Скотний двір

Відмінна, їдка і гостра, аки кинджал, сатира. Оруелл просто-таки змушує читача сміятися, а потім дає зрозуміти, що це не смішно ні разу, а сумно. Також хочеться згадати його незаперечний письменницький талант - не дивлячись на те що це повість-притча, читати було дуже цікаво. І, якщо чесно, "Скотний двір" мені сподобався більше, ніж той же «1984», хоч другий і популярнішим. Ні, "1984" - теж класна річ, не сперечаюся, просто для мене він слабший буде.

Оруелл нещадно вистебал не тільки СРСР, але інші тоталітарні держави і людей в цілому. Тварина - це тип людини. Якщо він при владі - велика ймовірність, що стане свинею. Є коні - працьовиті роботяги, готові споруджувати замки за ідею, на яких, в общем-то, і тримається держава. Є вівці - раболіпні імбеціли з промитими мізками, які вірять всьому, що говорять по телевізору і початківці вторити. Є собаки - люди, потураючі владиці у всьому і готові на виконання жахливої ​​роботи в ім'я держави. А є осел Бенджамін - все розуміє і розбирається людина, але аморфний і не готовий до дій. Так і живемо.

Згадайте, як починалося все: старий кнур надихнув худобу на революцію, що обіцяє звільнення від кайданів рабства і придбання незалежності. Після його смерті свині освоїли грамоту та в два рила почали затівати бунт, радячись з іншими тваринами. Ось вони скидають господаря ферми і займаються самоврядуванням. Є два кабана: Цицерон і Наполеон. Цицерон просить всіх побудувати млин, за допомогою якої можна буде створити динамо-машину і забезпечувати кормом кожного, роботи в підсумку буде три дні на тиждень. Цей образ "електріфіцірованія ферми" - на мій погляд, це алюзія на комунізм. Поки звірі горбляться і будують млин, власники інших ферм (країн) охають і не вірять в успіх ферми, пророкуючи крах і швидку смерт'. Але Наполеон скидає Цицерона і сам займає трон. До повалення Цицерона на паркані були написані основні заповіді. Що ж, тепер їх переробляють, а Цицерона оголосили ворогом народу. А далі починається вакханалія: нові правителі без переляку змінюють закони, бо населення-то безграмотне в основному, всупереч правилу "тварина не вб'є іншу тварину" приходить пора масових страт, і свині, хоча до цього відчиняли від людських звичаїв, починають "олюднювати", уподібнюватися двоногим. І все перетікає в моторошний гасло: всі тварини рівні, але деякі тварини рівніші.

Словом, Джордж Оруелл, по-перше, крутий письменник, вміє тримати на емоціях весь твір, створює чудові образи, а по-друге, розсердився на СРСР. Кажуть, що "Фунт лиха в Парижі та Лондоні" і "Дочка священика" - твори, прочитавши які, ви не повірите, що їх написав один автор. Не знаю, треба спробувати, стиль його мені подобається.
Словом, Джордж Оруелл, по-перше, крутий письменник, вміє тримати на емоціях весь твір, створює чудові образи, а по-друге, розсердився на СРСР

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация