Сьогодні - свято Воздвиження Хреста Господнього: що потрібно робити в цей день

  1. Як вимкнути програму "саможалості" і стати мудріше в вірі
  2. Хрестом можуть бути здоров'я і рідні
  3. життєва мудрість
  4. ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
  5. Хрест - знаряддя порятунку
  6. Намісник: в чому суть свята
  7. АВТОР:
  8. Орфографічна помилка в тексті:

27 вересня 2017, 7:09 Переглядів:

Як вимкнути програму "саможалості" і стати мудріше в вірі

27 вересня 2017, 7:09 Переглядів:   Як вимкнути програму саможалості і стати мудріше в вірі   Хрест - одне з зброї, яке дав Господь християнам

Хрест - одне з зброї, яке дав Господь християнам. І 27 вересня відзначається свято Воздвиження Хреста Господнього. Зрозуміти значення цієї події, дізнатися, що таке хрест, "Сегодня" попросила протоієрея Георгія з храму на честь Преображення Господнього.

Хрестом можуть бути здоров'я і рідні

"Всі ми знаємо образний вислів" нести свій хрест ", - говорить отець Георгій. - Тут в першу чергу можемо згадати Господа нашого Ісуса Христа. Він реально ніс хрест, на якому Його розіп'яли і перед цим довго мучили. А якщо брати образну систему, свій хрест духовний, тобто Місію, Він виконав досконало. у кожного з нас в світі є певні зобов'язання: перед дружиною і дітьми, перед батьками, родичами, перед Богом, там, де ми працюємо. Це в деякій мірі "наш хрест" , то, що нам понад дається для виконання.

Прояви всього цього кожен може побачити в своєму житті. Це і хворі батьки, яким потрібні догляд і увагу, а на це часто не вистачає елементарного терпіння або часу. Це і наші діти зі своїми примхами і шкодою, від яких ми часто просто відкуповуються подарунками і грошима. Це і допомога комусь із рідних фінансами, часом або якийсь інший допомогою, хоча ми шукаємо всілякі відмовки.

Як не дивно, але нашим "хрестом" може бути здоров'я. По-перше, зараз абсолютно здорових людей немає, а по-друге, бачимо, як нас успішно заліковує наша "безкоштовна" медицина . Скільки зараз хворіє людей! Досить просто вийти зі свого благополуччя і, наприклад, сходити в лікарню. Там і хронічні захворювання, і генетичні, і багато іншого. Але якщо взяти православний підхід до цього питання, то хвороби даються для лікування душі людини, для зупинки його гріховного життя, поганих схильностей, і тільки в рідкісних випадках - генетичні хвороби - за гріхи роду. Більшість з тих, хто серйозно хворий, дратуються, нарікають на Бога, і тим тільки погіршують свою ситуацію.

Але ті, хто вірить в Бога, прагне хоч щось збагнути в такій ситуації, розуміють, що це і є їх "хрест", беруть зі смиренням - з миром в серці, все розуміють, сприймають і адекватно діють.

життєва мудрість

"Несення хреста" - це мудре розуміння того, що відбувається. Розуміння того, що все, що дається нам у житті, не випадково, а необхідно для нашого зростання, переосмислення, навчання на життєвому і духовному шляху, а також часто є наслідком нашої колишнього життя і попередніх виборів на шляху. Кому-то необхідно навчитися смирення, спокійного сприйняття всього, що відбувається. Бажано уникати у важкій ситуації увімкнення автоматично програму "саможаління", зневіри, занурення в образи і звинувачення. Навпаки, потрібно скоріше винести уроки для душі, підбадьоритися, зайняти оптимістичну позицію, увірувати в Божественну силу зцілення, піти за християнським шляхи.
Також, що важливо в гідному виконанні свого "хреста", - з благочестивій християнській життям нам може бути даровано гідне місце в райській обителі (хоча, на жаль, про це думають деякі).

Іноді бувають моменти, коли на те, що ти зобов'язаний робити, зовсім немає сил, але, лише трохи помолившись Богу, подумки до Нього звернувшись, ми отримуємо і силу, і мудрість, і терпіння (чого часто теж не вистачає).

Що посієш те й пожнеш. За все, що робимо, потім доводиться відповідати. Безліч прикладів, коли чоловіки йдуть до молодої коханки, а потім на старості років їх виганяють, і жінки залишаються біля розбитого корита. А скільки батьків кидають дітей, а потім - і муки совісті, і туга самотності?

Зараз в світі торжествують егоїзм, бажання накопичення, реалізації своїх пристрастей, але це шлях в нікуди. Людині складно насититися земним. "Шукайте ж найперш Царства небесного, а все інше додасться". Повнота радості, допомоги, сил - тільки у Бога. Інших варіантів немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Притчі про хрестах

Розуміння несення хреста, розуміння свого життя доповнять притчі. Якось один чоловік, вирішивши, що у нього занадто важка доля, звернувся з проханням до Бога: "Господи, мій хрест занадто важкий. Чи не міг би ти замінити його якимось легше?" - "Добре, запрошую тебе в моє сховище хрестів. Вибери той, який тобі сподобається", - сказав Бог. Людина відправився приміряти хрести. Але кожен здавався йому занадто важким. Перебравши нарешті все, він зауважив у самого виходу хрест, який був легше інших. "Дозволь мені взяти цей", - попросив він. "Так адже це твій власний хрест. Ти залишив його в дверях", - відповів Бог.

Одного разу по дорозі йшла натовп людей. Кожен ніс на плечі свій хрест. Одній людині здавалося, що його хрест дуже важкий. Він був дуже хитрим. Трохи відстав від усіх, він зайшов в ліс і відпиляв частина хреста. Задоволений, що перехитрив усіх, він їх наздогнав і пішов далі. Раптом на шляху з'явилася прірва. Все поклали свої хрести і перейшли. Хитрий же чоловік залишився на цій стороні, так як його хрест виявився коротким.

Мораль така: те, що нам дається зверху, - нам під силу, але просто не вистачає віри яких зусиль.

Хрест - знаряддя порятунку

І ще один нюанс наших міркувань. Ісуса Христа розіп'яли на Хресті. У ті часи це була сама ганебна і болісна кару. Нею стратили найбільш злісних злочинців, тому тим самим хотіли принизити Спасителя. У того, кого стратили, були страшні муки. Але Господь все зазнав, і дав нам хрест як знаряддя порятунку.

Ми носимо хрест на шиї після хрещення, хрестимо себе хресним знаменням, тим самим закликаючи до себе ту силу, яку надав Господь хреста при Розп'яття. Хоча не всі вважають для себе хрест знаряддям порятунку і допомоги, але ми носимо хрест, віримо в його силу. Згадаймо послання до Коринтян: "Бо слово про хрест для гинуть, то глупота, а для нас, що спасаємось, - сила Божа".

Намісник: в чому суть свята

"Образ хреста в Святому Письмі згадується часто і в декількох значеннях, - напучує намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло. - Хрест був знаряддям кари і для Ісуса Христа з'явився жертовником.

Коли євреї виходили з Єгипту по пустелі, де їх жалили змії, то, по велінню Господньому, Мойсей спорудив хрест, на якому був прибитий змій. Після розп'яття Спасителя фарисеї намагалися заховати не лише Хрест Христовий, але і два хреста, на яких померли розбійники. Але все таємне стає явним. Господь відкрив цариці Олені істину через сина її - царя Костянтина. Той побачив на небі знамення - Хрест із написом: "Цим перемагай". Хрест Христовий виявився заритий на капище Венери. Зруйнувавши капище і здійснивши молитву, почали копати землю і виявили Хрест Господній. Неподалік - ще два хрести, дощечку з написом "Ісус Назарянин, Цар Юдейський" і чотири цвяхи, що пронизали тіло Господа.

Щоб дізнатися, на якому з хрестів був розп'ятий Спаситель, Патріарх Макарій зупинив похоронну процесію, що йде повз, і по черзі поклав три хрести на небіжчика. Коли був покладений Хрест Господній - мрець ожив. Так було знайдено Животворящий Хрест, а народ при його піднятті волав: "Господи, помилуй". Це сталося в 326 році, за часів особливих гонінь на християн. Але і тоді, і зараз Хрест Христовий - головне прапор храмів і душ християн ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Сьогодні - свято Воздвиження Хреста Господнього: що потрібно робити в цей день". інші Недільна школа дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Людмила Лисак

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

А скільки батьків кидають дітей, а потім - і муки совісті, і туга самотності?
Чи не міг би ти замінити його якимось легше?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация