Скільки вітаміну D в п'яти хвилинах сонячних променів

  1. Джерела вітаміну Д
  2. Що заважає виробленню вітаміну Д
  3. Скільки дітям можна перебувати на сонці

Такий необхідний дітям, так і дорослим, вітамін Д, не такий простий, як може здатися. А вчені досі сперечаються - чи достатньо в літню пору просто отримувати сонячні ванни, щоб забезпечити дитячий організм добовою дозою вітаміну Д. Такий необхідний дітям, так і дорослим, вітамін Д, не такий простий, як може здатися

pixabay.com

Всі мами знають - дефіцит вітаміну Д викликає у дітей рахіт, і це факт, доведений науково. Але виявляється, його значення набагато ширше - оскільки без цього вітаміну не засвоюється кальцій, випливає логічний висновок - кістки, зуби і все тканини, що вимагають кальцію при нестачі вітаміну D страждають. Вітамін Д бере участь в ліпідному обміні, перешкоджаючи ожирінню, знижує ризик онкології ((рак молочної залози, прямої кишки, простати), за виключення раку шкіри, на жаль. Допомагає підтримувати імунітет на необхідному рівні. Рецептори до вітаміну Д виявлені практично у всіх тканинах людського організму .

Джерела вітаміну Д

Група біологічно активних речовин, виявлена ​​в 1922 році, включає в себе кілька підвидів, в тому числі холекальциферол, який синтезується в нашій шкірі під впливом ультрафіолетових променів з провітаміну D3, і ергокальциферол, що надходить з їжею вітамін D2. Холекальциферол засвоюється значно краще і оскільки є жиророзчинних вітаміном, накопичується в організмі і витрачається на протязі всього року.

Продукти, багаті вітаміном Д знають всі, але я нагадаю:

  • Риб'ячий жир
  • Жирні сорти риби
  • Печінку тріски
  • Жирні молочні продукти - вершкове масло, сметана, сир
  • Яєчний жовток
  • Лісові гриби (лисички)
  • дріжджі

Але варто враховувати - кількість ергокальциферолу в продуктах зовсім недостатньо і без сонячних променів його дефіцит забезпечений.

Але варто враховувати - кількість ергокальциферолу в продуктах зовсім недостатньо і без сонячних променів його дефіцит забезпечений

pixabay.com

Що заважає виробленню вітаміну Д

Для того, що б отримати необхідну дозу вітаміну D необхідно дотримуватися певних правил, адже доведено, що факторів, здатних перешкодити занадто багато.

  1. Так достовірно відомо, що провітамін Д виробляється з максимальною інтенсивністю при довжині сонячних променів 280-315 нм, которах вони досягають в період зеніту - тобто, в наших широтах цей час з приблизно з 11:00 до 14:00. Зрозуміло, в такий годинник перебувати на відкритому сонці дітям, особливо маленьким, абсолютно неприпустимо. Але саме в цей період досить кількох хвилин, щоб отримати добову дозу вітаміну.
  2. Оскільки ультрафіолетові промені не проникають через будь-які матеріали, якщо дитина перебуває в тіні дерев, гуляє в одязі, коли закрита велика частина тіла, прикритий навіть найтоншою простирадлом, або дивиться на сонечко через закрите вікно, холекальциферол не виробляється.
  3. Повна хмарність зменшує вплив ультрафіолетового випромінювання на 50-60%. Але не виключає зовсім, просто часу впливу потрібно більше
  4. Має значення також колір шкіри - у світлошкірих дітей з невеликою кількістю пігменту меланіну вітамін Д виробляється швидше, смугленькой необхідно більше сонячних променів для достатньої кількості холекальциферолу.
  5. Заважає виробленню вітаміну Д будь-який сонцезахисний крем з рівнем захисту (SPF) більше 8, а для дітей рекомендують використовувати значно більше потужний захист.

Таким чином виходить, що точно обчислити, скільки часу потрібно перебувати на відкритому сонці дитині, щоб повністю забезпечити його вітаміном Д, однозначно сказати складно. Як і назвати кількість вітаміну Д, який виробляється за 5 хвилин - це дуже індивідуально і залежить від багатьох факторів. У будь-якому випадку, час з 11 до 14 не підходить для сонячних ванн найменшим, так і діткам постарше таке сонце досить небезпечно. Що ж робити?

Що ж робити

pixabay.com

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Я перегрівся - остуди мене - як дитячий організм переносить спеку

Скільки дітям можна перебувати на сонці

Отже, малюкам до року однозначно перебувати під прямими сонячними променями не слід. Свою дозу вітаміну Д вони отримають з маминого молочка, прикорму і вітамінних добавок, які порекомендує педіатр.

Діткам постарше теж таке сонце не на користь, але деякі лікарі дозволяють підставити тільце сонячним променям не більше, ніж на 5 хвилин 2 рази в тиждень, прикривши головку тонкої х / б панамкою. В інший час, використовувати сонцезахисний крем, намагатися більше бути в тіні, а «зіграти» вже після 16-17 годин.

І пам'ятайте, які тривалий час вплив прямих сонячних променів безпосередньо пов'язано з розвитком раку шкіри, причому, доведено, реакція може бути пролонгованою - діти, які часто і багато загоряють, в дорослому віці ризикують захворіти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Дитина обгорів на сонці: що робити не можна
При якій температурі води можна купатися дітям і дорослим

Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Редактор: Ірина Сігал

Сподобалася стаття? Оцініть:

Що ж робити?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация