Що можна і що не можна робити в День весняного рівнодення 2019

20 березня - День весняного рівнодення. З цього дня починається повне пожвавлення Землі. Весняне рівнодення (Vernal Equinox) - одне з унікальних явищ природи, суть якого, кажучи науковою мовою, зводиться до того, що "в момент рівнодення центр Сонця в своєму видимому русі по екліптиці перетинає небесний екватор".

У стародавні часи весну визначали за сонцем і саме з дня весняного рівнодення починалася весна і поновлення в природі, з цього моменту сонце перемагало пітьму і починалося пожвавлення і відродження природи.

Відзначимо, що Новий рік в деяких країнах, наприклад, Ірані, Афганістані, Таджикистані, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані - практично у всіх країнах Великого шовкового шляху, починається саме в цей день.

Весняне рівнодення в 2019 році відбудеться 20 березня о 18:15 за київським часом. Це означає, що день стає дорівнює ночі. З цього моменту починається астрономічна весна в північній півкулі, тривалість кожного нового дня збільшується і зростає аж до дня літнього сонцестояння.

З цього моменту починається астрономічна весна в північній півкулі, тривалість кожного нового дня збільшується і зростає аж до дня літнього сонцестояння

Весна. Фото: natworld.info

Традиції свята і його історія

День весняного рівнодення у слов'ян здавна мав особливе значення. Адже за старих часів без централізованого опалення та інших благ цивілізації пережити холодну зиму було ох як непросто. Тому Сонце шанувалося як божество, а поверненню тепла з приходом весни люди раділи особливо.

У ці дні Сонця співали хвалебні пісні, дякували йому і просили захисту і допомоги. Дні весняного рівнодення у слов'ян називалися ще комоедіци. Святкування Комоєдиця розтягувалося на два тижні: за цей час потрібно було встигнути попрощатися з Взимку, спалити опудала Марени (Зими), урочисто зустріти Весну і початок давньослов'янського Нового року.

Слов'яни пекли печиво у формі птахів-жайворонків. Вони вірили, що ці печива можуть залучати здоров'я на цілий рік. Також в тісто підмішували різні дрібні предмети, і по тому, що кому діставалося, ворожили про майбутнє.

Також було прийнято підкидати печиво в небо: чим більше разів підкинеш, тим більше здоров'я отримаєш в новому році. Головки жайворонків за традицією віддавали домашнім тваринам, щоб і вони були здоровими.

У день весняного рівнодення вважали проталінкі і вірили, що якщо нарахувати їх сорок штук, то все в цьому році буде добре. І ще: до опівночі на весняне рівнодення спати не лягають. Треба прислухатися, чи не пролунає тріск, гул: вважається, що це "ламається рік". Того, хто почув таємничий звук, очікує велика удача, так що в старовину найзатятіші взагалі не стуляли очей в цю ніч.

Того, хто почув таємничий звук, очікує велика удача, так що в старовину найзатятіші взагалі не стуляли очей в цю ніч

Дівчина навесні. Фото: hispantv.com

Весняне рівнодення: що не можна робити в цей день і що потрібно

Настійно не рекомендується:

Не можна з'ясовувати стосунки, починати конфлікти - треба думати лише про хороше і загадувати собі наперед позитивні бажання.

Також не слід відмовляти в прощення: саме в цей переломний з усіх точок зору момент варто відпустити помилки минулого, простити найважчі образи, виправити накопичилися помилки і самим отримати прощення,

Постарайтеся не тягнути за собою в новий період стару бруд - як матеріальну (варто напередодні зробити вдома генеральне прибирання), так і духовну (цей день відмінно підходить для очищувальних медитацій: вони заряджають енергією, допомагають зберегти здоров'я і бадьорість на наступні місяці).

Стародавні вірили, що день весняного рівнодення - це день, коли нечиста сила має велику владу і силу. У цей день не можна думати про погане, всі негативні думки дуже швидко можуть стати реальністю.

Сумувати в День Весняного Рівнодення не можна ні в якому разі, інакше так і проведеш цей рік в зневірі і нещасно. Вважалося ніж радісніше і веселіше пройде цей день, тим краще пройде і весь рік.

Що потрібно робити:

Cамая головна прикмета весняного рівнодення стосується наших думок і бажань. Тут все, в загальному, просто: бажання, загадані в такий день, збуваються, думки - матеріалізуються.

У день весняного рівнодення слід планувати своє майбутнє. Робити це потрібно на папері. Є кілька правил, яких варто дотримуватися: формулюйте свої плани чітко, до дрібниць (якщо ви хочете машину, то вказуйте назву марки, колір і т.д.); складайте свої плани в позитивній формі (подумки уявляйте, що ви вже маєте те, що хочете) проставляйте дату, до якої ви хотіли б здійснити бажане.

);  складайте свої плани в позитивній формі (подумки уявляйте, що ви вже маєте те, що хочете) проставляйте дату, до якої ви хотіли б здійснити бажане

Потрібно загадати бажання. Фото: sergiogridelli.it

Також в день весняного рівнодення потрібно позбутися негативних думок. Складіть на папері список всього, що хвилювало вас в минулому році, і спаліть його. Цей ритуал позбавить вас від негативу.

ворожіння

День весняного рівнодення вважався магічним днем. І після заходу Сонця молоді дівчата бралися до ворожіння.

Випікали пряники, а в сире тісто клали дрібні предмети. І кожен предмет щось означав. Якщо дама витягла випічку з колечком усередині - готуватися в цьому році до весілля. Монета - до достатку, ключ - до спадщини, намистинку - до вагітності, сережка - до зустрічі з судженим.

Популярними є і медитації. Дівчина запалює свічку, сідає в крісло і розслабляється. Далі представляє ту життя, про яку мріє. Наче живе вона у величезному будинку, їздить на дорогій машині. І далі за списком, чого самі хочете. Вважається, що саме в цей день небеса вас почують, і в житті почнуть поступово відбуватися зміни.

Для того, щоб дізнатися ім'я майбутнього чоловіка, перед сном треба написати на семи аркушах сім чоловічих імен і покласти їх під подушку. Вранці, не зронивши ні слова, дістати одне і прочитати. Наші предки вірили, що все це збудеться.

Раніше LeMonade писав про те, як зустрічають весну в різних країнах світу.

Також ми розповідали про те, що Kenzo відродив компанію весна-літо 1992

Крім того, ми повідомляли, як українські зірки відзначили 8 березня.

Хочете дізнаватися більше новин? підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook і на наш аккаунт в Instagram .

Хочете дізнаватися більше новин?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация