Шабат. благословення дітей

  1. благословення синів
  2. Особливі якості Ефраїма і Менаше
  3. благословення дочок
  4. Як це зробити?
  5. роздуми

Благословення дітей ввечері в п'ятницю - чудовий звичай; цей хвилюючий момент сповнений любов'ю і сенсом, особливо, коли вам знаком джерело єврейської традиції.

Благословення дітей ввечері в п'ятницю - чудовий звичай;  цей хвилюючий момент сповнений любов'ю і сенсом, особливо, коли вам знаком джерело єврейської традиції

благословення синів

У одного з прабатьків єврейського народу Яакова було в роду 12 синів, кожен з яких повинен був стати лідером одного з 12 колін Ізраїлю. Наймолодшим із синів був Йосеф, у нього було два сини: Ефраїм і Менаше.

Незадовго до своєї смерті, Яаков закликав до себе своїх синів для того, щоб наостанок їх благословити. В якості особливої ​​нагороди Йосефу, який залишався праведним під час усіх випробувань, будучи підневільним в будинку єгипетського фараона Паро, Яаков по-особливому благословив його синів, Ефраїма і Менаше, а разом з тим, віддав їм два уділи в Ерец- Ісраель:

«І благословив він їх в той день, кажучи: Тобою буде благословляти Ісраель, кажучи: Так поставить тебе Бог як Ефраїма і як Менаше! - І він поставив Ефраїма перед Менаше ».

Благословення Якова полягало в тому, що сини Йосефа повинні бути самим благословенням, прикладом для всього єврейського народу в будь-який час. З цього дня і далі, вони стали зразком наслідування для кожного єврейського дитини по всій землі, бо в них були такі якості, які повинні були передаватися з покоління в покоління.

Особливі якості Ефраїма і Менаше

Що це були за якості?

Ефраїм і Менаше - перші з усіх інших наших прабатьків, хто навчився жити без тіні духу суперництва Ефраїм і Менаше - перші з усіх інших наших прабатьків, хто навчився жити без тіні духу суперництва. До них, якщо заглянути в нашу єврейську історію, ми бачимо в житті Іцхака і Ішмаеля, Яакова і Ейсава, і, звичайно ж, між братами самого Йосефа, які продали його, як раба, безперервне протистояння і змагання. Родинні стосунки цих братів були чреваті конфліктами і протиборством.

Ефраїм і Менаше, як брати, жили в абсолютній гармонії, бо осередок їх відносин було найвищим проявом роботи на благо громади і людей. Їх не цікавило особисте благополуччя. Вони не задавалися питанням «А що мені за це буде?», Але ставили перед собою зовсім інше питання: «Яку користь принесе це єврейському народу?»

Їх особисті інтереси були принесені в жертву чогось більшого і гідного. Воістину слова царя Давида звучать правдоподібно: «Як добре і як приємно сидіти братам разом!» Ось таку надію Бог приготував для всього єврейського народу!

Крім того, з усіх дванадцяти синів і їхніх сімей, тільки ці двоє були єдиними, хто досяг зрілості за межами Ерец-Ісраель. Незважаючи на серйозні розбіжності і протиріччя між братами, Ефраїм і Менаше завжди залишалися твердими і непохитними прихильниками віри. Ми не можемо гарантувати, що наші діти не будуть схильні до злому впливу з боку. Тому, благословляючи їх, ми бажаємо, щоб вони були схожими на тих, хто не піддався спокусі аморального оточення, але завжди зберігав моральну чистоту і праведність своїх вчинків.

Таким чином, уміння Ефраїма і Менаше робити добро всім людям, сила їх характеру, необхідного для підтримки єврейських цінностей в неєврейської середовищі, - стали еталоном виховання єврейських дітей ще тисячі років тому.

благословення дочок

Сарра, Рифка, Рахель і Лея - праматері єврейського народу. Кожна з них мала унікальними якостями, які зіграли важливу роль у зміцненні та майбутнє нації. Але їм було властиве дещо таке, чого всі єврейські жінки завжди прагнуть наслідувати.

Кожна праматір жила надією на те, що будь-яка єврейська жінка зможе реалізувати свою духовну енергію, виконати своє призначення як досконала особистість і як частина єврейського народу. Тора рясніє розповідями про таких жінок, які розкривають їх природну здатність дарувати, жіночу чутливість і проникливість, задатки лідерства та особливий талант надихати інших. Крім того, праматері були великими і праведними жінками, які росли в неправедних і злих сім'ях, таке середовище сьогодні прийнято називати «агресивною».

Одним з таких прикладів є історія сестер Рахелі і Леї. Одного разу, на порозі їхнього будинку, з'явився Яаков, якому судилося стати одним з прабатьків єврейського народу. Яаков гаряче закохався в Рахель і попросив у її батька, Лавана, руки його дочки. Лаван пообіцяв йому Рахель в дружини, але, в останню хвилину, змінив своє рішення, «підмінивши» наречену і видавши Лею за Яакова замість Рахелі.

Рахель могла відреагувати на це обуренням і ревнощами, але, замість гніву, вона допомогла Леї вийти заміж за Якова, бо знала, що її сестра повинна бути щаслива і зобов'язана вийти заміж за кохану людину, щоб виконати своє призначення - стати праматір'ю єврейського народу.

У вчинку Рахелі ми бачимо акт самовідданості, де віддається пріоритет потребам іншої людини (які важливі не менше власних інтересів). Ось яка якість уособлює Рахель, так само як і інші праматері єврейського народу.

Вчинок Рахель не можна назвати самопожертвою, бо кохана Яакова знала, що, вступаючи правильно, вона дозволяє Леї зайняти її власне місце, - проте це було її особисте і остаточне рішення. Коли ми заповнюємо потреби інших і допомагаємо їм реалізовувати їх потенціал, ми надолужувати свої власні потреби і бажання зростати духовно.

Сьогодні ми можемо спостерігати це якість у вчинках і в стосунках з друзями, в сім'ї і навіть на роботі. Коли потреби інших стають осередком власних бажань, наше почуття власної гідності незмірно посилюється, а відносини з людьми стають джерелом, що дарує світ, де процвітають любов і самоповагу.

У цих жінок були особливі відносини зі Нд-здатним. Вони використовували ввірені їм дари на благо іншим і на щастя єврейського народу. Коли ми благословляємо своїх дочок в п'ятницю ввечері, ми просимо Бога наділити їх якостями наших праматері і нагадуємо собі, що таке справжня самовідданість.

Коли ми благословляємо своїх дочок в п'ятницю ввечері, ми просимо Бога наділити їх якостями наших праматері і нагадуємо собі, що таке справжня самовідданість

Як це зробити?

  1. У кожному будинку свій звичай і порядок здійснення благословень. Деякі люди йдуть до дитини, інші - звуть дітей до себе. У деяких сім'ях батько благословляє кожну дитину, а в інших - це роблять батько й мати.

  1. У будь-якому випадку, необхідно покласти руку на голову дитини, а потім вимовити благословення (для хлопчика або для дівчинки).

  1. Після цього прийнято щось особисте прошепотіти дитині на вухо, хвалячи його досягнення на цьому тижні: він (вона) отримали хорошу оцінку за пройдений тест або чудово грали зі своїм молодшим братом (сестричкою). В цьому проявляється ваша непоказна зв'язок з дитиною - використовуйте її всім на радість, як вам захочеться.

Батьки благословляють дітей - Біркат ѓ Абані (Береш .48: 20, Бемідбар .6: 24-26). Батько кладе руки на голову дитини і вимовляє благословення: для хлопчиків - «йесімха Ело ѓ їм кеЕфраім ве кеМенаше» - «Та зробить тебе Бог подібним Ефраїму і Менаше»; і для дівчаток - «йесімех Ело ѓ їм кесаря, Рифка, Рахель Велі» - «Та зробить тебе Бог подібної Сарі, Рівке, Рахелі і Леї».

Текст для благословення синів

Нехай Бог уподібнить тебе Ефраїму і Менаше.

Нехай Господь благословить тебе Господь і збереже тебе.

Так освітить Його особа тебе і помилує тебе.

І нехай оберне Господь обличчя Своє до тебе і дасть тобі мир.

Текст для благословення дочки

Так уподібнить тебе Господь Саррі, Рівке, Рахель і Леї.

Нехай Господь благословить тебе Господь і збереже тебе.

Так освітить Його особа тебе і помилує тебе.

І нехай оберне Господь обличчя Своє до тебе і дасть тобі мир.

Freshly baked salty braided bread loaf on a baking sheet

роздуми

Кілька років я старанно вимовляю Браха в шабат над кожною своєю дочкою, благаючи Творця зробити їх схожими на єврейських праматір'ю: Сару, Рифку, Рахель і Лею.

Після того, як мої дочки поїхали вчитися в школу, я зіткнулася з дилемою. Як вимовити над ними шабатним Браха? Тоді мене осінило: чому б не зробити це по телефону? Я так і зробила. Ця практика продовжується і до цього дня. У п'ятницю вранці я дзвоню своєї молодшої дочки по телефону (зараз вона вчиться в Єрусалимі), і кажу Браха. Пізніше, я роблю це для своєї старшої дочки, яка живе в Манхеттені.

Незалежно від того, де вони знаходяться, я з любов'ю благословляю їх шабатним Брахою. Чесно кажучи, навіть не знаю, хто з нас отримує більше задоволення: я, як дарувальник, або вони, як одержувачі. Але це не так важливо. Ми ні на що на світі не проміняємо це. Такий зв'язок об'єднує нас як сім'ю, як спадщина єврейського народу.

Я не намагаюся ростити дітей в традиційній домашній обстановці, тому, м'яко кажучи, багатьох дивує моє прагнення бачити дітей як дотримуються євреїв.

Нам з чоловіком подобається проводити вечір в п'ятницю вдома, коли збирається вся родина, кожен одягнений у святковий одяг, на столі виблискує срібло і кришталь. Але моя улюблена частина цього торжества, - це миті, коли онуки йдуть до кожного з батьків, щоб отримати своє благословення.

Це дуже зворушливо і так сердечно! Протягом тижня можуть відбуватися різні негаразди, але в цей момент кожна дитина відчуває любов батьків і відчуває себе по-справжньому щасливим.

Безсумнівно, кожен з них виросте з прекрасними спогадами про ті «п'ятничних» благословення, які підтримували в них позитивну самооцінку.

Мій батько благословляв мою маму і мене щоп'ятниці протягом довгого часу, а коли народився мій власний син, я протягом деякого часу не робила цього прилюдно. Я відчувала, що мені необхідна для благословення інша обстановка.

Кілька місяців тому я почала крадькома вимовляти благословення над немовлям, коли всі йшли вмиватися. У перший раз, коли я наважилася на це, я відчула себе на висоті. З кожним разом я зміцнювалася все більше і більше, і, нарешті, виконала благословення при всіх за столом. Тепер для мене це велика честь - благословляти сина: коли мій однорічний синочок сидить на своєму стільчику, я кладу руку на його голову і вимовляю над ним Браха. Немає межі моєї радості від здійснення благословення.

Глава з книги Лорі Палатник «П'ятничний вечір, і не тільки».

http://www.aish.com/sh/ht/fn/48966831.html?s=mpw

Вони не задавалися питанням «А що мені за це буде?
Як це зробити?
Тоді мене осінило: чому б не зробити це по телефону?
48966831.html?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация