РАО - Ільшата Аміновен: «Дай мільйон!»

8.08.2015

Російське авторське товариство пройшлося судами по TV-компаніям Татарстану

У тонкощах взаєморозрахунків між ТНВ і Російським Авторським Товариством, що вимагає з дітища Ільшата Аминова 1,1 млн. Рублів, розбирався на цьому тижні Арбітражний суд РТ. У РАО вважають, що телеканал навмисно занижує обсяги мовлення музичної спрямованості, за які має платити в організацію не 90 тис. Рублів, як зараз, а 2,5% свого щомісячного доходу. У тонкощах авторського права по-російськи розбиралися кореспонденти «БІЗНЕС Online».

РАО вимагає стягнути з компанії, очолюваної Ільшата Аміновим, 1,1 млн РАО вимагає стягнути з компанії, очолюваної Ільшата Аміновим, 1,1 млн. Рублів

ТНВ недоплати РАО АВТОРСЬКІ ГРОШІ

В Арбітражному суді Татарстану відбувся розгляд позову загальноросійської громадської організації «Російське Авторське Суспільство» до телерадіокомпанії «Татарстан - Нове Століття». РАО вимагає стягнути з компанії, очолюваної Ільшата Аміновим, 1,1 млн. Рублів (640 тис. Рублів авторської винагороди та 496 тис. Неустойки). Як повідомив кореспонденту «БІЗНЕС Online» начальник юридичного відділу татарстанського філії РАО Дмитро Макаров, мова йде про заниження суми виплаченого авторської винагороди за друге півріччя 2012 року. Між ТНВ і РАО укладено ліцензійний договір: за умовами фінансових взаєморозрахунків сторін телеканал повинен виплачувати 2,5% від доходу, отримуваного від здійснення комерційної діяльності, але не менше 90 тис. Рублів на місяць. «Проаналізувавши фінансову звітність ТНВ за 2012 - 2014 роки, ми прийшли до думки, що розмір щомісячного авторської винагороди (90 тисяч рублів) сильно занижений. Відповідно, ми вели розрахунок виходячи з 2,5 відсотків », - розповів Макаров.

Про можливе заниження авторської винагороди РАО стало відомо після аналізу відкритих джерел інформації. Зокрема, юристи вивчили сайти, де виявилися відеозапису, які, на думку організації, відносяться до продукту, безпосередньо створюваному самим телеканалом. Це різні телепередачі, відеоролики, анонси, заставки і так далі. «Ми долучили відеозаписи до матеріалів справи для того, щоб довести факт створення телеканалом« ТНВ »продукту власного виробництва», - пояснив Макаров. За його словами, телеканал в рамках ліцензійного договору не надав додаток №6, в якому повинен був повідомити про передачах власного виробництва. У зв'язку з цим РАО спочатку звернулося до ТНВ з претензією, а потім пред'явило вимоги в судовому порядку.

На процесі представник ТНВ Розалія Птіцина нагадала суду про неприпустимість залучення до матеріалів справи зазначених відеозаписів. «На судовому засіданні позивач говорив, що вони [відеозапису] з нашого сайту, але, як я дізналася, у нас архів 2014 роки тільки зберігається, - заявила Птіцина. - Звідки взяті ці відеозаписи, нам невідомо. Незрозуміло, ким, в який час і де здійснювалася відеозйомка. Там просто камера була наставлена ​​на телевізор, знімала просто невідоме джерело ». Птіцина також звернулася до судової практики і повідомила суду, що апеляційна інстанція Верховного суду Татарстану 23 липня скасувала рішення Московського районного суду Казані у справі композитора Луїзи Батир-Булгарі, про який докладно розповідав «БІЗНЕС Online», але рішення суду поки не готове. До цього, нагадаємо, Московський райсуд стягнув з ТНВ на користь композитора 100 тис. Рублів за порушення авторських прав - суд погодився з тим, що в заставках пари передач телеканалу використовувалися пісні композитора.

«Ми підтверджуємо, що робили запис з відкритих джерел, зокрема з мережі інтернет. Але я хотів би звернути увагу суду на той факт, що частина відеозаписів, наприклад такий телепередачі, як «Територія нічного мовлення», знаходиться в звітах користувачів, які надані РАО. Якщо вона є в звіті, відповідно, така передача транслювалася і в ефірі телеканалу. Аналіз був вибірковим, ми цим хотіли просто підтвердити той факт, що ненадання звітів веде до заниження загального обсягу мовлення, в тому числі і музичної спрямованості телеканалу. По суті, ми просто ткнули пальцем в небо - це те, що ми зробили в результаті аналізу деякого зрізу відеозаписів протягом одного-двох днів буквально. Відповідно, фактичний обсяг відеозаписів набагато більше », - парирував Макаров.

У результаті суддя взяв паузу і відклав процес на 11 серпня, для того щоб на наступному засіданні ознайомитися з готовим судовим актом у справі Батир-Булгарі.

ЯК ПОВИНЕН ПЛАТИТИ ТЕЛЕКАНАЛ?

Позицію РАО пояснив «БІЗНЕС Online» все той же Макаров. 2,5% від щомісячного доходу телеканалу - це ставка для виплати авторських винагород, затверджена постановою авторського ради. Сама сума нараховується в залежності від обсягу використання музичних творів у складі контенту телеканалу. Відповідно до ліцензійного договору, обсяг мовлення музичної спрямованості ТНВ становить 55%, відповідно до яких і встановлюється ставка 2,5%.

На думку ТНВ, 90 тис. Рублів - цілком достатня сума для виплати авторської винагороди, а фактичне використання телеканалом музичних творів набагато нижче, ніж зазначено в ліцензії, каже Макаров. «Тому вони вважають, що ставка 2,5 відсотка не може застосовуватися щодо телеканалу. Але там є один спірний пункт, який говорить про те, що розрахунок авторської винагороди ведеться від фактичного використання об'єктів авторських прав. Вони під об'єктами авторських прав розуміють тільки музичні твори. Ми ж розуміємо всі твори, в тому числі візуальні », - пояснив представник РАО.

Загальноросійська громадська організація «Російське Авторське Суспільство» була зареєстрована в 2002 році. Сьогодні вона представляє інтереси 26 тис. Російських правовласників, тобто практично всіх російських авторів, відзначається на сайті організації. У 2012 році (свіже даних у відкритих джерелах немає) збори авторської винагороди склали 3,4 млрд. Рублів (зростання за рік - на 15%).

Позовом з ТНВ ратує за права виконавців РАО завершує - цілком ймовірно, на деякий час - свій похід проти телерадіокомпаній республіки. У картотеці Арбітражного суду можна знайти ще кілька справ, ініційованих РАО приблизно в той же час, що і справа з ТНВ.

Зокрема, в квітні суспільство відсудило у Бугульмінського муніципального унітарного підприємства «Телерадіокомпанія« МТВ »580 тис. рублів (можна припустити, що для скромної ТV-компанії районного масштабу це солідна сума). У 2012 році між сторонами було укладено договір, згідно з яким телерадіокомпанія зобов'язувалася виплачувати за трансляцію кліпів авторське винагороди в розмірі 3% від суми доходів користувача, але не менше 10 тис. Рублів. З січня 2012 по вересень 2014 року оплати не надходило, що і стало приводом для звернення до суду. Судячи з матеріалів справи, МТВ борг не оскаржував і навіть просив відстрочити його оплату до 1 січня 2016 року, але в підсумку суперечка зважився в суді.

У травні РАО виграло суд проти «Татарського музичного телеканалу», стягнувши з нього близько 70 тис. рублів, - компанія не оплатила трансляцію кліпів з квітня по грудень минулого року. У червні було переможено близьке до Таїф ТОВ «Бізнес телеканал Татарстан» (Tatarstan Business Channel), якому пригадали борг з жовтня 2013 року по грудень 2014 року, - суд постановив стягнути з нього 112 тис. рублів. Цікаво, що позов був поданий в березні, тоді як канал припинив мовлення вже з січня.

Довідка

ТОВ «Російське Авторське Суспільство» створено 12 серпня 1993 року. Відповідно до закону «Про авторське право і суміжні права» російські автори і їх спадкоємці заснували Російське Авторське Суспільство в статусі громадської організації, як це прийнято в більшості зарубіжних країн.

Засновники: Вознесенський Андрій Андрійович, Богуславський Марк Мойсейович, Бєляєв Альберт Андрійович, Андрєєва Ірен Олександрівна, Балдін Олександр Михайлович, Арканов Аркадій Михайлович, Антонов Юрій Михайлович, Бондаревський Григорій Львович, Ваксберг Аркадій Йосипович, Бакланов Григорій Якович.

Генеральний директор - Сергій Федотов. Управляє суспільством авторський рада РАО. Саме він приймає всі значущі рішення, пов'язані з діяльністю організації. Президент ради - Андрій Ешпай.

Представник в Татарстані - Зуфар Хайрутдинов.

ЯК ПОВИНЕН ПЛАТИТИ ТЕЛЕКАНАЛ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация