слов'янські боги

  1. Боги в якості основи слов'янської міфології
  2. Кострома
  3. Купала
  4. Мара
  5. Макошь
  6. Перун
  7. рід
  8. Семаргл.
  9. Велес
  10. Ярила або Ярило
  11. Стрибог
  12. жива
  13. Лада
  14. Сварог
  15. Леля
  16. Хорс
  17. Білобог
  18. Числобог
  19. Чорнобог
  20. Руевит
  21. Радогості
  22. Баба Яга
  23. Кощій
  24. Волх
  25. височини
  26. Тара
  27. Індра
  28. Зімун
  29. хова
  30. богиня Карна
  31. Девана
  32. Кришень
  33. Висновок

Слов'янсько-арійський народ    Він в сегда відрізнявся самобутньої і своєрідною культурою, про яку написано численні трактати відомих дослідників і не дуже, починаючи Геродотом, закінчуючи сучасними істориками

Слов'янсько-арійський народ Слов'янсько-арійський народ

Він в сегда відрізнявся самобутньої і своєрідною культурою, про яку написано численні трактати відомих дослідників і не дуже, починаючи Геродотом, закінчуючи сучасними істориками. Сила духу і унікальна тяга пізнати непізнане - це далеко не все особливі риси характеру стародавніх слов'ян. Для того щоб передавати свої сакральні, накопичені століттями, знання, слов'яни використовували поєднання метафор і міфології.

Для того щоб передавати свої сакральні, накопичені століттями, знання, слов'яни використовували поєднання метафор і міфології

Зміст статті.

Боги в якості основи слов'янської міфології

Основа міфології слов'ян - слов'янські боги, дивні створіння, яким наші предки поклонялися протягом століть, підносили дари, оспівували хвалебні пісні. Говорити про те, чи були за образами богів реальні люди, складно, та й питання це досить спірне. Можливо, через кілька століть таємниця походження богів і буде відкрита, але зараз ми поговоримо про пантеоні слов'янських богів в дещо іншому контексті - їх символах, сутності та ідеях, які були вкладені нашими предками в кожен яскравий і своєрідний образ.

Цей розділ присвячений всім богам, які займали певне місце в житті і побуті наших предків. Богам, яким поклонялися, яких боялися, яких славили і шанували. Якщо звернутися до результатів досліджень літописів і археологічних розкопок, то на території Стародавньої Русі в різні часові періоди боги слов'янської міфології кілька міняли свої значення - Світлі (Ясуні) і Темні (Дасуні) в різних частинах Русі дещо відрізнялися. Причиною цього були і міжусобні війни, і нападу зовнішніх ворогів, і переосмислення природи речей, і неминучий прогрес. Але при цьому список слов'янських богів і схема слов'янських богів залишалися практично незмінними - верховним богом був Род (хоча зустрічаються згадки про Перуна як світового владики), Лада - одне з втілень Рода, в якому поєднуються життєва енергія, вірність і любов. Варто сказати, що список богів слов'янської міфології в різний час кілька різнився і міняв свій склад, тому однозначно стверджувати про те, хто ж був в цьому списку, неможливо. Стовідсотково стверджувати те, що наведені на нашому сайті дані про богів мають реальні документальні підтвердження, не можна, - ми зібрали максимум інформації не тільки з відкритих джерел, але з вузькоспеціалізованих наукових робіт, тому сподіваємося, що ці дані припадуть до душі і шанувальникам заповідей слов'янських богів , і всім, хто цікавиться.

Стовідсотково стверджувати те, що наведені на нашому сайті дані про богів мають реальні документальні підтвердження, не можна, - ми зібрали максимум інформації не тільки з відкритих джерел, але з вузькоспеціалізованих наукових робіт, тому сподіваємося, що ці дані припадуть до душі і шанувальникам заповідей слов'янських богів , і всім, хто цікавиться

Кострома

Ця слов'янська богиня була сестрою Купали і здавна символізувала стихію первородного води, родючість, урожай, літнє тепло, допомагаючи закоханим зустріти один одного. У всіх джерелах вказується, що Кострома і Купала - це неподільні образи, так як, не знаючи про те, що вони брат з сестрою, вони полюбили один одного, але не змогли змиритися з тим, що їм не можна бути в місці в якості коханих. Кострома завжди символізувала дівочу чистоту і жіночність, втілюючи в собі образ справжнього кохання - щирою і одночасно трагічною. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

Купала

Солярне божество (ще можливі імена Купайло або Купайла) але часто називали Купайло. Він є апофеозом усієї енергії Сонця і аналогічний

первородного стихійного вогню. Купалу неможливо уявити окремо від Костроми, його сестри, яка уособлювала воду. Згідно з легендою Купала і Кострома, не знаючи, що вони брат і сестра, загорілися один до одного справжнім коханням, але дізнавшись про кровних кайданах, разом наклали на себе руки. В образі Купали чітко виражені поняття наших предків про честь і справедливість, про те, що правда завжди перемагає. Ніч на Івана Купала перекочував і в християнство, поєднуючи в собі язичництво і біблійні сюжети. Незмінно символ цього бога допомагав в любові, одужання, очищенні духовному і фізичному.
Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти. первородного стихійного вогню

Мара


Можуть ще називати (Морена, Морана.) В образі Мари одночасно поєднується родючість і смерть, чаклунство і справедливість. У деяких джерелах можна зустріти інформацію, що Мара є донькою Кащея, але в більшості літератури поширена думка, що вона одна з трьох дочок першого покоління богів, що з'явилися з іскор від молота Сварога про священний Алатир. Мара завжди представляється красивою молодою дівчиною, але тільки краса її холодна - світла шкіра, темне волосся, яскравий одяг. Ця богиня могла контролювати стихії і різноманітні енергії, але при цьому вона використовувала свої сили тільки в тому випадку, якщо їй доводилося дружити з Ягою. Символ Мари - це лід, в якому одночасно поєднується і енергія, і холод, і сила, тому для древніх слов'ян цей символ був негативним. Часто саме Мара символізувала зиму, тому слов'яни під час молитов до неї просили не таких сильних холодів і якнайшвидшого настання весни. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.
Можуть ще називати (Морена, Морана

символи

символи

Макошь

Богиня Мокоша є настільки ж древньої, як і сам великий Рід Богиня Мокоша є настільки ж древньої, як і сам великий Рід. Вона самобутня і народила вона богів і життя. В такому випадку, Рід і Макошь розглядаються, як дві протилежності - чоловіче і жіноче, що дало початок цілому світові.
Саме ім'я богині Макоші походить від злиття двох слів: «кіш» або «кошт», що означає доля, визначене, і приставка «ма», яке є скороченням від слова мати. Виходить, що Макошь - це мати, що відає долею всього нею породженого. Варто відзначити, що образ долі у багатьох стародавніх народів було пов'язано з полотном, які ткали три богині. У давньогрецькій міфології це були Мойри, а в слов'янському епосі, цю нішу займала Макошь і дві її помічниці - Частка і Недоля. Вони разом з матір'ю всіх доль, богинею Макошью пряли полотно світобудови, і пов'язували вони воєдино життя прожите і діяння вчинені. Тільки вони були в праві вирішувати кому жити, а кому вмирати. Слов'яни шанували богиню Макошь, як велику прядильниць Доль.

Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ Перейти

Хочете більше дізнатися про богиню

СИМВОЛ

Перун

Якщо стародавні слов'яни чули грім, то вони знали, що це робота Перуна, покровителя доблесних воїнів, сина Лади і Сварога, найвідоміший з роду Сварожичей. Незалежно від того, ким він доводиться верховним богам (сином або онуком), він один з найвідоміших богів, яким поклонялися наші предки. Багато хто може провести аналогію з давньогрецьким Зевсом, але Перун завжди був більш лояльний до людей і готовий заступитися за них. Образу Перуна наслідували багато слов'янські воєначальники - червоний плащ, могутній кінь і палиця. Символ цього бога - сокира, яка є одночасно і зброєю і оберегом для воїнів, або свастика. Молитви Перуну завжди вимовлялися захисниками рідної землі, які йшли за праве діло. У християнстві про Перуна не забули - його просто замінили на образ пророка Іллі. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Руна ➡ Руна ➡

Руна ➡

рід

Рід - це більше, ніж просто творець світу. Саме завдяки йому з'явилося світобудову в тому вигляді, який нам звичний. Про те, звідки з'явився Рід, стародавні слов'яни вважали за краще не замислюватися, адже поява верховного бога - це не тема для розмірковування простих смертних. До появи Рода не було ні світла, ні темряви, не було нічого. Саме завдяки йому на землі з'явилося все живе. Після створення світу Рід розділив його на Яву, Прав, Нав. Рід є прабатьком всіх слов'янських богів і Прабога. Цього бога давні слов'яни особливо шанували, тому в нашій мові так багато слів, пов'язаних з найдорожчим, бере своє коріння від слова «рід». Символ Рода дуже нагадує сучасний знімок нашої Галактики з космосу - стилізована свастика (звідки з'явилося настільки точне зображення - питання для істориків і теологів). Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Семаргл.

Цей бог завжди символізував первородний вогонь і родючість. Під його проводом все Сварожичи ставали непереможною силою, при цьому він часто допомагав Сварогу і Перуну в боротьбі з темрявою. Про силу Семаргла відомо небагато, але у всіх джерелах підкреслюється, що він був своєрідним каталізатором для інших богів. На думку багатьох саме він виступав в ролі вісника богів, передавав у Яву необхідну для всіх інформацію. Представлявся Семаргл по різному - то у вигляді воїна, то у вигляді вогняного пса, то у вигляді казкового птаха (найчастіше сокола, пріносещего перемогу на більш лайки). Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡   символ ➡ символ ➡

символ ➡   символ ➡

Велес

Один з наймудріших богів, який був перевертнем, був покровителем мистецтв. Велес панував чарами, так як тільки йому вдалося пізнати і світлі, і темні сили. Про таємні знання, якими він володів, можна говорити годинами, тим більше, що Велесу підпорядковувалися стихії і він міг змінювати правила світобудови. У культурі древніх слов'ян Велес особливо цінувався як покровителя сімейного господарства, достатку і родючості. Чи не менше шанували цього бога мандрівники, так як в дорозі він приносив їм удачу. Був людям він або у вигляді сивочолого старця, або ведмедя. До речі, шестикутна зірка, відома всім як Зірка Давида, завжди вважалася символом Велеса. Молилися стародавні слов'яни цьому богові за багатьма приводів - просили удачу в дорозі, спокійного сну, дякували за успіх якихось заходів. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Ярила або Ярило

Досить часто цього бога називали Яромир і символізував він пристрасть, нестримну енергію та весну. Цей позашлюбний син Велеса уособлював весняне тепло і щирі почуття. Ярило - це бог сонця в слов'янської міфології, але Сонця весняного - теплого і приємного. Ім'я бога стало звичним слов'ян як символ відступу холодів. Символ цього бога - п'ятикутна зірка, яка в слов'янської міфології не від того була менше застосування, ніж в окультних науках європейських культур. Бог юності і плотських задоволень, Ярило любить всіх жінок, радуючи їх теплом весняного сонця і щирими почуттями. Зображувався Яромир завжди молодим хлопцем, який є мрією всіх дівчат, земних і небесних. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Руна ➡ Руна ➡

Руна ➡

Стрибог

Стрибог належав до числа первонароджених з іскор богів або ж з дихання Рода (версії кілька відрізняються, але всі сходяться в одному - це один з вищих богів). Стрибог по праву вважається одним з войовничих богів, які борються на стороні світла. Він завжди символізував вітер, він був покровителем птахам і просто стихії повітря. Пращури вшановували Стрибога не менше, ніж Перуна, так як він з старшого покоління божеств. Представляли його всього сивочолим старим з цибулею в руках, не особливо балакучого, але при цьому сильного і справедливого. Завдяки тому, що Стрибог вважався богом вітру, його особливо шанували купці і торговці, так як їх вітрила наповнював саме він. Поважали цього бога ще і за те, що він може бути непідконтрольним, зруйнувати ураганом все, що йому не до душі. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Дажбог

Дажбог - це бог родючості і бог сонця в слов'янської міфології, причому згадка про нього, як про солярному бога зустрічається у багатьох збережених до наших часів джерелах. Природно, символізував його завжди диск Сонця, від положення на небосхилі якого залежить урожай. Бог завжди вважався миролюбним, але в початковій війні він брав участь на боці світла. Його завжди представляли у вигляді могутнього богатиря в золотистих обладунках. Дажбог по праву вважався одним з вищих богів, тому його кумири були розташовані практично у всіх поселеннях, так як слов'янам було дуже важливо отримати хороший урожай і благополуччя. У бога була своя руна, яка часто наносилася на знаряддя праці, від яких залежав урожай. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡   Руна ➡ Руна ➡

символ ➡   Руна ➡

жива

Це жіноче втілення Рода, яка протегує Яви і дарувати життя. Згідно багатьох джерел Жива мала силу аналогічну силі Рода. Жива могла змінювати матерію, даруючи енергію всім, хто заслуговував її. Якщо розібратися, то саме вона є першим жіночим чином в пантеоні слов'янських богів, схема якого досить різноманітна. Жива володіла достатнім запасом мудрості і знань, щоб не втручатися в життя людей, тому про неї не так багато згадок, як про інших богів. Жіночі образи богів - Леля, Лада і Макошь - це інтерпретація Живі в трьох різних віках, так як вони символізують етапи становлення жінки, як продовжувачкою роду. Представлялася Жива в вигляді жінки середнього віку, яка захищала всьому живому, особливо рослинам. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Лада

Багато джерел сумніваються чи була вона дочкою Сварога або його дружиною, але при цьому всі сходяться в одному думці, що вона була богинею краси, любові і щастя. Родинне вогнище також оберігала Лада, уособлюючи ідеал жінки, але не жінки-матері (важливо не плутати). Лада - це образ жінки, яка готова до заміжжя, готова любити, готова віддати своє тепло воїну. Ця богиня зібрала в собі силу сонця всіх Ясуні. В її образі зібрані практично всі позитивні якості світлих богів - мудрість, чесність, щирість. Зірка Лади по праву вважалася символом жіночого начала і виготовлялася з золота, міді, бронзи і носилася жінками протягом усього життя, так як мудрість і розсудливість має супроводжувати її завжди. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Сварог

Сварог по праву вважався першим земним чином Рода і був батьком першого покоління слов'янських богів. Йому приписують освіту суші, на якій мешкають люди. Сварог здавна символізував досвідченого воїна-захисника, який у разі небезпеки збирав під своїми прапорами всіх світлих богів. Символ Сварога - це всеразрушающая і одночасно дарує життя вогонь. У слов'янській міфології він був покровителем праці, так як тільки праця дозволяє створити щось велике і значуще. Зірка з вісьмома променями - це символ Сварога, яким дуже часто позначали священний камінь Алатир. Бог був одночасно мирним ковалем і найсильнішим воїном, який не випускав з рук молот, що перетворювався з знаряддя праці в грізну зброю. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Леля

З давніх-давен весна у слов'ян була символом пробудження життя, тому і образ її молода богиня Леля, в якій поєднуються весна, дівоча любов і краса. Образ Лелі - це чиста юна дівчина, якій вже пора виходити заміж. Лелю рідко отожествляли з побутом, так як вона думає більше про духовне, а не про матеріальне. Навіть саме ім'я «Леля» в перекладі з санскриту перекладається як «гра». Символізувала цю богиню звична слов'янському погляду берізка - тендітна, радісна і грайлива. Леля протегувала всім молодим дівчатам, котрі мріяли вийти заміж, дарувала їм щирі почуття і підбирала пару, з якої вони могли безтурботно прожити все життя. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

Руна ➡ Руна ➡

Руна ➡

Хорс

Бог сонця в слов'янської міфології, Сонця зимового, поряд з Ярилом і Даждьбогом. Бог позитивний, що захищає людей в холодну пору року від Чорнобога. Його можна асоціювати з Дідом Морозом - він рум'яний, веселий і трохи сумний від того, що не може постійно захищати людей від темних сил. Хорсові - це владика зими, якому під силу заспокоїти заметіль, зробити зиму тепліше або холодніше. В особливій пошані Хорс користувався серед хліборобів, так як урожай озимих прямо залежав від настрою бога. Цього бога стародавні слов'яни намагалися не гнівити, так як в дорозі він міг наслати заметіль і вдарити найсильнішим морозом, якщо ставитися до нього з повагою, то він дарував теплу зиму з великою кількістю снігу. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Білобог

Білобог в слов'янської міфології мав багато імен, які символізували його як світлого бога верховного пантеону. Білобог має чітку протилежність - Чорнобога, але при цьому втілює в собі добро, честь і справедливість. Зображували його завжди сивочолим, навченим життям старцем в білому вбранні. Це, мабуть, єдиний бог, який не має ніякого відношення до військової справи - він не брав участі в битвах богів. В образі Белобога висвітлюються основні принципи світобудови, будови світу і його призначення. По міфах стародавніх слов'ян він допомагав тим, хто трудився в поле і вдома, не лінувався і йшов до наміченої мети через перешкоди. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Числобог

Числобога пріпісується систематизація та впорядкування руху, запущеного Велесом, тому ВІН відносіться до Вищих богам. Саме Числобог подарували стародавнім слов'яни не просто календар, а цілу систему передбачення подій на основе ЕНЕРГІЇ землі и космосу. Числобог - це покровитель стабільності і змін, бог, який захищає людський рід, бог, який вершить суд совісті після смерті, визначаючи людини по його вчинкам. Жерці Числобога були особливо шановані, так як їм було під силу передбачати майбутнє і вони володіли унікальними знаннями. У джерелах складно знайти зображення цього бога, так як він намагався особливо не показуватися людям, керуючи рікою часу, яке нещадно. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.


Чорнобог

Чернобога стародавні слов'яни часто називали Чорним Змієм, в якому зібрані всі темні сили. Його рідко шанували і не ставили ідолів. Якщо говорити про абсолютне зло, то його уособлює саме він, так його основна місія - це руйнування всього живого. Зображувався він в різних іпостасях - і у вигляді василиска, і у вигляді змія, і у вигляді ворона. За своїм здібностям і силі він не поступається будь-якого богу, тому боги Яви змогли його перемогти, тільки об'єднавшись. Але при цьому наші предки розуміли, що частина Чернобога є в кожній людині - це його темна сторона. Не можна говорити однозначно, що діяння Чернобога були спрямовані тільки на руйнування, адже без руйнування старого неможливе будівництво нового. Варто пам'ятати, що добро існує тільки при наявності зла, саме тому перемогти Чернобога неможливо, адже його частина є в кожній людині. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡   Руна ➡ Руна ➡


Руевит

Руевит по праву вважається покровителів воїнів, які захищають свої землі. Він охороняє зірки і землі Ярила і Макоші. Основне призначення бога - це боротьба з темними силами, в якій йому допомагають не менш войовничі боги. Основна зброя Руевіта - це меч і вогонь, яке він готовий застосувати в той момент, коли необхідно захистити слабких і скривджених. Захищав цей бог не всі кордони між дійсністю і Навью, а тільки певні, найскладніші ділянки, даючи можливість Перуну і його побратимам можливість більше уваги приділити іншим ділянкам. Руевит - це ідеалізований воїн, який був прикладів слов'янським чоловікам, починаючи з народження. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

символ ➡ символ ➡

символ ➡

Радогості

Радегоста (більш вірний варіант Радегаст або Радогаст) дуже часто називають РАДЕГАСТ - це бог, який славився гостинністю, допомагає в торгівлі і приносить багатий урожай. На думку фахівців Радегаст - це одна з інтерпретацій Святовита. Виглядав бог вельми цікаво - молодий напівголий хлопець з тваринами символами і озброєний сокирою. Досить часто воїни поклонялися Радогость як богу войовничому, а не як богу побуту і багатства. Але бога ніяк не можна назвати злим, він допомагав в торгівлі і дипломатії. Дуже часто древні слов'яни вважали Радегаста як втілення доброти і відвертості. Археологи підтверджують, що на територіях, де жили стародавні слов'яни, було дуже багато святилищ Радогость, що свідчить про його пошані і повазі до нього. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Баба Яга

Давньослов'янське Баба Яга (Богиня) була прародителькою легендарної героїні російських казок. Вона була темна чаклункою, дочкою Вія. Не варто думати, що вона була страшною бабою, її часто описують як молоду жінку, яка за красою можна порівняти з Ладою. Баба Яга розуміла мови звірів, тварин і рослин. До війнам світла і темряви Яга ставилася байдуже, вважаючи їх не гідними її уваги. Вона була дружиною Велеса, який її щиро полюбив такою, якою вона була. Керувала Яга верхнім підземним царством Наві, яке вже не ставилося ні до світу живих, але і не було світом мертвих. Баба Яга не були ні богом, ні людиною, вона була скоріше збірним образом невідомих сил, які не можна було віднести ні до добра, ні до зла. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

Кощій

Кощій, якого правильно називати Кащей, це один з найвідоміших персонажів міфології наших предків. Кащей - це син Чорнобога, який відрізнявся мудрістю і злістю до всього живого. Він практично не брав участь в битвах між темрявою і світлом, вважаючи за краще будувати підступи в своєму темному царстві. Виглядав Кощій як сивочолий злий старий, який міг перетворюватися в ворона. Особливість Кащея в тому, що він міг керувати мерцями, які готові були виконати його за всяку, навіть самий жорстокій, план. Образ Кощія знайшов гідне місце в казках і легендах слов'ян як самого негативного героя, що володів глибоким розумом і особливим цинізмом. Ходив він в заговорених самої Марою обладунках, яким не страшно жодне земне зброю. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Волх

Волх - це син Вогненного Змія і Землі. Він був перевертнем, отожествляя в собі мужність і лють слов'ян. За легендою Вогняний змій обманом опанував Матір'ю Сирий Землею, і коли на світ з'явився Волх, то його метою в житті стала помста за матір, за всіх скривджених і принижених. Образ Волха асоціювався з молодим воїном, який готовий захистити рідну землю від напастей і небезпек. Ходить легенда, що обладунки та зброю були викувані самим Сварогом, а все вміння цей бог отримав від найкращих вчителів - Макошь, Велеса, Яги. Символізував Волх воїна, які не просто бездумно кидається в гущу битви, а приймає максимально вивірені рішення і здатний керувати будь-яким військом соратників. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

височини

Височини - це одне з втілень великого Рода, який в усі часи особливо шанувався слов'янами, любили свободу духу, душі і помислів. Асоціювався цей бог із всесвітом і її безкрайніми просторами. Височини по праву вважався покровителем усіх слов'ян і аріїв на землі. Але при цьому бог відрізнявся особливою суворістю до тих, хто намагався неправильно використовувати шлях Духовного розвитку в низинних цілях. Особливо прихильний він до тих, хто шукає нові знання і намагається осягнути всі незрозуміле. Чесна й благородна людина завжди міг розраховувати на підтримку цього бога. Якщо звернутися до літописів і сказань, то височини - це символ мудрості, яка діє у всіх світах. Сивобородий старик, що тримає в руках меч, завжди готовий допомогти віруючим і покарати тих, хто зійшов з істинного шляху. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Тара

Ця богиня протегувала всьому живому, особливо лісах. Доброта і щирість - це обов'язкові риси характеру Тари. Людина для неї не просто істота, а частина живої природи, яка є основою всього навколо. Навколо образу досить багато суперечок, але всі сходяться в одному думці це молода дівчина з темним волоссям, яка проводить основний час в пошуках цілющих трав і коріння. Тару можна назвати справжньою Відункою, яка прекрасно знає про всі таємниці лісу і не тільки про них. Вона має фундаментальні знання про будову Всесвіту, але нікому їх не розповідає. Часто її називають Дарой, так як дарувала слов'янам тепло, любов і радість, не вимагаючи натомість нічого. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

Індра

Навіть у самих вищих богів є помічники, у Перуна це Індра, який завжди допомагає йому в битвах світла і темряви. Індра символізує мужність, відвагу і ненависть до всіх ворогів - внутрішніх і зовнішніх. Індра - це небесний воїн, що не спускається на землю, а веде постійну битву в міжзоряному просторі. Індра - це хранитель Зброї Відплати, яке приносить перемогу силам світла, при цьому він є головним серед 30-ти богів-захисників. Особливо шанували Індру воїни, так як він уособлював в собі мужність і непохитність у боротьбі за праве діло - захист свого будинку і близьких. У ньому поєднується сила і мудрість, які притаманні всім слов'янським воїнам, які борються за справедливість. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Зімун

Це Богородиця Перуна, Велеса і багатьох інших вищих богів. Зімун - це збірний образ люблячої матері, яка чекає своїх дітей, готової віддати заради їх щастя все, що у неї є. Час від часу богиня перетворювалася в Небесну корову, так як в такому образі значно простіше контролювати небесні стада. З давніх-давен Зімун в поданні слов'ян виглядала красивою жінкою у віці, від якої віяло теплом і добротою. Особливо наголошувалося на її материнські почуття до всіх людей, не тільки до своїх дітей. Якщо говорити про спосіб корови, то вона символізувала достаток і благополуччя, яке приносить в будинок таку худобу. Молитви до Зімун звертали найчастіше жінки, які чекали з ратних походів своїх синів і бажали благополуччя і безбідного життя своїм нащадкам. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

хова

Про те, звідки взявся Хован, конкретної інформації немає, відомо лише те, що виглядав він як сивочолий старий, який весь час перебував у дорозі по безкрайньому світу. Вони ніколи ні з ким не говорить, тільки посміхається і вивчає всіх своїм пронизливим поглядом. Основне призначення цього напівбога - нести світло, життя і радість всім. Своїм поглядом він спопеляє зло і обман, предмети і люди, на яких він дивиться, можуть перетворитися на порох. Ховалу часто називають богом-месником, який є карою, рано чи пізно наздоганяє винного. Однозначно можна стверджувати, чи належить він до світла або темряві, не можна, так як про його появу мало що відомо. Хова - це символ справедливості і благородного відплати. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

богиня Карна

Богиня Карна неоднозначна фігура в слов'янської міфології. Можливо ця богиня шанувалася нашими Богиня Карна неоднозначна фігура в слов'янської міфології предками, як відповідальна за переродження душ, за безперервний коло буття у всесвіті. В історичному трактаті »Слово Святого Григорія» богиня Карна згадується під ім'ям Коруна. Там же є згадка про супутниці Карни, богині Желе. Цілком можливо вони уособлювали собою призначення та рок в долі людини.
Богиня Карна присутній і в римському пантеоні, і шанували вона древніми римлянами, як богиня людської плоті. Ця версія підкріплена, тим що нібито етимологія імені богині Карни йде корінням до слова «corn», що означає «м'ясо», «плоть».

У більш пізній період стародавні римляни шанували богиню Карну під ім'ям Карда і навіть Корделія. Вона шанувалася як, богиня дверних замків. Звичайно трохи дивне призначення для богині, але не варто забувати, що сприймаються нами сьогодні слова в прямому сенсі, раніше сприймалися нашими предками більш глибоко. Якщо у слов'ян богиня Карна була богинею переродження душі, значить вона проводила душі з одного світу в інший, і назад. Для переходу необхідні були врата, двері називайте, як хочете. Можливо в розумінні стародавніх римлян Карна була богинею, що охороняли проходи в потойбічний світ. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

Девана

Багато хто знає, що в римській міфології богиня полювання Діана, а в слов'янській Девана. Ця молода струнка мисливиця вважалася покровителькою мисливців і всього лісового світу. Але вона не любила полювання заради забави, а не їжі (ті, хто так робив, вмирали від укусів отруйних змій). В руках у Діва завжди був лук і стріли, на плечах плащ з ведмежою або вовчою головою. Незважаючи на близькість до природи, Діва не символізувалася з тотемним тваринами, так як вона була не воїн, а мисливець. Святилища цієї богині досі знаходять в старих лісах, в які не можна було заходити місячної ночі, коли вона виходила на полювання. При цьому Девана допомагає лісовим звірам виживати взимку, уникати небезпек, не потрапляти людям. Але і мисливці були не ображені увагою - ті з них, які люблять природу і займаються полюванням заради прожитку, могли розраховувати на допомогу богині. Хочете більше дізнатися про богиню? Те повний опис тут ➡ перейти.

Кришень

Кришень - це молодший брат Рода, хоча і набагато молодше. Мета цього бога в тому, щоб допомогти у звільненні людей від влади Чорнобога. За легендою за часів влади Чорнобога люди залишилися без вогню, і Кришень зміг повернути вогонь людям, але сам потрапив в полон в крижану в'язницю. Цим він дуже сильно нагадує всім відомого Прометея, який зробив такий же подвиг. За слов'янськими переказами Кришень був молодим і сильним юнаком, який був покровителем сонячного тепла. Часто Кришень зображується в ролі патрулює повітря на гігантській птахів. Хочете більше дізнатися про Бога? Те повний опис тут ➡ перейти.

Висновок

Слов'янські боги - це не просто інтерпретації богів з інших релігій і вірувань, це окрема категорія вірувань, які наші предки розвивали тисячоліттями. Кожен, хто цікавиться історією свого народу, повинен знати не тільки своїх слов'янських богів покровителі за датою народження, але і всіх інших, так вони невід'ємна частина нашої історії. Деякі скептики можуть сказати, що в слов'янській міфології символи слов'янських богів та й самі боги дуже сильно нагадують давньогрецьких і давньоримських, але варто задуматися - хто у кого запозичив вірування і традиції. І це ще не все боги, розділ буде поповняться після накопичення інформації.

Хочете більше дізнатися про богиню?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Хочете більше дізнатися про богиню?
Хочете більше дізнатися про богиню?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Хочете більше дізнатися про Бога?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация