"Російські Витязі" літають на серійних літаках

Михайлов Андрій

Свій день народження відзначає легендарна авіаційна група вищого пілотажу ВВС Росії "Російські Витязі". Це єдина команда в світі, що виконує груповий вищий пілотаж на літаках класу "важкий винищувач". Вона була сформована 5 квітня 1991 року на базі першої авіаційної ескадрильї 234-го гвардійського Проскурівського змішаного авіаційного полку, що базувався на підмосковному аеродромі Кубинка.

Група "Російські Витязі" виконує груповий і одиночний польоти не на спеціально зібраних для "показу" машинах, а на серійних, використовуваних в "штатної" авіації багатоцільових високоманеврових винищувачах Су-27П і Су-27УБ. Важко назвати хоча б один російський і зарубіжний авіасалон, де б "Російські Витязі" не виступали б з показовими польотами, несучи авіаційну честь нашої країни.

Уявіть собі, в яких важких умовах створювалася група. Початок кінця величезної радянської імперії і майже глобальної катастрофи її збройних сил, в першу чергу саме високотехнологічної авіації - 1991 рік. Але саме тоді, стривожені ситуацією, що склалася, деякі (чесно кажучи) тверезі і світлі голови в керівництві збройних сил все-таки переконали Горбачова, якому залишилося перебувати на чолі СРСР лічені місяці, що створення подібної групи необхідно. Хоча б заради того, щоб зберегти частину висококваліфікованих авіаційних кадрів ... На початку 1991 року був остаточно сформований склад пілотажної групи з шести літаків, а 5 квітня того ж року була офіційно заснована пілотажна група, що отримала назву "Російські Витязі".

У вересні 1991 року відбувся перший закордонний візит групи, до Великобританії, де "Російські Витязі" були як гості пілотажної ескадрильї "Червоні стріли" з Центральної льотної школи Королівських ВПС Великобританії в Скемптоне. Наші "Витязі" брали участь в престижному авіашоу в британському Лукарсе. Під захопленими поглядами група пройшла строєм над резиденцією Королеви в Шотландії. За ним послідували покази в інших країнах, на різних континентах. Відбулося два візити в США, також були виступи в Канаді, у Франції, в Голландії, Словаччини, Норвегії, Бельгії та в Люксембурзі. Група "Російські Витязі, чиї літаки були пофарбовані в кольори російського прапора, отримала світове визнання всього за пару років!

Читайте також: Ангел-хранитель полярного неба

Але були в ті успішні, але важкі для групи 90-ті роки і страшні трагедії ... Після повернення з авіасалону в Малайзії, що відбувся в грудні 1995 року 12 грудня під час заходу на посадку для дозаправки паливом на в'єтнамському аеродромі Камрань, через незадовільну організацію польотів в складних метеоумовах зіткнулися з прихованою туманом горою три винищувачі "Російських витязів". Ця трагедія призвела до загибелі чотирьох льотчиків пілотажної групи. Їх імена і звання навічно вписані в історію російської авіації: полковник Борис Григор'єв, підполковник Микола Гречаний, підполковник Микола Кордюков, підполковник Олександр сирів. Загиблі були поховані на кладовищі села Нікольське, поблизу аеродрому Кубинка. У жовтні 1996 року на могилі загиблих "Російських витязів" в селі Нікольське був відкритий пам'ятник.

Протягом майже року ескадрилья не піднімалася в повітря. Був набраний новий склад льотчиків. І перший політ новий склад "Російських витязів" на четвірці стандартних, але в новій яскравому забарвленню Су-27 вперше публічно показав груповий пілотаж у вересні 1996 року на Гідроавіасалон "Геленджик-96". З червня 1997 роки знову наші аси-льотчики почали виконувати демонстраційні польоти за кордоном.

Під час святкування 850-річчя Москви "Російські Витязі" в нічному небі столиці відкривали лазерне шоуЖана-Мішеля Жарра.В 1999-2000 роках виконувалися численні покази в містах Росії. В кінці липня 2003 року до складу авіагрупппи "Російські Витязі" були передані п'ять літаків Су-27М в парадній забарвленні. І до сих пір вони в строю.

Але була і ще одна трагедія, про яку боляче згадувати. При виконанні генеральної репетиції до авіасалону МАКС-2009 16 серпня 2009 року в районі аеродрому "Раменське" зіткнулися два літаки Су-27 зі складу авіагрупи. Загинув один з трьох пілотів - командир пілотажної групи "Російські Витязі" Ігор Валентинович Ткаченко.

Про унікальну пілотажної авіагрупі "Російські Витязі" розповів кореспонденту "Правди.Ру" колишній помічник командувача шостий армією з інформаційного забезпечення підполковник запасу Андрій Григор'єв: "Мені під час підготовки та проведення авіашоу в Санкт-Петербурзі не раз доводилося співпрацювати з усіма пілотами з" Російських витязів ". І що завжди дивувало: начебто дуже відомі люди, зірки світового рівня, найталановитіші льотчики - а немає в них ніякої" зоряної хвороби ". Коли у них беруть автографи, пілоти навіть соромляться. Загалом. Про ичние російські офіцери, без тих недоліків, які іноді властиві людям, які багато досягли в професії і в житті. Завжди відчуваєш головне життєве кредо пілотів "Російських витязів: працювати - літати, підкорювати небеса, показувати чудеса льотного професіоналізму ...

Читайте також: "Наша авіація нагадує літак в крен"

Коли через безглузду трагічну випадковість загинув командир групи, Ігор Ткаченко, це стало справжнім шоком для всіх пілотів. Після зіткнення літаків парашут Ткаченко не розкрився, тому що крісло-катапульта було зруйновано страшним ударом. Тужили все ... Командир отримав найвищу державну нагороду посмертно, але ж представлявся до неї ще за життя.

Незважаючи на трагедію, пілоти швидко увійшли в колишній робочий ритм, жоден з пунктів льотного графіка не був зірваний. Всі інші показові польоти (в тому числі перший публічний виліт нового лайнера "Сухий Суперджет-100") відбулися, як і було заплановано. Справжні професіонали завжди залишаються професіоналами! ".

На початку червня 2011 року з'явилася несподівана інформація про те, що пілотажна група буде розформована. Але вже 10 червня 2011 року міністр оборони Росії офіційно заявив, що це абсурд, що пілотажні групи "Стрижі" і "Російські Витязі" ніхто розформовувати не збирається! 5 листопада 2011 в склад пілотажної групи тимчасово на період проведення авіасалону МАКС-2011 передана модернізована "спарка" Су-27УБ. Але все одно основні польоти "Російські Витязі" продовжують виконувати на стандартних, серійних машинах, на яких літають і все льотчики важкої винищувальної авіації.

Ось кілька цікавих фактів з історії "Російських витязів". Спочатку, ще при створенні, авіаційна група отримала назву "Блакитні Блискавки", проте трохи пізніше з'ясувалося, що пілотажна група ВПС Японії називається "Blue Impulse", і, щоб уникнути співзвуччя, вирішили перейменувати ескадрилью в "Російських витязів", а виготовлені шеврони з старою назвою пустили на сувеніри.

2004 році в комплекс показів був включений спільний політ пілотажних груп "Російські Витязі" та "Стрижі" у складі дев'яти літаків (5 Су-27 і 4 МіГ-29) в строю "ромб" з виконанням повного комплексу фігур вищого пілотажу. Цей факт є світовим рекордом в історії авіації.

Немає сумнівів, що попереду у "Російських витязів" ще безліч рекордів. І що наші аси будуть гідно представляти Росію на всіх міжнародних заходах. Загалом, з днем ​​народження, "Російські Витязі"!

Читайте найцікавіше в рубриці "Суспільство"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация