Що таке вітаміни

  1. Роль і місце вітамінів в обміні речовин.
  2. назви вітамінів
  3. Класифікація вітамінів
  4. Скільки потрібно людині вітамінів?

Вітаміни! Ми майже щодня чуємо це слово! Знаємо, які існують вітаміни, що їх треба обов'язково вживати в їжу, що при недостатньому споживанні цих речовин можуть виникнути хвороби, які пов'язані з дефіцитом вітамінів: авітаміноз і гіповітаміноз, що вони архі важливі для правильного росту і розвитку організму! Що вони НЕОБХІДНІ!

Вітаміни - це наші хранителі від хвороб, від впливу зовнішнього середовища, вони допомагають нам жити!

Пройшли часи, коли вітаміни були для людини чимось таємничим! Багато вчених працювало над розкриттям ролі і механізму дії вітамінів, над визначенням їх хімічної формули, над їх синтезом.

Друга половина 16 століття. До берегів Північної Америки підійшов вітрильник, на його борту якого знаходилися 110 учасників експедиції відомого мореплавця з Франції Жака Картьє. Завданням експедиції був пошук проходу в Тихий океан і в Азію, де їх чекали «незліченні скарби: золото, рубіни і інші коштовності». Подорож була тривалим - 14 місяців. За відкритою експедицією річці, якою було дано назву Святого Лаврентія, команда проникла майже на сотні км вглиб континенту. На той час уже пізно було повертатися на Батьківщину - наближалася зима, річки замерзали, і команді довелося залишитися на зимівлю, яка виявилася довгою і суворою. В середині лютого серед моряків почалася цинга, з кожним днем ​​хвороба посилювалася. Команда втратила 25 осіб, та й інші моряки являли собою сумне видовище. Вони молилися про порятунок і сподівалися на диво. І диво прийшло у вигляді індіанців. Дізнавшись від капітана Жака Картьє про тяжке становище моряків, вони дали мандрівникам відвар з листя, нирок і кори місцевого дерева з назвою аннедда, і гинуть моряки почали швидко одужувати. Це засіб врятувало команду експедиції від катастрофи.

Рис.1 Портрет Жака Картьє

Так французи, очевидно, вперше познайомилися з дією аскорбінової кислоти, одного з найважливіших вітамінів.

Але перш, ніж люди відкрили вітаміни, смерть під назвою цинги обірвала передчасно безліч життів, людство зазнало стільки страждань!

В середині 17 століття ця хвороба стала приймати повальний характер і отримала назву «табірна хвороба». Під час воєн, коли війська брали в облогу міста і фортеці, облога, як правило, тривала дуже довго, і серед міщан, і серед нападників часто спалахувала епідемія, яка забирала життя тисяч воїнів з обох сторін.

У 15-16 століттях, коли надзвичайно бурхливо почало розвиватися мореплавання, цинга стала завсідником на морських судах, які відправлялися в тривале плавання. Бувало, що кораблям не вдавалося повернутися до рідних берегів з плавання через загибель від цинги всього екіпажу! За даними істориків за час участі морського флоту в географічних відкриттях від цієї страшної хвороби померло понад мільйон моряків. І це більше, ніж загинуло людей у ​​всіх морських битвах. Русский капітан Берінг в 1741 році так само загинув від цинги.

А дослідники Арктики! Під час своїх походів вони боролися не тільки з холодом, льодом, а й з цингою. Наприклад, передбачається, що життя полярного дослідника, гидрографа Сєдова Г.Я. також було обірване на цингу, коли під час одне зі своїх походів він відправився на собачих упряжках підкорювати Північний полюс.

З цією хворобою треба було якось боротися, треба було шукати причини цього захворювання! Поступово набирався якийсь досвід! «Особиста справа» цинги росло, можна було вже робити деякі узагальнення і висновки.

У 1753 році вийшла в світ книга англійського вченого Лінда Джеймса, в якій він описав спосіб лікування і, найголовніше, попередження цього захворювання. Він показав, що регулярне вживання в їжу фруктів і овочів допоможуть уникнути виникнення цинги. Особливо він рекомендував вживання лимонного соку. І хоча Лінд не був першим, хто запропонував використовувати лимони та апельсини для лікування цинги, але він був першим, хто провів клінічні випробування, порівняв кілька методів. Він розділив 12 матросів, хворих на цингу, на кілька груп. Всі вони отримували в їжу одні і ті ж продукти, і щодня, в залежності від групи, їм додатково давали: морську воду, сидр, мускатний горіх, часник, оцет, розбавлену сірчану кислоту, молодий хрін, апельсини і лимони. Позитивний ефект спостерігався тільки в тій групі, де моряки отримували апельсини і лимони: через тиждень вони були вже здорові! До речі, до проведення цих досліджень Лінд вважав, що причиною цинги служить гниття тіла, і що запобігти його можна, вживаючи кислоти. Але його дослідження показали, що причиною лікування є не кислота.

Але його дослідження показали, що причиною лікування є не кислота

Рис.2 Портрет Джеймса Лінда

Впровадження пропозиції Лінда по використанню лимонів в щоденному раціоні моряків в довгострокових морських походах дозволило припинити цингу на флоті. Російський адмірал Крузенштерн, коли вирушав у кругосвітні плавання, наказував інтендантам стежити за поповнення продовольчих запасів фруктами і лимонами, і випадків цинги на його кораблях не було жодного разу!

рис.3
Портрет Миколи Івановича Луніна

Тоді, коли населення Європи мучилася від цинги, в країнах Азії була своя напасть - захворювання під назвою «бери-бери». У Китаї це захворювання було вже відомо близько 14 століть тому, а в Японії - близько десяти століть. І навіть в 20 столітті щорічно від цієї хвороби вмирало до п'ятдесяти тисяч чоловік. Наприклад, це захворювання займало на Філіппінах друге місце, поступаючись тільки туберкульозу, а останній спалах захворювання «бери-бери» там спостерігалася в недалекому минулому - в 1953 році. Захворювання «бери-бери» довго вважалося інфекційним. Голландський вчений Ейкман, проводячи експерименти на курей, встановив, що у птахів, яких годували білим, очищеним від оболонки рисом (ми називаємо його полірованим або шліфованим) з'являлися симптоми хвороби бери-бери, при заміні полірованого рису на червоний, неочищений рис, симптоми захворювання пропадали. Тоді вчений припустив, що в білому рисі є якась отрута, і в лушпинні червоного рису - протиотруту. Ось тільки ні отрути, ні протиотрути в рисі не було знайдено!

Так що ж це за речовина, що міститься в оболонці рису і оберігає від захворювання бери-бери? Дослідження тривали!

Великий внесок у справу відкриття вітамінів вніс Микола Іванович Лунін - російський вчений, лікар, який на мишах вивчав, яке значення мають мінеральні речовини в харчуванні. Одну групи мишей годували їжею, що складається з чистих білків, вуглеводів, жирів. У їх же раціон він вводив і необхідні мінеральні солі. Але миші цієї групи вмирали. Другу ж групу мишей він годував коров'ячим молоком, і миші відчували себе чудово. «Значить, - вчений зробив висновок, - в штучних сумішах, якими годували мишей, відсутні якісь речовини, які в дуже малій кількості містяться в продуктах природного походження, таких як молоко».

«Значить, - вчений зробив висновок, - в штучних сумішах, якими годували мишей, відсутні якісь речовини, які в дуже малій кількості містяться в продуктах природного походження, таких як молоко»

рис.4
Фото Казимира Функа

У 1911 році Казимиру Функу вдалося виділити з оболонок зерен рису кристали якого - то речовини, додавання якого в малих дозах в їжу хворих «бери-бери» піддослідних голубів призвело до повного виліковування птахів. Роботи з отриманим речовиною тривала на тяжінні року. Функ, провівши хімічний аналіз цієї речовини, виявив в ньому наявність азоту (аминной групи). Вчений назвав цю речовину вітаміном! Так в 1912 році був зроблений перший крок на шляху глобального вивчення вітамінів. Пізніше з'ясувалося, що і інші органічні сполуки, що не належать до амінів, мають такі ж фізіологічними властивостями. Ці речовини отримали назву вітамінів.

Стан, при якому в організмі не вистачає вітамінів, стали називати авітамінозом. Вивчення причин таких захворювань, пов'язаних з авітамінозом, як рахіт, пелларга, «куряча сліпота», привела до відкриття вітамінів D, PP, А.

Роль і місце вітамінів в обміні речовин.

Вітаміни - це харчові речовини, які в людському організмі не утворюються, але вони безумовно необхідні для його росту і розвитку, для обміну речовин, для здійснення всіх фізіологічних процесів: для гормональної та імунної систем, для роботи мозку, для роботи серця і всіх кровоносних судин , для роботи м'язів.

Чому ж вітаміни так важливі? Який механізм їх дії?

В основі процесів всіх сфер життєдіяльності, будь то робота живої клітини, або постійно протікають обмінні процеси, або фізичні рухи, що здійснюються людиною, або навіть людська думка (!), Лежить величезна кількість складних біохімічних перетворень, які протікають в абсолютно різних, і до того ж вузькоспеціалізованих тканинах і органах. Всі ці перетворення повинні бути скоординовані: швидкості реакцій, які протікають одночасно, повинні бути узгоджені, а продукти цих реакцій повинні бути збалансованими і взаємно доповнюють один одного в струнку систему обмінних процесів.

Хто (або що) виконує цю важку задачу? На кого природа поклала цю місію? Всю роботу з узгодження біохімічних перетворень природа доручила ферментам. Ферменти являють собою складні білки. Це біокаталізатори, що відповідають за швидкість течії хімічних реакцій, які активізують процеси розщеплення і утворення нових речовин. Ферменти пускають у хід ці хімічні реакції, уповільнюють або прискорюють їх, доводять їх до фінального результату - отримання необхідного продукту. При цьому вони не заважають один одному, кожен з них працює на своєму полі діяльності, несе відповідальність за свій «об'єкт»: за те речовина, яке піддається перетворенню, за свою реакцію, яка їм управляється. Діяльність ферментів створює умови для зростання і відновлення тканин, для м'язової активності і секреції біологічних рідин, а так само для генерації і проведення нервових імпульсів.

Ферменти поділяються на дві групи, одні - складаються тільки з білків, а інші - з двох частин: білкової (апофермент) і небілкової (конфермент). І саме конфермент утворює основний виконавчий орган ферменту, є його каталітичним центром, відповідальним за здійснювані ферментом хімічні перетворення.

І до чого ж тут вітаміни? Зелінський Н.Д., великий російський вчений, в 1921 році припустив, а пізніше це було доведено, що вітаміни являють собою будівельні матеріали для ферментів, що з них організм «виготовляє» конферменти. Тому без вітамінів робота ферментів неможлива. Якщо організму не вистачає вітамінів (а сам він не здатний їх синтезувати), то йому нема з чого «виготовляти» конферменти, які необхідні замість «зношених»! Ось тоді і виникають порушення обміну речовин, що в кінцевому підсумку може призвести до плачевних результатів, навіть до загибелі людини (згадаймо цингу, бери-бери, рахіт і т. Д.)!

назви вітамінів

На сьогоднішній день в списку вітамінів 13 найменувань. Це вітаміни А, групи В (В1, В2, В6, В12, РР), С, D, Е, К, а також кислоти фолієва і пантотенова.

Склалося так, що спочатку, коли була невідома хімічна структура вітамінів, вони називалися буквами латинського алфавіту і саме в тому порядку, в якому були відкриті. Вітамін же До отримав свою назву від першої літери слова Koagulations vitamin, що в перекладі означає вітаміни коагуляції (але є версія, що він названий так за першою літерою прізвища вченого, який перший відкрив цей вітамін - Куіка). Вітамін РР позначає «попереджуючий пелагру». З відкриттям хімічної формули вітамінів багато з них називають по найменуванню хімічної речовини.

Якщо ми подивимося список відомих вітамінів, то зауважимо, що є ціла група вітамінів В. На початку 20 століття був відкритий вітамін, що запобігає такі хвороби, як пелларга, бери-бери. Його назвали вітаміном В. Але згодом з'ясувалося, що він складається як мінімум з двох. Так з'явилися вітамін В1, який боровся з хворобою «бери-бери», і В3, який запобігає появі пелагри (до цього часу вже існував В2). З плином часу було встановлено будова всіх відомих вітамінів. Стало ясно, що багато речовин, які вважали вітамінами, ними не є, деякі з них збігалися з формулою відомих амінокислот (В11), деякі вітаміни були одночасно відкриті різними вченими і в зв'язку з цим мали два і три назви (В7 і Н, В9 , Нд та М (фолієва кислота)).

Нижче розташована Таблиця 1, в якій наведено офіційні назви вітамінів, їх хімічні назви, літерні назви, які зустрічаються в описах поряд з офіційними.

Таблиця 1. Назви вітамінів Офіційні назви вітамінів Хімічні назви вітамінів Назви вітамінів, які можна зустріти в описах А ретинол В1 тіамін В2 рибофлавін РР вітамін В3, нікотинамід, ніацин В6 піридоксин, піридоксаль, піридоксамін В12 кобаламін, ціанокобаламін З аскорбінова кислота D кальциферол E токоферол K нафтохінон Фолієва кислота фоліацін вітамін В9 вітамін Вс, вітамін М Пантотеновакислота вітамін В5 вітамін Н біотин вітамін В7

Класифікація вітамінів

Оскільки всі вітаміни відносяться до різних класів хімічних сполук класифікувати їх за хімічною природою не представляється можливим. Але їх можна розділити за іншими ознаками, наприклад, сама «стара» класифікація по розчинності: є вітаміни, які розчиняються тільки в жирах - це вітаміни А, Д, Е, К, а є розчинні тільки в воді - це вітаміни групи В (В1 , В2, В5, В6, РР, В9, В12), вітаміни С і Н.

Варто зауважити, що вітаміни першої групи (жиророзчинні) мають здатність накопичуватися в тканинах організму, а вітаміни, розчинні у воді, нею практично не мають. Це призводить до того, що їх недолік дуже швидко призводить до дефіциту, і організм повинен регулярно їх отримувати.

Існує наукова класифікація вітамінів на три групи з точки зору їх механізму дії в організмі (таблиця 2).

Таблиця 2. Класифікація вітамінів. Вітаміни, що володіють властивостями коферментів вітаміни, що володіють здатністю до антиоксидантної активності Вітаміни, що проявляють гормоноподобное дію (прогормони) В1 А А В2 Е D В6 С РР Пантотеновакислота Фолієва кислота В12 До Біотин

Про першу групу вітамінів - конферментов ми говорили вище, коли розглядали роль і місце вітамінів в обміні речовин.

Вітаміни-антиоксиданти захищають клітини і тканини організму від руйнівної дії кисню, а точніше, вільних радикалів.

Чим же страшні ці самі вільні радикали? Це молекули, з тієї чи іншої причини втратили одного або навіть декількох електронів, або неправильно сформувалися під дією будь-яких причин, перетворилися в нестабільну систему. А, як відомо, в природі все прагнути до стійкості, стабільності. Ось і вільні радикали віднімають електрони у інших молекул, відновлюючи при цьому свою стабільність, але перетворюючи в вільні радикали інші молекули, які теж хочуть відновитися. Процес отримує характер ланцюгової реакції, в яку можуть бути втягнуті практично всі органічні молекули. Ці несприятливі внутрішньоклітинні зміни (особливо, якщо в цей процес залучені молекули ДНК) можуть привести до порушень всіх біохімічних процесів, викликати руйнування тканин, органів, клітин. Вітаміни-антиоксиданти покликані захищати організм від шкідливого впливу вільних радикалів. Наприклад, жиророзчинний вітамін Е перехоплює вільні радикали всередині мембрани, яка складається з молекул ліпідів, а у водному просторі з цим завданням справляється вітамін С.

До третьої групи відносяться вітаміни, з яких в організмі народжуються дуже важливі гормони. Наприклад, D - вітамін. Після потрапляння в організм він піддається різним перетворенням з утворенням кальцитріолу, який представляє собою гормон, який надає що регулює дію на засвоєння організмом кальцію. Вітамін А у вигляді утворюється з нього ретиноєвої кислоти впливає на процеси росту, розвиток таких тканин як шкіра, слизові оболонки шлунка, легень, кишечника.

Також вітаміни можна класифікувати по їх фізіологічною дією на організм (таблиця 3).

Таблиця 3 Дія вітамінів А В1 В2 В12 РР З К Фолієва кислота Підвищення загальної опірності організму ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ ⚫ антигеморологічні ⚫ ⚫ ⚫ антианемические ⚫ ⚫ ⚫ антиінфекційне ⚫ ⚫ Регулятори зору ⚫ ⚫ ⚫

Кожен вітамін в організмі має свій «робочим місцем», коло його діяльності визначено його індивідуальними особливостями. Нижче ми можемо бачити докладне досьє на кожен вітамін.

Вітамін Корисні властивості вітамінів в організмі

вітамін A

Є найважливішим вітаміном для зору; впливає
на роботу імунної системи, захищає організм від різних інфекцій, скорочує
тривалість хвороби; сприяє зростанню і зміцненню кісток; сприяє
здорового стану шкіри, волосся, зубів, ясен; підтримує і відновлює
клітини шкіри і слизової, сприяє виробленню колагену, має
антирадіаційний і антиракові властивості.

В1 - «вітамін бадьорості духу»
В1 - «вітамін бадьорості духу»

Спріяє покращення роботи мозком, пам'яті,
уваги, мислення, здатності до абстракції, нормамізует настрій, підвіщує
здібності до навчання, нормалізує роботу нервової системи, м'язів і серця;
сприяє зростанню; покращує переварювання їжі, особливо вуглеводів,
перетворює поживні речовини, що надходять з їжею, в енергію. уповільнює
процеси старіння, зменшує негативний вплив алкоголю і тютюну.

В2 вітамін - «двигун життя»

Всі обмінні процеси протікають за участю цього вітаміну: він створює ферменти, необхідні для обміну речовин сахаридов або для транспортування кисню, а значить, для дихання кожної клітини нашого організму; бере участь в обміні білків, жирів і вуглеводів, а також підвищує активність деяких клітин імунної системи, успішно допомагає в лікуванні такого важкого стану як сепсис, бере участь в синтезі гемоглобіну, необхідний для регуляції росту і репродуктивних функцій в організмі; необхідний для здоров'я в цілому здоров'я організму, включаючи функцію щитовидної залози; необхідний для нормального зору, для здоров'я шкіри, нігтів, для росту волосся.

РР (В3) - «вітамін спокою»

РР (В3) - «вітамін спокою»

Необхідний для синтезу ферментів, які беруть енергію з складних молекул. Коли настає дефіцит вітаміну РР, організм постає перед вибором: або фізично здорове тіло, або гарний настрій! І, природно, вибір організму залишається за фізичним здоров'ям! В результаті ми залишаємося з поганим настроєм, з депресією і дратівливістю. Є найефективнішим «регулювальником» холестерину в крові, знижує рівень «поганого» холестерину; підсилює кровообіг і знижує підвищений кров'яний тиск, захищає людину від серцево - судинних захворювань, тромбозів, гіпертонії і діабету. Бере участь в синтезі статевих гормонів. Надає шкірі здорового вигляду, відповідає за утворення пігменту у волоссі (при нестачі цього елемента дуже рано сивіє волосся)

Пантотенова кислота (В5)

Пантотенова кислота (В5)

Допомагає при побудові клітин, підтримує нормальний ріст і розвиток центральної нервової системи; стимулює вироблення гормонів надниркових залоз, які в свою чергу захищають організм від таких серйозних захворювань, як алергія, коліт, інфаркт міокарда і артрит; лікує алергію, допомагає рости волосся, ліквідує безліч шкірних захворювань; «Запускає» регенерацію тканин, особливо шкіри і слизових оболонок, захищає слизові оболонки від інфекцій; за допомогою вітаміну В5 організм виробляє антитіла і імунітет до різних хвороб, особливо ГРВІ. В5 - чудо-вітамін, він уповільнює старіння і подовжує життя.

В6 - «вітамін - антидепресант»

Вважається комори ферментів, без нього неможливо зародження і збереження Життя; необхідний для утворення антитіл і червоних кров'яних клітин; стежить за своєчасним витратою енергії, запасеної в формі глікогену; важливий для обміну речовин, покращує засвоєння ненасичених жирних кислот; сприяє нормальному функціонуванню м'язів і серця і ефективному їх розслабленню, впливає на формування антитіл. Вітамін В6 іноді називають «вітаміном-антидепресантом», так як він бере участь в синтезі нейромедіаторів, до яких відноситься і «гормон щастя» серотонін - речовина, яка відповідає за гарний настрій, апетит і міцний сон.

Біотин (В7) - «вітамін краси»

Містить речовини, які дуже важливі для здоров'я волосся, нігтів і шкіри. Регулює рівень цукру в крові і дуже важливий для вуглеводного обміну, контролює процеси глюконеогенезу, відповідаючи за участь глюкози в обміні речовин; відіграє важливу роль в засвоєнні білка і спалюванні жиру; необхідний для нормальної діяльності нервової системи; бере участь в синтезі корисної флори кишечника.

Фолієва кислота (В9)

Бере участь в обміні речовин, у виробництві ДНК, грає важливу роль в синтезі імунних клітин крові, нормалізує функцію травного тракту. Для вагітних жінок фолієва кислота вкрай необхідна, оскільки вона відіграє важливу роль у розвитку нервової трубки плода, необхідна для нормального росту і розвитку плаценти.

В12 - «червоний вітамін»

Бере участь в клітинному розподілі, притаманному всім живим клітинам, без нього неможливий синтез тканин нашого тіла; активно бере участь в обміні білків, жирів і вуглеводів, необхідний для утворення кісток; беруть участь у виробленні моноаминов - нервових подразників, які визначають стан нашої психіки, вітамін В12 бере участь в будівництві захисного шару нервів. Вітамін В12 у взаємодії з іншими речовинами призводить в дію основний життєвий процес - синтез рибонуклеїнової і дезоксирибонуклеїнової кислот, білкових речовин, з яких складаються клітинні ядра і які містять всю спадкову інформацію. Однією з головних завдань вітаміну В12 є виробництво метіоніну - речовини, яке в нашій психіці «диригує» такими почуттями, як любов, доброта, відчуття радості

вітамін C

Потужний антиоксидант, відіграє важливу роль в регуляції окислювально-відновних процесів, відповідає за сильний імунітет і захищає серце від перевантажень, бере участь в синтезі колагену і проколагену, відповідає за еластичність і захисні функції шкірного покриву, регулює згортання крові, нормалізує проникність капілярів, необхідний для кровотворення , має протизапальну і протиалергічну дію. Є фактором захисту організму oт наслідків стресу. Підсилює репаративні процеси, збільшує стійкість до інфекцій, грає профілактичну роль щодо раку товстої кишки, стравоходу, сечового міхура і ендометрія. Вітамін С покращує здатність організму засвоювати кальцій і залізо, виводити токсичні мідь, свинець і ртуть

вітамін D

Вітамін D необхідний для засвоєння і обміну кальцію і фосфору (це особливо важливо для кісткової системи), є регулятором імунної системи, попереджає розлади нервової системи, знижує ризик розвитку розсіяного склерозу, грає головну роль в підтримці нормальної працездатності мозку в літньому віці, знижує тяжкість і частоту нападів астми, зменшує ризик розвитку ревматоїдного артриту, є одним з факторів захисту організму від пошкодження низькими рівнями радіації, мінімізує ризики появи онкозахворювань, шкірних аболеваній, позитивно впливає на роботу щитовидної залози, забезпечує нормалізацію згортання крові, попереджає поява рахіту і остеопорозу.

Вітамін E

Вітамін E

Потужний антиоксидант. допомагає при регенерації тканин, прискорює загоєння ран, згладжує шрами, попереджає поява катаракти, нормалізує кров'яний тиск, підтримує здоров'я м'язових і нервових тканин, зміцнює стінки кровоносних судин, запобігає виникненню анемії, бере участь в біосинтезі білків і кров'яних тілець, бере участь у розвитку плаценти, запобігає розвитку хвороби Альцгеймера, доставляє кисень до тканин, профілактика атеросклерозу, перешкоджає утворенню тромбів, нейтралізує дію хімікатів, зміцнює імунної Итет. Допомагає засвоєнню вітаміну А, спільно з вітаміном С має протиракову дію.

вітамін K

вітамін K

Нормалізує згортання крові, без цього вітаміну організм не впорався б навіть з найменшої раною, заживляемость була б практично нульовий (навіть серйозні рани і пошкодження швидко покриваються кіркою кров'яних клітин, що перешкоджають проникненню вірусів і бактерій в рану); запобігає і знижує інтенсивність внутрішніх і зовнішніх кровотеч; нейтралізує речовини, які руйнують наше тіло і призводять до швидкого старіння; допомагає нейтралізувати токсини і вивести їх з організму; запобігає розвитку багатьох захворювань, в тому числі і злоякісних пухлин; відіграє дуже важливу роль в процесі обміну речовин, що відбувається в сполучної і кісткової тканинах, сприяє збереженню здоров'я нирок, полегшує засвоєння організмом кальцію і допомагає поліпшити його взаємодію з вітаміном D, запобігає такі хвороби як остеопороз, остеохондроз. Синтез деяких білків, вкрай потрібних для серцевої і легеневої тканини, може відбуватися тільки за участю вітаміну К.

Скільки потрібно людині вітамінів?

Вітаміни необхідні людині протягом усього його життя: і тоді, коли він ще перебуває в утробі матерії, і в дитячому віці, коли він починає пристосовуватися до нових умов життя, коли йому треба вчитися їсти, дихати, коли треба вчитися тримати голівку, перевертатися, повзати, ходити, говорити, коли він починає освоювати цей величезний світ. І в віці, коли він стрімко починає рости, і коли він, нарешті, вступає в доросле життя! Без вітамінів не може існувати і доросла людина, і люди похилого віку.

Будь-який з нас повинен постійно приймати повний набір вітамінів і в кількості, яка необхідна для забезпечення добової потреби організму. В даний час офіційно розроблені рекомендації по нормам споживання вітамінів для різних вікових груп (правда, носять ці норми виключно умовний характер, тому що рівень фізіологічної потреби людини залежить від багатьох причин: від умов зовнішнього середовища, умов проживання, від віку, від умов праці , від фізичної активності людини, від стану його здоров'я). І для різних країн ці норми також різняться.

Збалансоване і раціональне харчування є першоосновою в забезпеченні людини всіма харчовими речовинами, в тому числі і вітамінами. Щоб кваліфіковано побудувати свій раціон, потрібно знати, які продукти містять необхідні нам вітаміни і який їхній зміст в цих продуктах. Але, по-перше, не у всіх продуктах знаходиться необхідну кількість вітамінів, по-друге, не всі продукти можуть бути постійно на нашому столі, по-третє, деякі продукти, які є рекордсменами за вмістом вітамінів, для нас екзотика або зовсім недоступні. І, нарешті, не існує такого природного продукту, в якому всі вітаміни, необхідні людині, були в повному наборі і в потрібній кількості.

Тому треба заповнювати відсутню кількість вітамінів, що надходить з їжею, приймаючи вітаміни, які виробляються у вигляді вітамінних препаратів або БАД . Вважається, що ці вітаміни не так ефективні як натуральні, що вони можуть містити шкідливі домішки. Це припущення невірно! Всі вітаміни, які випускаються, точно такі ж, як і природні за хімічною структурою і за своєю активністю. Це ті ж з'єднання, які діють в тваринної або рослинної клітині, всередині якої живої істоти. «Синтетичні» вітаміни або виділяються з природних джерел, або при їх виробництві використовується природна сировина.

Вітаміни випускаються відповідно до стандартів GMP. Виробляються вони за відпрацьованими технологіями, що гарантує їх чистоту, на всіх стадіях виробництва виконується контроль. Любіть себе! І будьте здорові!

Так що ж це за речовина, що міститься в оболонці рису і оберігає від захворювання бери-бери?
Чому ж вітаміни так важливі?
Який механізм їх дії?
Хто (або що) виконує цю важку задачу?
На кого природа поклала цю місію?
І до чого ж тут вітаміни?
Чим же страшні ці самі вільні радикали?
Скільки потрібно людині вітамінів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация