Шість причин материнської агресії і способи їх усунути

  1. Причина перша. зміна життя
  2. Причина друга. втома
  3. Причина третя. Погана поведінка дітей
  4. Причина четверта. накопичені емоції
  5. Причина п'ята. батьківські очікування
  6. Причина шоста. зміщена агресія

Всі мами в той чи інший момент відчувають роздратування і злість на свою дитину. Такі емоції по відношенню до найріднішої людини можуть лякати, змушувати думати, що зі мною щось не так, викликати почуття провини. Хочу відразу сказати, що відчувати найрізноманітніші емоції по відношенню до близької людини - природний процес. У чому ж причина так званої «материнської агресії»? Всі мами в той чи інший момент відчувають роздратування і злість на свою дитину

Елеонора Борисова

З народженням дитини життя жінки сильно змінюється. Суспільство, та й сама мама пред'являють багато вимог до материнства. Мама дуже багато повинна робити для своєї дитини - забезпечувати йому належний догляд і харчування, грати, водити на розвиваючі заняття. Але разом з цим жінка повинна дбати і про чоловіка, про будинок.

Є багато міфів, пов'язаних з ідеальною матір'ю, ідеальною дружиною. Все це разом робить сильний тиск на жінку, яка, ставши матір'ю, стикається зі своєю «неідеальної». І тоді вона відчуває злість, роздратування, і почуття безпорадності і неможливості щось змінити.

І часто з цього народжуються негативні почуття по відношенню до власної дитини. Давайте розберемо найпоширеніші причини негативних емоцій.

Причина перша. зміна життя

Коли дитина з'являється на світ, - це не тільки радість, а й нові турботи. Життя жінки після пологів сильно змінюється: звичайно ж, це і зміна соціального статусу, і зміна звичного способу життя (робота, друзі, свобода пересувань). Також відбуваються зміни і в стосунках з чоловіком. У світлі нових змін мама часто відчуває безпорадність, невдоволення - і тоді може бачити дитину як обмежувача її колишніх можливостей.

Що можна з цим зробити? Найголовніше - прийняти той факт, що ваше життя дійсно змінилася і вже не буде колишньою. Озирніться назад, складіть список того, чого ви втратили. А потім подивіться, що ви придбали зараз, які зміни приносять вам радість.

Причина друга. втома

Будь-яка мама стикається з хронічною втомою від безсонних ночей, обов'язків по дому, обмеженого спілкування. Тим більше непросто тим мамам, хто позбавлений допомоги чоловіка, бабусь, нянь. Ще є уявлення про те, що повинна хороша мама: годувати, дбати, грати, розвивати. Але жінка ще - господиня і дружина: прибирання, приготування їжі і т.д.

І звичайно, з'являється втома, дуже хочеться відпочити. Але жінка не завжди собі дозволяє відпочинок, вона прагне все встигнути, зробити ще і те й інше, багато хто відчуває почуття провини, якщо просто відпочивають. Звичайно, як наслідок з'являється роздратування, злість.

Що можна зробити з втомою?

Постарайтеся внести в список ваших домашніх справ обов'язковий відпочинок. Ви можете виділити п'ять-десять хвилин в день на чай, книжку, соціальні мережі. Внесіть в ваш графік прогулянки на самоті, навіть якщо це десять-п'ятнадцять хвилин.

Зверніть увагу на те, чи багато ви робите за дитину, скільки справ ви берете на себе і чи корисна для дитини така самовіддача мами?

Тут важливо пам'ятати, що діти вчаться у батьків всьому, в тому числі і того, як батько відпочиває, чи дає собі таку можливість.

Причина третя. Погана поведінка дітей

Що таке погану поведінку? Для деяких батьків - це непослух дитини, для кого-то це капризи й істерики (що трапляється в кризові періоди розвитку). Багатьом мамам важко в такі моменти впоратися з власним почуттям безсилля - адже вона ніяк не може вплинути на дитину.

Що можна зробити в такій ситуації? Звичайно, розбиратися в причинах такої поведінки.

1. Зверніть увагу на правила, які є у вашій родині. Чи дійсно вони чіткі і зрозумілі? Важливо бути послідовним і не міняти правила в залежності від вашого настрою. Дитина буде реагувати капризами на зміну правил.

2. Зверніть увагу на те, хто головний у вашій родині. Якщо все підпорядковано дитині і крутиться навколо нього, то у нього самого з'явиться почуття тривоги від покладеної на нього влади. Звичайно, він буде прагнути вести себе як головний, а значить, не буде вас слухатися. Тут важливо собі нагадати, що у відносинах з дитиною дорослий і головний - це ви.

3. Часто дитина поганою поведінкою відволікає батьків від їх власних проблем. Діти дуже чуйні і часто розряджають напругу або невдоволення, яке є у мами, своєю поведінкою. Постарайтеся відстежувати то занепокоєння, що є у вас, і справлятися з ним самостійно.

4. Вікові кризи. У ці періоди дитина може стати примхливим, непослідовним, впертим. Важливо пам'ятати, що це тимчасовий етап дорослішання і це пройде.

Фото з сайту 5sfer.com

Причина четверта. накопичені емоції

І тут ми знову звертаємося до міфу про ідеальних батьків. У цьому міфі батьки щасливі після народження дитини, вони не тільки не виявляють негативних емоцій, вони їх і не відчувають. На практиці ж кожен батько відчуває невдоволення, розчарування, роздратування, злість. Але такі емоції можуть викликати ще й страх - чи дійсно я хороша мама, якщо зараз відчуваю роздратування? Тому негатив може збиратися, а потім мама не витримує і зривається.

Що можна робити? Перш за все, прийняти той факт, що ви відчуваєте найрізноманітніші почуття. Називайте те почуття, яке відчуваєте в даний момент. Постарайтеся зрозуміти, як його можна безпечно висловити. Не забувайте, що дитина відчуває ваше напруга, але не розуміє, що з вами відбувається. Таким чином ви зможете допомогти йому дізнатися більше про почуття, які ви відчуваєте і які він зможе виявити вже в собі, дати їм ім'я. Наприклад: я зараз дуже серджуся, мені треба побути на самоті. Називання почуттів надалі допомагає дитині впоратися з ними.

Причина п'ята. батьківські очікування

Уже під час вагітності батьки будують плани, мріють про те, яким буде їх дитина. Коли дитина з'являється на світ, батьки стикаються з тим, що дитина «функціонує» по-іншому, що очікування і надії, які були у батьків, не збігаються з реальністю. Це може викликати почуття розчарування, роздратування, злості. Діти, помічаючи, що вони не відповідають батьківським очікуванням, можуть закриватися, віддалятися від них.

Що можна зробити? Тут дуже важливо почати приймати дитину такою, якою вона є, відокремити його від своїх очікувань і сподівань. Адже дитина ніяк не може ізолювати себе сам від батьківських надій.

Причина шоста. зміщена агресія

Коли у відносинах між дорослими щось не ладиться, то дитина стає безпечним об'єктом для зганяння роздратування. Буває так, що партнери не можуть висловити своє невдоволення один одним безпосередньо, вони можуть кричати на дитину для залучення уваги іншого партнера, наприклад.

Що з цим можна зробити? Важливо в першу чергу зрозуміти, ким ви незадоволені насправді. Які у вас претензії до партнера і чому вам небезпечно проявляти негативні емоції безпосередньо. Спробуйте почати говорити про своє невдоволення істинному об'єкту вашої злості, що дійсно дуже непросто. Можна на початку написати лист з вашими претензіями, зрозуміти, що з цього ви готові озвучити вже зараз.

Ми розібрали найпоширеніші причини, за якими у мами можуть виникати негативні емоції. Я думаю, що для кожної мами важливо усвідомити, що материнство пов'язане з різними почуттями. Якщо ви розумієте, що не справляєтеся, часто зривається на дитину, то, в першу чергу, дайте собі нехай невеликий, але відпочинок. Постарайтеся знайти допомогу на стороні, поки ви розберетеся з причинами того, що зараз відбувається з вами.

Читайте також:

У чому ж причина так званої «материнської агресії»?
Що можна з цим зробити?
Що можна зробити з втомою?
Зверніть увагу на те, чи багато ви робите за дитину, скільки справ ви берете на себе і чи корисна для дитини така самовіддача мами?
Що можна зробити в такій ситуації?
Чи дійсно вони чіткі і зрозумілі?
Але такі емоції можуть викликати ще й страх - чи дійсно я хороша мама, якщо зараз відчуваю роздратування?
Що можна робити?
Що можна зробити?
Що з цим можна зробити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация