Російська релігійна філософія 19 20 століття

  1. Російська релігійна філософія 19-20 століття в роботах В. Соловйова і М. Бердяєва

Російська релігійна філософія - це напрямок в історії російської філософії на рубежі 19-20 століть Російська релігійна філософія - це напрямок в історії російської філософії на рубежі 19-20 століть. У сьогоднішній статті ви дізнаєтеся про причини появи російської релігійної філософії, особливості православного духу, поширення та особливості. Продовжуйте читати, щоб дізнатися більше нового.

Період російської релігійної філософії припадає на кінець 19 початок 20 століття. Витоки російської релігійної філософії - це православне, духовне відродження 18 століття. Російська релігійна філософія зміцнилася в поглядах філософів Російської імперії і найближчого зарубіжжя.

Яскраві представники російської релігійної філософії 19-20 століть:

  • А. Лосєв.
  • А. Мень.
  • С. Аверинцев.
  • С. Хоружий.
  • В. Соловйов.
  • Н. Бердяєв.

Поштовхом до розвитку російської релігійної філософії послужила полеміка 16-18 століть. Суть полеміки: єзуїти і російське духовенство (православ'я) розглядали літературну спадщину, яке і лягло в основу нашого напряму.

полеміка:

  • Московські мартіністи: поширення західноєвропейської думки і літератури.
  • Н. Полторацький: витоки російської релігійної філософії.

На думку Н. Полторацького, «російська релігійна думка виникла в Росії до правління Петра, але остаточно влаштувалася на ідеях російського православного царства. Н. Бердяєв підтверджував, що розглядати її, як щось незначне можна, навіть, якщо вона йшла у відриві від західної традиції.

Російська релігійна філософія 19-20 століття в роботах В. Соловйова і М. Бердяєва

Коротка біографічна довідка:

В. Соловйов - російський філософ. Основні роботи: «Критика абстрактних начал», «Читання про богочеловечестве», «Виправдання добра». Перший філософ, який створив теософську систему на базі ідей християнства + німецького ідеалізму і ідей слов'янофілів.

Російська релігійна філософія В. Соловйова

Для В. Соловйова на першому місці було возз'єднання християнської церкви. Він розглядав практичне втілення своєї ідеї. Для В. Соловйова має, безсумнівно, велике значення російська релігійна філософія. Вона протистоїть експансії Заходу, де останнім часом «безбожний людина». Росія, на його думку, має вищу релігійну покликання, проект всесвітньої теократії, об'єднанні церков.

В основі російської релігійної філософії В. Соловйова лежить ідея філософського всеєдності. Абсолют в його філософії мислиться, як всеединое. Бог-Творець - це прояв Абсолюту, який породив світ. Людині відводитися особлива роль в російської релігійної філософії - богочеловеческая. Ідея людини з вищою роллю, світової душі і Абсолюту висуває концепцію цільного пізнання: філософія, як цілісний роздум, пізнання світу, з'єднання теоретичного пізнання і практики морального життя.

Коротка біографічна довідка:

Н. Бердяєв - російський філософ, яскравий представник Срібного віку, родоначальник релігійно-філософського відродження 20 ст. в російській філософії. Основні роботи: «Філософія свободи», «Про призначення людини», «Дух і реальність: основи богочеловеческой духовності».

Російська релігійна філософія М. Бердяєва

Н. Бердяєв продовжує традицію обожнювання людини: «нескінченний дух претендує на надприродний антропоцентризм, оскільки він створює себе, як абсолютний центр всього буття, всіх світів». Основна категорія в філософії М.Бердяєва - свобода, що має кілька видів: первинна, ірраціональна, вкорінена в ніщо. Свобода, на думку філософа, була і буде - це незмінне й вічне поняття. Вона породжує творчість. «Тільки справжня творчість вільно». Творчий акт, на думку філософа, самоцінний. Він об'єктивує дух. У творчості відображається особистість творця, тому вона первинні буття, першооснова всього. Це породжує в філософії М.Бердяєва суб'єктивний ідеалізм.

Оцініть, будь ласка, прочитаний матеріал :)

(Поки оцінок немає)   Loading (Поки оцінок немає)
Loading ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация