Росію можна виключити з Ради Європи - глава КС Литви

Ілюстрація REUTERS

Росію можна виключити з Ради Європи за порушення Статуту організації. Таку думку в коментарі УНІАН висловив голова Конституційного суду Литви Дайнюс Жалімас.

За його словами, підставою для виключення країни з Ради Європи може бути не тільки порушення ключових статей Європейської конвенції прав людини, а й порушення Статуту організації. «Виняток країни з Ради Європи передбачено в статті 8 Статуту. Підставою для виключення є серйозне порушення статті 3 Статуту », - заявив він.

Так, в статті 8 Статуту Ради Європи йдеться про те, що будь-який член ЄС, який «серйозно порушив статтю 3, може бути відсторонений від своїх прав на представництво». У свою чергу в статті 3 Статуту йдеться про те, що «кожен член Ради Європи повинен визнавати принципи верховенства закону (principles of the rule of law)».

Глава КС Литви підкреслив, що агресія, включаючи незаконне захоплення і анексію іноземної території - найсерйозніше порушення верховенства права (rule of law) в міжнародних відносинах. «На думку Нюрнберзького трибуналу, це найважче міжнародний злочин. І воно завжди супроводжується численними і серйозними порушеннями прав людини, що підтверджується повідомленнями і резолюціями різних міжнародних організацій про ситуацію в Криму », - зазначив він.

«Тому, відповідно до статті 8 Статуту Ради Європи, російська агресія проти України, в тому числі анексія Криму, може розглядатися як достатня підстава для вигнання Росії з Ради Європи. Слід також мати на увазі, що однією з причин створення Ради Європи є заохочення верховенства права і прав людини з тим, щоб уникнути повторення агресивної війни і пов'язаних з нею трагічних наслідків. Тому ігнорування агресії суперечить духу і цінностям Ради Європи », - додав Дайнюс Жалімас.

Читайте також Генсек РЄ не вважає анексію Криму і агресію на Донбасі достатніми причинами для позбавлення РФ членства

Нагадаємо, Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд на засіданні ПАРЄ в Страсбурзі заявив, що Росія і інші «проблемні» країни-члени РЄ повинні залишатися в складі організації , Поки вони не порушують ключових статей Європейської конвенції з прав людини.

Як повідомляв УНІАН, 15 березня 2017 року Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба закликав ОБСЄ і Рада Європи докласти спільних зусиль для припинення серйозних порушень прав людини, здійснюваних Росією в незаконно окупованому Криму і на Донбасі.

3 травня 2017 року Рада Європи опублікував рішення, в якому в черговий раз засудив незаконну анексію Криму і підкреслив, що це є «порушенням міжнародного права і не може служити підставою для будь-яких змін його статусу». РФ закликали дотримуватися норм міжнародного гуманітарного права та міжнародного права в галузі прав людини. Зокрема, вжити всіх необхідних заходів для дотримання прав людини в Криму і негайно покласти край всім порушенням цих прав, в тому числі свободи слова, свободи мирних зібрань, свободи релігії і переконань. Також Росії необхідно припинити дискримінацію, затримання, тортури, репресії меншин, в тому числі і кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп.

В ЄС зажадали від Росії повного і необмеженого доступу до Криму для всіх органів з прав людини Ради Європи, в тому числі уповноваженого з прав людини, для моніторингу дотримання прав людини і основних свобод.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация