Порядок застосування дисциплінарного стягнення: що є датою виявлення проступку?


Автор питання - Сергій

Росія

Моє питання стосується ст. 193 ТК РФ «Порядок застосування дисциплінарних стягнень».
Моя діяльність: я працюю менеджером з інформаційної безпеки. При внутрішньої перевірки дотримання вимог інформаційної безпеки за будь-який квартал виявляю десятки, а буває, і сотні порушників (на обробку йде більше одного місяця). Після того, як я виявив приблизні порушення, я починаю відпрацьовувати кожен інцидент окремо. Викликаю співробітника, беру пояснювальну / пояснювальну записку, і після цього створюю в системі діловодства службову записку на безпосереднього керівника. Безпосередній керівник на підставі моєї службової про порушення створює наказ / розпорядження про притягнення співробітника до дисциплінарної відповідальності. Наказ підписують керівники, керуючий, юридичний відділ. У всіх подальших процесах я участі не беру. Проблема: в даний час змінився юрист. Для себе завжди вважав правильним враховувати дату вчинення проступку (не більше шести місяців), а дату виявлення, вважаю (не більше одного місяця), необхідно враховувати з того моменту, коли роботодавцю (безпосереднього керівника) стало відомо про проступок свого підлеглого на підставі службової ( дати) або дати пояснювальній / пояснювальної записки (пишеться на безпосереднього керівника, і в копію ставиться мій директор). Новий юрист вважає, що дата виявлення проступку є дата виявлення мною інциденту інформаційної безпеки, а не дата, коли керівництву підприємства стало відомо про порушення. На підставі такого тлумачення ст. 193 ТК РФ вона почала не підписувати ті накази, порушення яких мною були виявлені більше одного місяця назад, але я просто фізично не встигав зробити службові розслідування і, відповідно, не робив службові записки про порушення. Питання: чи вважається «дата виявлення» (термін з ТК ст. 193) датою виявлення менеджером інформаційної безпеки інциденту інформаційної безпеки або порушення РКТ або дата виявлення - це дата, коли про порушення стало відомо керівнику підлеглого?

відповіді юристів

Бєляков Анатолій Анатолійович

Так вважається, оскільки вказується на дату виявлення незалежно від того ким було виявлено проступок. Стаття 193 ТК РФ Порядок застосування дисциплінарних стягнень
До застосування дисциплінарного стягнення роботодавець повинен зажадати від працівника письмове пояснення. Якщо після закінчення двох робочих днів зазначене пояснення працівником не надано, то складається відповідний акт.
Ненадання працівником пояснення не є перешкодою для застосування дисциплінарного стягнення.
Дисциплінарне стягнення застосовується не пізніше одного місяця з дня виявлення проступку, не рахуючи часу хвороби працівника, перебування його у відпустці, а також часу, необхідного на врахування думки представницького органу працівників.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку, а за результатами ревізії, перевірки фінансово-господарської діяльності або аудиторської перевірки - пізніше двох років з дня його вчинення. У зазначені терміни не включається час провадження у кримінальній справі.
За кожний дисциплінарний проступок може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
Наказ (розпорядження) роботодавця про застосування дисциплінарного стягнення оголошується працівникові під розпис протягом трьох робочих днів з дня його видання, не рахуючи часу відсутності працівника на роботі. Якщо працівник відмовляється ознайомитися із зазначеним наказом (розпорядженням) під розпис, то складається відповідний акт.
Дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником до державної інспекції праці та (або) органи з розгляду індивідуальних трудових спорів .

Русанов Віталій Вікторович

Добрий день, Сергій.

Як це не сумно, але Юрист прав.

Якщо при перевірці (в тому числі проведеної за скаргою працівника (ч. 7 ст. 193 ТК РФ) виявиться, що роботодавець порушив порядок застосування дисциплінарного стягнення або застосував стягнення безпідставно, Федеральна інспекція праці може залучити організацію до адміністративної відповідальності за ст. 5.27 КоАП РФ. Крім того, застосоване стягнення буде визнано незаконним.

На виявлення місяць, на реагування півроку.

Можна припустити, що при несприятливій ситуації саме Вас і виставлять крайнім ..


Чи не знайшли відповідь? Задайте своє питання юристам

9531 юристів чекають Вас
Чи не знайшли відповідь?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация