Повернення Романових може обійтися російській скарбниці в 10 мільярдів доларів.

Російський імператорський дім Романових намір повернутися в Росію. Мова при цьому йде не про реставрацію монархії, а лише про «посильній участі в суспільному житті країни». Що ж, мета начебто нешкідлива, проте представники імператорського прізвища лукавлять, не згадуючи в пресі про підготовку судових позовах до російської влади. Завдання цих позовів, так само як і головна мета Романовського повернення, - реституція, тобто повернення втраченої власності і відшкодування матеріальних і моральних втрат. Як стало відомо кореспонденту «Нашої Версії», мова при цьому йде про гігантську суму близько 10 млрд. Доларів США.

Романови, зокрема, претендують на палац в Гатчині.
«Імператорський дім має намір повернутися в Росію на постійне проживання, і ми віримо, що це відбудеться в самий найближчий час, як це сталося в багатьох країнах, - заявив директор канцелярії глави Російського імператорського дому Романових Олександр Закатов. - Повернення ніяк не пов'язане з бажанням реставрувати монархію: імператорський будинок є носієм монархічної ідеї, але не прагне нікому її нав'язати. Мета - повернутися в свою країну, щоб жити тут і працювати, брати участь в культурних, благодійних програмах та інших неполітичних заходах, які служать зміцненню громадянського суспільства, розвитку правових інститутів держави, повернення традицій ».
... держава повинна надати гарантії, які будуть виражатися в чомусь матеріальному. У грошах, нерухомості, особливий статус. Питання лише в тому, чи згодна наше суспільство заплатити чималу ціну за повернення Романових?
Нагадаємо, зараз імператорський будинок очолює праправнучка Олександра II Марія Володимирівна Романова. Великої княгині зараз 55 років, проживає вона в Іспанії, але останнім часом часто буває в Росії - в основному по судових справах. Домігшись від Верховного суду РФ здалася багатьом абсурдною реабілітації страчених більшовиками членів царської сім'ї, вона, за чутками, готує ще кілька судових позовів, суть яких не розголошується.
«Повертати традиції і розвивати інститути» - непогано, ось тільки на якісь гроші? У світовій пресі нерідкі публікації про те, що нібито Романови здержався, і неабияк. Кажуть, що фінансову допомогу їм надають королеви Великобританії і Нідерландів, проте її вистачає впритул. В останні роки з представниками імператорського дому стали зустрічатися відомі російські політики і чиновники, подейкували навіть про те, що повернення в Росію буде відбуватися при патронат президента країни, тобто на найвищому державному рівні. Але два роки тому, напередодні чергових думських виборів, галас, пов'язаний з можливим поверненням Романових, вщухла так само швидко, як і почалася.
У кулуарах Думи ходили чутки про те, що все зірвалося лише тому, що, мовляв, не вдалося домовитися про головне - ціну питання. «Повернення Романових оцінювалося як корисне. Згадайте, скільки чуток було про нібито підготовлювані шлюбах дітей великих державних чиновників і представників імператорського дому, - згадує відомий політолог Гліб Павловський. - Але чіткої відповіді, будуть Романови виставляти майнові позови чи ні, тоді так і не отримали ».
Можливо, історія з поверненням тоді заглохла саме з цієї причини. «Спочатку ідея була такою: повернути Романовим частина власності і призначити їм державну допомогу, - поділився з кореспондентом« Нашої Версії »на умовах анонімності високопоставлений чиновник, який мав відношення до історії з поверненням імператорської сім'ї дворічної давності. - Ми взяли за основу румунський варіант і запропонували таку комбінацію: один палац в Архангельському під Москвою в якості літньої резиденції, ще один палац під Санкт-Петербургом, скажімо, в Гатчині (хоча були й інші варіанти) плюс будинок в Санкт-Петербурзі.
Вся ця нерухомість передавалася б з вмістом, тобто члени імператорської фамілії не витрачали б на її амортизацію і експлуатацію ні копійки. Ну і пенсії. До обговорення їх суми справа не дійшла, тому що ті, з ким ми вели переговори, навідріз відмовилися від наших пропозицій. Їм було мало. Вони вимагали передати їм весь комплекс будівель в Архангельському і Гатчині, а це приблизно 10 млрд. Доларів. На тому все й заглохло ». Тепер же знову чути голоси про необхідність повернення Романових. Мовляв, нової об'єднавчої національної ідеї у нас так і не з'явилося, а в країні тим часом неспокійно. Криза як-ніяк.
Тим часом ставлення до повернення імператорської сім'ї в Росії далеко не однозначне. «Ми проти того, щоб Романови повернулися, - заявив кореспонденту« Нашої Версії »глава КПРФ Геннадій Зюганов. - Це повернення виглядало б насмішкою над нашою історичною пам'яттю ». Три роки тому фонд «Громадська думка» проводив статистичне дослідження про ставлення росіян до перспективи відновлення монархії в Росії. Бажаною реставрацію визнали 15,8% опитаних, небажаної - 59,4%. 21,7% вважають відновлення монархії можливим, 53,5% - неможливим. Аналогічні опитування ФОМ проводить кожні три роки починаючи з 1993-го, і, за свідченнями експертів, динаміка цифр залишається приблизно одна і та ж. Так що проводити плебісцит з питання повернення Романових в Росію прихильникам цього повернення швидше недоцільно.
Треба сказати, що росіяни в цьому сенсі зовсім не виглядають білими воронами. За кордоном теж проводилися подібні опитування, причому в більш прикладному контексті, а не абстрактно, як у нас. Так, в Румунії, як показала статистика, повернення короля Міхая I раді виявилися зовсім небагато. Пару років назад Міхай звернувся до уряду з проханням повернути йому королівські володіння Пелеш, побудовані в 1873 році його знаменитим прадідом Каролем в 100 кілометрах на північ від столиці. У судовому позові колишній король погодився на компенсацію близько 25 млн. Доларів у разі неможливості повернення Пелеша.
І влада країни пішла на безпрецедентний крок: уряд замовив незалежного інституту соціології Insomar опитування громадської думки з цього питання. Мовляв, нехай вирішує народ. Опитування показало, що більшість опитаних (54%) висловилися проти повернення колишньому монарху його майна. Таким чином, король не обломилося. Але, що значно гірше, була зруйнована існувала серед обивателів легенда про те, що суспільство, мовляв, зраділо поверненню короля в Румунію.
Представники імператорського дому Романових проти того, щоб повернення найясніших персон ставилося в залежність від бажання або небажання народу. Як заявив директор канцелярії глави Російського імператорського дому Романових Олександр Закатов, в країнах, куди повернулися перш царювали династії, вони «нікому не повинні нічого доводити якимись безглуздими підрахунками». «Нікому ще не стало погано від того, що найясніші персони повернулися», - запевняє Заходів.
«Навпаки, представники імператорських прізвищ приносять користь, допомагають розвиватися національній самосвідомості і сприяють зміцненню позицій своїх країн на міжнародному рівні», - продовжує Заходів. А для того, щоб Романови повернулися в Росію, потрібно, виявляється, зовсім небагато - «щоб держава офіційно визначило своє ставлення до цього інституту». «Необхідно, щоб члени імператорського будинку повернулися не як приватні особи, необхідно, щоб відновилася історична інституція. Для цього наша держава повинна висловити своє ставлення до цієї історичної інституції: заявило, що Російський імператорський дім понад 300 років керував нашою країною, при ньому було багато досягнуто, він дав нашій країні таких людей, як Петро Великий, Катерина Велика, Олександр II, Микола II, ряд видатних державних діячів », - заявив Олександр Заходів.
Якщо відкинути високий штиль царедворця, в сухому залишку виходить ось що: держава повинна надати гарантії, які будуть виражатися в чомусь матеріальному. У грошах, нерухомості, особливий статус. Питання лише в тому, чи згодна наше суспільство заплатити чималу ціну за повернення Романових?
Довідка
У сучасній історії досить випадків, коли представники повалених монархій поверталися на батьківщину, як би не маючи претензій, а отримавши громадянство, негайно пред'являли до суду багатомільйонні позови. І часто судові рішення приймалися на користь повалених найясніших персон і членів їх династій.
У 1992 році в Румунії повернувся король Міхай I, повалений в 1947 році. Умовою його повернення був в тому числі і повна відмова від претензій на націоналізовану власність. Міхай пообіцяв не судитися з румунським урядом, але, як тільки йому повернули громадянство, до судів надійшло близько сотні позовів, завчасно підготовлених його адвокатами. Задумка була далекоглядною: якщо пред'явити один позов, в якому перерахувати все втрачене майно, його можуть і не прийняти, занадто велика сума компенсації. А якщо пред'явити кілька позовів - один на замок, інший на маєток і т.д., - то окремо деякі позови можна і виграти.
Розрахунок виявився вірним: наприклад, маєток графа Дракули Міхаю I не повернули. Зате віддали пологовий будинок династії в Бухаресті і замок XVII століття. Крім того, Міхаю, як колишньому главі держави, нарахували платню в половину президентського окладу, надали за рахунок скарбниці персональний автомобіль з шофером і охороною і щомісяця виплачують як компенсація кругленьку суму. Румунський Міхай, треба сказати, виявився скромним малим на відміну від представників болгарського монаршого дому, яких не влаштував варіант «по частинах». Тим захотілося повернути всю колишню власність, і вони загрузли в судах, результат яких передбачити складно. Частина майна, втім, їм вже повернули. Зовсім подуріли ці "Романови". Нехай йдуть лісом куди звалили. А ну як ще і Рюриковичі повернутися надумають?
Хіба мало хто і коли на Русі престолом володів ... Ну по-перше Кирилович не мають ніяких прав на трон. Навіть якщо раптом монархія відновиться. Повторюю для альтернативно обдарованих - ніяких прав на трон.
Друге. Пропоную монархістам самим забезпечити грошове утримання найвищого будинку. 190y60 писал (а) у відповідь на:

> Ну по-перше Кирилович не мають ніяких прав на трон. Навіть якщо раптом монархія відновиться. Повторюю для альтернативно обдарованих - ніяких прав на трон.


На Його Високість Великого Князя Валеру Кубарева працюєте?
Може - приклад з французів візьмемо?
Спадкоємці галлів - цілком ОДНОЗНАЧНО ЗАБОРОНИЛИ будь-яким спадкоємцем королівської сім'ї Бурбонів перетинати кордон ФРАНЦІЇ.
І за порушення цього ЗАБОРОНИ - смертна кара!
Така ось демократія ... souser писал (а) у відповідь на:

> І за порушення цього ЗАБОРОНИ - смертна кара!
> Така ось демократія ...


Така ось брехня ...
20 лютого 2007 року, Франція ввела конституційну заборону на смертну кару (за дану поправку в 66-ту статтю конституції проголосували 828 депутатів Національних зборів і сенаторів, проти - всього 26). Франція таким чином стала останньою з країн ЄС, на рівні конституції заборонили застосування смертної кари.
Ну а нам-то хто завадить стратити БУДЬ-ЯКОГО з "сім'ї Романових", буде він вирішить "повернутися в Росію"?
Я нічого не чув про "виключно тлумачних управлінців-Романових", які підняли ту чи іншу фірму / компанію "з пороху" ... а "вести благодійну діяльність в країні" на ОТРИМАНІ ВІД ЦІЄЇ КРАЇНИ ГРОШІ - тхне банальним шахрайством. souser писал (а) у відповідь на:

> Ну а нам-то хто завадить стратити БУДЬ-ЯКОГО з "сім'ї Романових"


Так-так ... Або, наприклад, користувача souser, буде він стане закликати до позасудових розправ над невинними людьми ... І брехати на форумі ...
Ніхто не завадить ...
Norman Bates писал (а) у відповідь на:

Нехай спочатку аванс видасть.
А ось жорик на Валеру схожий
Повернутися до списку тем
Питання лише в тому, чи згодна наше суспільство заплатити чималу ціну за повернення Романових?
«Повертати традиції і розвивати інститути» - непогано, ось тільки на якісь гроші?
Питання лише в тому, чи згодна наше суспільство заплатити чималу ціну за повернення Романових?
А ну як ще і Рюриковичі повернутися надумають?
На Його Високість Великого Князя Валеру Кубарева працюєте?
Може - приклад з французів візьмемо?
Ну а нам-то хто завадить стратити БУДЬ-ЯКОГО з "сім'ї Романових", буде він вирішить "повернутися в Росію"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация