Прихований гіпноз: основні ознаки

  1. Види прихованого гіпнозу
  2. Як розкрити гіпнотизера?
  3. Як протистояти прихованого гіпнозу?

«Гіпноз» - слово, овіяне містикою і легендами, воно вселяє побоювання і страх. Він відомий з незапам'ятних часів. Гіпнотичні техніки використовувалися переважно в культової діяльності. З другої половини 18 століття гіпноз став корисним інструментом в руках досвідчених і особливо витончених лікарів. Його довгий час застосовували в Індії в якості анестезії в ході операцій. У 40-70 роки в СРСР гіпноз набув популярності у вигляді публічних виступів. Але ще в середині минулого століття даним методом управління свідомістю зацікавилися секретні служби. Публікацій виходило менше, а результати досліджень закрили від основної маси людей.

Сьогодні виділяють два види гіпнозу:

Класичний.

Цей вид схожий на ритуальне дійство, яке вимагає дотримання цілого ряду формальностей. Людина віддає себе в руки гіпнотизера добровільно, надаючи йому владу над свідомістю і підкоряючись його волі. Подібні сеанси проводяться з терапевтичною метою. Але, вважаються малоефективними. Менше 20% людей схильні до дії класичного гіпнозу.

Некласичний або прихований.

Вплив на людину більш м'яке, введення в транс непомітне. Для занурення людини в стан прихованого гіпнозу не питають дозволу. Найчастіше подібні види управління підсвідомістю використовуються для отримання вигоди.

Осягнути навички класичного гіпнозу можна, отримавши відповідну спеціальність психіатра або психотерапевта. Знайти доступну літературу з цього питання практично неможливо. Зате навчитися прихованого гіпнозу не складе труднощів. На ринку послуг активно пропонують курси, уроки та лекції з техніки прихованого гіпнотичного впливу. Основним прийомам вчать фахівців сфери управління і продажів, працівників ЗМІ, політиків та інших людей, чия професія - впливати на маси. Частина людей з народження володіє прихованими вміннями і несвідомо використовує найпростіші форми гіпнозу в житті.

Види прихованого гіпнозу

Прихований гіпноз - поширене явище на сьогоднішній день. Кожна людина стикається з ним щодня при спілкуванні, перегляді телепередач, прочитанні газет і розгляданні реклами . Вивчення свідомості людини - одна з найбільш затребуваних наукових сфер.

Які ж види прихованого гіпнозу існують?

Маніпулювання. Найпростіша форма гіпнозу, доступна кожному. Управління людиною відбувається в прихованому вигляді. Маніпулятор використовує знання про шаблонності організації людської психіки і впливає на наявні у жертви стереотипи. головний ознака манипуляторного впливу - дискомфорт. Маніпулятори пропонують жертві завідомо невигідні умови і перекладають відповідальність на чужі плечі. Улюблений метод - формування почуття провини , Гра на слабкостях.

Нейролінгвістичне програмування. Даний вид прихованого гіпнозу найбільш безневинний. Методами НЛП користуються на тренінгах, розвиваючих комунікативні здібності людини. Знання фахівці цієї сфери беруть у досвідчених психологів, психотерапевтів, мовознавців. НЛП - прикладна наука, що дозволяє людині розкритися. Вивчення її увійшло в моду серед топ-менеджерів, провідних фахівців в сфері управління персоналом. Незважаючи на користь НЛП, деякі люди вважають подібне втручання в своє життя необгрунтованим і неетичним.

Кримінальний гіпноз. Застосовується для обману і здійснення махінацій. Суть кримінального гіпнозу: введення людини в туманне стан зачарованості, зацікавленості, переляку. Жертва під впливом гіпнотизера втрачає чіткий контроль над розумом, стає податливою і йде на поводу у шахрая. Кримінальний гіпноз - улюблений метод обману серед вуличних шулерів. Спочатку пропонують погадати чи зіграти в азартну гру. В процесі діалогу шукають слабкі точки майбутньої жертви. Після вуличні гіпнотизери вміло впливають на підсвідомість, викликаючи страх, азарт, пробуджуючи жадібність.

Зомбування. Головна техніка вербувальників релігійного бізнесу, які вміло поєднують м'яке і жорстке зомбування. Спочатку людини занурюють в середу любові, розуміння, турботи. Вербувальники відразу визначають слабкі сторони жертви, головні з яких - гнітюче самотність або мучить цікавість. Поступово в довіру свідомість вплітають нові ідеї. Як тільки жертва приймає їх, починається етап жорсткого зомбування: зміна умов життя на вкрай важкі з виснажливим графіком праці, молитвами, мізерної дієтою і цілеспрямованим кодуванням. Після «випробування» знесиленому людині поступово повертають маленькі мирські радості, пояснюючи це тим, що він заслужив їх слухняністю. Змучене свідомість сприймає дає, як благодійника, і зв'язок жертви з гіпнотизером стає практично нерозривного.

Як розкрити гіпнотизера?

Дізнатися про наміри гіпнотизера можна тільки на перших етапах його стратегії, поки він остаточно не увійшов до вас в довіру. Після того, як шахрай отримав контроль за свідомістю, виявити гіпнотичний вплив неможливо. У кожному виді прихованого гіпнозу використовується своя техніка і прийоми, але перші етапи психологічного впливу схожі між собою.

З чого ж починається сеанс прихованого гіпнозу?

Надлишок інформації. Якщо мозок не справляється з потоком приходять ззовні слів, дій, подій, він включає стресовий режим, в якому підсвідомість особливо беззбройних. Ви почуєте багато незрозумілих фраз, звуків, відчуєте торкання, зреагуєте на незрозуміле рух за спиною. Шахраї намагатимуться впливати на всі органи дотику одночасно, щоб дезорієнтувати вас. Особливо така тактика характерна для кримінального гіпнозу. У разі м'якого зомбування потік інформації направлений на формування інтересу. Однак прямих відповідей на питання ви не отримаєте.

Зміна мети. Люди, які використовують гіпноз для отримання вигоди, прагнуть помістити людині в голову нову мету. За здається таким вже й привабливістю ховається невигідна пропозиція, яке суперечить інтересам, поглядам, моральним засадам жертви. Даним етапом особливо зловживають маніпулятори.

Порушення особистого простору. Впливати на людину простіше, перейшовши межі зони комфорту. Якщо незнайомець знаходиться дуже близько - це недобрий знак.

Голос. Головне завдання шахрая - змусити жертву слухати. Для вирішення її використовуються різні способи від невиразного бурмотання, до солодкого, чарівного голосу незнайомки.

Для вирішення її використовуються різні способи від невиразного бурмотання, до солодкого, чарівного голосу незнайомки

Як протистояти прихованого гіпнозу?

Щоб запобігти гіпнотичний вплив, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

Не бійтеся говорити «ні» - боязнь відмовити приведе вас прямо в руки маніпулятора.
Пам'ятайте про дистанції - Не дозволяйте незнайомцям перетинати кордон особистого простору.
Відмовтеся від шаблонів в поведінці і реакціях - це кращий спосіб порушити плани гіпнотизера.
Приховуйте слабкості - Не показувати маніпулятор вразливі сторони: невпевненість, пристрасність, боязнь.

Гіпноз - це не містична сила. Тепер ви знаєте справжнє обличчя ворога і можете протистояти прихованого гіпнотичному впливу.

Як протистояти прихованого гіпнозу?
Які ж види прихованого гіпнозу існують?
Як розкрити гіпнотизера?
З чого ж починається сеанс прихованого гіпнозу?
Як протистояти прихованого гіпнозу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация