Pilgrim Travel Group - Екскурсії з Левом Кушнером 1-877-707-8787 - корисна інформація


Корисна інформація

фото туру
фото туру

фото туру
фото туру

Угорська кухня
Угорська кухня


Час: EST + 6.
Електрика: напруга в мережі - ~ 220 V.

Угорська Республіка розташована в Центральній Європі. Площа - 93 тис. Км2. Межує на півночі з Словаччиною, на заході з Австрією, на південному заході зі Словенією і Хорватією, на півдні з Югославією, на південному сході і сході з Румунією і на північному сході з Україною. В адміністративно-територіальному відношенні країна ділиться на 19 областей, столиця - Будапешт має особливий статус.
Територія Угорщини в основному рівнинна. Дунай, який формує частину угорсько-словацького кордону, різко повертає на південь, ділячи країну на два регіони. Середньодунайська рівнина займає більшу частину регіону на схід від Дунаю, на сході заходячи на територію Румунії, а на півдні - Сербії. На півночі розташовані відроги Альп і найвища точка Угорщини - гора Кекеш (1015 м). На заході знаходяться невисокі гори Мешек і Бакони, а так само найбільше озеро Центральної Європи - Балатон. Виходу до моря Угорщина не має.
Державне свято - День засновника держави Святого Іштвана (Стефана), що відзначається 20 серпня. Національними святами є 15 березня - День початку революції і визвольної боротьби 1848-1849 рр., А також 23 жовтня - День початку революції і визвольної боротьби 1956 року і проголошення в 1989 р Угорської Республіки.
Державний прапор - триколірний прямокутне полотнище, на якому розташовані зверху вниз червона, біла і зелена смуги рівної ширини. Герб - червоний щитове поле з горизонтальними срібними смугами і спорудженим на трьох зелених пагорбах подвійним хрестом, вінчає угорської королівської короною. Державний гімн - «Боже, благослови угорця» на музику Ференца Еркеля, слова Ференца Кельчеї Ференц, виповнюється з 1848р.
Населення Угорщини в співвідношенні етнічних груп: угорці (мадяри) - 89,9%, цигани - 4%, німці - 2,6%, серби - 2%, словаки - 0,8%, румуни - 0,7%. В країні також проживають хорвати, словенці, підкарпатських русинів, поляки, українці, болгари, вірмени. Права національних меншин захищені Конституцій і спеціально прийнятим в 1993 р Актом про національні меншини.
Державна мова: угорська, багато угорців знають одну з іноземних мов - англійська, німецька, російська.
Більшість жителів Угорщини - католики (67,5%; в т. Ч. Греко-католики - 2,6%). Близько чверті населення країни належить до різних протестантських деномінацій (кальвіністи - 20%, лютерани - 5%). Православні становлять 2,7%, іудеї 1%, в число інших 3,8% входять прихильники інших християнських конфесій і нехристиянських релігій, а також атеїсти.
За формою державного устрою Угорщина - парламентська республіка. Глава держави - президент. Глава уряду - прем'єр-міністр.
У давнину територія сучасної Угорщини була частиною римської провінції Паннонія і однією з перших була завойована німецькими племенами в II столітті. Після цього країна перебувала під владою гунів, аварів і франків. В кінці IX століття Паннонія була захоплена мадярами. Першим королем угорців став Іштван I (Святий) в 1000 році, отримавши благословення Папи Сильвестра II. Протягом майже 300 років Угорське королівство було самостійним, однак після монгольської навали в 1241 році королівська влада стала слабшати і на початку XIV століття країною почали правити іноземні династії. У 1521 року Туреччина розпочала успішну війну проти угорського короля, після чого країна фактично розпалася на кілька відносно самостійних регіонів і перебувала в такому стані майже 150 років.
До знаменитого австрійського королівського дому Габсбургів влада в країні перейшла на початку XVIII століття, а через 150 років Австрія і Угорщина стали самостійними королівствами під керуванням одного імператора і в 1867 році виникла Австро-Угорщина. 11 листопада 1918 року імперія була офіційно ліквідована, і через п'ять днів Угорщина була проголошена республікою. У 20-ті роки була реставрована монархія з встановленням профашистського режиму Хорті, проте в 1945 році Угорщина знову стала республікою. Однією з важливих, хоча і похмурих сторінок угорської історії є повстання 1956 року народження, пригнічений радянськими військами. У 1989 році Угорська Народна Республіка була перейменована в Угорську Республіку, комуністи фактично відсторонені від влади, а в березні-квітні 1990 року пройшли перші вільні багатопартійні вибори за 45 років. Угорщина є членом ООН (з 1955 р), СОТ (з 1973 р), МВФ і МБРР (з 1982 р), Ради Європи (з 1991 р), ОЕСР (з 1996 р), НАТО (з 1999 м), ЄС (з 2004 р).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация