Пам'ятки Гродно: кращі місця з фото і описом

  1. Коротка інформація про місто
  2. Історія Гродно
  3. Як дістатися до Гродно
  4. пам'ятки Гродно
  5. Замкова гора
  6. Старий Замок
  7. Нижня і Верхня церкви
  8. новий замок
  9. Коложская церква
  10. Відео: Коложская церква і однойменний парк
  11. парк Жілібера
  12. Відео: паркові пейзажі
  13. культурні об'єкти
  14. Вулиця Радянська
  15. Театри міста
  16. художні галереї
  17. Відомі релігійні споруди
  18. Кафедральний собор Святого Франциска Ксаверія
  19. Відео: ФАРН костел
  20. Різдво-Богородичний православний монастир
  21. пам'ятники
  22. Відео: пам'ятки культурної столиці Білорусі
  23. Відео: 9 травня в Гродно
  24. план подорожі
  25. Відео: один день в Гродно
  26. Туристична карта
  27. Відгуки мандрівників

Гродно, розташований на мальовничих берегах річки Німан, - один з найстаріших і найкрасивіших міст Білорусі. Він відомий історичними пам'ятками, культовими спорудами, а також чудовою архітектурою. Щоб під час поїздки встигнути подивитися всі значущі місця міста, слід познайомитися з визначними пам'ятками Гродно заздалегідь.

Коротка інформація про місто

Гродно - велике місто Республіки Білорусь, що знаходиться неподалік від державного кордону з Польщею і Литвою. Є промисловим центром західного регіону країни, а також важливим вузлом автомобільних і залізничних шляхів Білорусі. Площа міста становить понад 140 км2, чисельність населення перевищує 360 тис. Чоловік.

Історія Гродно

Сучасні археологічні розкопки на території міста показують, що в кінці X століття тут з'явилися перші поселення людей. Проживали в цій місцевості ятвяги (Балтське плем'я), литва (східнобалтійських плем'я) і дреговичі (східнослов'янське плем'я). У російських літописах Гродно вперше згадується на початку XII століття. У ті часи місто було центром Городненского князівства, що входило до складу Давньоруської держави.

Спочатку Гродно був невелику фортецю. Існує версія, що від слів «городити», «захищати» і пішла назва міста.

За свою багатовікову історію Гродно входив до складу різних держав: Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Російської імперії. Завдяки вдалому місцю розташування на перетині торгових шляхів місто завжди було центром торгівлі.

Завдяки вдалому місцю розташування на перетині торгових шляхів місто завжди було центром торгівлі

Місто Гродно знаходиться на перехресті торгових шляхів

Деякі факти з історії міста:

  1. В середині XIII століття місто входило до складу Великого князівства Литовського. На початку XIV століття під керівництвом відомого старости Давида Городецького міське військо успішно відбивало все атаки хрестоносців. У 1376 році Гродно перейшов у володіння князя Вітовта і став «другою столицею» князівства.
  2. У 1496 року місто отримує Магдебурзьке право. У Гродно з'являється магістрат, який виконує судову і поліцейську функції, а також рада - вищий державний орган.
  3. У 1569 році після укладення Люблінської унії Гродно входить до складу Речі Посполитої. XVI-XVII століття - період економічного занепаду в розвитку Гродно. Цьому сприяли війни між Російською імперією і Річчю Посполитою, а також між шведами та поляками.
  4. У 1801 році Гродно - частина Російської імперії і центр Городненской губернії. 28 червня 1812 року в місто увійшли війська Наполеона. У грудні 1812 року партизанський загін Дениса Давидова звільнив Гродно від окупантів.
  5. У 1921 році місто відійшло до Польщі. Польський уряд проводив політику полонізації, заборонялося викладання в школах білоруською мовою.
  6. 22 вересня 1939 в результаті поділу Польщі між Німеччиною та СРСР місто було зайняте Червоною армією і ввійшов до складу БССР. 23 червня 1941 року Гродно захопили війська гітлерівської Німеччини. Євреї міста були зігнані в два гетто і майже всі вбиті. Звільнення міста відбулося 16 липня 1944 року війська 3-го Білоруського фронту.
  7. З 1991 року місто входить до складу Республіки Білорусь.

Як дістатися до Гродно

Існує кілька способів дістатися до міста:

  • по залізниці. З Санкт-Петербурга в Гродно курсує поїзд 083А, який відправляється з Вітебського вокзалу. З Москви до Гродно вас довезе поїзд 077Щ, що стартує з Білоруського вокзалу;
  • на автобусі. З великих міст Росії в Гродно рейси здійснюються перевізником Ecolines;
  • автомобілем. При поїздці з Санкт-Петербурга в Гродно дотримуйтеся маршруту: Псков-Опочка-Глибоке-Ошмяни-Скідель-Гродно. Якщо ви їдете з Москви, то дотримуйтесь до Смоленська, а далі через міста Білорусі: Оршу, Борисов, Воложин, Ліду.

пам'ятки Гродно

У Гродно збереглося більшість історичних пам'яток, що не можна сказати про інші міста Білорусі. Це пояснюється тим, що під час Великої Вітчизняної війни міста не зазнавав значних бомбардуванням. Подорожуючи по Гродно, ви побачите культурні пам'ятки, а також зможете помилуватися дивовижною природою міста.

Замкова гора

Замкова гора - історичний район Гродно на березі Німану. Саме тут в X столітті виник дитинець і з'явилися перші житлові споруди. Деякі пам'ятники історії і старовини збереглися і до наших часів.

Деякі пам'ятники історії і старовини збереглися і до наших часів

Замкова гора - історичний район Гродно

Комплекс пам'яток Замкової гори вважається історико-архітектурним заповідником Білорусі.

Старий Замок

Старий замок був побудований в XI столітті з оборонною метою. В якості будівельного матеріалу використовували дерево, тому під час пожежі в кінці XIV століття будова повністю згоріло. На його місці за наказом князя Вітовта побудували новий замок - могутню фортецю з п'ятьма вежами і товстими стінами. За часів правління Стефана Баторія замок перебудували: про старої фортеці нагадували лише стіни. На початку XVIII століття під час нападу шведів Старий замок був частково зруйнований.

В даний час в будівлі замку розміщується експозиція Гродненського історико-археологічного музею, де можна побачити бивні мамонта, середньовічну зброю і обладунки, старовинні предмети побуту і мистецтва.

До Старого замку веде міст, побудований в кінці XVII століття

Режим роботи Гродненського історико-археологічного музею: вівторок-неділя - з 10.00 до 18.00. Адреса: вул. Замкова, 22.

Нижня і Верхня церкви

У 30-ті роки минулого століття біля Старого замку проводилися археологічні розкопки, які виявили руїни Нижньої і Верхньої церков. Нижня церква була зведена в XII столітті. Цікава технологія побудови стародавнього храму: величезні камені розколювались навпіл і вкладалися в стіни разом з плінфою (різновидом плоского цегли). Таким чином будівельні матеріали витрачалися економно, а стіни виходили дуже міцними. Однак в 1183 році храм був зруйнований пожежею.

Руїни будівлі в XIV столітті були засипані і послужили підставою для зведення Верхньої церкви - компактного храму з однією апсидою. Сьогодні про Нижньої церкви нагадують лише фундамент і збережені елементи стін. Залишки храму знаходяться в критому павільйоні і доступні відвідувачам історико-археологічного музею.

Біля Старого замку працює експозиція, де можна побачити руїни Нижньої церкви

Руїни Верхньої церкви розташовані в сусідньому павільйоні, однак експозиція поки закрита для перегляду.

новий замок

В середині XVIII століття навпроти зруйнованого Старого замку був побудований Новий замок, який служив літньою резиденцією для польських королів і литовських князів. Замок був розділений на дві частини: в одній з них розташовувалися королівські покої, а в інший проводилися сейми Речі Посполитої. У роки Великої Вітчизняної війни замковий комплекс був практично знищений. У 1952 році будівлю відбудували в стилі радянського неокласицизму.

У 1952 році будівлю відбудували в стилі радянського неокласицизму

Будівля сучасного Нового замку в Гродно виконано в стилі радянського неокласицизму

Коложская церква

Борисоглібська церква - унікальний історичний пам'ятник періоду Давньої Русі. Побудована на початку XII століття і освячена на честь російських князів Бориса і Гліба Всеволодовичей. Церква має і другу назву - Коложская. У перекладі з старовинного прислівники слово «Коложе» означає місце, де б'ють джерела. Існує версія, що саме в такій місцевості і розташовувалася церква. Стіни церкви виконані з плінфи. Фасади будівлі прикрашають вставки з граніту і гнейсу різних кольорів: червоного, коричневого, сіро-зеленого і оливкового. Верхня частина стін оброблена плиткою з кераміки.

Верхня частина стін оброблена плиткою з кераміки

Коложская церква - історична пам'ятка періоду Давньої Русі

До початку XVI століття церква була головним храмом міста. Але пізніше в результаті католицького утиску занепала і стала руйнуватися. В результаті храм позбувся даху, верхній частині стін, вікон і дверей. У літню пору церква служила стайню для худоби. На початку XIX століття обрушилася південна апсида храму, а також дві стіни. Реставрація церкви сталася в 1870 році.

Існує легенда, що близько Борисоглібській церкви похований відомий полководець Великого князівства Литовського Давид Гродненський.

Відео: Коложская церква і однойменний парк

природні пам'ятки

Щоб повністю оцінити красу і чарівність Гродно, відвідайте природні пам'ятки міста.

парк Жілібера

Одне з наймальовничіших місць Гродно - Міський парк імені Жана Еммануеля Жілібера.

Ж. Е. Жілібер - відомий французький медик, а також вчений і педагог. Заснував Білорусію медичну академію - перший вищий медичний навчальний заклад на території Білорусі. А також завдяки зусиллям учених не території Гродно відкрилися акушерська школа і шпиталь.

У 1775 році під керівництвом Жілібера в місті був створений сад, де виростала флора Франції, привезена вченим з Ліона. Вже через три роки після заснування сад включав в себе більше 2 тис. Видів рослин і став одним з найкрасивіших парків в Європі. Після від'їзду Жілібера до Франції сад прийшов в запустіння. На початку XX століття під керівництвом польського поета Яна Кохановського в місті знову був відкритий ботанічний сад.

Сучасний парк набагато скромніше саду, заснованого Жілібером, проте вражає доглянутими алеями, віковими деревами і дзюрчанням річки Городнічанкі.

Міський парк імені Жана Еммануеля Жілібера - приємне місце для неспішних прогулянок і відпочинку

У парку розташована лава закоханих, біля якої знаходяться ліхтар і лампа, що приєдналися один до одного. Відкриття цієї незвичайної композиції відбулася 12 лютого 2016 року в честь Дня святого Валентина. Коли настає вечір, лампа і ліхтар включаються, переливаючись різними кольорами, що створює романтичну обстановку навколо лавки.

Ліхтар і лампа, схилилися один до одного, уособлюють закоханих

А також в парку розташовані кафетерії, літній амфітеатр, різні атракціони.

Адреса Міського парку імені Жана Еммануеля Жілібера: вул. 1-го Травня, 1. Режим роботи: понеділок-п'ятниця - з 11.00 до 22.00; субота, неділя - з 10.00 до 23.00.

Відео: паркові пейзажі

річка Німан

Німан - одна з найбільших річок Білорусі, а також прикраса міста Гродно. По безкрайніх берегів Німану можна гуляти годинами, милуючись мальовничими пейзажами. Річка прекрасна в будь-який час року, а особливо - на схід і захід сонця. Можна скористатися послугами річкових пароплавів і відправиться по Німану в захоплюючу подорож.

Вчені припускають, що річка Німан існувала вже більше 1 млн років тому.

Рікою Німан можна милуватися, прогулюючись по берегу або катаючись на річковому теплоході

культурні об'єкти

У 2014 році місто Гродно отримав звання «Культурна столиця Білорусі». Тут є театри, художні галереї та інші культурні об'єкти, які користуються популярністю у туристів.

Вулиця Радянська

Вулиця Радянська - одна з найжвавіших і популярних магістралей міста. Знаходиться в центрі Гродно і має довжину 500 метрів. Жодна екскурсія по Гродно не проходить без прогулянки по цій вулиці. Уздовж пішохідної магістралі розташовані культурні та торговельні об'єкти: кафетерії, продовольчі магазини, сувенірні лавки.

Уздовж пішохідної магістралі розташовані культурні та торговельні об'єкти: кафетерії, продовольчі магазини, сувенірні лавки

Вулиця Радянська - центральна магістраль міста Гродно

Прогулюючись по вулиці Радянській, ви побачите унікальний для Білорусі музей праски, заснований в 2016 році. Тут виставлені праски різних часів, а також інші предмети побуту: ключі, дзвіночки, патефони, самовари, чайники. У музеї праски працює магазин, в якому можна купити старовинні предмети і сувеніри.

У музеї праски можна побачити старовинні предмети побуту

Адреса музею праски: вул. Радянська, 7-23. Режим роботи: вівторок-п'ятниця - з 10.00 до 18.00, неділя - з 10.00 до 16.00. Вихідний - понеділок. Вартість входу: дорослі - 4 BYN, школярі - 2,5 BYN, діти дошкільного віку - безкоштовно.

А також на Радянській вулиці знаходиться Алея кіно, яка не має аналогів в Білорусі. Створена в 2016 році з метою увічнити пам'ятні події Гродно, пов'язані з кінематографом. Автор проекту - білоруський журналіст Олександр Лосмінскій. Перша зірка алеї присвоєна радянському фільму «Білої роси», зйомки якого проводилися в однойменному районі Гродно.

Перша зірка алеї присвоєна радянському фільму «Білої роси», зйомки якого проводилися в однойменному районі Гродно

Перша зірка Алеї кіно присвоєна радянському фільму «Білі роси», який знімався в Гродно

Театри міста

У Гродно функціонує два великих театру:

  • Гродненський обласний драматичний театр. Заснований в 1947 році. На театральному майданчику працювали відомі артисти БССР: Я. Кімберг, Ю. Нікітін, Н. Короткевич. В даний час в репертуар театру входять вистави за п'єсами як зарубіжних класиків, так і білоруських драматургів. Серед сучасних постановок цікаві спектаклі: «Наука кохання» С. Ковальова, «Пьемонтский звір» А. Купрейчик. У 2011 році трупа театру була удостоєна звання «Заслужений колектив Республіки Білорусь». Адреса: вул. Мостова, 35. Режим роботи театральної каси: вівторок - з 10.00 до 21.00, середа-неділя - з 8.00 до 21.00;
    Будівля Гродненського обласного драматичного театру є одним із символів міста
  • Гродненський обласний театр ляльок. Відкриття театру відбулося в 1940 році прем'єрою вистави «Цирк Тарабумба» В. Ляха. В даний час театр захоплено і плідно працює. З успіхом проходять вистави як для дітей ( «Попелюшка» Є. Шварца, «Василиса Прекрасна» Е. Черняк), так і для дорослих (трилогія Шекспіра «Трагедія про Макбете», «Сон в літню ніч», «Зимова казка», п'єса «Поема без слів» за мотивами Я. Купали). Координати: уд. Дзержинського, 1/1. Режим роботи театральної каси: Вівторок-п'ятниця - з 12.00 до 19.00, субота, неділя - з 9.30 до 14.00, субота - вихідний. В Гродненському обласному театрі ляльок відбуваються вистави як для дітей, так і для дорослих

художні галереї

У місті працюють художні салони, де цілий рік проводяться виставки картин та інших предметів мистецтва. Популярні галереї Гродно:

  1. Гродненський виставковий зал, який включає в себе два приміщення: в одному проводяться виставки живопису, графіки, скульптур, виробів зі шкіри та кераміки, у другому здійснюється не тільки виставка, а й продаж художніх робіт. Експозиція художнього салону частково змінюється кожні 3 тижні. Координати: вул. Ожешко, 38. Режим роботи: вівторок-неділя - з 10.00 до 19.00, субота - вихідний. В Гродненському виставковому залі знаходиться змінна експозиція картин і скульптур
  2. Галерея «У майстра» - невеликий, але дуже затишний виставковий зал і магазин сувенірів. Тут можна побачити, а також придбати вироби зі шкіри та кераміки, ковку, вишивку, картини. Адреса: вул. Кірова, 8. Режим роботи: понеділок-п'ятниця - з 10.00 до 19.00, субота - з 11.00 до 18.00, неділя - з 11.00 до 17.00. У галереї «У майстра» виставляються і продаються картини та інші предмети мистецтва

Відомі релігійні споруди

В першу чергу Гродно знаменитий своїми храмами, більшість з яких представлені католицькими церквами.

Кафедральний собор Святого Франциска Ксаверія

Кафедральний собор Святого Франциска Ксаверія - католицька церква, що носить почесний титул «мала базиліка». Мала базиліка - титул для особливих церков в католицизмі, який присвоюється папою римським. Храм має також неофіційну назву «Фарний костел». Був побудований в середині XVII століття і входив в комплекс монастиря єзуїтів. Собор має три вежі, на одній з яких розміщені старовинні годинники.

Собор має три вежі, на одній з яких розміщені старовинні годинники

Фарний костел - головний католицький храм Гродно

Інтер'єр собору прикрашений архітектурної пластикою, скульптурою і живописом. Художню цінність представляють 40 скульптур в головному вівтарі, фрески в арочних нішах і зведеннях, а також декоративні іконостаси, розташовані на опорних стовпах. У 2006 році в храмі сталася пожежа, в результаті якого вівтар був частково знищений. У 2009 році почалася реконструкція вівтаря, а в 2011 році відновлена ​​святиня була представлена ​​на огляд прихожанам.

Головний вівтар ФАРН костелу прикрашають 40 скульптур

Головний вівтар ФАРН костелу вважається одним з найвищих в Європі.

А також в будівлі ФАРН костелу розташована аптека-музей, заснована в 1687 році. Аптека розділена на дві частини: в одній проводиться відпуск і продаж лікарських засобів, у другій розташований музей. Експонатами музейної частини є аптечний посуд різних часів, старовинні зілля, книги, медичний інструментарій, рекламна продукція фармацевтичних компаній почала XX століття.

Експонатами музейної частини є аптечний посуд різних часів, старовинні зілля, книги, медичний інструментарій, рекламна продукція фармацевтичних компаній почала XX століття

Експонатами аптеки-музею є старовинні ліки, аптечний посуд, медичні інструменти

Цікавим є той факт, що в одній із секцій експозиції виставлені медичні інструменти, якими виконувалось розтин короля Речі Посполитої Стефана Баторія після його смерті. Саме розтин вироблялося в сусідній будівлі магнатських резиденції і було першим на території Великого князівства Литовського.

Адреса ФАРН костелу: пл. Радянська, 4.

Відео: ФАРН костел

Костел Отримання Святого Хреста и монастир бернардинів

Костел Отримання Святого Хреста и монастир бернардинів - Релігійний комплекс, Заснований в кінці XV століття. Спочатку будівля чоловічого монастиря було дерев'яним, але в 1595-1618 роки його перебудували, використовуючи камінь.

Закладення наріжного каменю Костелу Отримання Святого Хреста відбулася в 1602 році. Будівельні роботи зі зведення храму закінчилися 13 травня 1618 року. В цей же день храм був освячений єпископом Євстафієм Воловичем. Архітектурний стиль костелу несе в собі риси готики, ренесансу і бароко. Інтер'єр оздоблений елементами скульптури і живопису. Особливу увагу заслуговує старовинний орган XVII століття, звуки якого можна почути в костелі і сьогодні. В даний час в будівлі монастиря розташовується Вища духовна семінарія, а в костьолі Отримання Святого Хреста проводяться служби на польському та білоруською мовами.

Костел Отримання Святого Хреста і монастир бернардинів - релігійний комплекс, створений в кінці XV століття

Адреса релігійного комплексу: вул. Паризької комуни, 1.

Різдво-Богородичний православний монастир

Жіночий православний монастир заснований на початку XVI століття за наказом князя Михайла Глинського. Спочатку був побудований Пречистенський собор, який на початку XVII століття був переданий греко-католицької церкви. У будівлі храму оселилися 4 черниці на чолі з Василиною Сапегой.

Пожежі середини XVII століття зруйнували стародавню Пречістінскую церква. У 1726 році на цьому ж місці був зведений кам'яний храм, що зберігся і до наших днів. У 1843 році монастир перейшов у володіння православної церкви. У 1864 році в монастирі відкрився притулок, де виховувалися сироти з сімей священиків, а також дочки бідних чиновників. Через два роки звели ще один храм - церква Сергія Радонезького, яку незабаром після відкриття відвідав російський імператор Олександр II.

Головна святиня Різдво-Богородичного монастиря - Володимирська ікона Божої Матері. З 7 по 20 жовтня 1877 року було зафіксовано мироточення цієї ікони. Миро збиралося в невеликий хрестоподібний ковчег. Володимирська ікона Божої Матері і ковчег з миро зберігаються в монастирі і сьогодні.

Володимирська ікона Божої Матері і ковчег з миро зберігаються в монастирі і сьогодні

Різдво-Богородичний монастир - головна православна обитель Гродно

Координати монастиря: вул. Давида Городенського, 3.

пам'ятники

Міські пам'ятники і монументи відображають важливі історичні події:

  1. Стела 850-річчя. Обеліск був зведений в 1978 році на честь 850-річчя від дня заснування Гродно. Пам'ятник являє собою дві стилізовані стели, кожна з яких має висоту 21 метр. Вгорі стели об'єднує символічний герб з литого скла з зображенням числа 850. Близько монумента розташовані дві статуї: «Мужність» символізує воїн в обладунках, «Гостинність» уособлює жінка з вишитим рушником в руках. До стели веде доглянута алея, а з боків пам'ятника встановлені світильники, які створюють м'яке освітлення вечорами. Координати: Коложской парк. Стела встановлена ​​на честь 850-річчя від дня заснування Гродно
  2. Меморіальний комплекс Курган Слави, що представляє собою 18-метрову насип з встановленими на ній сходами, по яких можна піднятися на вершину. У східній частині Кургану розташовані мітингова майданчик, Вічний вогонь і меморіальні плити. Пам'ятник був відкритий 17 вересня 1969 року в честь воїнів, які визволили Гродно під час Великої Вітчизняної війни. Місцезнаходження: проспект Космонавтів. Курган Слави зведений на честь визволителів Гродно під час Великої Вітчизняної війни
  3. Пам'ятник у вигляді танка, встановлений на Радянській площі в пам'ять і воїнів 3-го Білоруського фронту, які визволили місто від фашистів у 1944 році. Відкриття пам'ятника відбулось 23 лютого 1968 року. На Радянській площі Гродно встановлений Танк на честь солдатів 3-го Білоруського фронту, які визволили місто в роки Великої Вітчизняної війни

Відео: пам'ятки культурної столиці Білорусі

У який час краще приїжджати в Гродно

Планувати подорож в Гродно можна в будь-яку пору року. Літо тут тепле і сонячне: середня температура в липні становить 22 градуси. Зима може бути сніжною, але без сильних вітрів і морозів.

Можна зробити поїздку на початку осені, коли в Гродно святкується День міста. Ця подія відзначається 8 вересня і супроводжується народними гуляннями і концертами на майданах.

День міста в Гродно супроводжується святковим парадом

Приїхавши в Гродно під час новорічних свят, обов'язково прогуляйтеся до площі Леніна. Тут встановлюється найбільша в місті ялинка.

Під Новий рік на площі Леніна встановлюється найбільша в місті ялинка

З великим розмахом завжди святкується 9 Травня Гродно. У Кургану Слави, а також в інших пам'ятних місцях збираються жителі міста, щоб вшанувати пам'ять солдатів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Закінчується свято урочистим салютом.

Свято Перемоги завжди закінчується в Гродно святковим салютом

Відео: 9 травня в Гродно

Захоплюючі місця для дітей

Якщо ви приїхали в Гродно з дітьми, то обов'язково відвідайте наступні цікаві місця:

  • аквапарк, на території якого знаходяться басейни для малюків, парк захоплюючих водних атракціонів з гірками і гейзерами, кафетерії. У 2005 році аквапарк був удостоєний звання «Кращий туристичний об'єкт року». Адреса: уд. Горького, 22. Режим роботи: понеділок-субота - з 7.00 до 22.00, неділя - з 10.00 до 22.00. Вартість 1 години перебування в аквапарку: дорослі - 6,5 BYN, діти - 6 BYN; Аквапарк в Гродно оснащений плавальним басейном і водними гірками
  • зоопарк, заснований в 1926 році любителем і знавцем природи Яном Кохановским. На його території мешкають понад 350 видів тварин: ведмеді, рисі, вовки, гірські копитні тварини. А також знаходяться два павільйони: «Тераріум» і «Акваріум». У 2009 році Міський зоопарк став членом Євроазіатської регіональної асоціації зоопарків та акваріумів. Адреси: вул. Тімірязєва, 11. Режим роботи: будні дні - з 10.00 до 19.00, вихідні та святкові дні - з 09.30 до 19.30. Вартість входу: дорослі - 6 BYN, діти - 3 BYN. В Гродненському зоопарку мешкають різні хижаки, в тому числі і леви

план подорожі

Перед поїздкою в Гродно обов'язково складіть план, який дозволить зробити подорож легким та приємним:

  1. Якщо ви приїхали на один день, то все місто оглянути не вийде. Краще зосередити увагу на відвідуванні історичного району Замкова гора, де розташовані найцікавіші пам'ятки.
  2. При знаходженні в Гродно протягом 2-3 днів ви встигнете познайомитися з усіма цікавими місцями міста. Один день можна витратити на огляд Замкової гори, другий - на відвідування музеїв або церков. А також не забудьте про природну красу.
  3. Якщо у вас в розпорядженні 5-7 днів, то після огляду міських визначних пам'яток, вирушайте в санаторій Озерний, де можна поєднати відпочинок з оздоровленням. Санаторій розташований в екологічно чистій зоні і оточений сосновим лісом. Інфраструктура оздоровчого комплексу включає в себе: кінозал, танцювальний майданчик, аквапарк, тренажерні зали, більярдний клуб, пішохідну стежку здоров'я, власний упорядкований пляж на березі озера Біле. Відвідувачі санаторію розміщуються в комфортабельних корпусах. В санаторії проводиться лікування захворювань органів дихання, серцево-судинної системи, сполучної тканини. Координати: Гродненська область, Гродненський район, агрогородок Озери.
    Санаторій Озерний знаходиться посеред соснового лісу в 25 км від Гродно

Відео: один день в Гродно

Пам'ятка для туриста

На території Республіки Білорусь дотримуйтесь правил, які допоможуть уникнути неприємностей під час відпочинку:

  • дотримуйтесь чистоту на вулицях міста. За невиконання цього правила передбачено штраф;
  • не паліть і не розпивайте спиртні напої в громадських місцях;
  • під час екскурсії по місту не забувайте документ, що засвідчує особу. Гродно - прикордонне місто, тут часто на вулицях міста здійснюється перевірка документів співробітниками правоохоронних органів;
  • не залишайте неповнолітніх дітей без супроводу на вулицях після 23.00. Це заборонено білоруським законодавством;
  • при користуванні послугами громадського транспорту обов'язково сплачуйте проїзд, в Білорусі люблять контроль і порядок.

Туристична карта

На карті зображено туристичні об'єкти міста Гродно

Відгуки мандрівників

Гродно - відмінний вибір для цікавого і захоплюючого подорожі. Тут можна поєднати пізнавальну екскурсію з культурною програмою, а також провести шопінг по численним сувенірним магазинам. Грамотно складений перед поїздкою план зробить ваш відпочинок ще більш легким і приємним.

Оцініть статтю: поділіться з друзями!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация