Санкції США проти Росії - чого реально очікувати

  1. Швидше за все в законопроекті залишаться санкції, що стосуються операцій з новим держборгом РФ, російських...
  2. СЛАБКИЙ КАРБОВАНЕЦЬ НА РУКУ РОСІЇ
  3. САНКЦІЇ З "АДА"
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

18 серпня 2018, 7:57 Переглядів:

Швидше за все в законопроекті залишаться санкції, що стосуються операцій з новим держборгом РФ, російських фінансових інститутів, перш за все Зовнішекономбанку, а ось найбільш спірними будуть санкції проти російської енергетики

18 серпня 2018, 7:57 Переглядів:   Швидше за все в законопроекті залишаться санкції, що стосуються операцій з новим держборгом РФ, російських фінансових інститутів, перш за все Зовнішекономбанку, а ось найбільш спірними будуть санкції проти російської енергетики   «Пекельний» законопроект шістки буде схвалений, але серйозно пом'якшений

«Пекельний» законопроект шістки буде схвалений, але серйозно пом'якшений. Фото: AFP.

Кожна нова спроба американського президента Дональда Трампа знайти спільну мову зі своїм російським колегою Володимиром Путіним виливається в черговий виток конфронтації Вашингтона і Москви. Градус напруги на Капітолійському пагорбі після саміту в Гельсінкі був настільки високий, що Адміністрації і Держдепу нічого не залишалося, як ввести санкції проти Росії по "справі Скрипаль". Судячи з усього, у Трампа таким чином намагаються знизити загострення пристрастей в Конгресі, де шість сенаторів з Республіканської і Демократичної партії зареєстрували "пекельний списку санкцій закон". За словами американських експертів, шанси на його прийняття досить великі. Але, головне питання в тому, де межа компромісу, яку при внесенні поправок в цей "пекельний закон" американські законодавці точно не переступлять? Адже майже напевно жорсткі формулювання законопроекту будуть пом'якшені, особливо ті, які зачіпають російську енергетику.

СЛАБКИЙ КАРБОВАНЕЦЬ НА РУКУ РОСІЇ

Після серії невдалих спроб загасити "пожежа" в американському політикумі, спровокований самітом Трампа і Путіна в Гельсінкі 8 серпня Держдеп заявляє про введення нового пакету санкцій проти Росії за використання хімічної зброї в Британії.

"Санкції, введені за використання Росією хімічної зброї, вступлять в силу 22 серпня. Якщо Росія не зробить конкретних дій, щоб переконати США в тому, що вона припиняє використання хімічної зброї (включаючи проведення міжнародних інспекцій в самій Росії, на що Москва, ймовірно, не погодиться), тоді через 90 днів буде введений другий раунд санкцій ", - сказав сайту" Сегодня "радник колишнього віце-президента США Майк Карпентер.

Першу хвилю санкцій проти Росії по "справі Скрипаль" США вводять на основі закону про ліквідацію хімічної і біологічної зброї від 1991 року. Вони обмежать фінансування продажу зброї і експорт товарів і технологій сфери національної безпеки (електроніка, комп'ютери, датчики і лазери, телекомунікації, обладнання для видобутку нафти і газу і т.д.). До речі, аналогічні санкції за цим законом від 1991 року США вже вводили проти Сирії та Північної Кореї. Обмеження проти Росії вводяться на рік. І якщо в самий найближчий час Москва не погодиться допустити на свою територію міжнародних інспекторів (ООН або інших організацій), закон, як уже сказав Карпентер, передбачає введення другої хвилі санкцій, яка передбачає зниження рівня дипломатичних відносин (хоча куди вже більше - Авт.) , майже повне припинення торгівлі і заборона "Аерофлоту" літати в США.

"Це, звичайно, неприємно, але не смертельно", - заявив міністр фінансів Росії Антон Силуанов. У відповідь Москва, за його словами, продовжить знижувати вкладення в американські цінні папери, збільшувати розрахунки в національній валюті і навіть може відмовитися від долара при торгівлі нафтою.

На перший погляд дії Вашингтона по відношенню до російської політичної еліти і економіці виглядають дуже жорсткими. Та й на анонсовані нові санкції російський фінансовий ринок і курс рубля, який пробив дворічне "дно", відреагували різким падінням (станом на 10 серпня курс долара США в Росії вперше з 3 серпня 2016- го перевищив позначку в 67 рублів ). Але, за словами американських економістів, короткочасне послаблення рубля може бути навіть на руку Росії, та й до санкцій за чотири роки їх дії Москва вже пристосувалася і навчилася де треба їх обходити.

"Слабкий рубль був однією з єдиних важливих причин, чому російська економіка все ці чотири роки виживала - все-таки низькі ціни на нафту і санкції ... Слабкий рубль допоміг істотно скоротити імпорт і наростити експорт, просунути такі галузі, як сільське господарство і збільшити внутрішнє виробництво в цілому. Так що ніхто в російському уряді не буде особливо переживати через падіння рубля, яке ми спостерігали в останні дні, оскільки в короткостроковій і середньостроковій перспективі це може допомогти наростити експорт і дати то лчок внутрішньому виробництву. Але санкції, які були введені в минулому році, істотно обмежують для Росії можливість залучення іноземних інвестицій. А без цього економіка не може перейти до стійкого зростання в 3,5-4,5% ", - сказав в ефірі CNBC старший партнер Macro Advisory Кріс Уїфер.

САНКЦІЇ З "АДА"

"З урахуванням антиросійської істерії, яка охопила США вже давно, а зараз набула небачених масштабів, ми повинні виходити з неминучості постійного розширення американських санкційних списків і знаходження Вашингтоном все більш витончених форм застосування таких заходів", - заявив заступник глави МЗС РФ Сергій Рябков.

У Москві готуються до прийняття "Пекельного" закону про санкції проти Росії (The Defending American Security from Kremlin Aggression Act - DESKAA - Авт.) авторства відразу шести сенаторів з Республіканської і Демократичної партії: демократів - Роберта Менендес, Бена Кардін і Джин Шахін; і республіканців - Ліндсі Грема, Корі Гарднера і Джона Маккейна. Документ, серед іншого, забороняє резидентам США брати участь в операціях з новим держборгом РФ, випущеним через 180 днів після вступу закону в силу, і пропонує заморозити власність в США одного або декількох фінансових інститутів, зокрема російських банків: ВЕБ, Ощадбанк, ВТБ, Газпромбанк , Россельхозбанк, Промсвязьбанк і Банк Москви.

Крім цього сенатори пропонують підготувати доповідь про особисті статки Володимира Путіна і визнати законодавчо: що Росія спонсорує тероризм; від Трампа - щоб він зажадав від Росії повернути Крим і засудив втручання Москви в американські вибори.

"Думаю, у цього закону найкращі шанси на прийняття, і якщо це станеться, він (цей закон - Авт.) Введе дуже жорсткі санкції проти Росії. Серед найжорсткіших положень законопроекту - примусове блокування санкцій проти російських банків, як і заборона фінансування суверенного боргу Росії, а також розвідки та виробництва російської нафти ", - вважає Майк Карпентер.

Але не "пекельним" законом єдиним. Крім DESKAA в Конгресі зареєстрований схожий Defending Elections from Threats by Establishing Redlines Act (DETER Act) авторства сенаторів республіканця Марко Рубіо і демократа Кріса Ван холі. Але, за словами Карпентера, автори, швидше за все, поступляться своїм законопроектом на користь DESKAA. Є також Protect America from Russian Interference Act, представлений конгресменом-демократом Стені Хойером в Палаті Представників.

"У цьому законі є багато положень, спрямованих на запобігання та протидію ворожого російському впливу в США, що набагато ширше, ніж просто санкції. Наприклад, закон перешкоджає відмиванню грошей в угодах з нерухомістю високого класу і зобов'язує компанії розкривати інформацію про політичну рекламу в соцмережах ", - пояснює Майк Карпентер.

Експерт Atlantic Council Андрес Аслунд також вважає, що за основу при розгляді нового санкцій закону найімовірніше буде взятий DESKAA. А ось які зміни до нього будуть вноситися - питання політичних торгів.

"Я не проти спроб налагодити відносини з Росією. Але російські безпосередньо причетні до вбивства британських громадян. Яд, який був використаний в Британії при спробі вбивства колишнього радянського шпигуна з Росії. Я на 100% впевнений, що вони продовжують втручатися в наші вибори - вони намагаються зірвати вибори-2018. Тому я запропонував нові жорсткі санкції. я аплодую Адміністрації, що вони покарали Росію за її дії в Британії. Тому ви ніколи не зможете налагодити відносини з Путіним, поки він буде продовжувати себе так вести ", - заявив в еф ре Fox News сенатор-республіканець Ліндсі Грем.

А ось його колега, сенатор-республіканець Ренд Пол, який недавно побував в Москві, каже, що якщо США хочуть налагоджувати відносини з Росією, потрібно поступово знімати персональні санкції з російських політиків і чиновників - переговірників, які б могли приїжджати до Вашингтона.

В інтерв'ю сайту "Сегодня" доктор історичних наук і дослідник Chatham House Лілія Шевцова сказала, що, швидше за все, "пекельний" законопроект шістки буде схвалений, але серйозно пом'якшений.

"У цьому проекті кілька частин, які стосуються суверенного боргу, енергетики, російських фінансових інститутів і" Північного потоку-2 ". У процесі обговорення, на думку експертів, знайомих з Конгресівського кухнею, наприклад Андерса Аслунда, швидше за все, залишаться санкції, які стосуються суверенного боргу Росії і його покупки іноземцями. Але наскільки це болісно для Росії? Врахуємо, що її суверенний борг зараз становить 13% бюджету. Словом, великого збитку не буде ", - вважає Лілія Шевцова.

У бесіді з сайтом "Сегодня" Андерс Аслунд підтвердив, що, швидше за все в законопроекті залишаться санкції, що стосуються операцій з новим держборгом РФ, російських фінансових інститутів (насамперед Зовнішекономбанку). А ось найбільш спірними, на думку Аслунда, будуть санкції проти російської енергетики. Саме вони, за словами Лілії Шевцової, швидше за все, будуть пом'якшені - цього вимагає бізнес, в першу чергу американський, але і не в останню чергу бізнес Європи.

"Опір подібним санкцій з боку німецького бізнес спільноти та політичних кіл особливо серйозно. Німеччина вимагає пом'якшення або навіть відмови від жорстких заходів відносно Росії в галузі енергетики. Особливі суперечки викликає питання про" Північному потоке- 2 ". Американський істеблішмент не хоче порушувати за цим приводу європейців і особливо німців. Так, заходи по блокуванню цього трубопроводу навряд чи будуть прийняті. Цілком можуть залишитися санкції щодо російських фінансових інститутів. Але їх список буде уточнюватися і це предмет активного лобіювання з боку про-російських бізнесових кіл ", - сказала в інтерв'ю сайту" Сегодня "Лілія Шевцова.

У Вашингтоні вже давно думають над тим, як поступово і точково почати виводити деякі російські компанії з-під санкцій. Наприклад, в кінці липня міністр фінансів Стівен Мнучін відкрито заявляв, що вони "готові до процедури виключення російського виробника алюмінію Rusal (російського олігарха Олега Дерипаски - Авт.) Зі списку санкцій". Чи не складно припустити, що за такою ж схемою Адміністрація Трампа може піти, нібито санкціонуючи російську енергетику, одночасно виводячи з-під санкцій компанії-підрядників, без яких глибоководна укладання труб "Північного потоку-2" просто неможлива.

Але поки це лише ворожіння на кавовій гущі. Ситуація проясниться на початку вересня, коли Конгрес візьметься за розгляд всіх законодавчих ініціатив щодо санкцій проти Росії. До того ж, за словами Майка Карпентера, якщо демократи на виборах в листопаді візьмуть в Палаті представників більшість, цілком ймовірно, що шанси на прийняття законопроекту DESKAA різко зростуть. А ось з якими формулюваннями - питання компромісу Адміністрації Трампа і нового складу нижньої палати Конгресу США.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Нові санкції проти Росії: формулювання" пекельного закону "можуть істотно пом'якшити". інші США дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Зеленюк Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Але, головне питання в тому, де межа компромісу, яку при внесенні поправок в цей "пекельний закон" американські законодавці точно не переступлять?
Але наскільки це болісно для Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация