мітте, набережна Шпрее, навпаки Берлінського кафедрального собору. Незважаючи на юність музею, що розповідає про часи Німецької Демократичної Республіки, його сміливо можна віднести до найбільш популярних пам'яток столиці. Тільки в 2012 році, згідно з офіційними даними Сенату міста, його відвідало понад 500 тисяч осіб. Експозиції музею розосереджені по темам, що охоплює найрізноманітніші сторони життя НДР - влада і політика, будівництво і виробництво, діяльність спецслужб і опозиційні течії, сфера освіти і ЗМІ. На радість багатьох відвідувачів експонати можна чіпати руками, чого в інших музеях не дозволяють.

Ще пам'ятки:

Ще пам'ятки:


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Пам'ятки Берліна, або Що подивитися в столиці Німеччини

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Берлін немов магнітом притягує до себе мандрівників з усього світу. Щорічно столицю Німеччини відвідують сотні тисяч туристів, серед яких чималий відсоток росіян і громадян колишніх радянських республік. Місто приваблює своєю монументальною архітектурою (як історичної, так і сучасної) і дуже цікавою, часом трагічною історією. Заснований в 1237 році, він за останні століття виріс в сучасний мегаполіс - найбільший в ФРН.

Німецька столиця замикає п'ятірку найбільших міст Євросоюзу по площі, а по населенню займає в ЄС друге місце, поступаючись лише Лондону. Тут, безумовно, є що подивитися: одне тільки перерахування об'єктів історичної спадщини і мають особливу художню або культурну цінність зайняло б багато місця. Тому ми коротко зупинимося лише на деяких основні визначні пам'ятки Берліна. Ну а які з них відвідати - вирішувати вам!

Ну а які з них відвідати - вирішувати вам

Бранденбурзькі ворота

Бранденбурзькі ворота - найвідоміший символ Берліна і всієї Німеччини. Єдині збережені ворота міста. Знаходяться в історичному районі Мітте, перш були пофарбовані в білий колір. Їх побудував Карл Готтард Ланґганс, прусський архітектор і будівельник, в 1789-1791 роках. Зразком для нього послужив парадний прохід (пропилеи) в афінський Акрополь. Вінчає споруду шестиметрова колісниця в античному стилі, запряжена чотирма кіньми (квадрига), а керує нею богиня Перемоги Вікторія. У війну отримали серйозні пошкодження, але в 1956 році були відновлені. Довгі роки Бранденбурзькі ворота служили символом поділу Берліна та Німеччини на західну і східну частини. З возз'єднанням ФРН і НДР стали символом єдності країни.

Александерплац

Александерплац - головна площа Берліна, відрізняється правильної прямокутної форми. Названа на честь російського імператора Олександра I. Місцезнаходження: район Мітте, історичний квартал Кёнігсштадт. У XIX столітті тут проводили військові паради і ... торгували худобою. Нині через неї проходить більше 350 тисяч чоловік щодня. Старовинні будівлі і довоєнні будівлі створюють унікальний архітектурний ансамбль Александерплац. Серед них знаменита Берлінська телевежа і 123-метрова готель з панорамними майданчиками, а також великий супермаркет «Алекс», кафе, ресторани і сувенірні лавки. У площі знаходиться однойменний вокзал, де перетинаються лінії електрички і метрополітену. Зараз площа переживає повну реконструкцію.

будівля Рейхстагу

будівля Рейхстагу - найзнаменитіша будівля Берліна. Зводилося з 1884 по 1894 роки за проектом архітектора Пауля Валлота (стиль - неоренесанс). Перший камінь в його фундамент заклав кайзер Вільгельм I. Аж до 1933 року Рейхстаг був резиденцією парламенту Німеччини. При нацистів він втратив свою політичну значимість. Після війни опинився на території Західного Берліна, його відновили і з 1973 року використовували в якості експозиції історичної виставки. У 1991 році сюди переїхав парламент ФРН. В даний час його будівля залишається одним з найпопулярніших визначних пам'яток. З 1999 року тут побувало понад 13 млн осіб. Знаменитий скляний купол Рейхстагу відкритий для відвідування, але попередньо потрібно залишити заявку на сайті Бундестагу.

Музейний острів

Тут, в північній частині острова Шпрееінзель, зосереджені знамениті берлінські музеї: Старий музей, Музей Боде, Пергамський музей, Стара національна галерея, Новий музей. Для справжніх цінителів прекрасного Музейний острів став дійсною «меккою»: тут зібрані переважно археологічні колекції і зразки мистецтва XIX століття. Є й монументальні експонати старовини: наприклад, Пергамський вівтар, ворота Іштар, фриз з Мшатти, фрагмент Дороги процесій з Вавилона. У 1999 році острів включено до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. З обома берегами Шпрее його з'єднує міст Монбіжу. Острів перетинають лінія міської електрички (з боку Музею Боде) і вулиця Бодештрассе (з боку Нацгалереі і Старого музею).

Берлінський собор

Берлінський собор знаходиться на Музейному острові. Найбільший євангелічний храм Німеччини. Зводився з 1894 по 1905 роки як головна церква прусських протестантів. Автор проекту Юліус Рашдорф, стиль споруди - бароко. Висота 98 метрів разом з куполом (до війни - 114 м). Побудований з силезского граніту і відрізняється багатством інтер'єру. 6 червня 1993 року було урочисто відкрито після реконструкції. Собор - усипальниця династії Гогенцоллернів: в склепі покояться 70 поховань з 89 збережених, в тому числі саркофаг курфюрста Бранденбурга Фрідріха Вільгельма I. Орган для храму побудував відомий майстер Вільгельм Зауер. До собору примикає парк Люстгартен, де колись проводилися паради і демонстрації. Нині має вигляд галявини з газоном.

Берлінська стіна

Берлінська стіна - кордон між НДР і Західним Берліном в 1961-1989 роках. Мала протяжність 155 км, з яких 43,1 км припадали на межі міста. Після знесення в Протягом 1990 року всіх прикордонних споруд залишився відрізок стіни в 1,3 км в якості пам'ятника - як символ поділу Німеччини. Він розписаний картинами відомих художників і став галереєю під відкритим небом - East Side Gallery . У колишнього КПП «Чекпойнт Чарлі» на вулиці Фрідріхштрассе знаходиться Музей Берлінської стіни, присвячений «холодній війні» і правив в НДР режиму. 21 травня 2010 року на Бернауерштрассе (по цій вулиці і проходив кордон), було відкрито меморіальний комплекс «Берлінська стіна», що займає чотири гектари. Його частиною стала побудована 2000 року каплиця Примирення.

Меморіал Нойє-Ваху

Меморіал Нойє-Ваху - головний в ФРН пам'ятник жертвам воєн і тиранії. Знаходиться на знаменитому бульварі Унтер-ден-Лінден (район Мітте). Будівлю звели в стилі німецького класицизму в 1816-1818 роках, автор проекту Карл Фрідріх Шинкель. При прусском монарха Фрідріха Вільгельма III використовувалося і як вартове приміщення, і як пам'ятник героям війни з Наполеоном. Незважаючи на відносно скромні розміри, виглядає монументально - завдяки чистоті і строгості форм і потужному ризалітові. На фронтоні доричного портика зображена Вікторія, богиня Перемоги. У 1993 році в Нойє-Ваху встановили збільшену копію скульптури «Мати із загиблим сином» авторства Кеті Кольвиц. Щороку 16 листопада, в День народної скорботи, біля меморіалу несе службу почесний караул.

Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене

Меморіал полеглим радянським воїнам в Тиргартене знаходиться на вулиці 17 червня. Зведений в 1945 році в пам'ять про радянських солдатів, загиблих в боях за взяття Берліна. Центральна частина меморіалу - увігнутий ряд колон. Центральна колона більша, служить постаментом для відлитими з бронзи скульптури воїна Червоної Армії. Гвинтівка на його плечі символізує закінчення війни. За спиною скульптури невеликий сквер, де по обидва боки головної доріжки поховані останки полеглих солдатів. Їх спокій охороняють два танка Т-34 і дві гармати-гаубиці. Імена загиблих солдатів можна прочитати на колонах. Там же міститься інформація про різні родах військ. До об'єднання Німеччини меморіал був радянським анклавом в британському секторі окупації Берліна.

Червона ратуша Берліна

Червона ратуша Берліна побудована в центрі міста в 1861-1869 роках. Фасад зроблений з керамічної червоної цеглини. Стиль будівлі наполовину ренесанс, наполовину готика. Стилі вдало поєднав автор проекту архітектор Г.Ф. Веземан. Вежі собору Ланської Богоматері у Франції стали прообразом чотирикутної вежі ратуші. Її висота становить 74 метри. У роки війни Червона ратуша була зруйнована. У 50-х роках її відреставрували, внісши деякі зміни в інтер'єр, після чого сюди вселилися міська влада Східного Берліна. Після об'єднання Німеччини будівля стала резиденцією обер-бургомістра Берліна і уряду однойменної федеральної землі. Представницькі заходи проходять в Гербовому і Колонній залах, які перебувають на першому поверсі.

Берлінський зоопарк

Берлінський зоопарк розташований в районі Тіргартен і займає площу в 35 гектарів. Один з найбільших зоологічних садів Німеччини. У ньому єдиною родиною живуть приблизно 15 тисяч тварин, що представляють півтори тисячі видів земної фауни. Такою кількістю тварин не може похвалитися жоден зоопарк світу. До нього примикає триповерховий акваріум, де привільно себе почувають не тільки риби, але і рептилії і безхребетні. Щорічно зоосад Берліна - один з найстаріших у світі, відкритий 1 серпня 1844 року - відвідує понад 2,5 мільйонів чоловік. Зоопарк був зруйнований під час війни, але в 1945-1956 роках заново відбудований, відремонтовано старі і з'явилися нові вольєри. Після 1990 року його вирішили об'єднати з зоопарком «Tierpark», який знаходиться в східній частині Берліна.

квартал Ніколаіфіртель

квартал Ніколаіфіртель - старий житловий квартал столиці ФРН в районі Мітте. Розкинувся на східному березі річки Шпрее. У центрі кварталу знаходиться найдавніший храм міста - церква Святого Миколи, зведена в 1220-1230 роках (в даний час недіюча, належить Бранденбурзькому музею). У Середньовіччі через квартал проходили важливі торговельні шляхи. У 1937 році нацисти задумали перебудувати Ніколаіфіртель. Планам завадила війна, в ході якої квартал був зруйнований. Влада НДР спочатку не виявляли інтерес до його відновленню. Але до 1987 року, коли Берлін відзначав 750-річчя, вони таки вирішили відродити історичний центр міста. Були відреставровані деякі збережені старі будівлі і побудовані нові, стилізовані під старовину.

палац Шарлоттенбург

палац Шарлоттенбург побудований за особистим розпорядженням Софії-Шарлотти Ганноверської, дружини короля Фрідріха I. Знаходиться в однойменному столичному районі. Найяскравіший зразок барокової архітектури в Німеччині. Захоплення викликає зал прийомів: він просто величезний. У залі високі склепіння, він прикрашений барельєфами. Не менш вражає Порцеляновий зал, де зберігається унікальна колекція китайської порцеляни. У 1709-1712 роках у палаці з'явилася велика оранжерея, де нині проводяться вечори і концерти. Колишній літній будиночок - павільйон Шинкеля - згодом став музеєм, де виставлені роботи художників початку XIX століття. У палацовому парку знаходиться усипальниця королеви Луїзи, а також її чоловіка Фрідріха Вільгельма III і інших членів імператорського прізвища.

цейхгауз

Цейхгауз (Zeughaus) - стара будівля на бульварі Унтер-ден-Лінден і один з найкрасивіших зразків німецького бароко. Було побудовано в період З 1695 по 1730 роки для військових потреб. Фасад виглядає дуже ошатно, його прикрашають алегоричні фігури. Цейхгауз був побудований за наказом короля Пруссії Фрідріха I, зображення якого знаходиться на головному порталі будівлі. За свою історію будівля двічі руйнувалися: в 1806 році наполеонівськими військами, і в роки Другої світової війни. 21 березня 1943 року тут планувалося замах на Гітлера і його наближених, але воно в останній момент зірвалося. У 1952 році будівлю передали Музею німецької історії, в 1990 році - Німецькому історичному музею , Заснованому на три роки раніше і знаходився в будівлі Рейхстагу.

музей НДР

Музей НДР - один з наймолодших музеїв міста. Дата відкриття - 2006 рік. Місцезнаходження: район Мітте, набережна Шпрее, навпаки Берлінського кафедрального собору. Незважаючи на юність музею, що розповідає про часи Німецької Демократичної Республіки, його сміливо можна віднести до найбільш популярних пам'яток столиці. Тільки в 2012 році, згідно з офіційними даними Сенату міста, його відвідало понад 500 тисяч осіб. Експозиції музею розосереджені по темам, що охоплює найрізноманітніші сторони життя НДР - влада і політика, будівництво і виробництво, діяльність спецслужб і опозиційні течії, сфера освіти і ЗМІ. На радість багатьох відвідувачів експонати можна чіпати руками, чого в інших музеях не дозволяють.

Ще пам'ятки:

Ще пам'ятки:


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация