Психологічні прийоми впливу на людей

  1. чесна угода
  2. Скрутне становище
  3. послуга
  4. замішання
  5. шантаж
  6. власний приклад
  7. авторитетна думка
  8. Особисті якості

Тонкий психолог, вміє розбиратися в настрої співрозмовника або аудиторії за непрямими ознаками, завжди домагається кращих результатів під час переговорів

Тонкий психолог, вміє розбиратися в настрої співрозмовника або аудиторії за непрямими ознаками, завжди домагається кращих результатів під час переговорів. Для цього йому не потрібні «брудні» методи маніпуляції людською волею начебто нейролінгвістичного програмування або гіпнозу, досить одного вміння говорити те, що хочеться почути людині. Звучить просто, але як розвинути в собі це вміння, якщо ви не природний харизматик і не дипломований психолог? Правильна відповідь - освоїти психологічні прийоми впливу на людей в практиці: навчитися спостерігати і виявляти увагу до дрібниць.

Розвинути спостережливість можна в будь-який профільної акторській школі або на тренінгах розвитку впевненості , Т. К. Це основа професійної придатності майбутнього артиста. Можна обійтися і своїми силами: практикуйтеся весь час, коли поблизу є люди. Наприклад, якщо ви їдете в громадському транспорті, залиште в спокої телефон і вдивіться в обличчя пасажирів: кожен з них про щось думає і щось відчуває. Якщо кожен день під час поїздки на роботу і назад намагатися вгадати, чим стурбовані навколишні, скоро ви виявите, що навчилися робити це безпомилково.

Ну а коли навик спостережливості успішно напрацьований, і ви впевнені, що жодна емоція співрозмовника не буде по вас прихована, пора переходити до практичних прийомів мистецтва чинити психологічний вплив на людину . Ось деякі з них:

  1. Чесна угода.
  2. Скрутне становище.
  3. Послуга.
  4. Замішання.
  5. Шантаж.
  6. Власний приклад.
  7. Авторитетна думка.
  8. Особисті якості.

Розглянемо психологічні методи впливу на людину більш докладно.

чесна угода

Нав'язати вигідні для себе умови переговорів найпростіше, якщо опонент вважає їх взаємовигідними. Така тактика в ходу у роздрібних торговців з розвиненою харизмою : Ціна на товар завищується в 1,5-2 рази, але з можливістю торгу. В ході торгу покупець докладає великих зусиль, але збити ціну йому вдається в кращому випадку до вихідної, а продавець вдає, що приносить велику жертву тільки з особистої поваги саме до цього покупцеві. Хитрість працює в 100% випадків, і завжди є шанс зустріти клієнта, який, не торгуючись, викладе озвучену суму.

Скрутне становище

Прагнення людини допомогти нужденному або потрапив у біду тісно пов'язане з особистими амбіціями. Людина, що робить добрі справи, підвищує самооцінку і компенсує вчинки, якими не надимається. Цим активно користуються не тільки люди, що потрапили в скрутне становище по-справжньому, а й шахраї всіх мастей, включаючи недобросовісних рекламників. Спосіб актуальний в масі побутових ситуацій: від спроби взяти гроші в борг, до пояснення причини невиходу або запізнення на роботу.

Спосіб актуальний в масі побутових ситуацій: від спроби взяти гроші в борг, до пояснення причини невиходу або запізнення на роботу

послуга

Що ви робите, коли хочете запросити друга, наприклад, в парк або в кінотеатр? Розповідаєте, які там є атракціони, який крутий фільм сьогодні показують і як класно можна провести час. Єдиний спосіб заманити куди-небудь людини - вселити йому щирий інтерес. У форматі ділових переговорів інтерес може бути тільки один - якась вигода. Якщо ви запропонуєте співрозмовнику вигідна справа просто так, як послуги або жест доброї волі, то гарантовано викличете у нього інтерес і вдячність в свою адресу. Залишилося тільки придумати, як оформити потрібну пропозицію у вигляді безкорисливої ​​послуги партнеру.

замішання

Психологічні прийоми впливу на людину різноманітні. Більш агресивний, але працює метод - вивести співрозмовника з рівноваги, застати його зненацька і нав'язати свій варіант вирішення проблеми як єдино вірний і безальтернативний. Таке можна спостерігати в будь-якому голлівудському фільмі про поліцейських: «копи» створюють видимість безвиході ситуації, малюють підозрюваному похмуру картину довгих років у в'язниці, обіцяють лояльність в обмін на співпрацю, і поганий хлопець починає здавати спільників. Метод впливати на людей не самий етичний і пов'язаний з ризиками викриття, але спостережливість, про яку ми говорили вище, повинна допомогти вам визначити сприятливу ситуацію і момент.

шантаж

Мова йде не про кримінальну трактуванні терміна, а про дипломатичному прийомі, при якому один партнер знаходиться в деякій залежності від іншого і змушений йти на поступки. Залежність в даному випадку - карта, яку можна вигідно розіграти, нав'язавши опоненту свої умови гри в обмін на збереження лояльності. Спосіб, як і попередній, не з розряду етичних, але ця обставина мало кому заважає його використовувати.

власний приклад

Людині властиво завжди озиратися на сусіда. В основі цієї властивості лежить переконання, що якщо інша людина щось робить, то це має сенс: може принести вигоду, зробити приємність, створити зручності та інше, в залежності від контексту. Так підлітки починають палити, дивлячись на дорослих і на старших товаришів, і навіть не підозрюючи, що здійснюють одну з головних помилок юності. Відповідно, щоб привернути увагу людини до будь-якої діяльності, потрібно почати їй займатися, або зробити вигляд. Як мінімум, навколишні почнуть шукати відповіді на запитання, навіщо вам це знадобилося. І чим складніше буде знайти відповідь на це питання, тим більше прихованих смислів буде ввижатися спостерігачам.

авторитетна думка

Думка з боку іноді необхідно навіть принципово самостійним людям, які звикли в усьому покладатися тільки на себе. Власна думка у людини з'являється не відразу, для його формування потрібні мінімальні знання і досвід. А якщо ні того, ні іншого немає, природним орієнтиром стане думка іншої людини. Більшість людей, наприклад, вибирають фільм для перегляду не по трейлеру, а за рейтингом на популярних тематичних інтернет-ресурсах. А щоб вибрати ресторан або нічний клуб, багато читають відгуки на сторінках закладу в соціальних мережах.

Особисті якості

Психологічний вплив на людину при розмові як таке починається з враження: зробіть враження людини фізично сильного і ви вплинете на бажання співрозмовника з вами сваритися (воно дуже швидко випарується). Проведіть враження людини розумної і розбирається в темі розмови - у співрозмовника виникне бажання до вас прислухатися. Але щоб справити певне враження, доведеться неабияк попрацювати над собою. В першу чергу опрацьовуються зовнішність і мова, т. К. Це робота з двома основними каналами сприйняття - візуальним і слуховим. Тут вам допоможе хороший іміджмейкер і педагог по сценічної мови і розвитку сили голосу .

Якщо ви хочете «прокачати» свої акторські навички, згадати молодість і театральну самодіяльність, придбати сценічну впевненість в собі, підготуватися до вступу в театральний вуз, то театральні курси в Москві відповідають всім цим завданням.

Звучить просто, але як розвинути в собі це вміння, якщо ви не природний харизматик і не дипломований психолог?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация