Російський школяр покаявся за невинно загиблих солдатів вермахту

Фото: ТАСС / Soeren Stache

Школяр з Нового Уренгоя розповів в Бундестазі про невинних солдатів вермахту, які не хотіли воювати в Сталінграді. Він брав участь в Центральному траурному мітингу в Бундестазі разом з групою інших гімназистів. Діти представили перед політиками проекти, присвячені пам'яті жертв війни та тиранії.

Жертвами в доповіді юного новоуренгойцев Миколи Десятниченко виявилися солдати німецької армії, повідомляє сайт "Комсомольської правди" . Старшокласник покаявся перед німецьким парламентом за "Невінноубіенние бійців Вермахту".

Як розповів сам доповідач, він з дитинства захоплюється історією і культурою Росії і Німеччини. Історії німецьких солдатів він шукав в інтернеті та інших джерелах. Школяр вивчив біографію одного з військовослужбовців завдяки Народному Союзу Німеччини по догляду за військовими похованнями. Ця ж організація зібрала траурний мітинг за підтримки компанії Wintershall.

"Георг був одним з 250 тисяч німецьких солдатів, які були оточені радянською армією в так званому Сталінградському котлі. Він потрапив до табору для військовополонених, тільки шість тисяч з них повернулися додому, - цитує доповідача видання. - Георга серед них не було. Тільки в минулого року родина отримала звістку, що він помер від важких умов полону.

Десятіченко заявив, що його зворушила історія солдата. Вона підштовхнула його на відвідування поховання солдатів вермахту поблизу міста Копейська.

"Це надзвичайно засмутило мене, оскільки я побачив могили невинно загиблих людей, серед яких багато хто хотів жити мирно і не бажали воювати. Вони відчували неймовірні труднощі, про які мені розповідав мій прадід", - додав гімназист.

Користувачі інтернету були засмучені самим виступом школяра. Деякі іронізують, що тепер Росії слід виплатити компенсації сім'ям невинних німецьких солдатів.

Користувачі соцмереж порекомендували хлопчикові з'їздити в Освенцим і інші концтабори, а батькам "напоумити" дитини. Деякі навіть попросили дати правову оцінку діям школяра і перевірити навчальний заклад.

Подача і зміст доповіді насторожили ямальського депутата Олену Кукушкіну. Вона заявила що подібні формулювання необхідно в корені присікати. Народна обраниця подала запити в регіональну прокуратуру, департамент освіти і в гімназію, щоб з'ясувати, хто курував цей проект, з якою метою так подавався матеріал.

Глава Нового Уренгоя Іван Костогриз виступив на захист дитини. Він закликав керуватися здоровим глуздом, оцінюючи виступ школяра в Німеччині.

На думку градоначальника, Микола Десятниченко поділився своїми відкриттями про те, що не всі німці хотіли воювати, багато хто хотів просто жити мирно. Він підкреслив, що це не потрібно розцінювати як відношення хлопчика до фашизму.

В опублікованому на сайті міської адміністрації зверненні глави сказано, що Новоуренгойскій дітей завжди відрізняє почуття патріотизму, любові до Батьківщини, гордості за історію російської держави, подвиг своїх дідів і прадідів. "Інтерпретацію дорослих людей щирих слів дитини можна розцінювати, як провокацію не тільки проти школяра, але всього російського народу і нашого ставлення до подій історії Великої Вітчизняної Війни", - уклав Костогриз.

Перемога в Сталінградській битві після низки поразок 1941-1942 років стала переломною у Великій Вітчизняній війні. Бій стало одним з найкривавіших в історії людства. Радянські солдати втратили 478 741 чоловік, німецькі - близько 300 тисяч, і ще 200 тисяч убитих серед союзників німців. Кількість жертв серед мирного населення встановити не вдалося.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация