Порошенко: Поки немає ефективної системи подолання наслідків трагедії на ЧАЕС

Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи вимагає чітко скоординованих зусиль усього міжнародного співтовариства.

Про це сказав Президент України Петро Порошенко під час поїздки на Чорнобильську АЕС, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Подолання наслідків Чорнобильської катастрофи вимагає чітко скоординованих зусиль усього міжнародного співтовариства. Чому так? Тому що масштаб Чорнобильської катастрофи має планетарний характер. Ніхто не відчуває себе в безпеці, поки ми не налагодили ефективну роботу системи подолання наслідків цієї трагедії", - сказав Порошенко .

Пам'ятні заходи із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за участю Президента / Фото: http://www Пам'ятні заходи із вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС за участю Президента / Фото: http://www.president.gov.ua

За його словами, тут не може бути кордонів - в Білорусі, Росії чи Європі це може бути так само небезпечно. "І ця моя позиція повністю розділяється нашими партнерами", - додав глава держави.

Порошенко підкреслив, що подолання наслідків Чорнобильської катастрофи було б неможливим без українських ліквідаторів, без фінансової підтримки США, ЄС, ЄБРР, ООН, Японії, Франції, Німеччини, Великобританії та багатьох інших країн і організацій.

Президент навів приклад того, як українські та японські фахівці проводять випробування мобільного фільтрувальної установки, призначеної для очищення води від забруднюючих речовин, в тому числі і радіонуклідів.

"У зоні відчуження також тривають спільні українсько-японські дослідження міграції радіонуклідів водним шляхом. Під час свого візиту до Японії з прем'єром цієї країни ми домовилися, що будемо дуже ретельно допомагати долати наслідки як аварії на станції Фукусіма, так і в Чорнобилі", - додав Президент.

Як повідомлялося, 26 квітня 1986 о 1 годині 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Читайте також: Порошенко сказав, коли введуть в експлуатацію новий конфайнмент на ЧАЕС

В результаті вибуху виникла пожежа, який переметнувся на дах третього енергоблоку. Вогонь гасили до 5:00 ранку. Однак в середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху і пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки територію сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомого рівня небезпеки.

Спочатку Москва і керівництво УРСР приховували факт аварії і наслідки екологічної катастрофи.

Чому так?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация