Прокляття і любов Аристотеля Онассіса

Особисту біографію олігарха Арістотеля Онассіса спокійною не назвеш. Нескінченні романи, шлюби - при цьому дивовижне самовладання і хватка навіть в сердечних справах. Це і розбило серце оперній діві Марії Каллас, від цієї життєвої драми артистка так і не оговталася. "Нас прокляв Бог! - говорила Марія Каллас. - У нас занадто багато грошей! ..."

Його афоризм "найважче заробити перший мільйон доларів" стала дороговказною зіркою для багатьох російських олігархів. Його прізвище взяла екс-перша леді США Джекі Кеннеді, а коханкою грецького мільйонера-плейбоя Аристотеля Онассіса була оперна діва Марія Каллас.

Своєю біографією Аристотель Сократ Онассіс (у свій час очолював список найбагатших людей планети) підтвердив, що не буває великих статків, створених чесним шляхом. Зевс-олімпієць засліпив бога багатства Плутоса, щоб той не міг відрізнити пройдисвіта від благородного чоловіка. Втім, Арісто народився не на землі своїх грецьких предків, а в малоазіатських місті Смирні (нині турецька Ізмір) на території Османської імперії. І наша розповідь не про те, як стати мільярдером, а про любовні історії Онассіса. Оскільки йому належить також і інший афоризм: "Якби не було жінок, всі гроші світу нічого б не значили".

Всі його біографи відзначали потяг Онассіса до жінок, в ранній молодості виявлялося навіть в хуліганських вчинках. Арісто виключали зі школи за те, що він щипав вчительок чи показував їм свої геніталії. Йому взагалі був властивий ексгібіціонізм. Письменник Сергій Марков описує, як підліток Арісто на човні підпливав до міста Каратассі, де у турецького паші був великий гарем. "Запеклі сонячні дні його мешканки проводили на березі, купаючись і загоряючи оголеними, змащуючи один одного запашними маслами, а то і дозволяючи собі сапфіческой любові", - пише Марков.

Рідне місто християнин Онассіс, як і тисячі інших біженців, змушений був покинути через турецько-грецької війни . З нансенівські паспортом (ерзац паспорта для біженців та осіб без громадянства) на руках 16-річний юнак відплив в Аргентину. Відомо, що в Буенос-Айресі ще нікому невідомий Арісто Онассіс знаходився в натовпі зустрічаючих знамениту російську балерину Анну Павлову. Пізніше деякі стверджували, що між ними зав'язався роман - не виключено, що таку байку пустив сам Онассіс - і таким чином, першою знаменитою жінкою в житті багатія виявлялася російська прима.

Однак достовірних відомостей про взаємини Онассіса з Ганною Павлової немає, зате були з її фавориткою, молоденької солісткою трупи Павлової. 18-річна Марійка Протопопова стала першою великою любов'ю Арісто Онассіса - недарма перший свій корабель він назвав в її честь - "Марія Протопапас". А ім'я Марія - знаковим для мільйонера. Їхнє знайомство відбулося при цікавих обставинах з кримінальним душком. Трупа Анни Павлової повернулася в аргентинську столицю після гастролей по Південній Америці напередодні дня її народження. Балерини скинулися їй на подарунок і на підготовку бенефісу. Обміняти чималу суму близько півтори тисячі доларів послали Машеньку. Оскільки до початку вистави залишалося небагато часу, дівчина поспішила обміняти долари на аргентинську валюту прямо у театральних кас. І тільки в грим-вбиральні вона виявила, що їй всунули "ляльку" - замість пачки песо там була акуратно нарізана стопка паперу.

Читайте також: Історія любові: попелюшка Помпадур і король

У цей момент за лаштунками виник коротконогий усміхнений грек в чудово пошитому костюмі і модних туфлях. Вислухавши скаргу Машеньки, він взяв "ляльку", схилив свою вічно набріолінені голову і кудись зник. Доказами того, що біля кас театру "Колона" працювали його спільники біографи Онассіса не мають, хоча підозрюють, що Арісто промишляв спекуляцією квитками і не залишався без хорошого "навару".

У всякому разі в обіймах Онассіса виявилася російська дівчина, а його першим кораблем ледь не стало російське судно - колишній лінійний корабель "Імператор Олександр III", в 1917-м перейменований в "Волю", а ще через три роки став лінкором "Генерал Алексєєв" . На цьому лінкорі в званні капітана другого рангу служив батько Марійки, який і вивіз свою сім'ю, яка бігла з Криму з врангелівських військами. Онассіс разом з Марією побував на кораблі, оглянув каюту її батька і захотів відсудити судно у якоїсь французької фірми, але справа так і не вигоріло.

Шлюб 62-річного Онассіса з 39-річною Жаклін Кеннеді не відноситься до числа романтичних історій. З обох сторін це була чистої води комерційна угода. Про це прямо висловилася Марія Каллас: "Джекі виявилася більш проникливою, ніж я. Він би на мені одружився, якби я запропонувала йому укласти угоду". На свій яхті, названій на честь дочки Крістіни, Онассіс зблизився з князем і княгинею Радзивілл, Кароліною (Лі), уродженої Був'є, рідною сестрою Жаклін Кеннеді. На цій яхті любив відпочивати сер Уїнстон Черчілль, де розмовляв з Дж. Ф. Кеннеді. Після вбивства президента, а може бути і незадовго до нього, Джекі і Арісто стали коханцями. Ще раніше він був коханцем її сестрички Лі. Вдову президента американці за цей мезальянс не пробачили, називаючи найдорожчою в світі повією, а їхня преса писала: "Джон Кеннеді помер вдруге!" Любов Жаклін Кеннеді-Онассіс до дорогого шопінгу породила анекдот: "Чи може жінка зробити з чоловіка мільйонера?" - "Звичайно! Якщо він був мільярдером".

Аристотель Онассіс став чоловіком, який перевернув життя найбільшої оперної співачки ХХ століття - Марії Каллас. Вони познайомилися в будинку однієї знатної венеціанки графині Кастелбарко, яка влаштувала на честь Каллас свято. Офіційно обидва були одружені. Біограф примадонни Клод Дюфрен писав про цю зустріч: "Не дивлячись на присутність своєї дружини Тіни і дружина оперної діви Баттіста, Аристотель ні на крок не відходив в той вечір від Каллас. Звичайно, вона так схожа на прекрасну античну грецьку статую, що судновласник побажав прив'язати її до своєї кормі ... в кінці балу він вже не міг більше стримуватися і запросив подружжя Менегіні взяти участь в найближчому круїзі на своїй яхті-палаці "Крістіна".

В кінці липня наступного 1958 року морський круїз відбувся за наполяганням Марії і всупереч бажанню її чоловіка. Один французький шанувальник Каллас так відгукнувся про досвідченого ловеласа судновласника і його жертві: "Ось і Марія попалася на вудку цього вовка в овечій шкурі. Крім усього іншого, вони були співвітчизниками, що вельми зближує людей, коли вони знаходяться далеко від рідних берегів". Вже 6 серпня, коли яхта кинула якір в бухті біля гори Атос, патріарх Константинопольський прибув в знамениту обитель, щоб благословити своїх іменитих співвітчизників. Марія і Арісто встали перед патріархом на коліна, а він назвав її "найзнаменитішої у світі співачкою", а його - "сучасним Одиссеем".

На наступний ранок, як пізніше напише в своїх мемуарах колишній чоловік і імпресаріо Марії Каллас, почалася її зв'язок з Аристотелем. Навіть коли Уїнстон Черчілль попросив диву що-небудь заспівати, вона у відповідь недбало відповіла йому відмовою. Завершився не тільки 11-річний шлюб з людиною багато сил і коштів вклав у кар'єру Марії, співачка звернула з шляху творчості. У союзі з Онассисом вона знайшла плотські радості і відчула себе справжньою жінкою, а не примадонною. Об'єктивно почалося і її падіння з вершин музичного олімпу. Причини тут були різні, а не тільки зв'язок з Онассисом і новий спосіб життя співачки. Завдяки мільярдерові Марія відкрила в собі задатки ділової жінки і Арісто хвалив її в присутності друзів: "Марія - єдина з усіх відомих мені жінок, з якої можна говорити про справи".

Читайте також: Історії кохання: Чехов і його милий кашалотік

Аристотель зі своєю дружиною розлучився в 1960 році, в Італії розлучення в той час були заборонені, але як американська громадянка Марія могла вийти заміж в Сполучених Штатах. Однак Арісто перед журналістами продовжував називати оперну діву "найкращою подругою" і про весілля навіть не заїкався. Марія мріяла народити своєму коханому дитини, про що відкрито говорила, і в той же час визнавалася подрузі, що Аристотель ніколи на ній не одружиться. Кажуть, примадонна покірливо виконувала примхи свого володаря, але не завжди.

Одного разу в присутності Дзеффіреллі Онассіс і Каллас обсипали один одного лайкою. "Та хто ти така ?! У тебе в горлі лише свисток, та й той уже не свистить!" "А ти ?! Що ти розумієш в мистецтві ?! Ти хто такий взагалі ?! Злодій світового масштабу, пірат!" Ласкава кішечка ставала часом розлюченого тигрицею. Примирення бувало таким же бурхливим, як і сварки.

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Quot; Любов Жаклін Кеннеді-Онассіс до дорогого шопінгу породила анекдот: "Чи може жінка зробити з чоловіка мільйонера?
Quot;Та хто ти така ?
Quot; "А ти ?
Що ти розумієш в мистецтві ?
Ти хто такий взагалі ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация