Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історична будівля Німеччини. фото

  1. Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історичний будинок Німеччині Пам'ятки Берліна
  2. Будівництво довжиною в десять років
  3. Особливості архітектури Рейхстагу
  4. Рейхстаг в роки нацистського правління
  5. Рейхстаг після війни і в наш час
  6. Схожі публікації:
  7. Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історичний будинок Німеччині
  8. Будівництво довжиною в десять років
  9. Особливості архітектури Рейхстагу
  10. Рейхстаг в роки нацистського правління
  11. Рейхстаг після війни і в наш час
  12. Схожі публікації:
  13. Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історичний будинок Німеччині
  14. Будівництво довжиною в десять років
  15. Особливості архітектури Рейхстагу
  16. Рейхстаг в роки нацистського правління
  17. Рейхстаг після війни і в наш час
  18. Схожі публікації:

Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історичний будинок Німеччині

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Слово «рейхстаг» в свідомості наших співвітчизників, особливо старшого покоління, зазвичай асоціюється з фашистським режимом у Німеччині, що розв'язала найкривавішої в історії людства війну. Але такі асоціації не зовсім вірні, враховуючи, що центром прийняття рішень в Третьому рейху був аж ніяк не Рейхстаг. Тому краще за все сприймати його як найвідоміше історична будівля Берліна і всієї Німеччини. Хоча у Рейхстагу є своя історія, і її без перебільшення можна назвати видатною і навіть героїчною.

Будівництво довжиною в десять років

Рейхстаг (Reichstagsgebäude) перекладається з німецької як «будинок Національних зборів». Досить тривалий історичний період, з 1894 по 1933 роки, тут засідав вищий законодавчо-представницький орган спочатку Німецької імперії і Веймарської республіки, а потім з 1933 по 1945 роки - формально - Третього рейху. Будівлю спроектував приватний франкфуртський архітектор Пауль валлота, стиль споруди - італійське високе Відродження, доповнений бароковими елементами.

Перший камінь в підставу фундаменту заклав 9 червня 1884 роки сам Вільгельм I - перший кайзер об'єднаній Німеччині. Будівельні роботи розтягнулися на ціле десятиліття. Завершилося будівництво вже при Вільгельма II. Велику роль в здійсненні проекту зіграв «залізний канцлер» Отто фон Бісмарк, який об'єднав розрізнені німецькі землі в єдину державу. Він вважав, що в новій країні, проголошеної в 1871 році, має бути нове урядову будівлю, яке б стало втіленням її могутності й величі. Місцем будівництва обрано площу Кайзера (нині - Республіки). Це недалеко від Шпрее, майже на самому березі річки.

Початку робіт передувала малоприємна історія, пов'язана з прусським дипломатом польського походження графом Рачинским. Саме він був власником землі під майбутнім Рейхстагом і раптом несподівано ... чинив опір будівництву. Вільгельму I не хотілося силою відбирати ділянку, тому уряд вирішив оголосити конкурс на кращий архітектурний проект. Думали, це спонукає впертого Рачинського «здатися», але сподівання виявилися марними. В результаті будівництво вимушено відклали на кілька років. Воно зрушилося з мертвої точки лише після смерті дипломата, коли ділянку продав його син.

В результаті до 1894 року на площі виросло воістину велична будівля. Чотири вежі по кутах уособлювали історичні німецькі землі, що увійшли в єдину державу - Пруссію, Саксонію, Баварію і Вюртемберг. Тим самим вежі стали символом об'єднання Німеччини. Вінчав будівлю Рейхстагу центральний купол, що уособлював єдність і міць влади кайзера. На зведення будівлі і його багате внутрішнє оздоблення було витрачено 30 мільйонів марок - величезні на ті часи гроші.

Особливості архітектури Рейхстагу

Будівля Рейхстагу виконано у формі квадрата. Вже згадані чотири вежі розташовані по його кутах. Їх вінчають державні чорно-червоно-золотисті прапори Німеччини. Купол в центрі будівлі під час Другої світової війни був зруйнований (його згодом відновили, але зробили скляним). Цікаво, що імператору Вільгельму I купол не особливо подобався. Купол адже височів над іншими берлінськими куполами, і кайзеру здавалося, що тим самим применшується значимість символів його одноосібної влади. В даний час висота купола - 75 метрів.

Урочисто виглядає центральний вхід. Він виконаний у вигляді давньоримського порталу і оснащений шістьма парами колон. Над ними розташовується портик з барельєфом як символом величі Німеччини. Тут же знаходиться напис, відлита зі знарядь часів війни з Наполеоном: «Німецькому народу» (Dem deutsche Volke). З двох сторін портика розмістилися башточки механічного ударного музичного інструменту карильйона. Але оскільки дзвонів на ньому зараз немає, інструмент вважається нечинним.

Але оскільки дзвонів на ньому зараз немає, інструмент вважається нечинним

На баштах Рейхстагу встановлені статуї, алегорично символізують промисловий сектор і сільське господарство, збройні сили, мистецтво і ряд інших важливих складових в житті країни. Всього таких скульптур-алегорій шістнадцять. Є серед них і символізує пивоварну промисловість, яку вважають основою добробуту держави та народу. Дизайн інтер'єрів Рейхстагу розробив той же валлота. За його задумом зали для засідань обробили з дерева, що підсилює акустику. Всередині будівлі багато ліпнини - гірлянд, розеток, барельєфів - копіює стиль будівель міських муніципалітетів XVI-XVII століть.

Рейхстаг в роки нацистського правління

27 лютого 1933 року в будівлі Рейхстагу трапився велика пожежа. Відразу ж було встановлено, що причиною загоряння став підпал. Нацисти відразу звинуватили в те, що сталося комуністів, хоча є версія, і вельми переконлива, що це була провокація саме з їхнього боку. Мета - отримати диктаторські владні повноваження і розправитися зі своїми політичними опонентами. Пожежа в Рейхстазі дійсно зміцнив позиції Гітлера. Після цього німецький парламент став рідко збиратися на засідання, а в 1942 році і зовсім перестав. У будівлі Рейхстагу проходили пропагандистські зборів. З початком Другої світової війни будівля використовувалася у військових цілях.

У 1945 році Червона Армія увійшла в Берлін. В ході битви за місто радянські війська штурмували Рейхстаг. 30 квітня військовослужбовці Олексій Берест, Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія підняли на його будівлі Прапор Перемоги. Солдати нанесли на стіни, і залу засідань в тому числі, безліч написів. В ході реставрацій їх залишили, піддавши цензурі лише містять непристойності і заклики расистського характеру. До наявних написів було додано кілька нових - ідеологічно «правильних».

Рейхстаг після війни і в наш час

Після війни Рейхстаг опинився в Західному Берліні. Сумнозвісна Берлінська стіна пролягала в безпосередній близькості від нього. З початку 70-х років минулого століття в відновленій будівлі засідали фракції бундестагу, а також знаходилася історична виставка. 4 жовтня 1990 року в Рейхстазі пройшло перше засідання парламенту об'єднаної Німеччини. 20 червня того ж року західнонімецький Бундестаг приймає рішення про переїзд з Бонна до Берліна.

В середині 90-х років в конкурсі на реконструкцію історичної будівлі переміг британський архітектор лорд Норман Фостер. Він блискуче вирішив два завдання: відтворив колишній вигляд Рейхстагу і одночасно обладнав сучасні приміщення для роботи парламенту. Будівля поділено на рівні: підвал і перший поверх займають секретаріат, технічні пристрої і комунікації. Далі «по наростаючій»: великий зал засідань, місця для відвідувачів, президія, парламентські фракції, дах-тераса і вже згаданий грандіозний купол. З нього видно не тільки околиці Берліна, але і те, що відбувається в залі засідань.

Бундестаг ФРН є відкритим для відвідувачів парламентом в світі. Після 1999 року в Рейхстазі побувало понад 13 млн осіб з усіх куточків планети. До листопада 2010 року оглядовий майданчик на куполі будівлі була відкрита для вільного відвідування. Але щоб потрапити туди, треба було зареєструватися на парламентському сайті. Зараз для відвідування бані потрібно попередньо записатися на тому ж сайті. До куполу ведуть дві спіральні сходи. На огорожі Рейхстагу можна побачити білі хрести. Вони сумне нагадування про загиблих в роки «холодної війни» східних німців, які намагалися втекти на Захід.

Адреса: Platz der Republik 1, 11011 Berlin.

Карта розташування:


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історичний будинок Німеччині

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Слово «рейхстаг» в свідомості наших співвітчизників, особливо старшого покоління, зазвичай асоціюється з фашистським режимом у Німеччині, що розв'язала найкривавішої в історії людства війну. Але такі асоціації не зовсім вірні, враховуючи, що центром прийняття рішень в Третьому рейху був аж ніяк не Рейхстаг. Тому краще за все сприймати його як найвідоміше історична будівля Берліна і всієї Німеччини. Хоча у Рейхстагу є своя історія, і її без перебільшення можна назвати видатною і навіть героїчною.

Будівництво довжиною в десять років

Рейхстаг (Reichstagsgebäude) перекладається з німецької як «будинок Національних зборів». Досить тривалий історичний період, з 1894 по 1933 роки, тут засідав вищий законодавчо-представницький орган спочатку Німецької імперії і Веймарської республіки, а потім з 1933 по 1945 роки - формально - Третього рейху. Будівлю спроектував приватний франкфуртський архітектор Пауль валлота, стиль споруди - італійське високе Відродження, доповнений бароковими елементами.

Перший камінь в підставу фундаменту заклав 9 червня 1884 роки сам Вільгельм I - перший кайзер об'єднаній Німеччині. Будівельні роботи розтягнулися на ціле десятиліття. Завершилося будівництво вже при Вільгельма II. Велику роль в здійсненні проекту зіграв «залізний канцлер» Отто фон Бісмарк, який об'єднав розрізнені німецькі землі в єдину державу. Він вважав, що в новій країні, проголошеної в 1871 році, має бути нове урядову будівлю, яке б стало втіленням її могутності й величі. Місцем будівництва обрано площу Кайзера (нині - Республіки). Це недалеко від Шпрее, майже на самому березі річки.

Початку робіт передувала малоприємна історія, пов'язана з прусським дипломатом польського походження графом Рачинским. Саме він був власником землі під майбутнім Рейхстагом і раптом несподівано ... чинив опір будівництву. Вільгельму I не хотілося силою відбирати ділянку, тому уряд вирішив оголосити конкурс на кращий архітектурний проект. Думали, це спонукає впертого Рачинського «здатися», але сподівання виявилися марними. В результаті будівництво вимушено відклали на кілька років. Воно зрушилося з мертвої точки лише після смерті дипломата, коли ділянку продав його син.

В результаті до 1894 року на площі виросло воістину велична будівля. Чотири вежі по кутах уособлювали історичні німецькі землі, що увійшли в єдину державу - Пруссію, Саксонію, Баварію і Вюртемберг. Тим самим вежі стали символом об'єднання Німеччини. Вінчав будівлю Рейхстагу центральний купол, що уособлював єдність і міць влади кайзера. На зведення будівлі і його багате внутрішнє оздоблення було витрачено 30 мільйонів марок - величезні на ті часи гроші.

Особливості архітектури Рейхстагу

Будівля Рейхстагу виконано у формі квадрата. Вже згадані чотири вежі розташовані по його кутах. Їх вінчають державні чорно-червоно-золотисті прапори Німеччини. Купол в центрі будівлі під час Другої світової війни був зруйнований (його згодом відновили, але зробили скляним). Цікаво, що імператору Вільгельму I купол не особливо подобався. Купол адже височів над іншими берлінськими куполами, і кайзеру здавалося, що тим самим применшується значимість символів його одноосібної влади. В даний час висота купола - 75 метрів.

Урочисто виглядає центральний вхід. Він виконаний у вигляді давньоримського порталу і оснащений шістьма парами колон. Над ними розташовується портик з барельєфом як символом величі Німеччини. Тут же знаходиться напис, відлита зі знарядь часів війни з Наполеоном: «Німецькому народу» (Dem deutsche Volke). З двох сторін портика розмістилися башточки механічного ударного музичного інструменту карильйона. Але оскільки дзвонів на ньому зараз немає, інструмент вважається нечинним.

Але оскільки дзвонів на ньому зараз немає, інструмент вважається нечинним

На баштах Рейхстагу встановлені статуї, алегорично символізують промисловий сектор і сільське господарство, збройні сили, мистецтво і ряд інших важливих складових в житті країни. Всього таких скульптур-алегорій шістнадцять. Є серед них і символізує пивоварну промисловість, яку вважають основою добробуту держави та народу. Дизайн інтер'єрів Рейхстагу розробив той же валлота. За його задумом зали для засідань обробили з дерева, що підсилює акустику. Всередині будівлі багато ліпнини - гірлянд, розеток, барельєфів - копіює стиль будівель міських муніципалітетів XVI-XVII століть.

Рейхстаг в роки нацистського правління

27 лютого 1933 року в будівлі Рейхстагу трапився велика пожежа. Відразу ж було встановлено, що причиною загоряння став підпал. Нацисти відразу звинуватили в те, що сталося комуністів, хоча є версія, і вельми переконлива, що це була провокація саме з їхнього боку. Мета - отримати диктаторські владні повноваження і розправитися зі своїми політичними опонентами. Пожежа в Рейхстазі дійсно зміцнив позиції Гітлера. Після цього німецький парламент став рідко збиратися на засідання, а в 1942 році і зовсім перестав. У будівлі Рейхстагу проходили пропагандистські зборів. З початком Другої світової війни будівля використовувалася у військових цілях.

У 1945 році Червона Армія увійшла в Берлін. В ході битви за місто радянські війська штурмували Рейхстаг. 30 квітня військовослужбовці Олексій Берест, Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія підняли на його будівлі Прапор Перемоги. Солдати нанесли на стіни, і залу засідань в тому числі, безліч написів. В ході реставрацій їх залишили, піддавши цензурі лише містять непристойності і заклики расистського характеру. До наявних написів було додано кілька нових - ідеологічно «правильних».

Рейхстаг після війни і в наш час

Після війни Рейхстаг опинився в Західному Берліні. Сумнозвісна Берлінська стіна пролягала в безпосередній близькості від нього. З початку 70-х років минулого століття в відновленій будівлі засідали фракції бундестагу, а також знаходилася історична виставка. 4 жовтня 1990 року в Рейхстазі пройшло перше засідання парламенту об'єднаної Німеччини. 20 червня того ж року західнонімецький Бундестаг приймає рішення про переїзд з Бонна до Берліна.

В середині 90-х років в конкурсі на реконструкцію історичної будівлі переміг британський архітектор лорд Норман Фостер. Він блискуче вирішив два завдання: відтворив колишній вигляд Рейхстагу і одночасно обладнав сучасні приміщення для роботи парламенту. Будівля поділено на рівні: підвал і перший поверх займають секретаріат, технічні пристрої і комунікації. Далі «по наростаючій»: великий зал засідань, місця для відвідувачів, президія, парламентські фракції, дах-тераса і вже згаданий грандіозний купол. З нього видно не тільки околиці Берліна, але і те, що відбувається в залі засідань.

Бундестаг ФРН є відкритим для відвідувачів парламентом в світі. Після 1999 року в Рейхстазі побувало понад 13 млн осіб з усіх куточків планети. До листопада 2010 року оглядовий майданчик на куполі будівлі була відкрита для вільного відвідування. Але щоб потрапити туди, треба було зареєструватися на парламентському сайті. Зараз для відвідування бані потрібно попередньо записатися на тому ж сайті. До куполу ведуть дві спіральні сходи. На огорожі Рейхстагу можна побачити білі хрести. Вони сумне нагадування про загиблих в роки «холодної війни» східних німців, які намагалися втекти на Захід.

Адреса: Platz der Republik 1, 11011 Berlin.

Карта розташування:


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Рейхстаг в Берліні - найзнаменитіша історичний будинок Німеччині

Пам'ятки Берліна


Рубрика: Берлін

Слово «рейхстаг» в свідомості наших співвітчизників, особливо старшого покоління, зазвичай асоціюється з фашистським режимом у Німеччині, що розв'язала найкривавішої в історії людства війну. Але такі асоціації не зовсім вірні, враховуючи, що центром прийняття рішень в Третьому рейху був аж ніяк не Рейхстаг. Тому краще за все сприймати його як найвідоміше історична будівля Берліна і всієї Німеччини. Хоча у Рейхстагу є своя історія, і її без перебільшення можна назвати видатною і навіть героїчною.

Будівництво довжиною в десять років

Рейхстаг (Reichstagsgebäude) перекладається з німецької як «будинок Національних зборів». Досить тривалий історичний період, з 1894 по 1933 роки, тут засідав вищий законодавчо-представницький орган спочатку Німецької імперії і Веймарської республіки, а потім з 1933 по 1945 роки - формально - Третього рейху. Будівлю спроектував приватний франкфуртський архітектор Пауль валлота, стиль споруди - італійське високе Відродження, доповнений бароковими елементами.

Перший камінь в підставу фундаменту заклав 9 червня 1884 роки сам Вільгельм I - перший кайзер об'єднаній Німеччині. Будівельні роботи розтягнулися на ціле десятиліття. Завершилося будівництво вже при Вільгельма II. Велику роль в здійсненні проекту зіграв «залізний канцлер» Отто фон Бісмарк, який об'єднав розрізнені німецькі землі в єдину державу. Він вважав, що в новій країні, проголошеної в 1871 році, має бути нове урядову будівлю, яке б стало втіленням її могутності й величі. Місцем будівництва обрано площу Кайзера (нині - Республіки). Це недалеко від Шпрее, майже на самому березі річки.

Початку робіт передувала малоприємна історія, пов'язана з прусським дипломатом польського походження графом Рачинским. Саме він був власником землі під майбутнім Рейхстагом і раптом несподівано ... чинив опір будівництву. Вільгельму I не хотілося силою відбирати ділянку, тому уряд вирішив оголосити конкурс на кращий архітектурний проект. Думали, це спонукає впертого Рачинського «здатися», але сподівання виявилися марними. В результаті будівництво вимушено відклали на кілька років. Воно зрушилося з мертвої точки лише після смерті дипломата, коли ділянку продав його син.

В результаті до 1894 року на площі виросло воістину велична будівля. Чотири вежі по кутах уособлювали історичні німецькі землі, що увійшли в єдину державу - Пруссію, Саксонію, Баварію і Вюртемберг. Тим самим вежі стали символом об'єднання Німеччини. Вінчав будівлю Рейхстагу центральний купол, що уособлював єдність і міць влади кайзера. На зведення будівлі і його багате внутрішнє оздоблення було витрачено 30 мільйонів марок - величезні на ті часи гроші.

Особливості архітектури Рейхстагу

Будівля Рейхстагу виконано у формі квадрата. Вже згадані чотири вежі розташовані по його кутах. Їх вінчають державні чорно-червоно-золотисті прапори Німеччини. Купол в центрі будівлі під час Другої світової війни був зруйнований (його згодом відновили, але зробили скляним). Цікаво, що імператору Вільгельму I купол не особливо подобався. Купол адже височів над іншими берлінськими куполами, і кайзеру здавалося, що тим самим применшується значимість символів його одноосібної влади. В даний час висота купола - 75 метрів.

Урочисто виглядає центральний вхід. Він виконаний у вигляді давньоримського порталу і оснащений шістьма парами колон. Над ними розташовується портик з барельєфом як символом величі Німеччини. Тут же знаходиться напис, відлита зі знарядь часів війни з Наполеоном: «Німецькому народу» (Dem deutsche Volke). З двох сторін портика розмістилися башточки механічного ударного музичного інструменту карильйона. Але оскільки дзвонів на ньому зараз немає, інструмент вважається нечинним.

Але оскільки дзвонів на ньому зараз немає, інструмент вважається нечинним

На баштах Рейхстагу встановлені статуї, алегорично символізують промисловий сектор і сільське господарство, збройні сили, мистецтво і ряд інших важливих складових в житті країни. Всього таких скульптур-алегорій шістнадцять. Є серед них і символізує пивоварну промисловість, яку вважають основою добробуту держави та народу. Дизайн інтер'єрів Рейхстагу розробив той же валлота. За його задумом зали для засідань обробили з дерева, що підсилює акустику. Всередині будівлі багато ліпнини - гірлянд, розеток, барельєфів - копіює стиль будівель міських муніципалітетів XVI-XVII століть.

Рейхстаг в роки нацистського правління

27 лютого 1933 року в будівлі Рейхстагу трапився велика пожежа. Відразу ж було встановлено, що причиною загоряння став підпал. Нацисти відразу звинуватили в те, що сталося комуністів, хоча є версія, і вельми переконлива, що це була провокація саме з їхнього боку. Мета - отримати диктаторські владні повноваження і розправитися зі своїми політичними опонентами. Пожежа в Рейхстазі дійсно зміцнив позиції Гітлера. Після цього німецький парламент став рідко збиратися на засідання, а в 1942 році і зовсім перестав. У будівлі Рейхстагу проходили пропагандистські зборів. З початком Другої світової війни будівля використовувалася у військових цілях.

У 1945 році Червона Армія увійшла в Берлін. В ході битви за місто радянські війська штурмували Рейхстаг. 30 квітня військовослужбовці Олексій Берест, Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія підняли на його будівлі Прапор Перемоги. Солдати нанесли на стіни, і залу засідань в тому числі, безліч написів. В ході реставрацій їх залишили, піддавши цензурі лише містять непристойності і заклики расистського характеру. До наявних написів було додано кілька нових - ідеологічно «правильних».

Рейхстаг після війни і в наш час

Після війни Рейхстаг опинився в Західному Берліні. Сумнозвісна Берлінська стіна пролягала в безпосередній близькості від нього. З початку 70-х років минулого століття в відновленій будівлі засідали фракції бундестагу, а також знаходилася історична виставка. 4 жовтня 1990 року в Рейхстазі пройшло перше засідання парламенту об'єднаної Німеччини. 20 червня того ж року західнонімецький Бундестаг приймає рішення про переїзд з Бонна до Берліна.

В середині 90-х років в конкурсі на реконструкцію історичної будівлі переміг британський архітектор лорд Норман Фостер. Він блискуче вирішив два завдання: відтворив колишній вигляд Рейхстагу і одночасно обладнав сучасні приміщення для роботи парламенту. Будівля поділено на рівні: підвал і перший поверх займають секретаріат, технічні пристрої і комунікації. Далі «по наростаючій»: великий зал засідань, місця для відвідувачів, президія, парламентські фракції, дах-тераса і вже згаданий грандіозний купол. З нього видно не тільки околиці Берліна, але і те, що відбувається в залі засідань.

Бундестаг ФРН є відкритим для відвідувачів парламентом в світі. Після 1999 року в Рейхстазі побувало понад 13 млн осіб з усіх куточків планети. До листопада 2010 року оглядовий майданчик на куполі будівлі була відкрита для вільного відвідування. Але щоб потрапити туди, треба було зареєструватися на парламентському сайті. Зараз для відвідування бані потрібно попередньо записатися на тому ж сайті. До куполу ведуть дві спіральні сходи. На огорожі Рейхстагу можна побачити білі хрести. Вони сумне нагадування про загиблих в роки «холодної війни» східних німців, які намагалися втекти на Захід.

Адреса: Platz der Republik 1, 11011 Berlin.

Карта розташування:


Схожі публікації:

Клініка «Шаріте» (фр Клініка «Шаріте» (фр. Charité)
«Шаріте» (фр. Charité - «любов до ближнього, милосердя») - найстаріша лікарня в Берліні, з більш ніж 3 000 місць вона є найбільшою університетською клінікою Європи. Приводом для створення Шаріте послужив наказ кабінету прусського короля Фрідріха ...

Відомство федерального канцлера Німеччини (нім Відомство федерального канцлера Німеччини (нім. Bundeskanzleramt)
Відомство федерального канцлера Німеччини - будівля в Берліні і місце знаходження однойменного німецького органу федеральної влади. В рамках переїзду німецького уряду з Бонна до Берліна Відомство освоїло нову будівлю, створене за проектами архит ...

Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім Пам'ятник королю Фрідріху II Прусскому (нім. Denkmal König Friedrich II. Von Preußen)
Монументальна кінна статуя Фрідріха Великого присвячена королю Фрідріху II Прусскому, серед берлінців вона відома під короткою назвою «Старий Фріц». Статуя розташована в історичному центрі Берліна на середній смузі бульвару Унтер-ден-Лінден. Г ...

Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім Пам'ятник Альбрехта фон Грефе (нім. Denkmal Albrecht von Graefe)
Пам'ятник німецькому хірургу-офтальмолога і професору офтальмології клініки Шаріте Альбрехта фон Грефе розташований на розі Шуманштрассе і Луізенштрассе і володіє складною конструкцією. Ініціатива створення пам'ятника виходила в 1872 році, через 2 роки ...

Міст Мольтке (нім Міст Мольтке (нім. Moltkebrücke)
Міст Мольтке - автомобільний і пішохідний міст, облицьований червоним піщаником, з несучими сталевими конструкціями на кам'яних опорах, побудований через річку Шпрее в районі Мітте Берліна. Міст, прикрашений скульптурами, був названий на честь Хельмута ...

Поділитися посиланням:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация