"Ксюха - це нормально": експерти і соцмережі про висунення Собчак

  1. Депутат Держдуми Віталій Мілонов, "Єдина Росія":
  2. Андрій Колядин, політолог, колишній співробітник адміністрації президента:
  3. Лев Гудков, директор "Левада-центру":
  4. Дмитро Бадовський, політолог, керівник ІСЕП:
  5. Олексій Чадаєв, політолог:
  6. Валерій Соловей, політолог:
  7. Михайло Касьянов, лідер партії "Парнас":
  8. Євген Чичваркін, бізнесмен:
  9. Юлія Таратута, головний редактор Wonderzine:

Media playback is unsupported on your device

"Трамп в спідниці": що думаю росіяни про висунення Ксенії Собчак?

Ксенія Собчак в середу офіційно оголосила про своє рішення брати участь у виборах президента Росії в 2018 році. Російська служба Бі-бі-сі зібрала думки експертів і користувачів соцмереж про рішення телеведучої піти у велику політику.

Депутат Держдуми Віталій Мілонов, "Єдина Росія":

Вона сама з себе нічого не представляє, але може консолідувати певну кількість виборців, які хочуть движуху, молодь. Це корисне висування. Я за неї голосувати, звичайно, не буду, але Ксюха - це нормально. Нехай спробує. Навальний - це кандидат плюшевих ведмедиків і дитячих сосок, він в минулому.

Андрій Колядин, політолог, колишній співробітник адміністрації президента:

Це цікаве рішення, в тому числі і для адміністрації президента. Як політичний технолог, я б сказав, що це правильно. Вона може виконати цілий ряд важливих завдань у рамках цієї кампанії: починаючи від того, що вона жінка, молода, красива, публічна і опозиційна, вона має досвід публічної політики, легко себе почуває в будь-яких аудиторіях і на екранах, закінчуючи тим, що може набрати певну кількість голосів від людей, які зазвичай не голосують за владу.

Також вона може зіграти роль графи проти всіх. Відсоток, який вона може отримати, буде залежати від її присутності в політичному паблік. Її молодість і активність може перевищити всі можливості партійних старців. Все може бути абсолютно непередбачувано, у мене навіть є думка, що вона зможе переграти неабияку частину наших партій, якщо не всі партії.

Лев Гудков, директор "Левада-центру":

Згідно з останнім опитуванням, за неї в якості президента готові проголосувати близько 0,5%. Це маргінали - швидше за молодь з поп-культури і, може бути, хтось із окололіберальной публіки. Її потенціал дуже невисокий, зрозуміло, що це більше самореклама, ніж політична діяльність. У цьому контексті такого виборного вистави вона розглядається як одна з спойлерів або партнерів для Путіна. І у неї явно відсутні всі шанси. На цьому тлі єдиний, хто міг би сприйматися як опонент Путіна - це Навальний.

Хто готовий за неї голосувати? Дуже важко сказати, тому що це якась дуже маленька група, соціальну характеристику важко отримати. Вона ніколи не виступала з якоюсь певною позицією, була вдалою журналісткою, але скоріше з гламурної, а не політичною боку.

Image caption У 2012 році Ксенія Собчак була однією з головних фігур опозиційного руху

Дмитро Бадовський, політолог, керівник ІСЕП:

Оголошення про намір висуватися - це політичний акт. Але висунутися - ще не означає прийняти участь у виборах.

Не виключено, що Собчак, в кінцевому рахунку, буде вести кампанію, опонуючи Олексію Навальному, але поза межами самої виборчої кампанії. У підсумку до формальної участі в самих виборах справа може не дійти.

Олексій Чадаєв, політолог:

З одного боку, це вплине на явку у відносно молодіжному середовищі 20-30-річних. Крім того, це дозволить пригасити тему Навального. Плюс оголошення Собчак про намір йти на вибори підвищить рівень визначеності сценарію кампанії.

Є entertainment - розвага, є edutainment - суміш навчання та розваги, а тут ми маємо справу з "politainment" - тобто з політикою і розвагою в одному флаконі. Ну, до речі, шановна штука. У певному сенсі Трамп про це.

Валерій Соловей, політолог:

Це потрібно і їй, хоча у Собчак мети скоріше не політичні, а професійні. Вона підвищить свою впізнаваність і репутацію, як show-girl.

А для чого потрібно адміністрації президента ... Тут все зрозуміло, хоча там були певні коливання і дискусії, не всі в захваті від висунення Ксенії Анатоліївни. Деякі говорили, що вибори придбають фарсовий характер.

Але аргументи "за" такі: за відсутності Навального потрібен кандидат, який здатний нейтралізувати молодь. Таким кандидатом може виявитися Ксенія, і, мені здається, це дуже правильний розрахунок. Значна частина молоді, яка підтримує Навального, готова буде проголосувати за неї. Вона може виступити несподівано успішно.

Для неї буде успіхом, якщо вона набере не менше Михайла Прохорова. Я думаю, це реально.

Image caption Слова, які найчастіше зустрічаються в листі Собчак, опублікованому в газеті "Ведомости", де вона офіційно підтвердила намір балотуватися в президенти

Михайло Касьянов, лідер партії "Парнас":

Я вітаю, що вона бажає використовувати конституційну процедуру, щоб показати, що вибори можуть бути вільними і кожен може стати кандидатом. Вільні вибори - запорука будь-яких змін і будь-якого демократичного устрою. Її участь демонструватиме елемент вільності.

Для багатьох це погоджено всі з Кремлем, але подивимося, що у неї буде за програма. Будемо дивитися, як будуть розвиватися події.

Але шансів виразно немає. На цих виборах шансів немає ні у кого.

Євген Чичваркін, бізнесмен:

Її будуть показувати по федеральних каналах, вона стане дуже відомою після цього, буде вести величезну кількість всяких шоу, корпоративи, у неї будуть дуже серйозні соціальні мережі - більше 10-15 млн передплатників, куди вона зможе продавати рекламу. Вона буде обличчям рекламних кампаній, провідним, і на цьому просто дуже багато заробить грошей.

За наступний рік вона, ймовірно, почне працювати стільки ж, скільки за всю попередню життя. Для неї це абсолютно зрозуміла вигода, Вона стане найпопулярнішою, найбільш пізнаваною і, ймовірно, найвпливовішою жінкою в Російській Федерації після цього.

Якби вони йшли разом з Навальний, то у Навального [кількість набраних голосів] точно було б менше. У них багато в чому перетинається аудиторія, але у Собчак 5,5 млн передплатників в "Інстаграме" і близька до 100% -ної впізнаваність в Росії. "Дом-2" був всюди.

Юлія Таратута, головний редактор Wonderzine:

Не виключено, що вона скористається цим порядком в майбутньому, але поки я не бачу ознак того, що Ксенія Собчак бере участь в цій кампанії безпосередньо як жінка.

Поки не бачу жодного аргументу, чому нам, широкому колу нас, тим, до кого Ксенія Собчак волає, її участь у виборах може бути цікаво. Бачу аргументи, чому її участь у виборах може бути цікаво влади.

Очевидно, влада зацікавлена ​​в деякому розвагах цього заходу, в демонстрації того, що воно має хоч якимись ознаками життя, а не ознаками в'янення і смерті. І в цьому сенсі Ксенія Собчак, очевидно, стане якийсь нотою в цьому оркестрі.

Поки я не бачу ніяких інших відтінків сенсу крім того, що вона стає для ліберальної аудиторії спойлером Олексія Навального в широкому електоральному сенсі цього слова - зрозуміло, що, навіть не беручи участь в цих виборах, він в них фактично бере участь, тому що його повістка опиняється сильної .

Хто готовий за неї голосувати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация