Почаївська ікона Божої Матері: історія здобуття

  1. Почаївська ікона Божої Матері
  2. Молитва Почаївської Божої Матері:
  3. Про що моляться перед Почаївською іконою Божої Матері

Зміст статті

Почаївська ікона Божої Матері належить до числа найбільш шанованих святинь Російської Церкви. Вона відома усьому слов'янському світові: її шанують в Росії, в Боснії, Сербії, Болгарії та інших країнах. Поряд з православними на поклоніння чудотворному образу Пресвятої Богородиці приходять і християни інших віросповідань.

Почаївська ікона Божої Матері

Зміст статті   Почаївська ікона Божої Матері належить до числа найбільш шанованих святинь Російської Церкви

Почаївська ікона Божої Матері

У Почаївській Лаврі, древньому оплоті Православ'я, чудотворна Почаївська ікона Божої Матері перебуває близько 400 років. Чудеса, що виникають від святої ікони, численні і засвідчені в монастирських книгах записами віруючих, з молитвою зверталися про позбавлення від невиліковних недуг, звільнення від полону і напоумлення грішників.

Святкування на честь Почаївської ікони Божої Матері 5 серпня (за новим стилем) було встановлено в пам'ять позбавлення Успенської Почаївської Лаври від турецької облоги 20-23 липня 1675 року.

Влітку 1675 року під час Збаразької війни з турками, за царювання польського короля Яна Собеського (1674-1696), полки, що складаються з татар, під проводом хана Нурредин, через Вишнівець підступили до Почаївської обителі, обступивши її з трьох сторін. Слабка монастирська огорожа, як і кілька кам'яних будівель обителі, не уявляла ніякого захисту для загрожених. Ігумен Йосип Добромирський переконав братію і мирян звернутися до небесних захисникам: Пресвятої Богородиці і преподобному Іову Почаївському. Ченці і миряни ретельно молилися, припадаючи до чудотворного образу Божої Матері і до раки з мощами преподобного Іова.

Вранці 5 серпня (23 липня за старим стилем) зі сходом сонця татари тримали остання порада про штурм обителі, ігумен же велів співати акафіст Божої Матері. З першими словами «Взбранной Воєводі» над храмом раптово з'явилася Сама Пречиста Богородиця, «омофор белоблістящійся розпускаючи», з небесними ангелами, що тримають оголені мечі. Преподобний Іов знаходився біля Божої Матері, кланяючись Їй і молячись про захист обителі.

Татари взяли небесне воїнство за примару, в сум'ятті стали стріляти в Пресвяту Богородицю і преподобного Іова, але стріли поверталися назад і ранили тих, хто їх пускав. Жах охопив ворога. У панічному втечу, не розбираючи своїх, вони вбивали один одного. Захисники монастиря кинулися в погоню і захопили багатьох у полон. Деякі полонені згодом прийняли християнську віру і залишилися в обителі назавжди.

Понад півстоліття тому 17 червня 1950, в Почаївській лаврі відбулося чудесне зцілення черниці Варвари (у миру Олена Костянтинівна Путятіна), у якій протягом 48 років були паралізовані обидві ноги. Вона приїхала з міста Чкалов (нині Оренбург), насилу пересуваючись на милицях за допомогою своєї супутниці черниці Марії. Приклавшись до списку чудотворного образу Божої Матері, черниця в ту мить підвелося на ноги. Залишені нею в обителі милиці досі стоять біля ікони Пресвятої Богородиці, бо свідчить про те, що сталося диво.

Тропар, глас 5-й:
Перед святою Твоєю іконою, Владичице, / молячись зцілень сподобляються, / віри істинної пізнання сприймають, / і агарянскій навали відображають. / Тому і нам, до Тебе припадаємо, / гріхів залишення випроси, / помисли благочестя серця наша просвіти, / і до Сина Твого молитву вознеси / за спасіння душ наших.

Кондак, глас 1-й:
Джерело зцілень і віри Православния твердження Почаївська Твоя ікона, Богородице, явися: тим же і нас, до неї притекающих, від бід і спокус свободи, Лавру Твою неушкоджені збережи, Православ'я у навкруги стоять країнах утверди, і гріхи дозволь молитовник Твоїх: що Я бо хощещі , можеш.

Читайте також - Іверська ікона Божої Матері «Вратарница» - з простромленим ликом

Молитва Почаївської Божої Матері:

До Тебе, о Богомати, молитовно притікати ми, грішні, чудеса Твої у святій Лаврі Почаевстей виявлена ​​згадуючи і про своїх сокрушающеся гріхи. Знаємо, Владичице, знаємо, яко не подобаше нам, грішним, чесого просити, тільки про їжака праведному Судді беззаконня наші оставити нам. Вся бо, нами в житії перетерплення, скорботи ж, і потреби, і хвороби, яко плоди падінь наших, прозябоша нам, Богу ся на виправлення наше попущающу. Тим же вся ця правдою і судом Своїм наведе Господь на грішних раби Своя, іже в печалях своїх до заступлення Твоєму, Пречиста, прітекоша, і з розчуленим сердець до Тебе взивають так: гріхів і беззаконь наших, Блага, не поминай, але паче всечестния руки Твоя воздвигший, до Сина Твого і Бога постану, та люте вчинена нами відпустить нам, так, за премногих невиконання обіцянки наша лиця Свого від рабів Своїх не відверне, і благодаті Своєї, порятунку нашому пособствующія, від душ наших НЕ от'імет. Їй, Владичице, буди порятунку нашого Заступницю і, малодушності нашої боротьби не возгнушавшіся, зглянься на стогони наша, яже в бідах і скорботах наших перед чудотворним Твоїм образом підносимо. Просвіти розчулення помисли уми наша, віру нашу зміцни, надію утверди, любові найсолодший дар сподоби нас прияти. Сімі убо, Пречиста, дарованьмі, а не болезньм і скорботами живіт наш спасіння та зводиться, але від зневіри і відчаю душі наша ограждающі, визволи нас малопотужних від знаходять на ни бід, і потреб, і наклепу людські і хвороб нестерпних. Даруй світ і благоустроение жительству християнському заступництвом Твоїм, Владичице, утверди православну віру в країні нашій, у всьому в світі, Церква Апостольську і Соборну применшення НЕ предаждь, статути святих отців на повіки непохитні збережи, всіх до Тебе притекающих від рова погібельнаго спаси. Ще ж і єресі спокушених братів наших або віру рятівну в гріховних пристрастях згубили паки до справжньої віри і покаяння приведи, так укупі з нами Твоєму чудотворному образу поклоняющеся Твоє заступництво сповіді. Сподоби убо нас, Пречиста Владичице Богородице, ще в животі сем перемогу істини Твоїм заступництвом побачити, сподоби нас благодатну радість перш кончини нашея восприяти, як древній насельники почаевстіі Твоїм явищем переможці і просвітителі агарян показала єси, щоб усі ми вдячним серцем укупі з ангелами, і пророки, і апостоли, і з усіма святими Твоє милосердя прославляючи, віддамо славу, честь і поклоніння в Троїце співала Богу Отцю, і Сину, і Святому Духу на віки віків. Амінь.

Про що моляться перед Почаївською іконою Божої Матері

Перед Почаївською іконою Божої Матері моляться про:

  • Зміцненні віри;
  • Звільнення від поганих залежностей;
  • Допомоги в будь-яких справах;
  • Зцілення від немочі;
  • Захист від ворогів.

За молитвами перед Почаївською іконою Божої Матері не раз траплялися чудеса.

  1. Милість Пресвятої Богородиці не залишила віруючих під час перебування ікони у володінні уніатів.
  2. Прозрів сліпонароджений чоловік.
  3. Зцілення черниці Варвари.

За матеріалами відкритих джерел інтернету
За матеріалами відкритих джерел інтернету

Почаївська ікона Божої Матері. Відео

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация