Сонячні батареї або вітрогенератор - ось в чому питання :) © Солнечние.RU

Для балансування надходження енергії від альтернативних джерел часто виникає бажання поєднати сонячні батареї і вітрогенератор в одній системі Для балансування надходження енергії від альтернативних джерел часто виникає бажання поєднати сонячні батареї і вітрогенератор в одній системі.

У яких випадках варто це робити і яке джерело альтернативної енергії вибрати, можна зрозуміти, розглянувши плюси і мінуси вітряків і сонячних панелей.

Плюси сонячних панелей:

  • надійність - якісні панелі від відомого світового виробника пропрацюють 25 років і більше, оскільки вони не мають рухомих частин і будь-якої електроніки в своєму складі, а загартоване скло, міцна алюмінієва рама і надійна герметизація елементів забезпечує безпроблемну експлуатацію панелей в будь-яких погодних умовах при будь-якій температурі.
  • Простота установки - за допомогою стандартних кріпильних комплектів можна легко закріпити панелі на даху або на стіні будинку.
  • Відсутність необхідності технічного обслуговування - єдине, що рекомендується для збільшення вироблення енергії, це раз на рік вимити поверхню сонячних панелей миючим засобом для скла, але і це не обов'язково.

Мінуси сонячних панелей:

  • Низька середньодобова вироблення електроенергії в зимовий час - в 5-10 разів менше, ніж влітку для середньої смуги Росії, в 2-3 рази менше - для південних регіонів і повна відсутність вироблення взимку в північних регіонах за полярним колом. Для компенсації нестачі електроенергії необхідно використовувати дизель-генератор, бензогенератор або вітрогенератор.
  • Сильна залежність вироблення електроенергії від погоди. У хмарну погоду вироблення знижується до 5-20% в порівнянні з безхмарним сонячної погодою. Однак, усунути цю залежність в автономної сонячної електростанції можна застосувавши акумулятори підвищеної ємності, що забезпечують запас електроенергії на 5-7 днів.

Плюси вітрогенераторів:

  • Вироблення електроенергії не залежить від часу доби і пори року, якщо є вітер.
  • У місцевості, де часто дмуть вітри (в горах, в степах, на берегах річок і морів), вітряк може виробити значну кількість електроенергії. Однак загальна площа таких місць, населених людьми, в Російській Федерації становить менше 1% від усіх населених місць.

Мінуси вітрогенераторів:

  • Необхідність монтажу на щоглі висотою понад 25 метрів на 99% території Російської Федерації, оскільки житлова забудова і ліси сильно знижують швидкість вітру близько до землі - вартість монтажу вітрогенератора в багато разів перевищить вартість самого вітрогенератора.
  • При середній швидкості вітру в Росії, яка дорівнює 3-4 метра в секунду, вітрогенератор вироблятиме близько 1-3% відсотків від своєї номінальної потужності. Номінальна потужність вітрогенератора вказана для вітру швидкістю 10-12 м / сек.
  • Відсутність надійності в сегменті малопотужних вітряків потужністю до 10 кВт - більшість дешевих малопотужних вітряків не пропрацює більше 2-х років без поломок, хоча є випадки роботи вітряків і по 8 років . Якщо Вам відомі факти більш тривалої роботи без поломок, поділіться цим з усіма на нашому форумі .
  • Необхідність щорічного технічного обслуговування для підтримки вітрогенератора в робочому стані.
  • Замерзання мастила при негативних температурах призводить до неможливості старту вітряка взимку.
  • Свист малопотужних вітряків, які працюють на високих оборотах при великій швидкості вітру - не принесе задоволення ні Вам, ні Вашим сусідам.
  • Низькочастотний інфразвук потужних вітрогенераторів при будь-якій швидкості вітру і малопотужних при невеликій швидкості вітру - як відомо, інфразвук чинить негативний вплив на здоров'я людини і всього живого. Саме з цієї причини промислові вітроелектростанції розташовані на значній відстані від житлових масивів.

Підведемо підсумок:

Використання вітрогенератора, як додаткове джерело енергії для сонячної електростанції має економічний сенс тільки в місцевості, де часто дмуть вітри, за умови, що є можливість його установки далеко від житла. При цьому необхідно встановлювати надійні потужні моделі з потужністю від 10 кВт і обов'язково проводити їх щорічне техобслуговування.

Про те, чи має економічний сенс установка сонячних батарей, читайте тут .

вітрогенератор або сонячні батареї - ось у чому питання :)

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация