Пейзажна алея

Якщо Ви ще жодного разу не побували на Пейзажній алеї, то Вам варто оглянути її якомога швидше. Це особливе місце в історичному серці Києва привертає жителів і гостей столиці, дорослих і дітей своєю надзвичайною атмосферою. Повітря на Пейзажці просякнутий давньою історією міста і, разом з тим, духом новизни і креативу.

Повітря на Пейзажці просякнутий давньою історією міста і, разом з тим, духом новизни і креативу

Пейзажна алея була побудована на початку 1980-х років. Керував проектом Авраам Милецький. Збиралися створити архітектурно-історичний заповідник «Стародавній Київ». Пейзажна алея стала першою серед запланованих грандіозних об'єктів заповідника і, як виявилося, останній. Початковий план не був реалізований.

Алею проклали по лінії зірвати оборонних валів Верхнього граду Х-ХІІІ століть. Вона починається між будинками №36 і №40 по вул. Велика Житомирська і закінчується на оглядовому майданчику біля Історичного музею. Звідси відкривається чудова панорама Подолу і Дніпра. Ми можемо побачити місто з точки, з якої милувалися їм стародавні кияни ще за часів славної Київської Русі.


Ми можемо побачити місто з точки, з якої милувалися їм стародавні кияни ще за часів славної Київської Русі

У 2009 році на Пейзажній алеї відкрито дитячий сквер. Територію облагородили і оформили оригінальними скульптурами, фонтанами і лавками. Автором є знаменитий київський скульптор і художник Костянтин Скретуцький.

Серед найбільш яскравих прикрас дитячого парку на Пейзажці можна виділити наступні: 30-метрова мозаїка з зображеннями знаменитих котів і дитячих осіб, лавочка-кролик, лавочка-кіт і лавочка-ворона, фонтани у вигляді голів зебр і слона, урни-гральні кістки Серед найбільш яскравих прикрас дитячого парку на Пейзажці можна виділити наступні: 30-метрова мозаїка з зображеннями знаменитих котів і дитячих осіб, лавочка-кролик, лавочка-кіт і лавочка-ворона, фонтани у вигляді голів зебр і слона, урни-гральні кістки . А недавно з'явився новий дитячий майданчик, оформлена в тематиці казки «Аліса в країні чудес». Всього і не перерахуєш. Команда талановитих скульпторів підійшла до завдання дуже неординарно. Кожну деталь оформлення скверу перетворили в шматочок чарівництва, в кожній дрібниці відчувається вкладена душа творців.


Не менш приємною буде прогулянка і в іншому кінці алеї, біля Національного музею історії України. Обов'язково відвідайте оглядовий майданчик і загадайте бажання біля ще однієї пам'ятки - стародавньої липи. За легендою, більше 350 років тому її посадив Петро Могила. За іншими джерелами, дереву зараз понад 400-500 років. Липа досягає 6 м у висоту і 5,5 м в обхваті стовбура. Одним словом, краще один раз побачити Пейзажну алею, ніж сто раз почути про неї (або прочитати).

Протягом свого недовгого існування Пейзажна алея не раз перебувала під загрозою забудови. У Київській адміністрації протягом декількох років велися запеклі бої між захисниками історичної місцевості і охочими на ній заробити. Однак в казковому місці, як у справжній казці, перемогло «добро». У 2012 році Пейзажна алея отримала статус комплексної пам'ятки природи місцевого значення. Тепер під охороною міста знаходяться 3,37 га землі на схилах Старокиївської гори від Андріївського узвозу до гори Дитинки по вулиці Гончарній.

Подивіться відео про Пейзажну алею:

Натисніть на кнопку, щоб записатися зараз і оформити замовлення на пішохідні або автобусні екскурсії по Києву

Адреса Пейзажній алеї: Україна, м Київ, вул. Володимирська, 2 - вул. В.Житомирська, 36.

Пейзажна алея на карті:


подивитись збільшену карту

Доїхати до дитячого парку на Пейзажній алеї в Києві можна на метро , Вийти на станції «Майдан Незалежності» і пройти пішки до вулиці Великій Житомирській або під'їхати дві зупинки на тролейбусі №16,18 та згорнути у двір між будинками №36 і №40.

Також можна вийти на станції «Контрактова площа», пройти до Андріївського узвозу, піднятися по ньому і повернути за Національним музеєм історії України.

Як дістатися іншим способом з потрібного Вам місця, Ви зможете дізнатися, склавши маршрут за допомогою: Інтерактивної карти транспорту Києва .

Додаткову інформацію про історичне місце Ви можете знайти на сторінці сайту Вікіпедія.

Прочитайте цікаві статті про інші пам'ятки Києва і подивіться їх фото.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация