Щоденники емігранта: як живеться українці в Великобританії

  1. Про переїзд
  2. Про мову
  3. Про дорогу на роботу
  4. Про вихідних
  5. Про ціни на продукти
  6. Про ціни на одяг
  7. Про традиції та визначні пам'ятки
  8. Про те, чому можна повчитися у британців

bit

bit.ua продовжує рубрику «Щоденники емігранта» , В якій просить українців, які живуть в інших країнах світу, розповісти про своє нове життя. У другому випуску Маріанна Як розповідає про переїзд до Великобританії.

Ще пару років тому я й подумати не могла, що коли-небудь буду жити в Великобританії і гуляти по суботах вуличками Лондона, а не Києва. Але ось я тут і зараз вам трохи про це розповім.

Про переїзд

Про переїзд

Повинна сказати, що ця країна мене дуже добре прийняла. Великобританія дуже гостинна, тут можна знайти вихідців з будь-якої країни світу. Саме тому тут відчуваєш себе особливо добре. По приїзду, все здавалося несказанно захоплюючим і я із захопленням сприймала кожен побачений на вулиці двоповерховий червоний автобус.

По приїзду, все здавалося несказанно захоплюючим і я із захопленням сприймала кожен побачений на вулиці двоповерховий червоний автобус

Пам'ятаю, як вперше раділа від того, що побачила Біг Бен. Але так було тільки спочатку, - через деякий час я перестала так щиро цьому радіти.

Поступово починаєш вливатися в цю атмосферу і вже складно відрізнити себе в потоці людей, які поспішають на роботу. Зараз мені здається, нас відрізняє тільки те, що я сумую за Україною, а вони ні.

Про мову

Про мову

Що стосується мови, то справжній англійський, на жаль, далеко не такий, як його вчать в українських школах. Спочатку мене ніхто не міг зрозуміти, та й я нікого теж. Занадто багато тут різних акцентів і діалектів. Довелося заново вчитися, як правильно вимовляти слова, щоб ми один одного змогли зрозуміти.

Про дорогу на роботу

Про дорогу на роботу

Як і в будь-якій країні, робочий тиждень тут починається з понеділка. А понеділок - день важкий, панове. Особливо якщо вам на роботу в офіс на 9 ранку, і ви на машині. Але якщо у вас велосипед - тоді вам це ні по чому, адже тут скрізь є велосипедні доріжки. Набагато легше добиратися на роботу на автобусі, тут вони ходять чітко і за розкладом. До того ж, як і для велосипедистів, у автобусів є своя окрема смуга на дорозі. Тому я завжди приходжу на роботу вчасно і без запізнень.

Практично всі магазини закриваються о 5 годині вечора, тому після роботи нікуди не можна сходити і ніщо не можна купити, хіба що у великих супермаркетах.

Потрібно відзначити, що люди тут настільки зайняті своєю кар'єрою і роботою в принципі, що деколи складно відрізнити понеділок від будь-якого іншого робочого дня тижня.

Про вихідних

Про вихідних

Як я вже усвідомила - з усього робочого тижня тут яскраво запам'ятовується п'ятниця і вихідні. Ходити по п'ятницях в паб - це як для нас в суботу вранці на ринок за продуктами, одне з «маст ду».

Необов'язково ходити в паб, щоб випити: в пабах зустрічаються з друзями і сусідами, щоб послухати живу музику, потанцювати або подивитися футбол, в кінці кінців.

Необов'язково ходити в паб, щоб випити: в пабах зустрічаються з друзями і сусідами, щоб послухати живу музику, потанцювати або подивитися футбол, в кінці кінців. Я в паби не ходжу, бо не звикла до такої традиції, зате за українською традицією їду додому, щоб гарненько виспатися!

Про ціни на продукти

Про ціни на продукти

Велика кількість товарів можна купити всього за 1 фунт.

В суботу я зазвичай ходжу по магазинах, отоварююся на ринку на цілий тиждень вперед. Якщо порівнювати ціни тут і у нас, то до останніх проблем з гривнею не було практично ніякої різниці. Велика кількість товарів можна купити всього за 1 фунт (кілька місяців тому - 19 гривень, зараз - 22 гривні), чого неможливо уявити у нас. У той же час, наприклад, жменя черешень або пару малин тут вам обійдуться в 50-60 гривень. Нічого страшного, можна і обійтися, зате все інше порівняно дешеве.

Про ціни на одяг

Про ціни на одяг

Дешева також і одяг. Всі іноземні бренди, за які в Україні ми віддаємо по кілька сотень гривень, а то й тисячу - тут обходяться практично задарма. Сенс цього такий, щоб кожен, незалежно від фінансового становища, міг виглядати не гірше за інших, від цього і самооцінка не знижується. Саме тому тут немає таких знайомих в нашій країні ярликів як «багатий» і «бідний». Тут все однакові, від того і більш щасливі, напевно.

Всі іноземні бренди, за які в Україні ми віддаємо по кілька сотень гривень, а то й тисячу - тут обходяться практично задарма. Сенс цього такий, щоб кожен, незалежно від фінансового становища, міг виглядати не гірше за інших, від цього і самооцінка не знижується.

Модні сезони міняються дуже часто, викликаючи бажання оновити гардероб, звідси і величезна кількість одягу англійських марок в наших секонд-хендах. Якщо кожні вихідні купувати собі щось нове, це просто нереально зберігати в шафі, тому здача одягу в секонд-хенд - фунт за кілограм - тут дуже популярна. Повинна сказати цим людям окреме спасибі, так як сама не раз там непокупки до переїзду в Англію і ніколи не скаржилася.

Про традиції та визначні пам'ятки

Про традиції та визначні пам'ятки

Точно не скажу, чи є англійською традицією щосуботні генеральне прибирання будинку. Як то кажуть, з чужим самоваром не лізуть, але я все ж вирішила впровадити цю добру українську традицію в своє життя тут. Зробив діло - гуляй сміло, так мені моя бабуся говорила, а тепер і я сама. У будинку прибрано, покупки зроблені - час відпочинку та подорожей. У порівнянні з Україною, Великобританія - маленька країна. З одного кінця країни в інший легко можна дістатися за 8-10 годин їзди на машині, а якщо на поїзді, то ще швидше.

З одного кінця країни в інший легко можна дістатися за 8-10 годин їзди на машині, а якщо на поїзді, то ще швидше

У порівнянні з Україною, Великобританія - маленька країна. З одного кінця країни в інший легко можна дістатися за 8-10 годин їзди на машині, а якщо на поїзді, то ще швидше.

Тому путушествіям - бути! Благо, тут, що ні місто - то пам'ятка. Шекспір, Чарльз Дарвін, Ісаак Ньютон, Джо Кокер, Бітлз, Роллінг Стоунз, студія Ворнер Бразер, на якій знімали Гаррі Поттера, так Лохнеское чудовисько в кінці-то кінців - хлопці, все тут! Це не країна, а один суцільний музей! Так що, друзі, тут точно є що подивитися і куди з'їздити. Не можна не відзначити те, що практично з усіх боків Королівство оточене океаном, а це зраджує цій країні ще більшого романтизму.

Про те, чому можна повчитися у британців

Про те, чому можна повчитися у британців

Таким простим речам як «please» і «thank you» нам ще варто повчитися, так само як і відносити сміття додому і розподіляти його за спеціальними урн, а не викидати на тротуар. У цьому суспільстві не прийнято хамити та ображати людину, навіть якщо він цього заслужив, - не по етикету, бачте. Люди тут добрі і чуйні, завжди готові допомогти, не гребуючи нічим.

Люди тут добрі і чуйні, завжди готові допомогти, не гребуючи нічим

Тут відчуваєш себе дуже захищено у всіх сенсах цього слова. Але іноді так хочеться проміняти це все на те, щоб опинитися в Україні хоча б на пару хвилин. Якщо вам не знайоме почуття ностальгії, то тут у вас з'явиться можливість з ним познайомитись. Але, в іншому, це вже інша історія.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация