Прогулянка по місту вдів

Не лякайтеся, чоловіче населення міста Градец Кралове жива й здорова. І бадьоро роз'їжджає по міських вулицях на велосипедах в компанії не менш життєрадісних дам. При чому ж тут вдови? Це питання ми адресували співробітнику Музею Східної Чехії Зденеку Фіфке.

Велика площа - Храм Святого Духа (ліворуч), Біла Вежа, Стара ратуша і Чумна колона   «У Середньовіччі Градец Кралове виконував роль королівського міста-приданого Велика площа - Храм Святого Духа (ліворуч), Біла Вежа, Стара ратуша і Чумна колона «У Середньовіччі Градец Кралове виконував роль королівського міста-приданого. У таких містах доживали свої дні вдови чеських королів. Фактично, це означало, що міське населення містило королев. У Чехії було дев'ять таких міст, вісім з яких перебували в Східній Чехії, в тому числі, і Градец Кралове ».

Найвідоміших королев, які знайшли притулок в Градце, було дві. Перша - Елішка Рейчка.

«Вона була вдовою в подвійному розмірі. Спочатку вона була дружиною короля Вацлава Другого, а після його смерті на ній одружився Рудольф Перший. Але і він незабаром після весілля помер. У 1310 році чи трохи раніше королева Елішка переселилася в Градец Кралове. На свою велику пенсію вона могла містити розкішний двір, і тому отримала прізвисько «Градецький королева».

Елішка Поморжанска   Другий увійшла в історію Градецький вдовою стала Елішка Поморжанска - четверта дружина імператора Вацлава Четвертого Елішка Поморжанска Другий увійшла в історію Градецький вдовою стала Елішка Поморжанска - четверта дружина імператора Вацлава Четвертого.

«У 14 столітті Градец Кралове був другим за величиною містом в Чехії після Праги. До тих пір, поки його не перегнала Кутна Гора, де почала розвиватися видобуток срібла. За часів гуситських воєн місто було форпостом гуситів: саме з цієї причини тут поховали Яна Жижку. Пізніше його останки перевезли до костелу Часлава »,

- зробив для нас короткий екскурс в історію міста Зденек Фіфка.

Градец Кралове з незапам'ятних часів був головним містом Східної Чехії, центром світської і церковної влади в регіоні. У 11 столітті його обирають своєю резиденцією Пршемисловічей, які відбудовують на березі Ельби королівську фортецю. На жаль, до наших днів вона не збереглася. У 1851 році Градец отримує статус незалежного міста і незабаром обзаводиться усіма атрибутами такого: залізничною станцією, ощадбанком, промисловими підприємствами. У 1864 році Антонін Петров відкриває в Градце завод з виробництва фортепіоно. Нині фірма «Petrof» - найбільший виробник цих музичних інструментів в Європі.

Битва при Садове, 1866 р   Шанувальникам військової історії настійно рекомендуємо відвідати Музей битви при Садовій, в якій прусські війська в 1866 році наголову розбили австрійську армію Битва при Садове, 1866 р Шанувальникам військової історії настійно рекомендуємо відвідати Музей битви при Садовій, в якій прусські війська в 1866 році наголову розбили австрійську армію. У меморіалі біля пагорба Хлум, розташованому в 11-ти кілометрах від Градца Кралове, представлені зразки зброї і уніформ учасників битви.

Багато що про історію міста може розповісти будівля Музею Східної Чехії на набережній Елішка, зокрема, три статуї, його прикрашають: дві сидять на тронах жінки, одна з яких тримає на долоні юнака. У чому символіка статуй, пояснює Зденек Фіфка.

«Одна з жіночих статуй - це символ минулого королівського міста, вона підперезана поясом Елішка Рейчкі, тобто це символ міста вдів. Друга статуя означає церковне минуле міста. Подивіться, з її коліна спадає єпископська епітрахиль. Ну, а юнак символізує позбавлення міста від кайданів, його зростання ».

Тут необхідно пояснити, що в 19 столітті Градец ще був військовою фортецею - маленьким містечком, обнесли кам'яними стінами і ровами з водою. Так, порядно він затримався в своєму розвитку, стіни і рови не давали йому розростатися вшир. Лише в кінці 19 століття за імператорським указом кріпосні стіни були знесені. І юнак, який знімає з себе пута - це саме місто в кінці 19 століття, на порозі нової ери.

Державна наукова бібліотека в будівлі колишньої синагоги   При прогулянці по місту не можна не помітити, що в Градце Кралове мало не кожен будинок унікальний Державна наукова бібліотека в будівлі колишньої синагоги При прогулянці по місту не можна не помітити, що в Градце Кралове мало не кожен будинок унікальний. Завдяки своїм архітектурним оздобленню, над створенням якого працювали такі маститі архітектори, як Ян Котера, Йозеф Гочара і Отакар Новотний, який спроектував також будівля виставкового центру Манес в Празі, місто у свій час носив горде ім'я «Салон Республіки». Коли це було?

«Градец Кралове називали« Салоном Республіки »в тридцяті роки, оскільки він був одним з найкрасивіших міст в Чехословаччині. У той час з ним міг конкурувати тільки розростається Злін »,

- каже співробітник Музею Східної Чехії Зденек Фіфка.

Не пошкодуйте часу, щоб пройтися в Градце уздовж Ельби, підперезані легкими, майже повітряними мостами. На одному з мостів можна побачити кілька химерних будівель, забарвленням нагадують пряникові будиночки. Це комплекс гідроелектростанції в стилі сецесії, побудованої архітектором Франтишеком Сандер в 1909-1912 роках. Між іншим, національний технічний пам'ятник.

ГЕС з мостом архітектора Йозефа Гочара   Однією з визначних пам'яток Градца Кралове є Гігантський акваріум сім'ї Шмералових ГЕС з мостом архітектора Йозефа Гочара Однією з визначних пам'яток Градца Кралове є Гігантський акваріум сім'ї Шмералових. Чудовий приклад того, як дитячу мрію можна перетворити в бізнес, що приносить солідний дохід. У Гігантський акваріум входить 130 тонн води, і зазирнути в нього можна як зверху, так і знизу.

«Як ми завжди говоримо, вага води в нашому акваріумі дорівнює вазі сорока слоних. У гігантському акваріумі відтворено біотоп Центральної і Південної Америки. Протягом всього року відвідувачам показують близько півтисячі прісноводних риб. Деякі з них - мрія будь-якого акваріума »,

- розповідає Давид Шмерала.

Щочетверга в гігантський акваріум товпиться народ, спостерігаючи за тим, як в прозорі глибини спускається водолаз. Він чистить акваріум і годує його мешканців. За розповідями екскурсовода, екзотичні риби з задоволенням поїдають банани, мандарини і яблука. Кожному відвідувачеві неодмінно показують і місцеву визначну пам'ятку - електричного ската по імені Муравлик, який дозволяє почухати себе по черевця.

«Наш електричний скат смертельно отруйний, як і той морський скат, що вбив австралійського натураліста Ірвіна. Але як раз недавно ми демонстрували чеським журналістам, як наш скат приймає їжу з рук і при цьому наполовину вилазить з води. Зараз в карантині Ферден чекають дві нареченої ».

При чому ж тут вдови?
Коли це було?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация