Процес застосування права вето в Раді Безпеки ООН має бути переглянутий

  1. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  2. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  3. Орфографічна помилка в тексті:

6 лютого 2018, 23:24 Переглядів: 6 лютого 2018, 23:24 Переглядів:   фото AFP

фото AFP.

Процес застосування права вето в Раді Безпеки ООН повинен бути переглянутий, з огляду на необхідність припинення зловживань цим правом, особливо в питаннях геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів.

З такою заявою виступив у вівторок заступник постійного представника України при ООН Юрій Вітренко під час відкритих дебатів в РБ ООН, передає Укрінформ.

"Зараз питання про застосування вето залишається одним з найбільш суперечливих. Україна належить до групи країн, які підтримують Кодекс поведінки щодо дій Ради Безпеки ООН в питаннях геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, а також франко-мексиканську ініціативу щодо припинення застосування вето в випадках масових звірств ", - заявив представник України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

У той же час, як підкреслив дипломат, Україна усвідомлює, що "Радбез без права вето є віддаленою і невизначеною реальністю".

Однак, за його словами, позиція України полягає в тому, що "відповідальні члени міжнародного співтовариства повинні мати можливість запобігти застосуванню вето при розгляді справ, які мають всі ознаки злочинів проти людяності та масових звірств".

У зв'язку з цим представник української місії підкреслив, що в останні роки неодноразові блокування важливих мирних ініціатив в РБ ООН - дуже часто через позицію Росії - майже зруйнували репутацію Радбезу. "Втім, ніколи не пізно припинити зловживання правом вето", - зазначив представник місії України при ООН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Раніше повідомлялося, що існує можливість обійти вето Росії в Раді безпеки ООН по розміщенню миротворців на Донбасі , Однак для цього Україні потрібна підтримка інших членів Організації.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що має намір реформувати Всесвітню організацію .

Раніше повідомлялося, що США, Німеччина, Великобританія, Канада, Японія, а також ще 137 країн заявили в Декларації на підтримку реформи ООН про свою допомогу в здійсненні конкретних змін в системі Всесвітньої організації і закликали її главу Антоніу Гутерріша очолити реформу.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Україна наполягає на реформі права вето в Радбезі ООН". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация