Росія може розмістити в Придністров'ї РЛС дальнього виявлення "Воронеж"

Міжнародні розділи безлічі видань переповнені інформацією, яка хоч і гаряча, але сенсаційною ніяк не виглядає: Росія може розмістити в Придністров'ї радіолокаційну станцію системи далекого виявлення "Воронеж" в відповідь на елементи ПРО в Європі, а також на противагу базам НАТО в Румунії. Міжнародні розділи безлічі видань переповнені інформацією, яка хоч і гаряча, але сенсаційною ніяк не виглядає: Росія може розмістити в Придністров'ї радіолокаційну станцію системи далекого виявлення Воронеж в відповідь на елементи ПРО в Європі, а також на противагу базам НАТО в Румунії

Російська ППО просувається на Захід

Те, що Росія має намір, як мінімум, зберегти свою військову присутність в Придністров'ї, це, так би мовити, - медичний факт. Навіть призначення "оборонного" віце-прем'єра Дмитра Рогозіна спеціальним представником президента по Придністров'ю багато значить для розуміючих людей. Придністров'я знову стає об'єктом особливої ​​уваги Росії.

І це зрозуміло: саме Придністров'я знаходиться поруч з Румунією, де вже розміщені чотири бази США. Поруч і Молдавія, яка активізує інтеграційні процеси з Румунією. Напередодні Дмитро Рогозін заявив, що озброєння російського миротворчого контингенту в цьому регіоні буде оновлено відповідно до планів переозброєння російської армії.

І це можна вважати абсолютно адекватною відповіддю, адже НАТО в цьому регіоні все більше активізується. Вже щосили діє підписана раніше домовленість між США і Румунією про розміщення в цій країні елементів американської ПРО, є також домовленість між США і Туреччиною.

Читайте також: США будують захист від Росії

Як пише видання " Topwar ", Вже до 2015 року на колишньої румунської військово-повітряній базі в містечку Девеселу з'являться елементи американської системи ПРО наземного базування. Вони будуть включати в себе радіолокаційну станцію комплексу Aegis, центр оперативного управління ПРО і мобільні батареї з ракетами-перехоплювачами SM-3 Standart- 3. Постійно на базі будуть знаходитися близько 200 американських військових, але в разі потреби їх число доведуть до 500.

На польській базі в містечку Моронг розмістяться бази ракет-перехоплювачів Patriot. До речі, від цієї бази до Калінінграда не більше 100 кілометрів. І якщо спочатку ці ракети збиралися розмістити під Варшавою, то в підсумку ще більше підсунули до російських кордонів. Є ще об'єкти в Болгарії, американський радар в Норвегії, поблизу Варді. Це теж поруч з Росією. Експерти вважають, що у США є плани щодо України і Грузії.

У Туреччині з'явиться радар раннього попередження системи ЄвроПРО. Він буде розташований в південно-східній частині країни. Це дозволить йому "сканувати" територію радіусом в декілька тисяч кілометрів. Спочатку в Туреччині розмістять мобільний радарну систему виявлення. До 2015 року там з'явиться більш нова модифікація ракети SM-3 морського і наземного базування. Згодом систему додатково вдосконалять, щоб вона успішно відбивала загрозу проти США і Європи від ракет середнього і дальнього радіусу дії.

Читайте також: США і Румунія націлили ПРО на Росію

Звичайно, на словах Захід обіцяє не направляти свої системи проти Росії, а тільки проти якихось там терористів, то чи іранських, то чи афганських, існування яких, як і життя на Марсі, до сих пір під великим питанням. А ось підписувати будь-які офіційні зобов'язання про те, що американська і європейська ПРО не буде використано проти Росії, західні партнери навідріз відмовляються.

Що залишається Росії в цих умовах? Правильно, реагувати адекватно. Що і робиться. Нагадаємо, в минулому році в Калінінграді вже була відкрита і поставлена ​​на бойове чергування РЛС класу "Воронеж-ДМ". Президент Дмитро Медведєв заявив тоді: "Введення в дію РЛС" Воронеж-ДМ "в Калінінграді - це сигнал готовності Росії дати будь адекватну відповідь на загрозу з боку ПРО США!". Так ось: розміщення в Придністров'ї нової РЛС - це і є адекватна відповідь. По-іншому не назвеш.

Що цікаво, президент Придністровської Молдавський республіки Ігор Смирнов не раз підкреслював, що готовий всіляко допомагати будь-яким ініціативам Росії у військовому плані. газета " Придністров'я "Наводить його слова:" Наша республіка готова брати участь в забезпеченні військово-технічних заходів у відповідь на розгортання Заходом системи протиракетної оборони. У разі зацікавленості з боку Російської Федерації, Придністров'я готове надати максимальне сприяння ".

Читайте також: США захистять Польщу від страшної Росії

Взагалі, якщо звернутися до новітньої історії, ще 15 лютого 1992 року набув чинності закон про знаходження в Придністровській Молдавській Республіці військ Російської Федерації. Тому питати особливий дозвіл і з'ясовувати, чи можуть в Придністров'ї перебувати російські війська, по суті, і не потрібно.

У лютому 2010 року на прес-конференції в Москві Президент Ігор Смирнов ще раз підтвердив, що закон від 1992 року в силі, і якщо Росія вирішить відповісти на розгортання європейської та американської систем ПРО, то Тирасполь готовий в цьому брати участь.

Читайте найцікавіше в рубриці "Світ"

Що залишається Росії в цих умовах?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация