Рейтинг кращих підводних човнів в світі

  1. Евакопункт в «Дарина»
  2. В біді не кинули
  3. Як це було
  4. Спасибі вам, люди

Близько 130 жителів Арись прибутку і були в розміщені в школі-інтернаті «Дарина» Казигуртского району Туркестанської області тільки протягом вечора 24 червня і подальшої ночі. Навчальний заклад став тимчасовим будинком для евакуйованих з залізничного містечка, поки в ньому усувають наслідки НС.

Евакопункт в «Дарина»

У Казигуртском сільському окрузі для постраждалих з Арись організовані два евакопункту. Перший - в школі-інтернаті «Дарина», ще один - в професійно-технічному коледжі. Як розповів kursiv.kz аким Казигуртского сільського округу Кайрат Садиков, з моменту трагедії в Арись в районі було створено оперативний штаб, куди стікалася вся інформація по евакуйованим людям з Арись, куди ж згодом стала надходити допомога постраждалим від жителів Казигурт.

«До 10-ї години вечора 24 червня в« Дарина »було розміщено близько 50 осіб, після 24.00 і до 3-4 годин ночі прибуло ще 57 осіб. Вчора вранці привезли 10 чоловік. 24 червня в евакопункт в коледжі привезли і розмістили близько 200 осіб », - повідомив Кайрат Садиков.

Вже при вході в «Дарина» видно, що місцева влада контролюють ситуацію, прагнуть чітко організувати життєдіяльність евакопункту. У фойє школи реєструють прибулих і вносять дані в комп'ютер. По сусідству медсестра сортує надійшли від небайдужих людей упаковки з гігієнічними приладдям - памперсами, милом, туалетним папером. Тут же, біля столів, - блоки з мінеральною водою. Будь-хто може брати воду без обмеження.

Будь-хто може брати воду без обмеження

Одне з класних приміщень виконує роль складу надходить одягу і взуття, яку також збирали місцеві жителі для нужденних. У класах школи, які віддані під евакопункт, встановлені двоярусні ліжка. Десь по три, десь - по чотири.

Десь по три, десь - по чотири

«У школі« Дарина »знаходяться близько 120 біженців. Вчора вранці о сьомій годині ранку 20 осіб виїхало, але 23 і прибуло. Всі ті, що вибули були розміщені у родичів. Серед постраждалих - близько 60 осіб підлітки до 15 років, шість малюків до року. Їх було десять, але чотирьох забрали родичі. В евакопункті розміщені одна жінка з інвалідністю та три літніх людини. Організовано цілодобове чергування. Постійно на пункті знаходяться один лікар і три медичні сестри. Необхідні ліки є, засобів гігієни досить », - розповів черговий лікар з центральної районної лікарні Казигуртского району Куралбек Бердікулов.

Необхідні ліки є, засобів гігієни досить », - розповів черговий лікар з центральної районної лікарні Казигуртского району Куралбек Бердікулов

Всім потребуючим, за словами медиків, була надана необхідна медична допомога. У евакопункт надійшли дві вагітні жінки. Лікарі їх оглянули і констатували, що здоров'я стабільно, стан в нормі.

В біді не кинули

Всіх прибулих з Арись відразу нагодували вечерею. З ранку була рисова каша, чай, кава, хліб, сир, ковбаса. На обід у постраждалих був плов, а на вечерю - бешбармак, організацію якого взяв на себе місцевий підприємець.

«Цей евакопункт розрахований на 150-200 чоловік. У нас всього поки вистачає. У достатку продуктів. Треба сказати спасибі спонсорам, які надають велику допомогу, беруть на себе витрати з приготування їжі, постачання медприладдям і засобами гігієни », - приєднався до медиків аким Казигуртского сільського округу Кайрат Садиков, з яким кореспондент kursiv.kz пройшов до шкільної їдальні.

Тут щосили кипіла робота. Були накриті столи до прийому їжі. «Обслуговують приїжджих і співробітники районного акімату, і місцеві жителі. Також для надання допомоги постраждалим викликали персонал школи, вчителів, старшокласники прийшли допомагати самі. У нас їдальня розрахована на 126 осіб. Тому всім місця вистачить. Вистачить і продуктів, щоб нагодувати всіх людей », - запевнила директор школи-інтернату« Дарина »Клара Курбанбаева.

Але і це ще не все. Біля під'їзду школи чергує мікроавтобус, який відвезе постраждалих від НС в баню. А місцеві жителі розклали на столах яблука, сливи. Принесли айран, молоко, свіжі коржики: «Їжте, на здоров'я».

Як це було

У класних кімнатах на ліжках - евакуйовані з Арись. Вони ще не можуть відійти від пережитого. Багато в Казигурт прибутку без документів і родичів, не знаючи нічого про їхню долю і не маючи з ними зв'язку. У перші хвилини трагедії, якщо судити з розповідей городян, в Арись панувала паніка і безлад.

Вісімдесятилітня Валентина Яківна Горбова перебувала в квартирі, коли стався перший вибух. Потім побачила, що всі сусіди біжать, але сама бігти не могла - здоров'я не те: літня жінка ледь ходить. «Пролунав другий вибух, такої сили, що скла з рамами винесло. А я взяла іконку, села близько буфета на кухні, сиджу і думаю: вб'є, значить, так тому і бути, а не вб'є, значить, Бог милував. Три години йшла стрілянина і вибухи, а мене навіть осколок скла не зачепив. А в залі - три вікна і в спальні одне вікно, там шибки повилітали. А на кухні всі стекла цілі », - розповіла Валентина Горбова.

Пізніше прийшов сусід і визволив стареньку. «Я в віконце стала стукати - була закрита, боялася, що мене забудуть. Але Саша з поліцією ось у чому була - так і посадили в машину. Тільки на дорогу виїхали, як вибухова хвиля як дасть! Думала, все, кінець. Але встигли виїхати з Арись », - продовжує, не в змозі стримати сльози, Валентина Яківна.

Розповіді про день трагедії у багатьох жителів Арись починаються схоже. Були зайняті домашніми справами або йшли за своїми потребами, коли почалися вибухи. Так сталося з Галиною Федорівною Лосевой.

«Я пішла вранці рано на ринок, хотіла зайти в аптеку. Але тут вибух - і скла в аптеці повибивало. Відразу син подзвонив, каже: давай швидше додому. А машини їдуть, але ніхто не зупиняється. Разом з сином вийшли на трасу, намагалися зупинити машину, щоб з дому забрати рідну сестру і хвору матір. Довго зупиняли, а коли приїхали на подвір'я, тут як вибухне - і машину закачав. Водій ледве втримав кермо. Мій син відправив з Арись, а сам повернувся додому, щоб бабусю з сестрою забрати », - поділилася Галина Лосєва.

Спасибі вам, люди

Галину Федорівну побачила в мечеті у Бекжан-базару Роза Орманова. Просто мешканка Шимкента, яка днем, перебуваючи в таксі, прочитала повідомлення з соцмереж про трагедію в Арись. «Все, що було в ватсапе, дивилася. За людей були страх і хвилювання, що з ними буде. А коли приїхала в Шимкент, то прийшло повідомлення, що всіх людей везуть в мечеті. Поїхала в «Ак мечеть», думала: візьму до себе додому 10-20 дітей. Говорили, що людям йти нікуди », - розповіла Роза Орманова.

На питання kursiv.kz про матеріальні можливості жінки, які дозволяють розмістити будинку два десятка дітей, співрозмовниця відповіла: «Я забезпечена, але не багата. Не можу сказати, що всі діти були б забезпечені ліжками. Але нагодувати - я б усіх нагодувала і викупала. У мечеті народу багато. Діти, дорослі - видовище важке. Я хотіла взяти сім'ю з немовлятами. Але запропонувала зупинитися у мене двом бабусям, тому що інші не могли поїхати зі мною, так як шукали родичів. Привезла до себе Галину Федорівну. Викупали, нагодували, потім знайшли її родичів, які вже перебували в евакопункті Казигуртского району. Галина Федорівна захотіла залишитися з рідними ».

Сім'я возз'єдналася. Тепер залишилося дочекатися повернення додому. Арисци кажуть: «Спасибі вам, безкорисливі люди!».

Нагадаємо, вранці 24 червня в місті Арись Туркестанської області почалася пожежа на військових складах, після чого послідували вибухи зберігаються там боєприпасів.

Владою було прийнято рішення евакуювати місто. У зв'язку з ситуацією Туркестанської область відвідав президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. Він доручив вжити першочергових заходів щодо забезпечення оперативного розміщення громадян, які втратили житло, і надання всебічної допомоги постраждалим, в тому числі медичної.

Глава держави також доручив уряду і акімату області виконати розрахунок вартості відновлювальних робіт та забезпечити виділення необхідних коштів з резерву уряду для відновлення житла, інженерних мереж, соціальної та іншої інфраструктури.

Крім того, міністр оборони Казахстану Нурлан Єрмекбаєв заявив , Що на військовому складі, який вранці вибухнув в Арись, не зберігалися найбільш потужні і небезпечні авіаційні боєприпаси і бомби. «Ніяких радіоактивних боєприпасів або снарядів, нічого там не зберігалося. Ніякої небезпеки радіації не існує », - сказав міністр.

У Казахстані в багатьох великих містах почався збір гуманітарної допомоги для жителів Арись. Гуманітарну допомогу збирають і громадяни, і влада, і різні громадські організації.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация