Під які відсотки в Україні дають кредит

  1. Автокредити: під акції опускають ставки
  2. Іпотека: 15 кредитів на країну
  3. Карткові кредити від банків: подорожчають на 5-10%
  4. Кредити від фінансових компаній: стережіться шахраїв
  5. Ломбардні кредити: суми зростають з долара
  6. Кредити готівкою від КС: гроші - тільки старожилам

Інтерес до іпотеки відновиться тільки приставці в 18%. Фото з сайту vtyumene.ru

Отримання кредитів в серпні стало дуже складним підприємством. Людям все важче взяти в борг не тільки на великі покупки - квартири і машини. Але і швидко перехопити на поточні потреби, коли бракує кількох тисяч гривень, щоб закінчити косметичний ремонт або зібрати дитину в школу.

Через тотальних неповернень по старих кредитах і банальний брак коштів кількість фінустанов, які реально продовжують видавати позики населенню, скоротилася в рази. Кількість же українців, охочих позичити грошей, зростає з кожним днем. Кому-то через зменшення достатку і зростання цін в магазинах просто не вистачає грошей, щоб дотягнути до зарплати, а хтось вже настільки загруз у раніше оформлених кредитах і боргах, що йому потрібні нові позики для виплат за старими. Людей, які вже не перший раз ходять по такому «кредитному колі», стає все більше.

В тему НБУ затвердив шість антикризових заходів для порятунку гривні

Безвихідним становищем населення останнім часом стали все частіше користуватися ломбарди, фінансові компанії і відверті шахраї. «Вести» простежили за рухом позичальників: від банків і кредитних спілок до ломбардів і фінкомпаній. І з'ясували, які зараз шанси на отримання невеликих позик і великих кредитів - під автомобілі та нерухомість.

Автокредити: під акції опускають ставки

Автокредити: під акції опускають ставки

Після спаду в червні-липні банки і деякі фінансові компанії при автосалонах в серпні стали поступово реанімувати кредитні програми для автомобілістів.

Поступово збільшується і кількість активних кредиторів, яких зовсім недавно було лише близько п'яти.

Довгостроковими програмами водіїв балують деякі. Найчастіше позики надають на 1-3 роки, рідше - до п'яти років: найчастіше довгострокові кредити виділяють тим, хто бере невеликі суми - накопичив близько 60-70% вартості машини. Пропозиції з мінімальним внеском не завжди припускають кредитування на 5-7 років, як ще на початку року, але є і позитивний момент - їх стає все більше. «Максимальну суму кредиту не обмежують кілька найбільших гравців ринку. З мінімальним початковим авансом від 10% від вартості авто активно працюють Кредо Банк, Креді Агріколь, Дельта Банк, Правекс Банк, а програми з 15-процентним мінімальним внеском пропонує Порше Фінанс Груп », - повідомили« Вістям »аналітики UniCredit Bank.

З мінімальним початковим авансом від 10% від вартості авто активно працюють Кредо Банк, Креді Агріколь, Дельта Банк, Правекс Банк, а програми з 15-процентним мінімальним внеском пропонує Порше Фінанс Груп », - повідомили« Вістям »аналітики UniCredit Bank

Але до позичальників відносяться суворіше, ніж раніше. Щоб отримати автокредит із середньомісячним платежем в 3-4 тис. Грн, людині більше не вистачить довідки про зарплату на 10 тис. Грн, як раніше. Банк зажадає підтвердити дохід на рівні 12-14 тис. Грн.

раніше Банкіри домовилися про новий курс гривні на нараді в НБУ

Через високі ставки по депозитах деякі банки сьогодні можуть запропонувати позичальникам низькі відсотки по автокредитах: є пропозиції по 21% річних, але їх небагато, більшість же програм розраховані на 24-27% річних, а є і по 30% (з урахуванням додаткових платежів). «Іноді зустрічаються акції і по 18% річних, але частіше за все вони припускають додаткові платежі при оформленні або розраховані тільки на деякі марки авто або види двигунів. Наприклад, тільки на дизельні машини. Взагалі, активізацію і вдосконалення кредитних програм цього літа стимулюють автодилери. Їхні продажі сильно скоротилися на початку літа через зниження купівельної спроможності населення, девальвації гривні і згортання кредитних програм (по ряду іномарок частка кредитних продажів впала з 50% до 20%). Так що деякі дилери навіть поставили ультиматуми: якщо фінустанова не активізує свої авто програми, то компанія поміняє банк (відкриє рахунки в іншому банку) », - розповів« Вістям »заступник голови правління великого банку.

Фінансисти кажуть майже про дворазове зростання автокредитування, хоча визнають, що він стався після фактичної зупинки програм навесні. «Намітилася тенденція до зростання кількості угод: якщо в квітні банки надали 616 позик на покупку машин, то в червні вже 882, а в липні -1015», - повідомили «Вістям» в UniCredit Bank. Його аналітики уточнили, що близько 60% автокредитів довелося на три банки - Кредо Банк, Креді Агріколь та Дельта Банк.

Іпотека: 15 кредитів на країну

Самим проблемним напрямком в кредитуванні населення досі залишається іпотека Самим проблемним напрямком в кредитуванні населення досі залишається іпотека. Хоча зовні саме ці кредити виглядають привабливіше за все: розмір початкового внеску і строки банками не змінювалися, лише ставки трохи піднялися (на 1-2% річних). Однак фактичних оформлень кредитів на покупку нерухомості практично не було.

Єдине, чим можуть похвалитися банки, це наданням кредитів в рамках держпрограми Державної іпотечної установи. Але за весь липень на всю країну було надано лише 15 таких позик на загальну суму в 5 млн грн (з початку року ДІУ профінансувала 219 іпотек на 54 млн грн). «За статистикою загальний обсяг іпотечного портфеля банківської системи з початку року зріс приблизно на 5 млрд грн - до 60,9 млрд грн. Але це пояснюється не пожвавленням в кредитуванні нерухомості, а девальвацією і перерахунком наявних валютних портфелів за новим курсом », - пояснив ситуацію радник голови правління Євробанку Василь Невмержицький.

Від видачі іпотечних кредитів відмовляються як самі банки, так і їх клієнти, для яких нинішні 23-28% річних - дорого. «Основний фактор для попиту - це доходи і очікування клієнтів. Ставка досить висока », - сказав« Вістям »начальник управління кредитування УкрСиббанку Олексій Тихонов. Для виникнення попиту іпотека повинна подешевшати в Україні, за різними оцінками, до 16-18% річних. Ну і, звичайно ж, повинна стабілізуватися військово-політична ситуація в країні. «Розвиток іпотечного ринку в вересні багато в чому буде залежати від вирішення ситуації в східних областях України. Адже зараз як ніколи актуально вислів: «Як на пороховій бочці». У такому положенні банки не можуть дозволити собі активне нарощування кредитного портфеля, і іпотечного в тому числі », - резюмувала« Вістям »начальник відділу кредитування фізичних осіб Банку« Південний »Наталя Лавренчук.

Банкіри вирахували: при самому ідеальному розвитку ситуації в Донбасі їм потрібно буде щонайменше 3-4 місяці для повноцінної активізації іпотеки. Це після завершення АТО.

Карткові кредити від банків: подорожчають на 5-10%

Якщо ще на початку року позики готівкою і карткові кредити українцям надавало більше чотирьох десятків банків, то до серпня їх кількість скоротилася до однієї дюжини Якщо ще на початку року позики готівкою і карткові кредити українцям надавало більше чотирьох десятків банків, то до серпня їх кількість скоротилася до однієї дюжини. Причому, багато згорнули цю діяльність зовсім недавно - на минулому тижні. Відразу після появи постанови НБУ №529: ​​по ньому банк може отримати від чиновників поблажки, тільки якщо він не видає беззаставних позик. «Тому можна припустити, що кількість банків, що кредитують в вересні буде обмежено. І люди переключаться з кеш-кредитів на карткові », - сказала« Вістям »директор департаменту роздрібного бізнесу ВТБ Банку Олена Шостак.

Попит же на кредити з боку населення почав зростати з середини серпня і не вщухає. Навіть після того як банки підвищили ставки: якщо ще навесні людина, що вперше відвідав банк, міг отримати позику під 75-80% річних (з урахуванням додаткових комісій і покупки полісу страхування життя), то тепер він платить не менше 100% (до 120% річних).

При цьому різко зросла кількість відмов банків: на початку року відмовляли 50-60% прохачам, а тепер - 70-80%. «Вимоги до позичальників сильно виросли, і скорингові моделі, за якими визначається платоспроможність людини, посилилися», - підтвердив «Вістям» Василь Невмержицький. «Також з'явилося нове обов'язкова умова: потрібно, щоб потенційний позичальник отримував зарплату або пенсію на платіжну карту будь-якого банку», - доповнив його директор з продажу роздрібного бізнесу Фідобанк Дмитро Гавриков.

Нового підходу дають безліч пояснень. «Гірше стали гасити раніше оформлені кредити, особливо в серпні: люди навіть не ховаються, а приходять і зізнаються, що у них вистачить грошей на 80-85% місячного платежу і весь цілком вони заплатити не можуть. Що ви хочете, життя подорожчало! Так що і нам доводиться все враховувати: і зростання цін в магазинах, і підвищення тарифів на комуналку. Довідки на білу зарплату в 4,5-5 тис. Грн більше недостатньо для кредитного ліміту в 3-4 тис. Грн. Потрібно на 6-7 тис. Грн, і поручитель ж - зазвичай це дружина або чоловік з хорошою довідкою по доходах », - розповіла« Вістям »Анна, кредитний менеджер одного з найбільших банків. Посилюючи умови отримання позик, багато банків скоротили їх максимальний розмір з 8-10 тис. Грн до 2-5 тис. Грн.

Для тих, хто отримує хоча б частину зарплати на банківську карту, рятівним залишається варіант з кредитуванням в рамках зарплатних проектів Для тих, хто отримує хоча б частину зарплати на банківську карту, рятівним залишається варіант з кредитуванням в рамках зарплатних проектів. Банки хоча і починають скорочувати суми таких позик (з 2-3 розмірів окладів людини в компанії до 1-2), але як і раніше продовжують їх надавати. Поступово починають рости відсотки - на 3-6% річних. «У багатьох випадках ставки по таким продуктам збереглися на колишньому рівні (від 36% до 45% річних), але частина банків вже переглянула або починає процедуру перегляду ставок. В середньому, враховуючи вартість ресурсів і високі ризики, відсотки по таких позиках можуть вирости на 5-10% річних », - спрогнозував« Вістям »Василь Невмержицький.

Кредити від фінансових компаній: стережіться шахраїв

Одними з найдешевших цього літа дрібні кредити були у фінансових компаній Одними з найдешевших цього літа дрібні кредити були у фінансових компаній. Але найчастіше їх видавали в цільовому режимі - на покупку певних груп товарів. Вартість позик коливалася від 40% до 60% річних (з урахуванням всіх обов'язкових платежів). «Але є взагалі акційні товари, де можна оформити кредити і під 0,01%. Терміни теж залежать від конкретного взятого товару. Це може бути і два місяці, і півроку », - розповіли« Вістям »в« КредитМаркет ».

Самими ж дорогими були позики в системах онлайн-кредитування, які активно розвивалися в липні-серпні. Головна їхня особливість - це швидкість. Заявку на позику можна подати через інтернет, заповнивши анкету на сайті, і отримати в той же день і рішення про кредитування, і самі гроші. Для цього потрібно мати картковий рахунок в будь-якому банку - це ключова умова. Головний же мінус такого кредитування - це просто нечувані ставки: вони нараховуються подобово, також як і в ломбардах, але помітно вище, ніж у лихварів. «Якщо ви будете своєчасно платити, то щодня вам стануть нараховуватися 2% від тіла кредиту, але якщо потрапите на прострочення - то вже 3%. Максимальна сума першого позики не може перевищувати

2 тис. Грн, але поступово вона буде рости: чим частіше будете кредитуватися, тим більше зможете брати. Максимум - це 5 тис. Грн », - розповів« Вістям »менеджер call-центру сервісу Moneyveo.

При перерахунку на річні, відсотки по таких кредитах виглядають просто страшно - 730-1100% річних. Правда, є один нюанс: такі позики надаються не більше, ніж на один місяць.

«Але це ще не найстрашніше. Боятися треба не тільки тих, хто видає кредити під захмарні ставки, а й тих, хто стягує комісії за оформлення позик. Серед них є такі, хто ставить досить прийнятні ставки, але в 99% випадків (а може і у всіх 100%!), Після вивчення заявки позичальника, під слушним приводом відмовляють йому в кредитуванні. Зазвичай це щось на зразок «у ​​вас маленький дохід на члена сім'ї». Деякі взагалі нічого не пояснюють, а просто перестають відповідати по телефону. І це після того, як з людини взяли комісію - від 200-300 грн до 500 грн. Ті, хто понаглее, навіть авансом відсотки стягують: вимагають оплатити перший кредитний місяць до отримання позики. Це шахраї! І їх кількість активно зростає, тому радимо ретельніше вибирати кредитора і не бігти за першими привабливими пропозиціями », - попередили« Вести »в Нацфінпослуг, яка займається ринок небанківських фінустанов.

Ломбардні кредити: суми зростають з долара

Багато ломбарди також залежні від банків, а тому слідом за ними влітку підняли розцінки на свої позики Багато ломбарди також залежні від банків, а тому слідом за ними влітку підняли розцінки на свої позики. «Банки підняли ставки нам, а ми - нашим клієнтам. Але не дуже сильно: при кредитуванні під ювелірні вироби було, наприклад, 0,5% в день, а стало - 0,55%, а при закладанні техніки - ціни піднялися з 1% до 1,1% в день », - повідомив «Вістям» директор з маркетингу ломбарду «Благо» Віталій Соловйов. У перерахунку з добових на річні відсотки, подорожчання складе 18,25% і 36,5% відповідно. А розмір ставок - 200-360% річних.

Але, справедливості заради, максимальний термін кредитування для більшості ломбардів - це 30 днів. Іноді люди просять продовжити його, але роблять це не дуже часто, головним чином, через нечуваних відсотків, які доводиться платити.

Середньою сумою кредиту при оформленні в заставу техніки (ноутбуків, планшетів, мобільних телефонів) в серпні стало 700-800 грн, а ті, хто закладав ювелірні вироби (кільця, сережки, браслети), зазвичай отримували до 1,5 тис. Грн. Найчастіше в ломбарді вдавалося отримати за принесену цінність 30-50% її вартості. І тут девальвація гривні зіграла на руку позичальникам. «У міру подорожчання застав через зростання курсу долара, ми проводили переоцінку. Наприклад, якщо виріб із золота спочатку оцінювалося з розрахунку 300 грн за грам металу, то тепер ціни зросли до 350 грн », - пояснив нам Соловйов.

Кредити готівкою від КС: гроші - тільки старожилам

Більшість кредитних спілок перестали приймати до своїх лав нових членів Більшість кредитних спілок перестали приймати до своїх лав нових членів. Нові кредити надають лише старожилам з ідеальною кредитною історією. З членським свідченням до 5-8 років зазвичай можна отримати 1-3 тис. Грн, 8-10 років - 3-4 тис. Грн. Великі ж суми видають головним чином позичальникам зі стажем від 10 років. «Дійсно, кредити стали видавати зменшеними порціями. Але я б не говорив зараз про кредитному ажіотажі - різкого зростання попиту на наші позики не фіксується », - зазначив у розмові з« Вест »президент Національної асоціації кредитних спілок (НАКСУ) Петро Козинець.

Змінилися переваги людей. «Влітку вони найактивніше брали кредити на ремонти, потім на покупку бойлерів і утеплення квартир (перестали кредитуватися на відпочинок, як в попередні сезони відпусток). А зараз - щоб зібрати дитину в школу. В середньому близько 2 тис. Грн », - розповіла« Вістям »голова правління КС« Харківська каса взаємодопомоги »Ольга Сметана.

У серпні ставки по кредитах міняли лише ті кредитні спілки, які фінансуються за рахунок банківських кредитів (не тільки за рахунок пайових внесків членів), - підняли їх на 3-4% річних. Ті ж, хто виживає на вкладеннях своїх вкладників, зберегли відсотки на рівні 20-35% річних. Але посилили, правда, вимоги до позичальників. «Якщо раніше поручительство третьої особи було потрібно лише у випадках, коли людина офіційно не влаштований на роботу (наприклад, підприємець. - Авт.), То тепер завжди. Чи не фінансуємо людей, що мають зобов'язання перед банками. Зараз приходить багато позичальників, які набрали купу інших кредитів, - їм відмовляємо », - уточнила нам Ольга Сметана.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация