Питання про молитви | відповіді священиків

  1. Питання про молитви | відповіді священиків Знаю, що нам потрібні молитви до Господа, але чи потрібні...
  2. Питання про молитви | відповіді священиків

Питання про молитви | відповіді священиків

Знаю, що нам потрібні молитви до Господа, але чи потрібні Йому наші молитви? Галина.

Привіт Галина,
насправді Господу наші молитви не потрібні. У Святому Письмі говориться: «Сину, віддай своє серце Мені» - ось що потрібно Господу, щоб наше серце було звернуто до Нього. Наші молитви, якщо вони йдуть від чистого серця, - свідчення нашої спрямованості до Бога.

З повагою,
священик Олександр Ільяшенко

Я не бачу сенсу в молитві! Мене все одно ніхто не чує! .. Вадим ... Може, Його взагалі немає !? Тоді я не хочу більше бути православним! Молитися, у всякому разі, точно не буду!

Дорогий Вадим!
Запитаємо себе: «А чому відповідь на наші молитви повинен бути строго позитивним?» Згадайте своє дитинство, взаємини з батьками - вони виконували ВСЕ просимое Вами? Чи не було таких випадків, коли було нестерпно боляче від того, що ці гранично близькі, найдорожчі нам люди не хочуть нас зрозуміти і не подають тут і зараз те, що нам «вкрай необхідно»? Чи не все те, що ми хотіли, було нам корисно, не для всього прийшло свого часу. Батьки бачили це по любові і оберігали Вас. Так само поводиться і Господь: одне бажане нам некорисно, інше - несвоєчасно, над третім ми повинні самі попрацювати «до кривавого поту», щоб в цій праці подолати себе, свою неміч, щоб зміцнитися духом і тілом. Іноді все це трапляється одноразово і це важкий момент - мить удаваного самотності. Однак, будьте спокійні - Ви перебуваєте в тому спілкуванні з Богом, про який писав владика Антоній: тільки Господь через обставини відповідає Вам «ні». Чому? Поки цей етап життєвого шляху не пройдений, поки не перегорнуто ця сторінка життя, відповіді не буде - буде тільки віра. Віра в те, що Всемилостивий Господь не допустить Вам бути випробовуваним вище сил. Пам'ятайте - ніщо в нашого християнського життя не буває марним, з усього довіряє Богу може отримати користь. Довіряйте Господу - Він поруч з Вами!
Допоможи Вам Господи, священик Олексій Колосов

Як треба молитися, щоб поліпшити свій фізичний і духовний стан? Чи можна звертатися за допомогою до біоенерготерапевтів? Лікувалася у травника, щоб зменшити розмір вузлів щитовидної залози, але це не допомагає. Вірую в Спасителя, молюся, сповідаюся, причащаюся, намагаюся дотримуватися постів, по можливості допомагаю ближньому. Іноді думаю, що я роблю не так, що Господь не хоче допомогти мені впоратися з хворобою? Віра

Дорога Віра!
Радісно дізнатися, що в випробуванні хворобою Ви не втрачаєте віри, ведете церковне життя, берете участь в Таїнствах і не забуваєте про доброчинність. Безсумнівно віруйте в те, що Господь не посилає нам марних і переважаючих наші сили скорбот - по слову Апостола, «хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре» (Рим.8, 28). Так і в Вашому випадку є можливість отримати з нинішнього Вашого стану духовну користь. У чому вона буде для Вас полягати? Про це краще переговорити з добре знають Вас священиком (бажано з духівником, якщо він у Вас є) особисто. Пам'ятайте головне: Господь бажає звести Вас до більшої досконалості, але шлях до нього пролягає через скорботи - така доля ураженого гріхом людини, це наша спільна чаша. Що ж стосується «біоенерготерапевтів», то краще і більш згідно з вірою (якщо Ви твердо усвідомлюєте себе православною людиною) вдатися до Таїнства Соборування - пособороваться. Святе Письмо вказує на нього, як на найперше ліки в немочах душі і тіла. Хто буде в болючою жадобі пити каламутну воду з калюжі, якщо поруч є чисте джерело? Чи не приверне чи це хвороба на хворобу? Чиніть згідно з вірою, і Господь Вам так буде заступник! Священик Алексій Колосов

Які молитви повинен читати мирянин будинку? До кожної ікони, як правило пропонується читати молитву, акафіст, тропар У чому різниця тропаря, акафісту, молитви. Наталя

Дорога Наталя!
Молитва - це звернення людини до Бога, Богородиці або святих. За змістом молитви діляться на прохальні, подячні і покаянні; часто всі три види з'єднуються в одній молитві. Молитися Богу - значить, прославляти, дякувати, каятися, просити Його про дарування милості, відразі від зла або про конкретні своїх потребах. І акафісти, і тропарі по своїй суті також є молитвами, різниться тільки їх форма.

Акафіст (грец. - "неседален") - хвалебний піснеспів на честь Господа, Богородиці, святого або церковно-історичної події; являє собою цілий жанр церковної гімнографії. Акафіст складається з 13 кондаків і 12 икосов.
Тропар - короткий богослужбовий спів на честь Спасителя, Богородиці, святого або події, що святкується. Спочатку тропар був музично-поетичний коментар до богослужбових читань Старого і Нового Завіту. Тропар в яскравих, виразних рисах описує подію свята або життя святого. Однак тропар відрізняється тим, що зачіпає переважно зовнішню сторону святкування.

Молитовне правило необхідно погоджувати з духівником, воно повинно бути не надто великим, але постійним. Акафісти Ви можете читати, наприклад, в день свята, коли прославляється та чи інша ікона Божої Матері, або святкується пам'ять святого. Після акафісту потрібно читати молитву, яка, як правило, надрукована після нього. Якщо у Вас немає можливості читати акафіст, можна прочитати тропар, кондак і молитву. Можливо, також регулярно додавати тропарі і / або молитви особливо шанованим Вами ікон Богородиці або святих в ранковий або вечірній правило.
Допоможи Вам Господи! Священик Олександр Ільяшенко

Я перестала молитися все відкладаю, на завтра. Часто ловлю себе на думці, що взагалі не хочу молитися, читати Євангеліє. Шукаю різні виправдувальні причини для себе, щоб не сповідатися і не молитися. Як мені бути, що мені робити? Прошу Ваших молитов за мене! ... Наталя

Доброго здоров'я Наталя!
Можу сказати тільки одне: в духовному житті є такі моменти, коли визначальним є наше вольове зусилля! Господь посилає нам Свою благодать, але її засвоєння залежить від наших праць: без праці хрестоношення нам не знайти спасіння. Відкинувши самовиправдання, потрібно просто себе змушувати, починаючи з малого, і тоді сповзання в болото розслаблення припиниться - спочатку буде болісно важко, але потім з Божою поміччю, все влаштується. Треба зібратися і сказати собі «досить!» «Чарівних» способів немає, пам'ятайте це. Тримайтеся за молитву, як за останню соломинку і Бог допоможе!
З повагою, священик Олексій Колосов

Яку молитву можна вимовляти (про себе) людині, щоб уникнути думок гріховних і спокусливих? Вікторія.

Дорога Вікторія! Читати можна будь-яку молитву, головне, щоб це було щирим зверненням до Бога. Дуже добре читати Ісусову молитву ( «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мя, грішну»): вона проста і не вимагає великої напруги пам'яті - НЕ зіб'єшся. Або просто "Господи помилуй", головне - від душі.
З повагою, священик Олександр Ільяшенко

Кому молитися, щоб позбавити людину від гріха осуду Кому молитися, щоб позбавити людину від гріха осуду? Олег.

Привіт, Олег, якщо Ви маєте на увазі себе самого, необхідно, як тільки згрішили, відразу ж в цьому гріху покаятися перед Господом. Моліться за ту людину, яку засуджуєте. Прикладіть терпіння, праця і старанність. Господь з часом позбавить від цього гріха. Якщо мова йде про когось іншого, то, як правило, іншу людину змінити важко. Якщо Ви винні перед цією людиною, від щирого серця попросіть вибачення у нього і помиріться з ним.

Допоможи Вам Господи, священик Олександр Ільяшенко

Чим пояснюється наявність в християнстві молитви Хресту Господньому? Наділяється чи Хрест особистісним початком? Олексій

Привіт, Олексій. Хрест особистісним початком не наділяє. Хрест - символ страждань і жертви Господа нашого Ісуса Христа. Ми звертаємося до Хреста саме тому, що на ньому був розіп'ятий Господь, і підносимо молитви до Господа.

З повагою, священик Олександр Ільяшенко

У мене по-звірячому вбили 18-його сина. Для душі мого сина чи повинна я писати імена вбивць в записці за здоров'я. Ірина

Дорога Ірина.
Молитися про вбивць свого сина - подвиг. Господь щедро винагороджує тих, хто робить такий угодний Йому подвиг - молитися про своїх ворогів. Бажаю Вам сил пережити Ваше горе, прийміть щирі співчуття.
Нехай Бог благословить Вас, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися про дарування дитини? У нас в сім'ї одна біда - ми не можемо зачати другу дитину, 8 років ходіння по лікарях нічого не дали, одна надія на диво. Андрій

Дорогий Андрію!
Думаю, потрібно частіше ходити в храм, обов'язково сповідатися і причащатися. Молитися можна багатьом святим, наприклад, св. мученику Трифону, св. прав. Йоакима і Анни, творити добрі справи.

Може бути і так, що Господь буде чекати з даруванням вам другу дитину, тому що вказує на те, що навколо стільки покинутих, безпритульних сиріт. Подивіться - в дитячих будинках є немовлята і одномісячні. Пригріти таке дитя - дуже добру справу, адже і Господь сказав "хто прийме одне з таких дітей в ім'я Моє, той приймає Мене" (Мф. 18, 15).
В нагороду за такий вчинок Господь часто дає потім і своє дитинча сім'ї - про такі випадки Вам в безлічі розкажуть в будь-якому дитячому будинку: все частіше, коли навіть безнадійно безплідна пара усиновляє дитя, з'являються і свої діти.

Допоможи Вам Господи!
Священик Михайло Михайлов

Чи можна на початковій стадії якось спростити або чимось замінити незрозумілі молитви, так як складно зосередитися? У храмі відволікаєшся часто, не чути і не зрозуміло, що читає батюшка. Валерія.

Привіт, Валерія. Дуже добре, що Ви вимогливі до себе і хочете точно знати зміст усього сказаного в храмі за богослужінням або в читаних правилах. За Богослужінням, якщо не все зрозуміло, добре мати при собі повний текст Літургії і Всенощного чування. Є видання з перекладом всіх які важко в наш час слов'янських слів.

Богослужбова мова Церкви - церковно-слов'янська залишився в її практиці не випадково. Він чистий, він вільний від тієї нечистоти, яким наповнений сучасний мову. Церковний мова піднімає нашу свідомість, наші почуття, допомагає налаштувати наш внутрішній світ на спілкування з Світом вічним, істинно розумним, Миром істинної нетлінної краси. Церковний мова - це мова Царства Божого на землі. Тому і правила все необхідно читати на церковно-слов'янською мовою. Оскільки не всі ясно в тексті, наприклад, що входять до складу правила псалмів, то досить ознайомитися з їх російським перекладом. Молодій людині запам'ятати зміст тексту не складно. Читати правило треба на церковно-слов'янською мовою, це виховує душу. Звичка читати правила по-слов'янськи часто призводить і до розуміння нових текстів. Отже, читання краще не спрощувати, а провести попередню «допоміжну» роботу, усунути перешкоди до правильного читання і розуміння текстів, а потім читати так, як і належить. Полегшення в бік скорочення правила можливі для дітей в силу їх вікових можливостей, а полегшення в сторону спотворення тексту (заміна тексту його переказом для церковної практики рівносильна спотворення тексту), т. Е. Статутних норм, шкідливі, тому що не наближають людину до церковної традиції , а віддаляють від неї.

Допоможи Вам Господи, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися батькам дітей-самовбивць? Олег.

Привіт, Олег. Батькам, яких спіткало таке нещастя, потрібно молитися за своїх дітей за домашній молитвою, але не в храмі, не під час Богослужіння. Якщо ж з якихось пом'якшувальною їх вину обставин було отримано дозвіл на заочне відспівування, то воно (дозвіл) поширюється і на церковне поминання.
З повагою, священик Михайло Немнонов

Яким святих угодників Божих слід молитися про дарування зцілення хворим тваринам і чи можна тримати ікони цих святих в ветклініці? Чи буде вважатися гріхом, якщо давати пити хворому тварині Святу воду, освячену паску і яйця, застосовувати на рани масло, освячене на мощах угодників Божих? Чи не є гріхом усипляння безнадійного тварини?

Дорога Марина! Покровителями тварин традиційно вважаються мученики Флор і Лавр, на їх іконі поряд з цими святими традиційно зображають коней. Крім того, про домашніх тварин моляться великомученику Георгію і мученику Трифону. Тримати ікону в ветклініці (у Вашому кабінеті) - можна і потрібно. Нехай Вас не бентежить, що в текстах молитов говориться в основному про сільськогосподарських тварин: для наших предків вони були годувальниками, майже членами сім'ї, а домашні тварини в нинішньому розумінні зустрічалися досить рідко і в основному у багатих людей. В принципі, молитися можна і своїми словами. Головне, щоб це було щиро і від душі. Святу воду, освячене масло, паска і яйця тваринам давати не можна - це осквернення святині. Усипляння безнадійно хворої тварини гріхом не є, оскільки Господь поставив людину над тваринами.
З повагою, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися ієромонаху Самсона? У храмі на сповіді батюшка сказав молитися йому, щоб вийти заміж. Олена.

Привіт, Олена. Молитви иеросхимонаху Самсона не існує, так як він не прославлений Церквою в лику святих. Деякі, втім, шанують його як святого, але все ж ми маємо право молитися подвижнику благочестя тільки після його канонізації. Давайте будемо молитися Господу, щоб здійснилася його воля про Ваше життя, яка б вона не була - краще волі Божої все одно нічого немає і не буде.

З повагою, священик Михайло Немнонов

Коли послушники постригається в ченців їм дають інше ім'я. А кому тоді зі святих покровителів вони моляться?

Наскільки я розумію, ченці та монахи моляться обом своїм покровителям.
Священик Михайло Немнонов

Під час щоденної молитви раптово зеваю, хоча перед молитвою і після потреби до позіхання не відчуваю. Андрій

Вітаю, Андрій!
Може просто спокуса? Спробуйте перед молитовним правилом покласти кілька поклонів з молитвою до Господа про дарування страху Божого і уваги на молитві.
Допомагай Вам Господь! З повагою, священик Павло Іллінський.

Коли читаю молитовне правило, інші думки в голові присутні. Швидко прочитала і пішла. Чи доходять такі молитви? Лариса

Привіт, Лариса!
Слова молитви мають не самодостатні значення і силу, але є таким собі засобом, можна сказати, інструментом, впливу на серце прочанина. Тобто увагу, - це неодмінна і необхідна умова будь-якої молитви.
Уміння молитися є справою досвіду, який набувається особистим духовним досвідом. Звичайно, в результаті недбалості, іноді ми набуваємо інший навик - молитви холодної і розсіяною ... Постарайтеся це неодмінно виправити. Якщо немає можливості порадитися з духівником, то на час замініть своє звичайне правило іншими молитвами, бажано короткими, щоб відновити увагу при молитві. Постарайтеся мати і страх Божий - не забуватимемо до Кому ми звертаємося.
Хай допоможе Вам Господь! Священик Павло Іллінський.

В молитвах про ближніх треба згадувати їхні імена - чи можна не тільки людей, а й своєї кішки (я часто прошу Бога про її здоров'ї)?

Наведу Вам слова Святого Письма - «Блаженний, хто і скоти милує». Міру цієї милості (чи може вона прийняти форму молитви чи ні) нехай Вам підкаже Ваше християнське почуття.
З повагою, священик Олексій Колосов

Чи можна молитися тільки одному Богу?

Доброго дня!
Євангеліє вчить нас звертати молитви до Єдиного Бога, славимому в Троїце - тому, в ім'я Кого здійснюється Таїнство Хрещення, Отцю і Сину і Святому Духу. Втім, існують молитви, звернені і до осіб Святої Трійці поотдельности.
Що стосується молитов святим, то потрібно пам'ятати, що святі для нас не «мінібогі», самодостатні в своєму могутність, але помічники і заступники за нас перед Богом. Згадайте Книгу Іова! В кінці її Господь велить друзям Іова просити його молитов. Також і Писання Нового Завіту заповідає нам "молитися один за одного» - якщо вже ми, грішні, можемо молитися один за одного, то невже святі, майбутні престолу Божого на небесах не можуть клопотати про нас ?!
Мир Вам і благословення Боже! Священик Алексій Колосов

Дорогі читачі, на нашому сайті опубліковано відповіді священиків на питання, ознайомитися з цим матеріалом можна тут . Задати питання священику можна на цій сторінці .

Питання про молитви | відповіді священиків

Знаю, що нам потрібні молитви до Господа, але чи потрібні Йому наші молитви? Галина.

Привіт Галина,
насправді Господу наші молитви не потрібні. У Святому Письмі говориться: «Сину, віддай своє серце Мені» - ось що потрібно Господу, щоб наше серце було звернуто до Нього. Наші молитви, якщо вони йдуть від чистого серця, - свідчення нашої спрямованості до Бога.

З повагою,
священик Олександр Ільяшенко

Я не бачу сенсу в молитві! Мене все одно ніхто не чує! .. Вадим ... Може, Його взагалі немає !? Тоді я не хочу більше бути православним! Молитися, у всякому разі, точно не буду!

Дорогий Вадим!
Запитаємо себе: «А чому відповідь на наші молитви повинен бути строго позитивним?» Згадайте своє дитинство, взаємини з батьками - вони виконували ВСЕ просимое Вами? Чи не було таких випадків, коли було нестерпно боляче від того, що ці гранично близькі, найдорожчі нам люди не хочуть нас зрозуміти і не подають тут і зараз те, що нам «вкрай необхідно»? Чи не все те, що ми хотіли, було нам корисно, не для всього прийшло свого часу. Батьки бачили це по любові і оберігали Вас. Так само поводиться і Господь: одне бажане нам некорисно, інше - несвоєчасно, над третім ми повинні самі попрацювати «до кривавого поту», щоб в цій праці подолати себе, свою неміч, щоб зміцнитися духом і тілом. Іноді все це трапляється одноразово і це важкий момент - мить удаваного самотності. Однак, будьте спокійні - Ви перебуваєте в тому спілкуванні з Богом, про який писав владика Антоній: тільки Господь через обставини відповідає Вам «ні». Чому? Поки цей етап життєвого шляху не пройдений, поки не перегорнуто ця сторінка життя, відповіді не буде - буде тільки віра. Віра в те, що Всемилостивий Господь не допустить Вам бути випробовуваним вище сил. Пам'ятайте - ніщо в нашого християнського життя не буває марним, з усього довіряє Богу може отримати користь. Довіряйте Господу - Він поруч з Вами!
Допоможи Вам Господи, священик Олексій Колосов

Як треба молитися, щоб поліпшити свій фізичний і духовний стан? Чи можна звертатися за допомогою до біоенерготерапевтів? Лікувалася у травника, щоб зменшити розмір вузлів щитовидної залози, але це не допомагає. Вірую в Спасителя, молюся, сповідаюся, причащаюся, намагаюся дотримуватися постів, по можливості допомагаю ближньому. Іноді думаю, що я роблю не так, що Господь не хоче допомогти мені впоратися з хворобою? Віра

Дорога Віра!
Радісно дізнатися, що в випробуванні хворобою Ви не втрачаєте віри, ведете церковне життя, берете участь в Таїнствах і не забуваєте про доброчинність. Безсумнівно віруйте в те, що Господь не посилає нам марних і переважаючих наші сили скорбот - по слову Апостола, «хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре» (Рим.8, 28). Так і в Вашому випадку є можливість отримати з нинішнього Вашого стану духовну користь. У чому вона буде для Вас полягати? Про це краще переговорити з добре знають Вас священиком (бажано з духівником, якщо він у Вас є) особисто. Пам'ятайте головне: Господь бажає звести Вас до більшої досконалості, але шлях до нього пролягає через скорботи - така доля ураженого гріхом людини, це наша спільна чаша. Що ж стосується «біоенерготерапевтів», то краще і більш згідно з вірою (якщо Ви твердо усвідомлюєте себе православною людиною) вдатися до Таїнства Соборування - пособороваться. Святе Письмо вказує на нього, як на найперше ліки в немочах душі і тіла. Хто буде в болючою жадобі пити каламутну воду з калюжі, якщо поруч є чисте джерело? Чи не приверне чи це хвороба на хворобу? Чиніть згідно з вірою, і Господь Вам так буде заступник! Священик Алексій Колосов

Які молитви повинен читати мирянин будинку? До кожної ікони, як правило пропонується читати молитву, акафіст, тропар У чому різниця тропаря, акафісту, молитви. Наталя

Дорога Наталя!
Молитва - це звернення людини до Бога, Богородиці або святих. За змістом молитви діляться на прохальні, подячні і покаянні; часто всі три види з'єднуються в одній молитві. Молитися Богу - значить, прославляти, дякувати, каятися, просити Його про дарування милості, відразі від зла або про конкретні своїх потребах. І акафісти, і тропарі по своїй суті також є молитвами, різниться тільки їх форма.

Акафіст (грец. - "неседален") - хвалебний піснеспів на честь Господа, Богородиці, святого або церковно-історичної події; являє собою цілий жанр церковної гімнографії. Акафіст складається з 13 кондаків і 12 икосов.
Тропар - короткий богослужбовий спів на честь Спасителя, Богородиці, святого або події, що святкується. Спочатку тропар був музично-поетичний коментар до богослужбових читань Старого і Нового Завіту. Тропар в яскравих, виразних рисах описує подію свята або життя святого. Однак тропар відрізняється тим, що зачіпає переважно зовнішню сторону святкування.

Молитовне правило необхідно погоджувати з духівником, воно повинно бути не надто великим, але постійним. Акафісти Ви можете читати, наприклад, в день свята, коли прославляється та чи інша ікона Божої Матері, або святкується пам'ять святого. Після акафісту потрібно читати молитву, яка, як правило, надрукована після нього. Якщо у Вас немає можливості читати акафіст, можна прочитати тропар, кондак і молитву. Можливо, також регулярно додавати тропарі і / або молитви особливо шанованим Вами ікон Богородиці або святих в ранковий або вечірній правило.
Допоможи Вам Господи! Священик Олександр Ільяшенко

Я перестала молитися все відкладаю, на завтра. Часто ловлю себе на думці, що взагалі не хочу молитися, читати Євангеліє. Шукаю різні виправдувальні причини для себе, щоб не сповідатися і не молитися. Як мені бути, що мені робити? Прошу Ваших молитов за мене! ... Наталя

Доброго здоров'я Наталя!
Можу сказати тільки одне: в духовному житті є такі моменти, коли визначальним є наше вольове зусилля! Господь посилає нам Свою благодать, але її засвоєння залежить від наших праць: без праці хрестоношення нам не знайти спасіння. Відкинувши самовиправдання, потрібно просто себе змушувати, починаючи з малого, і тоді сповзання в болото розслаблення припиниться - спочатку буде болісно важко, але потім з Божою поміччю, все влаштується. Треба зібратися і сказати собі «досить!» «Чарівних» способів немає, пам'ятайте це. Тримайтеся за молитву, як за останню соломинку і Бог допоможе!
З повагою, священик Олексій Колосов

Яку молитву можна вимовляти (про себе) людині, щоб уникнути думок гріховних і спокусливих? Вікторія.

Дорога Вікторія! Читати можна будь-яку молитву, головне, щоб це було щирим зверненням до Бога. Дуже добре читати Ісусову молитву ( «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мя, грішну»): вона проста і не вимагає великої напруги пам'яті - НЕ зіб'єшся. Або просто "Господи помилуй", головне - від душі.
З повагою, священик Олександр Ільяшенко

Кому молитися, щоб позбавити людину від гріха осуду Кому молитися, щоб позбавити людину від гріха осуду? Олег.

Привіт, Олег, якщо Ви маєте на увазі себе самого, необхідно, як тільки згрішили, відразу ж в цьому гріху покаятися перед Господом. Моліться за ту людину, яку засуджуєте. Прикладіть терпіння, праця і старанність. Господь з часом позбавить від цього гріха. Якщо мова йде про когось іншого, то, як правило, іншу людину змінити важко. Якщо Ви винні перед цією людиною, від щирого серця попросіть вибачення у нього і помиріться з ним.

Допоможи Вам Господи, священик Олександр Ільяшенко

Чим пояснюється наявність в християнстві молитви Хресту Господньому? Наділяється чи Хрест особистісним початком? Олексій

Привіт, Олексій. Хрест особистісним початком не наділяє. Хрест - символ страждань і жертви Господа нашого Ісуса Христа. Ми звертаємося до Хреста саме тому, що на ньому був розіп'ятий Господь, і підносимо молитви до Господа.

З повагою, священик Олександр Ільяшенко

У мене по-звірячому вбили 18-його сина. Для душі мого сина чи повинна я писати імена вбивць в записці за здоров'я. Ірина

Дорога Ірина.
Молитися про вбивць свого сина - подвиг. Господь щедро винагороджує тих, хто робить такий угодний Йому подвиг - молитися про своїх ворогів. Бажаю Вам сил пережити Ваше горе, прийміть щирі співчуття.
Нехай Бог благословить Вас, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися про дарування дитини? У нас в сім'ї одна біда - ми не можемо зачати другу дитину, 8 років ходіння по лікарях нічого не дали, одна надія на диво. Андрій

Дорогий Андрію!
Думаю, потрібно частіше ходити в храм, обов'язково сповідатися і причащатися. Молитися можна багатьом святим, наприклад, св. мученику Трифону, св. прав. Йоакима і Анни, творити добрі справи.

Може бути і так, що Господь буде чекати з даруванням вам другу дитину, тому що вказує на те, що навколо стільки покинутих, безпритульних сиріт. Подивіться - в дитячих будинках є немовлята і одномісячні. Пригріти таке дитя - дуже добру справу, адже і Господь сказав "хто прийме одне з таких дітей в ім'я Моє, той приймає Мене" (Мф. 18, 15).
В нагороду за такий вчинок Господь часто дає потім і своє дитинча сім'ї - про такі випадки Вам в безлічі розкажуть в будь-якому дитячому будинку: все частіше, коли навіть безнадійно безплідна пара усиновляє дитя, з'являються і свої діти.

Допоможи Вам Господи!
Священик Михайло Михайлов

Чи можна на початковій стадії якось спростити або чимось замінити незрозумілі молитви, так як складно зосередитися? У храмі відволікаєшся часто, не чути і не зрозуміло, що читає батюшка. Валерія.

Привіт, Валерія. Дуже добре, що Ви вимогливі до себе і хочете точно знати зміст усього сказаного в храмі за богослужінням або в читаних правилах. За Богослужінням, якщо не все зрозуміло, добре мати при собі повний текст Літургії і Всенощного чування. Є видання з перекладом всіх які важко в наш час слов'янських слів.

Богослужбова мова Церкви - церковно-слов'янська залишився в її практиці не випадково. Він чистий, він вільний від тієї нечистоти, яким наповнений сучасний мову. Церковний мова піднімає нашу свідомість, наші почуття, допомагає налаштувати наш внутрішній світ на спілкування з Світом вічним, істинно розумним, Миром істинної нетлінної краси. Церковний мова - це мова Царства Божого на землі. Тому і правила все необхідно читати на церковно-слов'янською мовою. Оскільки не всі ясно в тексті, наприклад, що входять до складу правила псалмів, то досить ознайомитися з їх російським перекладом. Молодій людині запам'ятати зміст тексту не складно. Читати правило треба на церковно-слов'янською мовою, це виховує душу. Звичка читати правила по-слов'янськи часто призводить і до розуміння нових текстів. Отже, читання краще не спрощувати, а провести попередню «допоміжну» роботу, усунути перешкоди до правильного читання і розуміння текстів, а потім читати так, як і належить. Полегшення в бік скорочення правила можливі для дітей в силу їх вікових можливостей, а полегшення в сторону спотворення тексту (заміна тексту його переказом для церковної практики рівносильна спотворення тексту), т. Е. Статутних норм, шкідливі, тому що не наближають людину до церковної традиції , а віддаляють від неї.

Допоможи Вам Господи, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися батькам дітей-самовбивць? Олег.

Привіт, Олег. Батькам, яких спіткало таке нещастя, потрібно молитися за своїх дітей за домашній молитвою, але не в храмі, не під час Богослужіння. Якщо ж з якихось пом'якшувальною їх вину обставин було отримано дозвіл на заочне відспівування, то воно (дозвіл) поширюється і на церковне поминання.
З повагою, священик Михайло Немнонов

Яким святих угодників Божих слід молитися про дарування зцілення хворим тваринам і чи можна тримати ікони цих святих в ветклініці? Чи буде вважатися гріхом, якщо давати пити хворому тварині Святу воду, освячену паску і яйця, застосовувати на рани масло, освячене на мощах угодників Божих? Чи не є гріхом усипляння безнадійного тварини?

Дорога Марина! Покровителями тварин традиційно вважаються мученики Флор і Лавр, на їх іконі поряд з цими святими традиційно зображають коней. Крім того, про домашніх тварин моляться великомученику Георгію і мученику Трифону. Тримати ікону в ветклініці (у Вашому кабінеті) - можна і потрібно. Нехай Вас не бентежить, що в текстах молитов говориться в основному про сільськогосподарських тварин: для наших предків вони були годувальниками, майже членами сім'ї, а домашні тварини в нинішньому розумінні зустрічалися досить рідко і в основному у багатих людей. В принципі, молитися можна і своїми словами. Головне, щоб це було щиро і від душі. Святу воду, освячене масло, паска і яйця тваринам давати не можна - це осквернення святині. Усипляння безнадійно хворої тварини гріхом не є, оскільки Господь поставив людину над тваринами.
З повагою, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися ієромонаху Самсона? У храмі на сповіді батюшка сказав молитися йому, щоб вийти заміж. Олена.

Привіт, Олена. Молитви иеросхимонаху Самсона не існує, так як він не прославлений Церквою в лику святих. Деякі, втім, шанують його як святого, але все ж ми маємо право молитися подвижнику благочестя тільки після його канонізації. Давайте будемо молитися Господу, щоб здійснилася його воля про Ваше життя, яка б вона не була - краще волі Божої все одно нічого немає і не буде.

З повагою, священик Михайло Немнонов

Коли послушники постригається в ченців їм дають інше ім'я. А кому тоді зі святих покровителів вони моляться?

Наскільки я розумію, ченці та монахи моляться обом своїм покровителям.
Священик Михайло Немнонов

Під час щоденної молитви раптово зеваю, хоча перед молитвою і після потреби до позіхання не відчуваю. Андрій

Вітаю, Андрій!
Може просто спокуса? Спробуйте перед молитовним правилом покласти кілька поклонів з молитвою до Господа про дарування страху Божого і уваги на молитві.
Допомагай Вам Господь! З повагою, священик Павло Іллінський.

Коли читаю молитовне правило, інші думки в голові присутні. Швидко прочитала і пішла. Чи доходять такі молитви? Лариса

Привіт, Лариса!
Слова молитви мають не самодостатні значення і силу, але є таким собі засобом, можна сказати, інструментом, впливу на серце прочанина. Тобто увагу, - це неодмінна і необхідна умова будь-якої молитви.
Уміння молитися є справою досвіду, який набувається особистим духовним досвідом. Звичайно, в результаті недбалості, іноді ми набуваємо інший навик - молитви холодної і розсіяною ... Постарайтеся це неодмінно виправити. Якщо немає можливості порадитися з духівником, то на час замініть своє звичайне правило іншими молитвами, бажано короткими, щоб відновити увагу при молитві. Постарайтеся мати і страх Божий - не забуватимемо до Кому ми звертаємося.
Хай допоможе Вам Господь! Священик Павло Іллінський.

В молитвах про ближніх треба згадувати їхні імена - чи можна не тільки людей, а й своєї кішки (я часто прошу Бога про її здоров'ї)?

Наведу Вам слова Святого Письма - «Блаженний, хто і скоти милує». Міру цієї милості (чи може вона прийняти форму молитви чи ні) нехай Вам підкаже Ваше християнське почуття.
З повагою, священик Олексій Колосов

Чи можна молитися тільки одному Богу?

Вітаю!
Євангеліє вчить нас звертати молитви до Єдиного Бога, славимому в Троїце - тому, в ім'я Кого здійснюється Таїнство Хрещення, Отцю і Сину і Святому Духу. Втім, існують молитви, звернені і до осіб Святої Трійці поотдельности.
Що стосується молитов святим, то потрібно пам'ятати, що святі для нас не «мінібогі», самодостатні в своєму могутність, але помічники і заступники за нас перед Богом. Згадайте Книгу Іова! В кінці її Господь велить друзям Іова просити його молитов. Також і Писання Нового Завіту заповідає нам "молитися один за одного» - якщо вже ми, грішні, можемо молитися один за одного, то невже святі, майбутні престолу Божого на небесах не можуть клопотати про нас ?!
Мир Вам і благословення Боже! Священик Алексій Колосов

Дорогі читачі, на нашому сайті опубліковано відповіді священиків на питання, ознайомитися з цим матеріалом можна тут . Задати питання священику можна на цій сторінці .

Питання про молитви | відповіді священиків

Знаю, що нам потрібні молитви до Господа, але чи потрібні Йому наші молитви? Галина.

Привіт Галина,
насправді Господу наші молитви не потрібні. У Святому Письмі говориться: «Сину, віддай своє серце Мені» - ось що потрібно Господу, щоб наше серце було звернуто до Нього. Наші молитви, якщо вони йдуть від чистого серця, - свідчення нашої спрямованості до Бога.

З повагою,
священик Олександр Ільяшенко

Я не бачу сенсу в молитві! Мене все одно ніхто не чує! .. Вадим ... Може, Його взагалі немає !? Тоді я не хочу більше бути православним! Молитися, у всякому разі, точно не буду!

Дорогий Вадим!
Запитаємо себе: «А чому відповідь на наші молитви повинен бути строго позитивним?» Згадайте своє дитинство, взаємини з батьками - вони виконували ВСЕ просимое Вами? Чи не було таких випадків, коли було нестерпно боляче від того, що ці гранично близькі, найдорожчі нам люди не хочуть нас зрозуміти і не подають тут і зараз те, що нам «вкрай необхідно»? Чи не все те, що ми хотіли, було нам корисно, не для всього прийшло свого часу. Батьки бачили це по любові і оберігали Вас. Так само поводиться і Господь: одне бажане нам некорисно, інше - несвоєчасно, над третім ми повинні самі попрацювати «до кривавого поту», щоб в цій праці подолати себе, свою неміч, щоб зміцнитися духом і тілом. Іноді все це трапляється одноразово і це важкий момент - мить удаваного самотності. Однак, будьте спокійні - Ви перебуваєте в тому спілкуванні з Богом, про який писав владика Антоній: тільки Господь через обставини відповідає Вам «ні». Чому? Поки цей етап життєвого шляху не пройдений, поки не перегорнуто ця сторінка життя, відповіді не буде - буде тільки віра. Віра в те, що Всемилостивий Господь не допустить Вам бути випробовуваним вище сил. Пам'ятайте - ніщо в нашого християнського життя не буває марним, з усього довіряє Богу може отримати користь. Довіряйте Господу - Він поруч з Вами!
Допоможи Вам Господи, священик Олексій Колосов

Як треба молитися, щоб поліпшити свій фізичний і духовний стан? Чи можна звертатися за допомогою до біоенерготерапевтів? Лікувалася у травника, щоб зменшити розмір вузлів щитовидної залози, але це не допомагає. Вірую в Спасителя, молюся, сповідаюся, причащаюся, намагаюся дотримуватися постів, по можливості допомагаю ближньому. Іноді думаю, що я роблю не так, що Господь не хоче допомогти мені впоратися з хворобою? Віра

Дорога Віра!
Радісно дізнатися, що в випробуванні хворобою Ви не втрачаєте віри, ведете церковне життя, берете участь в Таїнствах і не забуваєте про доброчинність. Безсумнівно віруйте в те, що Господь не посилає нам марних і переважаючих наші сили скорбот - по слову Апостола, «хто любить Бога, хто покликаний Його постановою, усе допомагає на добре» (Рим.8, 28). Так і в Вашому випадку є можливість отримати з нинішнього Вашого стану духовну користь. У чому вона буде для Вас полягати? Про це краще переговорити з добре знають Вас священиком (бажано з духівником, якщо він у Вас є) особисто. Пам'ятайте головне: Господь бажає звести Вас до більшої досконалості, але шлях до нього пролягає через скорботи - така доля ураженого гріхом людини, це наша спільна чаша. Що ж стосується «біоенерготерапевтів», то краще і більш згідно з вірою (якщо Ви твердо усвідомлюєте себе православною людиною) вдатися до Таїнства Соборування - пособороваться. Святе Письмо вказує на нього, як на найперше ліки в немочах душі і тіла. Хто буде в болючою жадобі пити каламутну воду з калюжі, якщо поруч є чисте джерело? Чи не приверне чи це хвороба на хворобу? Чиніть згідно з вірою, і Господь Вам так буде заступник! Священик Алексій Колосов

Які молитви повинен читати мирянин будинку? До кожної ікони, як правило пропонується читати молитву, акафіст, тропар У чому різниця тропаря, акафісту, молитви. Наталя

Дорога Наталя!
Молитва - це звернення людини до Бога, Богородиці або святих. За змістом молитви діляться на прохальні, подячні і покаянні; часто всі три види з'єднуються в одній молитві. Молитися Богу - значить, прославляти, дякувати, каятися, просити Його про дарування милості, відразі від зла або про конкретні своїх потребах. І акафісти, і тропарі по своїй суті також є молитвами, різниться тільки їх форма.

Акафіст (грец. - "неседален") - хвалебний піснеспів на честь Господа, Богородиці, святого або церковно-історичної події; являє собою цілий жанр церковної гімнографії. Акафіст складається з 13 кондаків і 12 икосов.
Тропар - короткий богослужбовий спів на честь Спасителя, Богородиці, святого або події, що святкується. Спочатку тропар був музично-поетичний коментар до богослужбових читань Старого і Нового Завіту. Тропар в яскравих, виразних рисах описує подію свята або життя святого. Однак тропар відрізняється тим, що зачіпає переважно зовнішню сторону святкування.

Молитовне правило необхідно погоджувати з духівником, воно повинно бути не надто великим, але постійним. Акафісти Ви можете читати, наприклад, в день свята, коли прославляється та чи інша ікона Божої Матері, або святкується пам'ять святого. Після акафісту потрібно читати молитву, яка, як правило, надрукована після нього. Якщо у Вас немає можливості читати акафіст, можна прочитати тропар, кондак і молитву. Можливо, також регулярно додавати тропарі і / або молитви особливо шанованим Вами ікон Богородиці або святих в ранковий або вечірній правило.
Допоможи Вам Господи! Священик Олександр Ільяшенко

Я перестала молитися все відкладаю, на завтра. Часто ловлю себе на думці, що взагалі не хочу молитися, читати Євангеліє. Шукаю різні виправдувальні причини для себе, щоб не сповідатися і не молитися. Як мені бути, що мені робити? Прошу Ваших молитов за мене! ... Наталя

Доброго здоров'я Наталя!
Можу сказати тільки одне: в духовному житті є такі моменти, коли визначальним є наше вольове зусилля! Господь посилає нам Свою благодать, але її засвоєння залежить від наших праць: без праці хрестоношення нам не знайти спасіння. Відкинувши самовиправдання, потрібно просто себе змушувати, починаючи з малого, і тоді сповзання в болото розслаблення припиниться - спочатку буде болісно важко, але потім з Божою поміччю, все влаштується. Треба зібратися і сказати собі «досить!» «Чарівних» способів немає, пам'ятайте це. Тримайтеся за молитву, як за останню соломинку і Бог допоможе!
З повагою, священик Олексій Колосов

Яку молитву можна вимовляти (про себе) людині, щоб уникнути думок гріховних і спокусливих? Вікторія.

Дорога Вікторія! Читати можна будь-яку молитву, головне, щоб це було щирим зверненням до Бога. Дуже добре читати Ісусову молитву ( «Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мя, грішну»): вона проста і не вимагає великої напруги пам'яті - НЕ зіб'єшся. Або просто "Господи помилуй", головне - від душі.
З повагою, священик Олександр Ільяшенко

Кому молитися, щоб позбавити людину від гріха осуду Кому молитися, щоб позбавити людину від гріха осуду? Олег.

Привіт, Олег, якщо Ви маєте на увазі себе самого, необхідно, як тільки згрішили, відразу ж в цьому гріху покаятися перед Господом. Моліться за ту людину, яку засуджуєте. Прикладіть терпіння, праця і старанність. Господь з часом позбавить від цього гріха. Якщо мова йде про когось іншого, то, як правило, іншу людину змінити важко. Якщо Ви винні перед цією людиною, від щирого серця попросіть вибачення у нього і помиріться з ним.

Допоможи Вам Господи, священик Олександр Ільяшенко

Чим пояснюється наявність в християнстві молитви Хресту Господньому? Наділяється чи Хрест особистісним початком? Олексій

Привіт, Олексій. Хрест особистісним початком не наділяє. Хрест - символ страждань і жертви Господа нашого Ісуса Христа. Ми звертаємося до Хреста саме тому, що на ньому був розіп'ятий Господь, і підносимо молитви до Господа.

З повагою, священик Олександр Ільяшенко

У мене по-звірячому вбили 18-його сина. Для душі мого сина чи повинна я писати імена вбивць в записці за здоров'я. Ірина

Дорога Ірина.
Молитися про вбивць свого сина - подвиг. Господь щедро винагороджує тих, хто робить такий угодний Йому подвиг - молитися про своїх ворогів. Бажаю Вам сил пережити Ваше горе, прийміть щирі співчуття.
Нехай Бог благословить Вас, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися про дарування дитини? У нас в сім'ї одна біда - ми не можемо зачати другу дитину, 8 років ходіння по лікарях нічого не дали, одна надія на диво. Андрій

Дорогий Андрію!
Думаю, потрібно частіше ходити в храм, обов'язково сповідатися і причащатися. Молитися можна багатьом святим, наприклад, св. мученику Трифону, св. прав. Йоакима і Анни, творити добрі справи.

Може бути і так, що Господь буде чекати з даруванням вам другу дитину, тому що вказує на те, що навколо стільки покинутих, безпритульних сиріт. Подивіться - в дитячих будинках є немовлята і одномісячні. Пригріти таке дитя - дуже добру справу, адже і Господь сказав "хто прийме одне з таких дітей в ім'я Моє, той приймає Мене" (Мф. 18, 15).
В нагороду за такий вчинок Господь часто дає потім і своє дитинча сім'ї - про такі випадки Вам в безлічі розкажуть в будь-якому дитячому будинку: все частіше, коли навіть безнадійно безплідна пара усиновляє дитя, з'являються і свої діти.

Допоможи Вам Господи!
Священик Михайло Михайлов

Чи можна на початковій стадії якось спростити або чимось замінити незрозумілі молитви, так як складно зосередитися? У храмі відволікаєшся часто, не чути і не зрозуміло, що читає батюшка. Валерія.

Привіт, Валерія. Дуже добре, що Ви вимогливі до себе і хочете точно знати зміст усього сказаного в храмі за богослужінням або в читаних правилах. За Богослужінням, якщо не все зрозуміло, добре мати при собі повний текст Літургії і Всенощного чування. Є видання з перекладом всіх які важко в наш час слов'янських слів.

Богослужбова мова Церкви - церковно-слов'янська залишився в її практиці не випадково. Він чистий, він вільний від тієї нечистоти, яким наповнений сучасний мову. Церковний мова піднімає нашу свідомість, наші почуття, допомагає налаштувати наш внутрішній світ на спілкування з Світом вічним, істинно розумним, Миром істинної нетлінної краси. Церковний мова - це мова Царства Божого на землі. Тому і правила все необхідно читати на церковно-слов'янською мовою. Оскільки не всі ясно в тексті, наприклад, що входять до складу правила псалмів, то досить ознайомитися з їх російським перекладом. Молодій людині запам'ятати зміст тексту не складно. Читати правило треба на церковно-слов'янською мовою, це виховує душу. Звичка читати правила по-слов'янськи часто призводить і до розуміння нових текстів. Отже, читання краще не спрощувати, а провести попередню «допоміжну» роботу, усунути перешкоди до правильного читання і розуміння текстів, а потім читати так, як і належить. Полегшення в бік скорочення правила можливі для дітей в силу їх вікових можливостей, а полегшення в сторону спотворення тексту (заміна тексту його переказом для церковної практики рівносильна спотворення тексту), т. Е. Статутних норм, шкідливі, тому що не наближають людину до церковної традиції , а віддаляють від неї.

Допоможи Вам Господи, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися батькам дітей-самовбивць? Олег.

Привіт, Олег. Батькам, яких спіткало таке нещастя, потрібно молитися за своїх дітей за домашній молитвою, але не в храмі, не під час Богослужіння. Якщо ж з якихось пом'якшувальною їх вину обставин було отримано дозвіл на заочне відспівування, то воно (дозвіл) поширюється і на церковне поминання.
З повагою, священик Михайло Немнонов

Яким святих угодників Божих слід молитися про дарування зцілення хворим тваринам і чи можна тримати ікони цих святих в ветклініці? Чи буде вважатися гріхом, якщо давати пити хворому тварині Святу воду, освячену паску і яйця, застосовувати на рани масло, освячене на мощах угодників Божих? Чи не є гріхом усипляння безнадійного тварини?

Дорога Марина! Покровителями тварин традиційно вважаються мученики Флор і Лавр, на їх іконі поряд з цими святими традиційно зображають коней. Крім того, про домашніх тварин моляться великомученику Георгію і мученику Трифону. Тримати ікону в ветклініці (у Вашому кабінеті) - можна і потрібно. Нехай Вас не бентежить, що в текстах молитов говориться в основному про сільськогосподарських тварин: для наших предків вони були годувальниками, майже членами сім'ї, а домашні тварини в нинішньому розумінні зустрічалися досить рідко і в основному у багатих людей. В принципі, молитися можна і своїми словами. Головне, щоб це було щиро і від душі. Святу воду, освячене масло, паска і яйця тваринам давати не можна - це осквернення святині. Усипляння безнадійно хворої тварини гріхом не є, оскільки Господь поставив людину над тваринами.
З повагою, священик Олександр Ільяшенко

Як молитися ієромонаху Самсона? У храмі на сповіді батюшка сказав молитися йому, щоб вийти заміж. Олена.

Привіт, Олена. Молитви иеросхимонаху Самсона не існує, так як він не прославлений Церквою в лику святих. Деякі, втім, шанують його як святого, але все ж ми маємо право молитися подвижнику благочестя тільки після його канонізації. Давайте будемо молитися Господу, щоб здійснилася його воля про Ваше життя, яка б вона не була - краще волі Божої все одно нічого немає і не буде.

З повагою, священик Михайло Немнонов

Коли послушники постригається в ченців їм дають інше ім'я. А кому тоді зі святих покровителів вони моляться?

Наскільки я розумію, ченці та монахи моляться обом своїм покровителям.
Священик Михайло Немнонов

Під час щоденної молитви раптово зеваю, хоча перед молитвою і після потреби до позіхання не відчуваю. Андрій

Вітаю, Андрій!
Може просто спокуса? Спробуйте перед молитовним правилом покласти кілька поклонів з молитвою до Господа про дарування страху Божого і уваги на молитві.
Допомагай Вам Господь! З повагою, священик Павло Іллінський.

Коли читаю молитовне правило, інші думки в голові присутні. Швидко прочитала і пішла. Чи доходять такі молитви? Лариса

Привіт, Лариса!
Слова молитви мають не самодостатні значення і силу, але є таким собі засобом, можна сказати, інструментом, впливу на серце прочанина. Тобто увагу, - це неодмінна і необхідна умова будь-якої молитви.
Уміння молитися є справою досвіду, який набувається особистим духовним досвідом. Звичайно, в результаті недбалості, іноді ми набуваємо інший навик - молитви холодної і розсіяною ... Постарайтеся це неодмінно виправити. Якщо немає можливості порадитися з духівником, то на час замініть своє звичайне правило іншими молитвами, бажано короткими, щоб відновити увагу при молитві. Постарайтеся мати і страх Божий - не забуватимемо до Кому ми звертаємося.
Хай допоможе Вам Господь! Священик Павло Іллінський.

В молитвах про ближніх треба згадувати їхні імена - чи можна не тільки людей, а й своєї кішки (я часто прошу Бога про її здоров'ї)?

Наведу Вам слова Святого Письма - «Блаженний, хто і скоти милує». Міру цієї милості (чи може вона прийняти форму молитви чи ні) нехай Вам підкаже Ваше християнське почуття.
З повагою, священик Олексій Колосов

Чи можна молитися тільки одному Богу?

Вітаю!
Євангеліє вчить нас звертати молитви до Єдиного Бога, славимому в Троїце - тому, в ім'я Кого здійснюється Таїнство Хрещення, Отцю і Сину і Святому Духу. Втім, існують молитви, звернені і до осіб Святої Трійці поотдельности.
Що стосується молитов святим, то потрібно пам'ятати, що святі для нас не «мінібогі», самодостатні в своєму могутність, але помічники і заступники за нас перед Богом. Згадайте Книгу Іова! В кінці її Господь велить друзям Іова просити його молитов. Також і Писання Нового Завіту заповідає нам "молитися один за одного» - якщо вже ми, грішні, можемо молитися один за одного, то невже святі, майбутні престолу Божого на небесах не можуть клопотати про нас ?!
Мир Вам і благословення Боже! Священик Алексій Колосов

Дорогі читачі, на нашому сайті опубліковано відповіді священиків на питання, ознайомитися з цим матеріалом можна тут . Задати питання священику можна на цій сторінці .

Запитаємо себе: «А чому відповідь на наші молитви повинен бути строго позитивним?
» Згадайте своє дитинство, взаємини з батьками - вони виконували ВСЕ просимое Вами?
Чи не було таких випадків, коли було нестерпно боляче від того, що ці гранично близькі, найдорожчі нам люди не хочуть нас зрозуміти і не подають тут і зараз те, що нам «вкрай необхідно»?
Чому?
Чи можна звертатися за допомогою до біоенерготерапевтів?
Іноді думаю, що я роблю не так, що Господь не хоче допомогти мені впоратися з хворобою?
У чому вона буде для Вас полягати?
Хто буде в болючою жадобі пити каламутну воду з калюжі, якщо поруч є чисте джерело?
Чи не приверне чи це хвороба на хворобу?
Як мені бути, що мені робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация