Президент вручив нагороди героям-ліквідаторам і працівникам ЧАЕС

Президент Петро Порошенко вручив державні нагороди працівникам Чорнобильської атомної електростанції та ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Церемонія нагородження відбулася під час робочої поїздки глави держави на АЕС, повідомляє прес-служба Президента .

"Глава держави вручив нагороди за значний особистий внесок у подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, проявлені самовідданість і високий професіоналізм, багаторічну плідну громадську діяльність та з нагоди Міжнародного дня пам'яті про Чорнобильську катастрофу", - йдеться в повідомленні.

Орденом "За мужність" ІІІ ступеня нагороджено старшого інженер-механік реакторного цеху державного спеціалізованого підприємства "Чорнобильська АЕС" в 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху станції в 1986 році Валерій Беспалов і начальник зміни ЧАЕС в 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно).

Читайте також: Порошенко: Поки немає ефективної системи подолання наслідків трагедії на ЧАЕС

Глава держави особисто вручив нагороду Олексію Ананенко, присутнього на церемонії.

Глава держави особисто вручив нагороду Олексію Ананенко, присутнього на церемонії

"На п'ятий день після аварії виникла загроза так званого парового вибуху. Активна зона реактора могла проплавити нижню захисну плиту конструкції реактора і бетонне перекриття і потрапити в заповнений холодною водою басейн-барботер. Важко навіть уявити, що б сталося, якби розплавлене ядро ​​реактора торкнулося води ", - сказав Президент.

За його словами, тоді було прийнято відповідальне рішення спорожнити басейн.

"Три людини, добровольці, зголосилися на цей мужній вчинок, нехай би він навіть став останнім у житті кожного з трьох героїв. Не дивлячись на колосальні ризики, незважаючи на екстремальні умови, операція пройшла успішно - життя тисяч людей було врятовано", - зазначив Порошенко і додав, що "людський поголос відразу і поховала всіх трьох героїв в" щільно запаяних цинкових трунах ".

Читайте також: Порошенко сказав, коли введуть в експлуатацію новий конфайнмент на ЧАЕС

Глава держави підкреслив, що двоє з цих трьох сміливців - живі.

Як відомо, 26 квітня 1986 о 1 годині 23 хв. на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який призвів до руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Внаслідок вибуху виникла пожежа , Яка перекинулася на дах третього енергоблоку. Майже відразу на місце аварії приїхали пожежники. Вогонь гасили до 5 год. ранку. Однак в середині самого четвертого блоку його вдалося ліквідувати лише 10 травня, коли більша частина графіту згоріла.

Після вибуху і пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не тільки території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомого рівня небезпеки.

Від самого початку Москва і керівництво УРСР приховували факт аварії і наслідки екологічної катастрофи.

Фото: president.gov.ua

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация