Що за свято Ханука і як його святкувати; Ханука в Льодовому і Кремлі

  1. Євреї по всьому світу минулого вечора запалили у своїх будинках Першу свічку девятісвечного світильника...
  2. Ханука: як святкувати
  3. Ханука 2013 Льодовому палаці
  4. Ханука в 2013 році в Кремлі

Євреї по всьому світу минулого вечора запалили у своїх будинках Першу свічку девятісвечного світильника ханукії. Це ознаменувало початок веселого єврейського свята Хануки. Що це за свято і як його святкувати, читайте нижче.

Ханука в 2013 році: що це за свято

Ханука - це "свято свічок", який відзначається щорічно з 25 числа місяця Кіслев по 2 число місяця тевета за єврейським календарем і триває вісім днів. У 2013 році ці дні випали на період з 27 листопада по 5 грудня.

Свято Ханука присвячений чуду, яке відбулося в другому Єрусалимському храмі. Храм був захоплений військами севкідского царя Антіоха в 170 році до нашої ери. Однак в 167 році війська під проводом єврейського воєначальника Іуди Маккавея здобули над ними верх. Перед повстанням народ був розколотий, багато людей в країні поклонялися ідолам. Коли переможці увійшли в Єрусалимський храм, вони вирішили насамперед освятити його. Але масло, необхідне для запалювання храмового світильника (менори), згідно з переказами, було сплюндровано ворогами.

Євреї відшукали у храмі лише невеликий глечик з чистим маслом, але його було так мало, що могло вистачити всього на день. Маккавеи все ж вирішили запалити менору і сталося диво: менора горіла вісім днів, поки не було приготовлено нове чисте масло. Тоді єврейські мудреці вирішили на честь цієї події зробити 25 число місяця Кіслев початком восьмиденного свята Ханука.

У назви свята є кілька тлумачень. По одному з них воно походить від виразу "хануккат ха-мізбеах" (освячення жертовника), яке відбулося відразу після звільнення Храму Маккавеями. За іншим тлумаченням Ханука розшифровується як "відпочили (від ворогів) 25 числа місяця Кіслев". Друга назва свята Ханука - Хаг Урим ( "Свято Вогнів").

Ханука: як святкувати

У кожен з днів свята прийнято запалювати по одній свічці, поки до останнього вечора не спалахують уже вісім свічок. Дев'ятий світильник, іменований шамаш, потрібен для запалювання всіх інших свічок.

Ханукальні вогні повинні горіти не менше 30 хвилин після появи зірок. Як і у православних, свічки не можна запалювати одна від одної. Ханукальні вогні зазвичай запалюють чоловіки, жінки лише спостерігають за цим і відповідають "Амен" на вимовлені ними благословення. Під час виконання обряду не можна їсти.

У Хануку не заборонено працювати. Це веселе свято, коли діти звільняються від шкільних заняття і отримують ханукальні гроші. У Хануку прийнято готувати картопляні оладки і пончики з варенням, а також грати в спеціальний ханукальну дзигу - дрейдл.

Ханука 2013 Льодовому палаці

Святковий концерт, присвячений Хануки, пройде в Петербурзі в Льодовому палаці 2 грудня 2013 року. На ньому виступлять зірки російської естради, серед яких Микола Басков, Йосип Кобзон, Віра Брежнєва, Тимур Родрігез, Лариса Доліна і Тетяна Буланова. Квитки на концерт продаються за ціною від 600 до 2 тис. Рублів.

Ханука в 2013 році в Кремлі

Подробиць про концерт в Кремлі на Хануку поки невідомо. Але свято традиційно відзначається в Кремлівському палаці Москви, де проходить церемонія вручення премії "Скрипаль на даху", а пізніше влаштовується святковий концерт за участю російських зірок. Вечір закінчується святковим салютом.

Вечір закінчується святковим салютом

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация